עשבי תיבול עצות הקפאה זנים שמן זית מי

עשבי תיבול טריים מעניקים לכל מנה את הטאץ ‘הסופי ומספקים טעם נוסף. עם זאת, לא כולם יכולים לגדל ולטפל בעשבי תיבול בבית, במיוחד אם אתם גרים בעיר. אם גן העשבים אינו אופציה, ישנה אפשרות להקפיא את הירוקים הטריים וכך לגרום להם להחזיק מעמד זמן רב יותר. זה רעיון טוב גם לחורף, כאשר כתם העשבים מאוים במוות מקור. כיצד להקפיא עשבי תיבול טריים באמת וכיצד לשמר בצורה הטובה ביותר את ניחוחותיהם וטעמם, אנו חושפים במאמר.

מקפיאים עשבי תיבול בשמן זית

עשבי תיבול להקפיא זנים שמן זית מי חמאה

צמחי מרפא נמצאים בשימוש נרחב במטבח, במיוחד בבישול. זה יכול לשמש כדי לחדד את האוכל ולהוסיף בעיטה של ​​טריות. עם זאת, אם אינכם מגדלים את עשבי התיבול הטריים בעצמכם, אלא קונים אותם מהשוק, לא תוכלו לאחסן אותם יותר מכמה ימים. עם הזמן הם מאבדים את טריותם וטעמם ומתחילים לקמול. כדי לגרום לעשבי התיבול להימשך זמן רב יותר, ניתן להקפיא אותם.

הקפיאו עשבי תיבול טריים המתאימים

ישנן שלוש דרכים לעשות זאת: או להקפיא את עשבי התיבול בשקית מקפיא או להכין בעזרתן קוביות עשבי תיבול עם מים או שמן. אם מכניסים את הירוק הטרי למקפיא, הטעמים לא תמיד יישמרו לגמרי. לכן, עם כמה עשבי תיבול, רצוי לבחור באחת מהשיטות האחרות.

שמן זית משמש לעתים קרובות לבישול, ולכן כדאי להקפיא עשבי תיבול שונים בשמן. התכונות החיוביות של שני המוצרים אינן משתנות ותמיד יש לך תוספת ארומטית למנה בהישג יד.

אילו עשבי תיבול מתאימים?

אחסון נכון של עשבי תיבול טריים

לא ניתן להקפיא את כל עשבי התיבול הטריים בשמן זית. השיטה פועלת בצורה הטובה ביותר עבור תבלינים טריים בעלי עלים קשים. אלה הם למשל רוזמרין, טימין, מרווה ואורגנו. ככלל, אסור להקפיא בזיליקום מכיוון שהוא יהפוך לחום ויאבד את ניחוחו. חלופה מתאימה היא שימוש בזיליקום מיובש.

עשבי תיבול עם עלים רכים יותר, כגון מנטה, פטרוזיליה, לימון ורבנה ושמיר, מוסיפים בדרך כלל טרי למנה המוגמרת, כך שאין להקפיא אותם בשמן. במקום זאת, הכניסו אותם לשקית מקפיא יבשה והקפיאו אותם סתם כך. כך ניתן לשמור על צבעם וטעמם זמן רב יותר.

טיפ: אם אתם משתמשים לעתים קרובות בתערובות צמחים מסוימות בבישול, תוכלו להקפיא גם אותן. כך שהם תמיד מוכנים למנות האהובות עליכם. עם זאת, אל תשכח לסמן כל תערובת צמחים.

הכינו בעצמכם קוביות עשב ארומטיות

קוביות עשבי תיבול קפואות לרתיחה

בהמשך נראה לך כיצד להקפיא עשבי תיבול ולהכין קוביות ארומטיות למנות טעימות בעצמך. בחר רק עשבי תיבול טריים, שנקטפו באופן אידיאלי מיד, והסר את כל הכתמים החומים, אם יש כאלה.

עשבי תיבול להקפיא חומרים נחוצים מגש קוביות קרח

מה אתה צריך:

רוזמרין טרי, אורגנו, טימין או מרווה

שמן זית

סרט נצמד

מגש קוביות קרח

הקפאת עשבי תיבול הוראות כביסה יבשה

ככה עושים את זה:

1. שוטפים את עשבי התיבול שנבחרו, מייבשים וחותכים לקוביות קטנות. טיפ: אפשר להקפיא את הרוזמרין בזרדים קטנים.

קוצצים דק את עשבי התיבול והקפיאו אותם כך שהם יישארו ארוכים יותר

2. ממלאים את קערות מגש קוביות הקרח 2/3 מלאות בעשבי התיבול ומכסים בשמן זית.

הכינו בעצמכם קוביות עשבי תיבול להקפיא שמן זית

3. מכסים את מגש קוביות הקרח בניילון נצמד ומכניסים למקפיא. הכי טוב להקפיא למשך הלילה.

עשבי תיבול מקפיאים שמן זית קוביות עשב מים

4. הוציאו את קוביות העשבים מהתבנית ושמרו אותן בשקיות הקפאה מתאימות עם תיוג במקפיא עד שנה.

טיפ: אם אתם מעדיפים לבשל עם חמאה, תוכלו להשתמש בחמאה מומסת במקום בשמן זית למילוי תבנית קוביית הקרח. ניתן להשתמש בחמאת העשבים הביתית בעת הבישול או לאחר הפשרה קצרה כממרח.