הגביונים משמשים בדרכים רבות בגינה הביתית. בעבר שימשו רק כקישוט, הם הפכו כעת למרכיב עיצובי חשוב באזור החיצוני. כבר נתנו לך רעיונות עיצוב שונים עם תאורה. בפוסט של היום אנו מתמקדים בשימושים השונים של המרפסת. אם לתמוך במרפסת מוגבהת, כגבול או כמגן רוח: ישנן דרכים רבות לעצב את המרפסת שלך עם גביונים.

עיצוב מרפסת עם גביונים: סקירה של השימושים האפשריים השונים

גביונים כקצה מרפסת ורעיונות לעיצוב גינות עם אבן ועץ

הודות למראה הטבעי שלהם ולשימושים אפשריים רבים, גביונים ביססו את עצמם כאלמנט חשוב לגינה. הם משמשים לעתים קרובות גם בעיצוב מרפסות ומציעים פתרון מותאם לאזורים בעייתיים.

גביונים כגבול מרפסת

רעיונות משתמשים בגביונים כקצה מרפסת

אם המרפסת מחולקת אופטית למספר אזורים, אתה יכול להשתמש בגביונים כגבול טרסה. הם פונקציונליים במיוחד עבור פינות ישיבה נעימות עם קמינים. הגביונים מגינים על הגן והדשא שמסביב מפני ניצוצות, ומספקים הגנה מפני רוח הישיבה.

תמכו במרפסת במדרון עם גביונים

מרפסת מוגבהת עם רעיונות התרסקות גביונים לעיצוב

גביונים יכולים לשמש כהגנה על מדרון למרפסת בנכסים עם רצפה פתוחה ושיפוע גדול. כדי שסלי הפלדה המלאים יתמכו במרפסת, יש להתקין אותם כראוי.

מרפסת על המדרון עם רעיונות להתרסקות גביונים

גביונים גבוהים יותר מותקנים על בסיס. ראשית מותקנים סלי הרשת, במידת הצורך ניתן לתמוך בהם בנוסף בעזרת עמודי פלדה. לאחר מכן הם ממולאים באתר. מבחינת המילוי, ישנן מספר גרסאות לבחירה: מכלי חרס גסים ועד זכוכית מנופצת. אפשר גם שילובים של מספר חומרים.

גבינים מתחת למרפסת כדי להרוס רעיונות

הגביונים הם לא רק פרקטיים, מהירים להקמה וזולים בהשוואה לקירות אבן. הם גם טובים לסביבה. ניתן למצוא חרקים, לטאות ובעלי חיים קטנים אחרים בפערים בין האבנים. אתה יכול גם לשתול אותם כרצונך, זה לא ישפיע על יציבות הבנייה.

גביונים כהגנה מפני הרוח למרפסת

מגן רוח למרפסת עם gabions רעיונות לבית

אינך צריך לסגור את המרפסת כולה בגביונים. כי אפילו גביונים משומשים במיוחד מציעים הגנת רוח מושלמת ויכולים להכיל רעש. זה יכול לשמש, למשל, כדי להגן על המרפסת מול חדר השינה. קיר עשוי גביעים ממלא תפקיד חשוב נוסף – הוא מגן על המרפסת מפני עיניים סקרניות.

גביונים כהגנה מפני רוח לרעיונות למרפסת

כך שהגביונים הגבוהים באמת יציבים, הם נתמכים לעתים קרובות בנוסף בעזרת עמודי פלדה. בניית הבנייה בהחלט צריכה להתבצע על ידי מומחה. בגן הקטן כדאי גם לקחת בחשבון שהגביונים מטילים צל עבה. בנוסף, האבנים מתחממות מאוד בקיץ ואז מוציאות חום. כך שזה לא בדיוק קל לשתול את השטח ישירות מול הגביונים.

מיטות מוגבהות עשויות גביונים למרפסת

עיצוב גינות עם גביונים ומיטות מוגבהות מעץ כרעיונות להגנה על פרטיות

הקמת מיטות מוגבהות עם גביונים היא קצת יותר פשוטה. זה לא בהכרח צריך להיות מותאם אישית. במקרים רבים, ליצרנים יש מודולים של סלסלת רשת טרומית במלאי, אותם ניתן למלא בחומרים שונים לפי הצורך.

גביונים שותלים רעיונות למרפסת עם צמחים ירוקי עד

לפני שתילת המיטה המוגבהת יש לדחוס את הקרקע התחתונה ולכסות את המיטה המוגבהת בציפוי בריכה. שיחים, צמחים רב שנתיים וכיסוי קרקע לגן הסלעים מתאימים במיוחד לשתילה. קיר הגביון יכול להתחמם מאוד בקיץ, לכן בחר רק צמחים חובבי חום.

מיטות מוגבהות עם גביונים מתמוטטות והמרפסת במדרון נטויה צמחים

אפשרות נוספת היא לתמוך במיטות מוגבהות עם עמודי גביון. עמודי סל האבנים חותכים דמות דקה עם ארגזי פרחים מעץ ואמבטיות מפלדת קורטן. אתה יכול לשתול פרחי בית אוהבי חום, כיסוי קרקע וצמחים רב שנתיים בקופסאות הפרחים מעץ. רק שוחרי שמש אמיתיים כמו קקטוסים, בשרניים ועשבי נוי מאזורי מדבר ירגישו בנוח באמבטיות פלדת הקורטן. הסיבה לכך היא שהפלדה מתחממת מתחת לקרני השמש החזקות.

פרגולה עשויה גביונים ועץ במרפסת

פרגולה עם גביונים יוצרת רעיונות לקירוי

האם תרצה להקים פרגולה בגינה? אז אתה יכול לתמוך במבנה העץ עם עמודי גביון. ניתן לשתול אותם בקלות עם צמחי טיפוס ונראים טבעיים מאוד. העמודים אינם רק לוכד עיניים של ממש, הם גם מעניקים למבנה יציבות נוספת.

עיצוב פרגולה עם גביונים ורעיונות לספסל ושולחן גינה

ניתן לשלב בקלות פרגולה עם עמודי גביון עם ריהוט מעץ וגביונים. בין אם ספסל עשוי גביונים או שולחן לפינת האוכל בחוץ: אפשרויות העיצוב פשוט אינסופיות ואין להן גבולות. בניית ספסל מתוך גבינות ולוחות עץ, למשל, הוא פרויקט שאפילו בעלי ניסיון שאינם מנוסים יכולים לשלוט בהם בקלות. פשוט גזור את לוח העץ במרכז הבניין, הגדר את סלי החוט הגביון במיקום הרצוי ומלא אותם. הניחו עליה את צלחת העץ – וסיימתם!

מקשטים עם גביונים

מרפסת עם דשא מלאכותי וגביונים ורעיונות לקיר תומך

הגביונים הם אלמנט דקורטיבי מאוד. מלא באבן טבעית, קלינקר, לבנים או זכוכית, אתה מציב מבטאים בגינה. אתה יכול גם להשתמש בגביונים כדי לייפות את תכונות המים במרפסת.

מיטות מוגבהות ומסכי פרטיות לטרסות עם גביונים

הגביונים הם לוכדי עיניים אמיתיים בגינת הבית. עליך לפנות לייעוץ ממומחה על מנת שתוכל להציג זאת באור הנכון. אפשרויות העיצוב הן אינסופיות כמעט ואין גבולות ליצירתיות שלך. אתה יכול להשתמש בגביונים הן כאלמנט דקורטיבי והן כפתרון שלם. קיר הגביון חוסך מקום וניתן להתאים אותו לשטח. אתה יכול אפילו לשלב ספסלים בקירות נמוכים.

עיצוב גינות עם רעיונות לגביונים למבטא דקורטיבי

אגב, הגביונים משמשים לעתים קרובות גם את אדריכלי בתי היוקרה. הם פופולריים במיוחד בזכות תכונותיהם סופגות קול.