מרפסת גג-ואיך לעצב אותה

בכל הנוגע לעיצוב מרפסת גג, הכלל הבא חל: כל עוד הגג שלך יכול לעמוד בעומס הרהיטים והצמחים ובמעבר של אנשים הלוך ושוב, יש לך יד חופשית שם! השמיים הם הגבול! לעיצוב מרפסת גג יש כמה כללים בסיסיים ואם תעקוב אחריהם אתה יוצר נווה מדבר, קרוב מאוד לשמיים.

עיצוב מרפסת גג עם חוש עירוני

מרפסת גג עם נוף מדהים

תכנן את מרפסת הגג כמו סט במה, אומר אדריכל הנוף דיוויד קלי. “אתה יכול להיות חופשי בגדול גן לזוז “, אומר קלי, מנהל חברת ריס רוברטס + פרטנרס ממנהטן,” או ליהנות מהטבע דרך חלון הבית או המשרד שלך. “מה שקורה על הסיפון הוא המרכז, והמבט גולש לאופק כדי לסמן את מֶרְחָק. “מבטך מופנה למקומות, נח, ואז גולש הלאה … “

עיצוב מרפסת גג – בטוח לחלוטין?

צור מרפסת גג רומנטית

מרפסת זו בניו יורק הייתה מוקפת במעקות בגובה 4 מטרים. אדריכל הנוף דיוויד קלי רצה לקבל כאן אפקט ויזואלי חדש והשתמש בזכוכית בעובי 1.9 ס”מ. למראה טוב יותר במרכז התחתון, עיצבה קלי מיכל צמחים גדול עשוי עץ אייפ, המלא באורן עור נחש (Pinus leucodermis) ובנחש יפני..

מאובזר היטב

עיצוב מרפסת גג בסגנון עירוני

מרפסות הגג צריכות לשמש לא רק כמקום מנוחה, גם בעלי הבית יכולים להתאמן שם. קלי שקל זאת ויישם פרויקט שהוא מכנה “קסם הבלתי צפוי”. בפרויקט זה אמור להיות קשה למצוא שדרה קטנה מתחת לקרניים ולבנדר. עצים העומדים קרוב זה לזה חוסמים נופים לא רצויים ותוחמים את מרחב המחיה. אדניות, כסאות אלומיניום ופסל של פרננדו קאסמפייר מקשטים את השטח הפתוח כאן. רצפת הגיר נמשכת בצורה חלקה מהפנים אל החוץ.

הרבה אור – פנטסטי!

עיצוב-מרפסת-הגג עם-הרבה-צמחים-ועצים אחרים

“אני תמיד משתמשת בפלטת צבעים פשוטה”, אומרת מעצבת הגן שרלוט רו, היא עובדת במרפסת של זוג צעיר בלונדון, שם שולטים ירוק וורוד בהיר. רו בחר בצמחים שיכולים לעמוד בפני רוח ושמש מלאה. היא אוהבת את סוגי הצמחים המתנדנדים בחופשיות ברוח. התנועה הטבעית שלהם נראית כמו ניגוד חופשי למבנים הליניאריים. רו בחרה את סוגי הצמחים שעושים טוב במרפסת ומביאים מגע טבעי לחלל הפתוח שם. מבין העצים היא מעדיפה את הזית (Olea europaea) ואגס הסלע הנחושת (Amelanchier lamarckii). “שניהם יכולים לעמוד היטב בחום וקור”, היא אומרת.

צבע ואור

עם מרפסת גג עם תאורה על הקרקע

בעלי המרפסת הזו, זוג צעיר מלונדון, רצו עיצוב לא שגרתי. ראשית, היה צריך לשפץ ולחזק את הגג שלהם בן 100 שנה כדי לתמוך במשקל הסיפון. לאחר שהובטחה, התקינה המעצבת שרלוט רו שורה של אורות המציגים טוב יותר את מיני הצמחים במרפסת ומביאים ניצוצות בלתי צפויים לאווירה הכללית..

אלמנטים אופייניים

הפרחים-שיכולים לבוא על המרפסת

חלק ממיני הצמחים מהמרפסת של הזוג הלונדוני מוצגים כאן. פרחים אלה אינם דורשים אדמה עמוקה, וזה יתרון גדול ועומד בקנה אחד עם הנורמות הנושאות משקל לפטיו. החל משמאל למעלה אתה יכול לראות: גדילן חוף ענק (Eryngium giganteum), דשא נוצה מקסיקני (Nassella tenuissima), Gaura lindheimeri – נר מפואר ופרעוף (Erigeron ‘Darker Aller’).

מקלחת וג’קוזי על הגג

מרפסת מקלחת על הגג

כששני חברים טובים וחברים לדירה פנו אל Daten Natur Associates כדי לשפץ את מרפסת הגג שלהם בקלרקנוול, לונדון, שלחה החברה את האדריכל הטוב ביותר שלהם, ניק לייט-סמית ‘, כדי לבנות להם את חלל המסיבות האולטימטיבי. הוא עיצב אזורי בישול וטרקלין ושני ברים בהם הם יכולים לרקוד, ובצד אחד התקין פנינה מיוחדת, ג’קוזי גדול במיוחד: מקלחת באוויר הפתוח באמצעות עמודי עץ אלון מסוידים ווילון משולב עשוי שרשראות כדורי נירוסטה מקלחת. בחוץ בטוח תהיה חוויה נהדרת! אדניות נירוסטה משני צידי פינת המקלחת משפרות את התחושה הטרופית, עם חבצלות ג’ינג’ר, חבצלות מועדון, במבוק ומליאנטוס..

כמה מילים על השתקפות

מראה-עם-גדר-מעץ

שיחות על נופים מובילות לרוב למונח “השקפות זרות”. בצפון לונדון מותקנת על הגג הזה מעצבת שרלוט רו. עכשיו לתושבים שם יש תביעה קבועה לקו הרקיע של העיר! מיני צמחים מעניינים נמצאים בקרבת מקום ומייפים את הנוף – חתול נפטה צומח על בסיס המראה ורשת תמיכה מכילה את יסמין הכוכבים (Trachelospermum jasminoides).

פנימה – כלפי חוץ

מרפסת גג עם גדר זכוכית

גדרות ומעקות יכולים להיקרא רוע הכרחי. אדריכל הנוף טופר דלייני התקין קיר עשוי נירוסטה עם לוחות עשויים זכוכית מחוסמת ומנצנצת. אתה יכול קצת להתבלבל כאן – היכן הגבול בין פנים וחוץ?

אידיליות על מרפסות גג

מרפסת גג באידיליה בירוק

מעצב הגינות הלונדוני סטיוארט קריין בחר במבוק ננסי שלא יגדל גבוה יותר מהמעקה. כך הוא אינו יכול לטשטש את נוף הרחוב שמתחת.

כמו-מסך-עשוי-פשתן-גדר-בד

על מרפסת גג בשיקגו התקינו מעצבים מאדריכלות נוף של הואר שאודט מסכים עשויים פרספקס ועץ אייפ על עמודי פלדה; המסכים חוסמים את החדר של בעל הבית ומשמשים רקע של ורבנה ארגנטינאית (Verbena bonariensis), וורט אבן ואגרוף.

עצים קטנים-על-הגג-מרפסת

למרפסת הגג הזו של סן פרנסיסקו, הממוקמת במפלס אחד עם מדרכה ציבורית, התקין ריצ’רד רדפורד מ- Garden Route Co. גדר מעץ אייפ, המספקת פרטיות טובה.

מרפסת על הגג

ברור שמרפסת הרווקים הזו זקוקה גם למסך פרטיות טוב! אבל נמצא פתרון מצוין!