זיגוג צבעוני עשוי להיראות יפה על עוגיות חג המולד שלך, אך הרבה יכול להשתבש בעת קישוט בציפוי מלכותי. אנו חושפים מהן הטעויות הנפוצות ביותר שנעשות בזיגוג חלבון ביצה וכיצד להימנע מהן. בעזרת הטיפים שלנו תוכלו לקשט את העוגיות הביתיות שלכם כמו מקצוען!

1. הדובדבן המלכותי נהיה הדוק מדי

הכנת ציפוי חלבון ביצה בעזרת מערבל יד טיפים

כדאי להקציף את הדובדבן על ההגדרה הנמוכה ביותר בבלנדר. אם אתה מכין את הדובדבן של הביצה בהגדרה הגבוהה ביותר, אתה מכניס יותר מדי אוויר לתערובת. כתוצאה מכך הזיגוג הופך להיות יציב מדי והחוט נשבר בעת ריסוס. זה יכול לקרות גם אם מקציפים את החלבונים יותר מדי זמן. באופן עקרוני מספיקות 5 דקות.

מה לעשות? אם הציפוי המלכותי הופך יציב מדי, אפשר גם לערבב מעט חלבון ביצה. לאחר מכן מערבבים את הזיגוג עוד מספר דקות עד לקבלת הסמיכות הרצויה.

2. הדובדבן המלכותי נהיה נזוף מדי

הדובדבן המלכותי יעשה משהו זורם מדי

האם אתה בוחש בזיגוג חלבון הביצה שלך במשך יותר מחמש דקות, אך הוא לא נהיה נוקשה? אם העקביות של הדובדבן המלכותי נזלת מדי, היא תפעל בעת קישוט הביסקוויטים. סיבה אחת לכך יכולה להיות הכמויות הלא נכונות במתכון.

מה לעשות? במקרה זה, רק דבר אחד עוזר: מערבבים עוד מעט אבקת סוכר ומערבבים את הציפוי לתערובת אחידה..

* אם אתם רוצים לקשט עוגיות בשיטת הצפה, הזיגוג של חלבון הביצה חייב להיות מעט יותר נוזלי. קרא עוד על זה למטה.

3. אין לערבב היטב את צבעי המאכל

צביעה נכונה של הדובדבן המלכותי עם צבע מאכל נוזלי

האם יש לך מצב רוח לעוגיות יפות וצבעוניות? אז עדיף לצבוע את הדובדבן להזרקת חלבון תוצרת עצמית בצבעי מאכל במקום לקנות תערובות מוכנות. עם זאת, אם הצבע אינו מעורבב היטב, יופיעו פסים מכוערים בזיגוג.

מה לעשות בנידון עדיף להשתמש בצבע מאכל בצורה של ג’ל או להדביק ולערבב היטב את הצבע בזיגוג.

4. התעלם מבועות אוויר

מקשטים ביסקוויטים עם בועות אוויר דוברות אוויר מלכותיות

מה שמתחיל כבועת אוויר קטנטנה יכול להפוך במהירות למכה קטסטרופלית בציפוי המלכותי שלך אם לא תזהה אותו בזמן.

מה לעשות? כדי להימנע מאותם בעיות מציקות, לאחר העיטור, יש להקיש קלות על הביסקוויט על משטח שטוח כדי להביא את בועות האוויר אל פני השטח. לאחר מכן השתמש בקיסם כדי להפיץ כל בועה בעדינות ולמזג אותה עם שאר הזיגוג.

5. אין לצבוע ציפוי מלכותי לבן

טריק לזיגוג טהור מערבבים טיפות צבע מאכל כחול

עוגיות מעוטרות הן קלאסיקה לעונת חג המולד. ואם אתה בוחר במוטיבים כמו פתיתי שלג, אז גם הזיגוג לא צריך להיות בצבע, לא? אכן! רויאל אייסינג נראה לבן מבריק מיד לאחר הערבוב, אך אם הוא מתייבש, הצבע הופך לאפור-לבן יותר.

מה לעשות? אם אתה צריך זיגוג לבן טהור לקישוט ביסקוויטים, מערבבים פנימה 1-2 טיפות צבע מאכל כחול.

6. הצפת ביסקוויטים ללא מתאר

מקשטים עוגיות בציפוי מלכותי בשיטת הצפה

הצפה היא אולי שיטת הקישוט הפופולרית ביותר בכל הנוגע לדובדבן מלכותי. משטח הביסקוויט מכוסה לחלוטין בשכבה דקה של ציפוי. זיגוג החלבון חייב להיות בעל עקביות זורמת ויכול לזרום במהירות למטה ללא גבול.

מה לעשות? לצורך הצפה מושלמת של הביסקוויטים שלך, עליך תחילה ליישם את מה שמכונה מתאר. לשם כך, תחילה הקיפו את העוגיות בזרבוב דק מאוד ובזיגוג מוצק יותר ורק לאחר מכן מלאו אותן בזיגוג הנוזלי יותר. אם תדלג על שלב זה, הדובדבן המלכותי שלך ייגמר.

7. שכחו לנפות את אבקת הסוכר

מנפים אבקת סוכר לזיגוג מושלם

סביר להניח שזו הסיבה שהזרבובים שלך ממשיכים להיסתם. אם לא מנפים היטב את אבקת הסוכר תוך ערבוב לתוך הציפוי המלכותי, הוא ייצור גושים. זה מקשה על קישוט העוגיות וגורם לתוצאה הסופית להיראות לא מכוערת.

מה לעשות? שבע, שבע, שבע!

8. השתמש יותר מדי בציפוי מלכותי

ציפוי לבן של ביצה צבעוני לקישוט ביסקוויטים בשקיות צנרת

העובדה שלעולם לא תוכל לקבל מספיק ממשהו טוב לא חלה כשמדובר בציפוי מלכותי. עם יותר מדי מציפוי חלבון הביצה, העוגיות הביתיות שלך לעולם לא ייראו מושלמות.

מה לעשות? הימנע מהדחף לערום את הזיגוג שלך ובמקום זאת ליצור שכבה דקה מאוד. זו הדרך להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

9. אל תתנו לזיגוג להתייבש מספיק זמן

הניחו לעוגיות חד קרן מעוטרות להתייבש על רשת העוגות

קישטת את העוגיות שלך יפה, אבל הצבעים מתפוגגים כעבור זמן מה והמוטיב היפה שלך הופך לגוש צבעוני? אז אולי הסרת את הביסקוויטים מהרשת מוקדם מדי.

מה לעשות? הקפד לתת לציפוי שלך מספיק זמן להתקשות לפני הסרת העוגיות מהרשת והנחתן בכלי. בזמן מספיק, אנו מתכוונים לפחות ל -24 שעות של ייבוש אוויר ללא הפרעה כדי שהקישוט יהיה מושלם. אם אתה רוצה להאיץ את התהליך, אתה יכול למקם את הביסקוויטים מתחת למאוורר (בהגדרה הנמוכה ביותר) כדי לעזור לציפוי להתקשות מהר יותר.