אופים מתכונים לבשל רעיונות תפריט דיאטה

בין אם מטוגן, מוכן בתנור או מאודה, יש לצרוך דגים לפחות פעם בשבוע. מנות הדגים הן לא רק טעימות, אלא גם בריאות מאוד. ננחש כמה טיפים וטריקים פשוטים שתוכלו להשתמש בהם כמו המקצוענים פילה את הדג  ולהיות מסוגל להתכונן.

פילה דגים – מה צריך לקחת בחשבון

רוטב בישול פילה דגים מתכוני בישול

אם אתה לבד ה פילה את הדג יש כמה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון. דגים נמכרים טריים, קפואים, משומרים או מעושנים בשוק. ניתן לזהות את הדג הטרי על ידי הזימים הצבעוניים האדומים והעיניים הצלולות. מפשירים דגים במקרר או במיקרוגל, אך לעולם לא במים חמים. ראשית מוציאים ומגדלים את הדג. השתמשו בסכין פילה מיוחדת למטרה זו. מטים את הסכין ומזיזים אותה באיטיות מהזנב לראש, מסירים את הראש והזנב במספריים וחותכים את הדג לשניים בסוף. כדי למנוע החלקה יש לשפשף את הידיים במלח. לאחר מכן שוטפים היטב את הדג וטופחים קלות עד לייבוש. מטפטפים את הדג במיץ לימון, מלח, מתבלים ומניחים בצד למשך 15 דקות.

פילה והכנת דגים – טכניקות פשוטות

להכין מנות טעימות דיאטת דגים

אחרי שאתה כבר יודע איך פילה את הדג אתה גם צריך ללמוד אילו טכניקות בישול מתאימות לאיזה דג. דגים שומניים כגון קרפיון, הרינג או מקרל הטעם הטוב ביותר שבושל בתנור, צלוי או מטוגן. את שאר הדגים אפשר לבשל באדים. הטבחים המקצועיים מייעצים לטיגון דגים קטנים ופילה דגים עם חמאה או שמן זית. אם תרצה, ניתן גם ללחם אותם. אם אתם רוצים לצלות את הדג, השאירו אותו במיץ הלימון ועשבי התיבול למשך חצי שעה. מבשלים דגים בתנור – ממלאים את הדג בירקות, עוטפים בנייר כסף ואופים.

מדוע בשר הדגים כל כך בריא?

סלמון רעיונות מתכונים טעימים להכנת דגים

הדג מכיל ויטמינים חשובים, חומצות אמינו וחומצות שומן אומגה 3 המחזקות את המערכת החיסונית ומגינות מפני התקף לב.

פילה מכינים מתכונים לאפיית מקרל טעימים

רעיונות לבישול דגים מפנגסיוס

דגים משלימים – הוראות

מכינים את הדג בנייר כסףמטגנים דגיםפורל בגריל

סלמון כבוש