פטריות צדפות, מין פטריות יליד, הן מאוד פופולריות. הן הצורות המעובדות והן הפראיות מאופיינות בטעם עז ובשר יציב בהשוואה לסוגים אחרים של פטריות. זו הסיבה שאפשר להכין את כל המעגלים במגוון דרכים ויכולים לפתח את מלוא טעמם מבושל, מטוגן, צלוי ואפילו אפוי. לא רק שהם טעימים, הם גם בריאים. במאמר ראשית נבחן מקרוב את מרכיבי הפטריות, ולאחר מכן נסביר כמה זמן ניתן לשמור אותן וכיצד ניתן לנקות ולאחסן אותן. אנו נותנים גם עצות שימושיות כיצד להכין פטריות צדפות ומציעים לכם מתכונים רבים.

הכנת פטריות צדפות: מדוע הן כל כך בריאות??

פטריות צדפות בשמן לשים ולהמשיך להשתמש בטיפים

פטריות הצדפות הן סוג של פטריות הנפוצות באירופה ובצפון אמריקה. צורות הבר נמצאות בעיקר באזורי יער. הם גדלים על גדילי עץ נשירים וניתן לזהותם על ידי הכובע הספציפי שלהם עם קצוות מגולגלים. צבע הבשר שלהם משתנה מלבן לבן עד חום. מתכות כבדות מופקדות בפטריות בר, ולכן אסור לצרוך אותן בצורה גולמית ולבשל רק בכמויות קטנות. כ 180 גרם לשבוע נחשבים בלתי מזיקים. במסחר ניתן למצוא בעיקר צורות מעובדות, כלומר פטריות מאכל מעובדות. אתה יכול לצרוך אותם באופן גלם ובכמויות גדולות ללא היסוס.

פטריות צדפות מרכיבים: פטריות המאכל מכילות ויטמינים ומינרלים רבים

פטריות צדפות טיפים ורעיונות יבשים לטבעונים

פטריות הצדפות הן בריאות מאוד כיוון שהן מכילות ויטמינים, מינרלים ופוליסכרידים חשובים. הם גם עשירים בחלבון. אנו מסכמים עבורכם את חומרי הזנה החשובים ביותר מפטריות צדפות:

 • ויטמינים של פטריות צדפות: פטריות צדפות עשירות בוויטמינים מקבוצה B. תכולת ויטמין B3 לבדה מרשימה, כי צריכת 100 גרם פטריות מעובדות יכולה לכסות מחצית מהדרישה היומית של מבוגר. 100 גרם פטריות צדפות מכילות 0.19 מ”ג ויטמין B1, 0.29 מ”ג ויטמין B2 ו -0.09 ויטמין B6. הם מקדמים את התפתחות תאי השריר והעצב. תכולת החומצה הפולית היא 50 מ”ג ומספיק לקידום הזיכרון והריכוז. בנוסף, יש תכולת ויטמין C גבוהה למדי: 100 גרם פטריות צדפות מספקות כ -600 מ”ג ויטמין C..
 • פטריות צדפות מכילות ויטמין D.? 100 גרם פטריות צדפות מכילות 0.1 מ”ג ויטמין D. זה מכסה רק חלק קטן מהדרישה היומית (20 מ”ג) של מבוגר..
 • פטריות צדפות מכילות גם את הדברים הבאים מינרלים: אשלגן, המסדיר את מאזן המים-אלקטרוליטים בגופנו ומבטיח שהתאים מייצרים אנרגיה. הם גם עשירים בזרחן. למינרל תפקיד מכריע בבניית עצמות ושיניים.
 • חלבון פטריות צדפות: צורות הבר והן התרבות מכילות חלבון בעל ערך. לכן אכילת כמויות קטנות של פטריות גורמת לך להרגיש שבע.

הכנת פטריות צדפות סקירה כללית של הטכניקות השונות

 • תכולת היוד של 10 מ”ג נחשב נמוך למדי ואינו יכול לכסות את הדרישה היומית של מבוגר.
 • ה ערכי תזונה של פטריות צדפות לכל 100 גרם הם כדלקמן: חלבונים 4.4 גרם ופחמימות 0 גרם. הפטריות כמעט ללא שומן ועם ערך קלורי של 35 קלוריות ל -100 גרם נחשבות גם ידידותיות לדמות.
 • תכולת היסטמין של פטריות צדפות: כמו סוגים רבים אחרים של פטריות, פטריות צדפות בדרך כלל אינן מכילות היסטמין, אך הן מתכלות בקלות. גם עם אחסון נכון, היסטמין יכול להיווצר לכן לאחר זמן קצר, הן בפטריות גולמיות והן במנות פטריות. הסובלים מאלרגיה וחולים הסובלים מאי -סבילות להיסטמין צריכים לפיכך לאכול מנות פטריות רק לאחר התייעצות עם רופא המשפחה. גם אז אסור לאכול את הפטריות גלם ותמיד מיד לאחר ההכנה.
 • אפקט פטריות צדפות: אומרים שלפטריית הצדפות יש נוגדי חמצון, חיזוק חיסון ותכונות פרוביוטיות. בנטורופתיה מציגים את הפטרייה כסוכן טבעי להורדת כולסטרול. הסיבה לכך היא המרכיב לובסטטין, שהשפעתו להורדת הכולסטרול הוכחה מדעית.

מתי פטריות צדפות בעונה??

הכנת פטריות צדפות - סקירה כללית של היתרונות הבריאותיים

צורות הבר נמצאות בעיקר באזורי יער, על גדמי עצים נשירים. הם בעונה באביב ובסתיו ונובטים לאחר גשמים כבדים. לכן טיול ביער יכול להיות כדאי עבור קוטפי פטריות באמצע מאי ולאחר מכן שוב בספטמבר / אוקטובר. הצורות המעובדות אינן תלויות בעונה וזמינות בחנויות כל השנה.

איך נראות פטריות צדפות טריות וכמה זמן הן נשמרות??

הקפאת פטריות צדפות הוראות וחיי מדף

כמה זמן מחזיקות פטריות צדפות תלוי אם הן טריות וכיצד הן נשמרות. ניתן לזהות פטריות טריות במהירות על ידי מספר מאפיינים. לפטריות הגלם אין ריח, הכובע שלה בצורת קליפה ולבן בצבע בז ‘בהיר. ככלל, דגימות צעירות כהות יותר ומבוגרות בהירות יותר. מכה לבנה על הכובע נחשבת לא מזיקה לבריאות. רוב האנשים טועים בכך העובש. למעשה, הם נבגים לא מזיקים.

טעם של פטריות צדפות: הן מתאימות כתחליף בשר?

פטריות צדפות מבושלות בטעם דומה מאוד לעגל. לכן, הם משמשים במטבח הצמחוני והטבעוני כתחליף לבשר.

ניקוי פטריות צדפות: פשוט שפשפו אותן בנייר מטבח או שטפו אותן לפחות?

פטריות צדפות מכילות ויטמינים ומתאימות כתחליפי בשר

במשך זמן רב נחשב כי אין לשטוף פטריות צדפות, אחרת הן ייספגו במים ויאבדו את טעמן. אולם כיום, למומחים רבים יש דעה שונה. מכיוון שלפטריות הבר וגם מהתרבות יש משטח מלוכלך, מסיבות היגייניות לא מספיק לשפשף את הלכלוך בנייר מטבח. פטריות יכולות לספוג מים מכיוון שבניגוד לפירות וירקות, יש להן משטח נקבובי. עם זאת, יש מעט מאוד מים שמתאדים במהלך הבישול. אם הפטריות מאבדות את הארומה שלה או מבושלות תלוי יותר באופן הבישול שלהן.

אחסן פטריות צדפות טריות: שומרים במקרר למשך 2-3 ימים לכל היותר!

כביסה, ניקוי ואחסון פטריות צדפות עצות לטבחים חובבים

פטריות הצדפות נבדקות וכל הדגימות עם כתמים, עובש וריח לא נעים מסודרות. שטפת את פטריות המאכל הנותרות היטב ורוקנת אותן על נייר מטבח. כלל האצבע הוא שכדאי לעבד את הפטריות מיד לאחר רכישתן ולאחר מכן לצרוך אותן בהקדם האפשרי. אבל זה לא תמיד אפשרי ולעתים קרובות מדי אנו דוחים את ההכנה לימים הקרובים. אז אתה בטח שואל את עצמך את השאלה “כמה זמן פטריות צדפות יכולות להחזיק?” כאשר הן נשמרות במגירת הירקות במקרר, לפטריות צדפות טריות יש חיי מדף של עד שלושה ימים לכל היותר..

הקפאת פטריות צדפות: כמה זמן הן הטובות ביותר לפני??

הכנת פטריות צדפות בטכניקות שונות כגון הקפצה ואפייה ורתיחה

אם אתה מקפיא את פטריות הצדפות, ניתן לשמור אותן 5-6 חודשים. חיי המדף המדויקים תלויים עד כמה הטריות היו כשהן קפואות. ככל שהרענן יותר, כך הוא נמשך זמן רב יותר. כיצד להקפיא פטריות צדפות:

1. מנקים היטב את פטריות הצדפות בנייר מטבח יבש, ואז שוטפים קצרות מתחת למים זורמים ומייבשים.

2. חותכים את קצות הגבעול וחותכים דגימות גדולות יותר לשניים.

3. פורסים את הפטריות ומחלקים אותם לכמה שקיות מקפיא. אוטמים את שקיות ההקפאה ומניחים בתא ההקפאה.

פטריות צדפות קפואות ניתן להפשיר במהירות ובקלות. אבל אז הם הופכים רכים. לכן פטריות צדפות מקוררות אידיאליות להכנת רטבים, מרקים או ריזוטו. אסור לחמם מנות שהכנתם עם פטריות מאכל שהופשרו. לכן אנו ממליצים לכם לחלק את הפטריות בעת ההקפאה ולזרוק כל שאריות מזון. אחרת, עלולים להתפתח מיקרואורגניזמים בפטריות, מה שעלול להוביל להרעלה ולבעיות עיכול.

ייבוש פטריות צדפות: הוראות שלב אחר שלב

הכנת טיפים ורעיונות לפטריות צדפות עם גבינה

אם אתה לא חובב מזון קפוא, אתה יכול לייבש את פטריות הצדפות הטריות שלך. ישנן שלוש גרסאות: קוטפי פטריות מנוסים מייבשים אותם באוויר או במייבש מיוחד. מי שלא מכיר במיוחד פטריות ואין לו מייבש יכול פשוט לייבש אותן בתנור. נסביר כיצד לעשות זאת.

1. בדוק כרגיל את פטריות הצדפות וזורק כל דגימה עם ריח לא נעים.

2. שוטפים את פטריות הצדפות, מייבשים וחותכים את הגבעולים.

3. לרבע את פטריות המאכל, לרפד תבנית בנייר אפייה ולפרוס מעל את נתחי הפטריות.

4. נותנים לפטריות להתייבש 5 שעות בתנור שחומם מראש ל -60 מעלות. פתח את דלת התנור באופן קבוע כדי שאדי המים יוכלו להימלט. הופכים את הפטריות כל 20 דקות.

5. פטריות הצדפות יבשות לחלוטין כשהן נשברות כשהן כפופות.

6. שומרים את הפטריות אטומות. השתמש בפטריות הצדפות המיובשות תוך 10 חודשים. פשוט להשרות חופן פטריות במים פושרים. לאחר מכן תוכלו להכין את פטריות הצדפות כרגיל.

משרים פטריות צדפות בשמן

פטריות צדפות מרינות מתכון לפטריות צדפה כבושות

אם אתה צריך פטריות מאכל לסלטים, אתה יכול להשרות את פטריות הצדפות הטריות בשמן. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד להכין פטריות צדפות כבושות.

1. ראשית מנקים את הפטריות הטריות כרגיל, חותכים את הגבעולים וחותכים לחתיכות.

2. לאחר מכן יש לשטוף ולשטוף היטב כוס חד פעמית. ליתר ביטחון, ואם צנצנת הבנייה מאפשרת זאת (עיין בהוראות היצרן), ניתן להכניס לתנור בחום של 50 מעלות למשך 30 דקות.

3. בינתיים שמים בסיר עמוק מחומר עמיד לחומצה מים, חומץ יין לבן, מלח ושום קצוץ דק. מביאים את המים לרתיחה, מתבלים בפלפל ומבשלים את הציר על אש נמוכה במשך 10 דקות. לאחר מכן מוסיפים את פטריות הצדפות ומבשלים מכוסה במשך 8 דקות עד שהפטריות מבושלות.

4. מוציאים את הפטריות מהסיר ומתבלים בתבלינים לבחירתכם. שמים בצנצנת הבנייה המעוקרת.

5. בינתיים מחממים במחבת עמוקה את שמן הזית ל -80 מעלות צלזיוס. לאחר מכן, בהדרגה, באיטיות רבה ובמערבול מתמיד, יוצקים את שמן הזית על הפטריות. חשוב שלא ייווצרו בועות אוויר.

6. כאשר כל הפטריות מכוסות בשמן הזית, אפשר לאטום את הצנצנת החד פעמית אטומה ולהשאיר אותה במקום קריר למשך 14 יום. לאחר מכן הפטריות הכבושות מוכנות וניתן להשתמש בהן במשך 5 החודשים הקרובים.

הכנת פטריות צדפות: סקירה כללית של טכניקות ההכנה השונות

הכינו פטריות צדפות רעיונות ומתכונים טבעוניים עם פטריות כבושות

בכל הנוגע להכנת פטריות הצדפות, הן נחשבות לממגזינים אמיתיים. אנו נותנים לכם סקירה כללית של הגרסאות השונות ומסבירים כיצד תוכלו להכין את הפטריות. נתחיל במתכון לפטריות צדפות כבושות.

משרים את פטריות הצדפות

מכינים פטריות צדפות כבושות טיפים להשרייה בשמן

פטריות צדפות כבושות נהדרות כמנה ראשונה למילוי בימי הקיץ החמים. להלן החומרים הדרושים במבט חטוף:

 • 400 גרם פטריות צדפות
 • 3 שיני שום קטנות
 • 4 כפות חומץ בלסמי
 • 1 כפית דבש
 • מלח ופלפל לפי הטעם
 • 1 קורט פטרוזיליה קצוץ דק
 • 3 כפות שמן זית

מכינים את פטריות הצדפות הכבושות: קולפים ולוחצים את שיני השום. שמים בקערה קטנה את החומץ הבלסמי והדבש ומערבבים היטב. מוסיפים את השום וממליחים את המרינדה ומתבלים בפלפל. שוטפים את פטריות הצדפות מתחת למים זורמים ומייבשים. מחממים את שמן הזית במחבת רחבה ומניחים בתוכו את פטריות הצדפות. מסירים את הפטריות מהאש ומתבלים במלח ופלפל ומתבלים בפטרוזיליה. מורחים מעל את המרינדה ומשאירים את הפטריות הכבושות מכוסות למשך חצי שעה לעמוד.

צולים על הגריל את פטריות הצדפות

גריל פטריות צדפות על שיפודים הוראות

כאשר מכינים אותם נכון, פטריות צדפות בגריל פשוט טעימות. אנו מסבירים לכם למה עליכם לשים לב במהלך ההכנה. להלן המרכיבים הדרושים לקבבים טבעוניים עם פטריות צדפות:

 • 600 גרם פטריות צדפות
 • 3 שיני שום, קלופות ולחוצות
 • 4 כפות רוטב סויה
 • 10 כפות שמן בישול
 • 1 כפית טימין, טרי וקצוץ דק
 • 4 כפות שמנת צמחית
 • מלח

הכנה: מנקים את פטריות הצדפות וחותכים אותם לחתיכות בגודל ביס כך שתוכלו לשים אותן על השיפודים מאוחר יותר. עבור השמנת הצמחית קולפים 1 גזר, 50 גרם כרישה צעירה, 1 פלפל אדום ו 1 תפוח אדמה, חתוכים גס, מזלפים מיץ לימון ומבשלים. טוחנים הכל ונותנים לזה להתקרר. לאחר מכן מערבבים את שיני השום הלחוצות, המלח, רוטב הסויה ו -2 כפות שמנת צמחית למסה חלקה. שמים את הפטריות על שיפודים ומברישים במרינדה. נותנים לפטריות להשרות במשך שלושים דקות ולאחר מכן לצלות במשך 5 דקות.

טיגון פטריות צדפות: מה צריך להיות מודע לו

פטריות צדפות מכינות רעיונות מתכונים טעימים מהגריל

אם אתה רוצה להקפיץ פטריות צדפות, עליך להקפיד על שלושה כללים.

1. שוטפים את הפטריות במים.

2. בחרו תבנית רחבה ככל האפשר על מנת שהפטריות יוכלו לשכב בה שטוח. הם לא צריכים להיות זה על זה.

3. לפני טיגון הפטריות מחממים את שמן הבישול. אחרת תאבד במהירות נוזלים ואז תרתח במים.

4. מסירים את הפטריות מהאש ורק אז מתבלים אותן.

כמה זמן לבשל פטריות צדפות?

האם תרצו להכין רוטב או מרק עם פטריות צדפות? במקרה זה, כדאי לבשל תחילה את פטריות הצדפות. אבל כמה זמן? פטריות בר מכילות לעתים קרובות חיידקים מזיקים הניתנים להרג רק בטמפרטורות גבוהות. לכן כדאי לתת להם לבשל לפחות 20 דקות כדי שיהיו לעיכול. פטריות מעובדות אורכות 15 דקות. ראשית יש להשרות פטריות מיובשות במים למשך שעה.

פטריות צדפות אפויות

פטריות צדפות אפויות מכינות מתכון עם רוטב

הנה מתכון לפטריות צדפות אפויות. ראשית נפרט את המרכיבים הדרושים עבורך:

 • 700 גרם פטריות צדפות
 • 10 כפות פירורי לחם
 • 2 שיני שום קטנות, לחוצות
 • 8 כפות שמן בישול (למשל שמן פתית)
 • 2 ביצים בינוניות
 • 200 מ”ל בירה קרה

בשביל הרוטב:

 • 100 מ”ל מיונז
 • 1 כפית מיץ לימון, סחוט טרי
 • 1 כפית צלפים
 • פלפל
 • 1 קורט פטרוזיליה קצוץ דק
 • 1 צרור בצל אביב, חתוך לקוביות קטנות
 • מלח

הכנה: ראשית מערבבים בקערה קטנה את כל מרכיבי הרוטב. מצננים את הרוטב למשך הלילה. למחרת בבוקר מנקים את הפטריות וחותכים לחתיכות בגודל ביס. בקערה גדולה טורפים את הביצים, מוסיפים את הבירה ואת שיני השום הלחוצות, מוסיפים מלח ומערבבים היטב. שמים את פירורי הלחם בקערה נוספת. בינתיים מחממים את שמן הבישול במחבת רדודה גדולה. היזהר, כי אסור שהשמן יתחמם מדי! ראשית הכניסו את הפטריות לתערובת הביצים והפכו אותן, ולאחר מכן גלגלו אותן בפירורי הלחם. מניחים בזהירות את פטריות הצדפות במחבת ומטגנים עד להזהבה. לחלופין: משמנים תבנית אפייה ומורחים עליה את פטריות הצדפות. לאחר מכן אופים את הפטריות עד להזהבה.

הכינו פטריות צדפות: רעיונות למתכונים לכל טעם

הכינו מתכון טבעוני לכנפי פטריות צדפות

ניתן להכין פטריות צדפות בדרכים רבות. כהוכחה, אנו מציעים לך רעיונות למתכונים רבים להלן. השתמשו בפטריות כתחליף לבשר טחון, הפתיעו את חבריכם במתכון דל פחמימות וקלקלו ​​את המשפחה במעדנים איטלקיים. נספר לכם כיצד תוכלו להכין רטבים שונים עם הפטריות והאם פטריות צדפות טעימות עם דגים.

פטריות צדפות ברוטב: שני רעיונות למתכונים

הכנת פטריות צדפות רוטב קארי תאילנדי הכנת רעיונות

פטריות צדפות הן מרכיב פופולרי ברטבים שונים. אנו מציעים לכם שלושה מתכונים לרטבים טעימים. הרעיון הראשון הוא לרוטב עגבניות עם פטריות צדפות. אתה צריך את המרכיבים הבאים:

 • 150 גרם פטריות צדפות
 • 250 גרם עגבניות, קלופות ופרוסות
 • 1/2 בצל, קצוץ דק
 • 2 כפיות שום, קצוצות דק או 1/4 כפית אבקת שום
 • תבלינים כמו פלפל קאיין ואבקת פפריקה, כמו גם אורגנו ובזיליקום
 • 1 כף סוכר
 • שמן אכיל (למשל שמן פתית)

הכנה: תחילה מחממים את שמן הבישול במחבת רחבה ומטגנים בו את הבצל, השום ופטריות הצדפות. לאחר מכן שמים את הירקות והפטריות בסיר עמוק ומוסיפים את העגבניות. מערבבים הכל היטב ומביאים לרתיחה על אש בינונית. לאחר מכן מנמיכים את האש ומבשלים את הרוטב במשך חצי שעה עד שהנוזל מתאדה. לאחר 25 דקות מתבלים את הרוטב בעשבי תיבול ומתבלים במלח וסוכר. רוטב עגבניות זה מוגש עם פסטה.

המתכון השני הוא לרוטב קארי תאילנדי פטריות צדפות. אתה צריך את המרכיבים הבאים:

 • משחת קארי, אדום
 • 250 מ”ל חלב קוקוס
 • 5 כפיות סוכר חום
 • 2 כפיות חמאת בוטנים
 • מלח לטעימה
 • 200 גרם פטריות צדפות
 • שמן בישול

תחילה מטגנים את פטריות הצדפות בשמן בישול מחומם ואז נותנים להן להתקרר. מערבבים במחבת אחרת את משחת הקארי והסוכר החום ומטגנים מעט. לאחר מכן מוסיפים את חלב הקוקוס ומבשלים את הרוטב על אש נמוכה במשך כ -10 דקות. מגישים את הרוטב עם אטריות עוף ואורז או אטריות סובה.

מתכון לכנפי פטריות צדפות טבעוניות

הכינו רעיונות למתכוני פטריות צדפות לכל טעם

כנפי באפלו פופולריות מאוד בארצות הברית. כנפי העוף החריפות מהגריל הן להיט המסיבות המוחלט ולכן טבעונים מחפשים אלטרנטיבות. אנו מציעים לכם רעיון כיצד תוכלו להכין כנפי פטריות צדפות טבעוניות. הן אינן נחותות מהקלאסיקה מבחינת הטעם. להלן המרכיבים הדרושים:

 • 400 גרם פטריות צדפות
 • שמן בישול (שמן פתית או שמן חמניות)
 • רוטב באפלו 180 מ”ל
 • 130 גרם קמח בתוספת 190 גרם
 • 300 מ”ל ציר ירקות
 • 60 גרם יוגורט, טבעוני
 • פלפל ומלח לפי הטעם
 • 1 כף בצל, קצוץ דק
 • שן שום, לחוצה
 • 1/2 כפית חרדל

הכנה: מנקים את הפטריות וחותכים לחתיכות בגודל ביס. שמים בקערה את 130 גרם הקמח, ציר הירקות והיוגורט הטבעוני ובוחשים היטב. לאחר מכן מגלגלים את הפטריות במרינדה ומטגנים אותן בשמן בישול מחומם במשך 2-3 דקות. מרפדים תבנית בנייר אפייה ומורחים מעל את הפטריות. מזלפים את רוטב הבפאלו. אופים בתנור שחומם מראש ל 220 מעלות צלזיוס למשך 10 דקות. מגישים עם ירקות טריים ומטבלים לבחירתכם.

פטריות צדפות על הלחם והכנת טבעונית

מריחת פטריות צדפות הוראות שלב אחר שלב

האם כבר ידעתם שאפשר להכין גם טבעוני מלחם? פשוט מערבבים קרם בישול טבעוני עם קמח עד שהעקביות מזכירה ביצה מוקצפת. לאחר מכן עבדו מעט עמילן ותבלו את הלחם לפי טעמכם. מנקים ושוטפים את פטריות הצדפות ואז חותכים אותן לחתיכות בגודל ביס. קודם טובלים את נתחי הפטרייה בתוך הלחם. לאחר מכן מגלגלים אותם בקמח ומטגנים אותם בשמן בישול.

פטריות צדפות טבעוניות עם עדשים וכרישה

הכינו פטריות צדפות עם רעיונות למתכונים של עדשים וכרישה

סלט חם פופולרי במיוחד בסתיו. אנו מציעים לכם מתכון לפטריות צדפות טבעוניות עם עדשים וכרישה. אתה צריך את המרכיבים הבאים:

 • 200 גרם עדשים אדומות
 • 150 גרם פטריות צדפות
 • 1 בצל קטן
 • 1 צרור עירית
 • מרק ירקות
 • 2 גזרים
 • 2 כפיות מיץ לימון
 • אבקת צ’ילי
 • תבלינים כמו פלפל, בזיליקום ואורגנו
 • שמן בישול
 • עלי חסה אנדיב, קטופים

הכנה: מרתיחים את העדשים בציר הירקות בערב, מסננים אותם ומכניסים למקרר למשך הלילה. למחרת בבוקר מחממים את שמן הבישול במחבת. קוצצים את הבצל והגזר ומאדים אותם. מנקים, שוטפים, מייבשים את הפטריות וחותכים לחתיכות. לאחר מכן מוסיפים את פטריות הצדפות למחבת עם הבצל והגזר ומטגנים מספר דקות. בסוף מוסיפים את העדשים המסוננות, מתבלים את הסלט ומצננים. מגישים עם עלי אנדיב קטופים.

פטריות צדפות עם ביצה: מכינים את החביתה

חביתה עם פטריות ונקניק מבושל היא אחת הקלאסיקות המוחלטות. כדי שהטעם יהיה ממש טוב, כדאי לטגן את פטריות הצדפות מראש. רק כך תוכלו להכין את החביתה שלכם עם כל הירקות והתבלינים העונתיים.

פטריות צדפות ודגים: רעיון למתכון עם סלמון

מתכון לפטריות צדפות ודגים עם סלמון וירקות

השילוב של פטריות צדפות ודגים מתגלה כטעים להפתיע. פטריות צדפות טעימות במיוחד עם סלמון. את פטריות הצדפות מאדים תחילה לזמן קצר, ואז מכניסים לתבנית אפייה עם פילה הסלמון ויוצקים עם רוטב שמנת. תבלינים כמו מלח, פלפל ואגוז מוסקט מעניקים למנה תו אקזוטי. המנה אפויה כ- 20 דקות בחום של 180 מעלות צלזיוס ומוגשת עם תוספת של תפוחי אדמה.

מתכון דל פחמימות לפטריות צדפות עם בשר טחון ברוטב שמנת

מכינים פטריות צדפות עם מתכון של בשר טחון ורוטב שמנת

האם אתם בדיאטה דלת פחמימות ומחפשים מתכונים חדשים ומרגשים? אז ההצעה הבאה שלנו היא בדיוק בשבילכם! אנו מציעים לכם מתכון טעים לפחמימות לפטריות צדפות עם בשר טחון ברוטב שמנת. להלן החומרים הדרושים במבט חטוף:

 • 600 גרם פטריות צדפות
 • 4 כפות שמן זית
 • 8 חתיכות עגבניות מיובשות
 • 350 מ”ל קרם או קרם פרש
 • 1/4 כוס כרישה צעירה, חתוכה לחתיכות קטנות
 • מרק בשר

לקציצות:

 • 600 גרם בשר טחון לבחירתכם
 • 4 כפות פירורי לחם
 • 1 קורט אבקת פפריקה
 • 4 קורט פלפל, טחון טרי
 • חרדל
 • ביצה גדולה
 • 1/4 חופן בצל קצוץ דק

הכנה: מוסיפים את הביצה והבצל הקצוץ דק לבשר הטחון ומערבבים הכל היטב. מתבלים, מוסיפים את החרדל ולשים שוב את כל העניין היטב. לאחר מכן חלקו את תערובת הבשר וצרו את הכדורים בעזרת כף. שמים את פירורי הלחם בקערה והופכים בהם את כדורי הבשר. מחממים את שמן הבישול במחבת עמוקה ומטגנים את הקציצות במשך 1-2 דקות מכל הצדדים. לאחר מכן מנמיכים את האש וממשיכים בטיגון הקציצות עד שהן מבושלות.

בינתיים מחממים את שמן הבישול במחבת רחבה, מטגנים את הכרישה הצעירה עד לשקיפות, ואז מוסיפים את הפטריות המנקות, חותכים לחתיכות בינוניות ומטגנים 2 דקות. נותנים לרוטב להתבשל 1-2 דקות. לאחר מכן מערבבים פנימה את השמנת או הקרם פרש ואז יוצקים פנימה את מרק הבשר. מערבבים הכל היטב ומוסיפים למחבת את הקציצות, שהן מוכנות כעת. לאחר מכן מוסיפים את העגבניות המיובשות ונותנים לתבשיל להתבשל 5 דקות תוך ערבוב מתמיד. בסוף מתבלים את המנה ומוציאים אותה מהתנור.

הכנת פטריות צדפות: רעיונות למתכונים איטלקיים

הכנת פטריות צדפות עם פסטה רעיונות למנות טעימות עם גבינת פרמזן

האיטלקים אוהבים פטריות ומוסיפים אותם למנות רבות. כך שתוכלו להגיש פטריות צדפות עם פסטה, טליאטל או ריזוטו. המתכון הבסיסי תמיד זהה:

 • 350 גרם פסטה, טליאטל או אורז לריזוטו
 • 250 גרם פטריות צדפות
 • מלח ופלפל, טחון טרי
 • ריחן
 • שמן בישול
 • 1 כף אבקת שום
 • 200 מ”ל קרם (על פי בקשה)

הכנה: מכינים את האורז, הטליאטלה או הפסטה לפי הוראות היצרן. בינתיים מנקים את פטריות הצדפות וחותכים אותם לחתיכות בגודל ביס. מחממים את שמן הבישול במחבת רחבה ומטגנים בו את הפטריות. מתבלים אותם ובסוף מערבבים פנימה את השמנת. מקשטים את הפסטה או הריזוטו ברוטב ומפזרים את המנה בזיליקום טרי.

מכינים פיצה עם פטריות צדפות ומקשטים בגבינה

מכינים פיצה עם פטריות צדפות. מתכון איטלקי

בסתיו הפיצה עם פטריות צדפות וגבינה היא מעדן אמיתי לאיטלקים. אתה לישה את הבצק בעצמך ומורחת את הפיצה ברוטב סלסה תוצרת בית במקום מיץ עגבניות (2 עגבניות קלופות, 1 פלפל חריף, 1 בצל קטן ו -1 פלפל צ’ילי, קוצצים דק ומכניסים לסיר. מזלפים את הירקות במיץ לימון, מוסיפים סוכר ומלח ובטמפרטורה נמוכה יותר מחממים ומבשלים במשך שעתיים תוך ערבוב מתמיד.) לאחר מכן מקשטים את הפיצה באמנטלר או בגאודה. פטריות הצדפות רק מנקות וחצויות ואז מורחים אותן על הפיצה. לאחר מכן אופים את הפיצה בתנור במשך 12 דקות במינימום 220 מעלות צלזיוס.

מכינים את הקיש עם פטריות צדפות ובייקון

איך להכין קיש עם פטריות צדפות רעיונות והוראות

קיש הוא שמה של המומחיות הצרפתית שכבשה את ליבם של השפים המקומיים. אנו מציעים לכם מתכון דשנה עם פטריות ובייקון בבצק עלים. להלן המרכיבים הדרושים:

 • 300 גרם בצק עלים
 • 200 גרם פטריות צדפות
 • 100 גרם בייקון
 • 1 בצל צהוב, קצוץ דק
 • 2 ערמונים גדולים, מגורדים
 • 3 ביצים קטנות
 • 150 מ”ל קרם בישול
 • 2-3 כפות שמן בישול
 • מלח ופלפל לפי הטעם
 • לקישוט: פטרוזיליה, קצוצה דק או בזיליקום, קצוצה דק

הכנה: אלא אם כן צוין אחרת על ידי היצרן, הניחו לבצק העלים להפשיר תחילה. משמנים תבנית אפייה ומורחים עליה את הבצק, ואז מכניסים לתנור שחומם מראש ל -200 מעלות צלזיוס ואופים במשך 12 דקות. בינתיים שמים את שמן הבישול במחבת רחבה ומחממים אותו.

מכינים את פטריות הצדפות: שוטפים את פטריות הצדפות מתחת למים זורמים, מייבשים ומוסיפים למחבת עם הבצל והערמונים ומטגנים 2-3 דקות על אש גבוהה. מנמיכים את האש ומוסיפים את השמנת והבייקון, מערבבים ומבשלים במשך דקה אחת. לאחר מכן מסירים את הפטריות מהאש ונותנים להן להתקרר. לאחר מכן טורפים את הביצים ומוסיפים לתערובת הפטריות שהתקררה. מתבלים במלח ופלפל ומורחים על בצק העלים. אופים בתנור שחומם מראש ל 200 מעלות צלזיוס למשך 15 דקות.

הכינו פטריות צדפות: האם פטריות צדפות ואלכוהול תואמות??

סלט פטריות צדפות עם נקר ועגבניות וחסה רומאית

ישנם מספר סוגי פטריות שאינן מסתדרות היטב עם אלכוהול. השילוב יכול להוביל לשלשולים ולהקאות. במקרים בודדים, השילוב של פטריות צדפות ואלכוהול יכול גם להוביל לדפיקות לב.