בשר-גריל-סטייק-מושלם

צולים נקניקיות, המבורגרים וצלעות, כולם עושים את זה. אין פלא, כי הם זולים וקלים לשימוש. אבל מה עם סטייק עסיסי שבשילוב עם כוס יין אדום נמס ליצירת אמנות ממדרגה ראשונה? בלי הרבה מאמץ אפשר להעלות נתח בשר לפינוק שישמח גורמה. על מנת לקבל את הסטייק המושלם, חשוב לבחור את הבשר המתאים לצלייה ולשים לב לכמה דברים בעת הכנתו. התוצאה היא מעדן אמיתי לכל גורמה.

איך מזהים בשר טוב לצלייה??

נתח בשר איכותי הוא כמובן אבן הפינה להצלחת סטייק מושלם. בעיקרון, הבשר לא צריך להיות רזה מדי מכיוון שהוא יתייבש מהר מדי. הבשר צריך להיות תלוי היטב, אדום כהה מפוספס עם ורידים שומניים לבנים. חתכים אלה עסיסיים וארומטיים במיוחד. סטייק מושלם צריך להיות בעובי של שלושה עד ארבעה סנטימטרים לפחות. כמובן שאפשר להיצמד לסטייקי צוואר החזיר המנוסים, אך הבקר מיוצר לגריל.

עדיף להימנע מבשר טרום מרינדה מהסופר, כי לרוב משתמשים ברטבים ועשבי תיבול כדי להסוות את איכות הבשר הבינונית. אם אין לך אפשרות לקנות באטליז המקומי או שאתה רק רוצה להתמחות בבשר יוצא דופן, תוכל להשיג מהם את הבשר האיכותי ביותר באינטרנט. חנות גורמה להזמין.

עכשיו זה תלוי בך איזה נתח סטייק אתה מעדיף. פילה עוף רך, סטייק הקלאסי הקלאסי או שהיית מעדיף עין צלעות ארומטיות? המונחים האלה לא אומרים לך כלום? אנו מסבירים לכם מה מסתתר מאחורי המונחים האינדיבידואליים ומה ההבדלים שיש בין סוגי הבשר.

איזה בשר כסטייק הכי טוב לצלייה?

איזה-בשר-גריל-סטייק-אנטריקוט

ישנם אזורי גוף שונים של בקר שניתן לעבד לסטייק הגון. לכן כדאי כאן להכיר מעט את האנטומיה של בקר כדי למצוא את נתח הבשר הנכון. ההבדל בין סוגי הסטייקים נובע במידה רבה מהיכן מגיע נתח הבשר. בעיקרון, ככל שמשתמשים פחות בשרירים כך הבשר רך יותר. סוגי הסטייק הנפוצים מגיעים אפוא בעיקר מהחלק האחורי של הבקר. כמה מהם הם:

זֶה אנטריקוט (נקרא גם סטייק עין צלע) מגיע מהצלע הקדמית של בקר. ליבת השומן הנראית לעין וטעימה אופיינית לעין הצלע. אנטרקוט עם עצם (סטייק קאובוי) הוא “Côte de Boeuf” הקלאסי..

Rumpsteak (גם רוסטביף נקרא, סטייק סינטה בבריטניה הגדולה) נחתך גם הוא בצלע החיתוך נטולת העצמות. בגלל שפת השומן הקטנה, טעמה עסיסי.

הבשר-גריל-צלע-אנטריקוט-פילה-הבדל

זֶה פִילֶה (סטייק טן) הוא הסטייק המשובח והעדין מכל, ושוכב מתחת לצלי הבקר. שריר הפילה כמעט ואינו לחוץ, מה שאומר שהבשר דק במיוחד ורזה. סטייק פילה כפול נקרא צ’אטוברי או טורנדו וסינטה קצרה במשקל של 60 עד 80 גרם נקראת פילה מיניון.

זֶה סטייק עצם T הוא הקלאסיקה של תרבות הסטייקים האמריקאית. הוא נחתך גם מאחור ומורכב מצלי הבשר ופיסת פילה קטנה. שניהם מופרדים זה מזה על ידי עצם בצורת T. סטייק הפטרסהאוס נראה כמעט זהה לסטייק T-bone, אך יש בו פילה יותר.

כמה בשר אתה סופר לאדם בעת הצלייה?

בשר-גריל-צלע-סטייק

כאשר אתם מתכננים את מסיבת המנגל, עליכם לחשב לפני שאתם יוצאים לקניות, כמה בשר בגריל אתה צריך לאדם. במקרה של כל הגברים, אתה יכול עם מצפון נקי לכלול 450 גרם בשר לאדם, במקרה של נשים סביר יותר שזה 250 גרם. הכמות הממוצעת לקבוצה מעורבת היא אפוא 300 – 350 גרם. עדיף לחשב 2 נתחי בשר לאדם בתוספת כמה חתיכות נוספות. אז לגברים שני סטייקים ונקניק אחד כל אחד ולנשים סטייק אחד ונקניק אחד כל אחת. אבל קח בחשבון את העובדה שעצם T בעובי 4 ס”מ יכולה לשקול בקלות קילוגרם אחד.

אל תפחד שהאורחים שלך ימותו ברעב. אין ספק שיהיו איתו לחם וסלטים. נתחי סטייק שונים יוצרים מתכונים שונים וכמובן טעמים שונים. זה מאפשר לגריל להיראות מגוון במיוחד. בתאבון!

בקר-בשר-גריל-טמפרטורה-תיבול