בין אם מדובר בתווית, מדבקה על חלון הרכב או מדבקה על מיטת ילד: להיפטר משאריות דבק מעץ, זכוכית או פלסטיק יכולה להיות משימה קשה. נשמח לסייע לך בכמה טיפים שימושיים ולהסביר כיצד להסיר מדבקה. הטריקים האלה לא ישאירו כתמים מכוערים על פני השטח.

הסר מדבקה: השתמש ב- Wd 40

הסר מדבקות עם עצות WD 40

השמן החודר Wd 40 מיוצר בארה”ב. למוצר שימושים שונים והוא יכול, בין היתר, להגן מפני קורוזיה, לשמש כחומר סיכה או משטחים נקיים. הוא משמש לעתים קרובות כאשר, למשל, יש להתיר ברגים חלודים. אך השמן החודר מתאים גם לניקוי שאריות דבק על זכוכית, אריחים או מתכת. עם זאת, מכיוון שמדובר במוצר כימי, יש לקחת בחשבון מספר דברים בעת הטיפול. עדיף לעבוד בחוץ או, אם זה לא אפשרי, באזור מאוורר היטב. הגן על העיניים שלך עם משקפי מגן מיוחדים. בשום מקרה אסור שהשמן החודר יגע במגע עם חום, ניצוצות או מקורות הצתה אחרים. שמור את השמן החודר מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד מכיוון שהמוצר קטלני אם נבלע.

חולי אלרגיה, אסטמה, נשים בהריון, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות וכל מי שאינו רוצה להשתמש בחומר כימי יכול לבחור בתרופה ביתית..

הסר מדבקה: השתמש בתרופות ביתיות

הסרת עצות מדבקות עם פריטי בית למתכת ופלסטיק וזכוכית

ישנן תרופות ביתיות רבות שיכולות להסיר שאריות דבק מתוויות ומדבקות. מי שבסופו של דבר תחליט עליו קשור קשר הדוק למשטח. ראשית נפרט את תרופות הבית הנפוצות ביותר שהוכחו כיעילות:

1. מים פושרים וסבון. פשוט מערבבים מים ונוזל כביסה במיכל ביחס של 4 ל 1. מערבבים הכל היטב עד שנוזל הכביסה נמס לגמרי במים. לאחר מכן טובלים ספוג רך בתמיסה ומרטיבים בעזרתו את המשטח שרוצים לנקות. אם ברצונך להסיר תוויות מצנצנות בנייה, כוסות או כלי קרמיקה, תוכל לשפוך את מי הסבון לדלי ולטבול בו את צנצנות הבנייה. תן להם להשרות שם לילה ולשטוף אותם מתחת למים זורמים למחרת. אתה יכול גם להשתמש במי סבון על טפטים, בד, פלסטיק ואפילו מתכת מסגסוגת. לא מתאים לעץ!

2. שמן בישול (שמן זית ושמן קוקוס מתאימים מאוד, אפשר להשתמש גם בשמן חמניות למדבקות גדולות יותר) מושלם להסרת מדבקות על עץ (אם צובעים או לובקים את העץ אחר כך!), פלסטיק או זכוכית. אין למרוח על טפטים ובדים מכיוון שהם משאירים כתמי שומן.

הסר מדבקות עם עצות לחפצים ביתיים

3. קרם ידיים עובד גם די טוב על מתכת, זכוכית ופלסטיק. המשך כדלקמן: הסר כמה שיותר מהמדבקה או התווית. אתה יכול להשתמש בכרטיס אשראי למטרה זו. משפשפים מעט קרם ידיים ישירות לתוך שאריות הדבק ומשאירים אותו למשך כ -10 עד 15 דקות. לאחר מכן הסר את שאריות הדבק באמצעות כרטיס אשראי.

הרביעי. אקדח חום או מייבש שיער להשתמש. לרוב רובי החום יש הגדרת טמפרטורה המשמשת רק להסרת סרט דבק למטבחים ושאריות דבק. עם זאת, עליך להיות זהיר מאוד מכיוון שאקדח חום יכול גם להסיר צבע ולכה ולהמיס פרטי פלסטיק קטנים. מייבש השיער הוא אלטרנטיבה עדינה לאופניים או לרכב, אך גם עם זה צריך להיזהר. עבדו מהר ככל האפשר ונסו לחמם משטח גדול יותר סביב התווית. אז ניתן להסיר את המדבקה בקלות ביד.

5. אלכוהול מפוגל יכול לשמש גם לניקוי זכוכית, כרום או אריחים. ליתר ביטחון, בדוק במקום בלתי נראה על בדים וטפטים. אם אין לך אלכוהול מפוגל בבית, נסה שנאפס. הוא אינו מתאים לעץ, לרבד ולפרקט!

הסר מדבקות: תרופות הבית מתאימות לזכוכית

כיצד להסיר מדבקות מזכוכית עצות וטריקים

אם ברצונך להסיר מדבקות או שאריות דבק מזכוכית, תוכל לבחור בין מספר אפשרויות. כפי שכבר צוין, ניתן לטבול כוסות, אגרטלים ופריטים קטנים יותר במי סבון ולהשרות 2-3 שעות. למדבקות גדולות יותר ולמדבקות על חלון המכונית, ניתן לערבב בקערה קטנה 2 כפיות סודה לשתיה עם 1 כפית שמן קוקוס וכפית שמן תפוז (שמן ריחני). מערבבים עד שנוצרת עיסה הומוגנית. הסר כמה שיותר משאריות הדבק בעזרת מגרד זכוכית קרמי. הניחו את העיסה על מטלית רכה ויבשה ושפשפו אותה לתוך הכוס. שוטפים את הכוס במים פושרים ונותנים לה להתייבש.

הסרת מדבקות: ניתן להשתמש בתרופות ביתיות אלה לעץ

הסר מדבקות לטיפים לניקוי עץ עם פריטים ביתיים

אם אתה רוצה להסיר מדבקות מעץ, תוכל להשתמש בשלוש התרופות הביתיות האלה.

 1. אם ברצונך להסיר תוויות מעץ לא מטופל, השתמש באקדח חום או מייבש. החזק את אקדח החום ומייבש השיער במרחק של לפחות 8 ס”מ ממשטח העץ ואל תחמם את העץ במשך יותר מ -12 שניות. הרם את התווית בזהירות בעזרת מגרד קרמיקה מזכוכית ולאחר מכן הסר את התווית בעזרת פינצטה.
 2. אתה יכול להסיר מדבקות על ריהוט לכה בעזרת מטלית לחה. כל שעליך לעשות הוא להרטיב מטלית במים פושרים ואז להניח אותה על שאריות הדבק או התווית. הניחו לו להשרות מספר דקות ולאחר מכן הדביקו בזהירות את התווית. יבש את האזור בעזרת מטלית רכה נוספת.
 3. הסר שאריות דבק בעזרת מסיר לק. לשם כך, הניחו 4-5 טיפות מסיר לק על כרית כותנה ושפשפו ישירות על התווית. מסיר הלק יכול לצבוע את משטח העץ, אז באמת למרוח אותו רק על המדבקה. במידת הצורך, נגב את העץ במטלית יבשה ורכה. תן למסיר הלק לעבוד שלוש דקות ולאחר מכן הסר את התווית בעזרת מגרד קרמיקה מזכוכית.

הסרת מדבקות: מתכת מהווה אתגר

הסר את המדבקה ונקה את שאריות הדבק מהמתכת

קצת יותר מסובך להסיר שאריות של מדבקות מתכת. בין אם מדובר בתווית על הכיריים החדשות או במדבקה על ברז המקלחת, תרופות ביתיות אלה יכולות לעזור. אך ראשית עליך להסיר כמה שיותר מהתווית. לאחר מכן תוכל לבצע את הפעולות הבאות:

 1. הניחו שמן בישול או חומץ יין לבן על מטלית לחה ומרחו על שאריות הדבק. השאירו למשך כחצי שעה ולאחר מכן הסירו בזהירות את שאריות הדבק בעזרת מטלית רכה. אם יש שאריות דבק, הרטיבו מטלית נקייה במי סבון והשתמשו בו לניקוי האזור. לאחר מכן הרטיב מטלית שלישית במים והסר את שאריות הסבון.
 2. ניתן גם להשתמש באלכוהול או בשנאפס לכלי בישול עשויים נירוסטה. עם זאת, סבלנות נדרשת במקרה זה, מכיוון שתצטרך לחזור על התהליך מספר פעמים. לבסוף, ניתן ללטש את המשטח בחומץ.

הסר מדבקה: פלסטיק

כיצד להסיר מדבקות מפלסטיק עצות וטריקים

הוצאת מדבקות מכלי פלסטיק יכולה להפוך במהירות למשימה מרתיעה. ישנם מספר טריקים שיעזרו להבטיח שלא יישארו שאריות דבק. אתה יכול:

 1. שופכים מים לכיור המטבח וממיסים בו 1/3 סודה לשתייה. משרים את מיכלי הפלסטיק בכיור במשך חצי שעה ולאחר מכן שוטפים אותם בסבון כלים.
 2. אפשר לשים שכבה עבה של חמאת בוטנים, שמן תפוז, או מיונז על המדבקה ולהשאיר אותה למשך כשעה. לאחר מכן מרטיבים מטלית ומוציאים את המיונז או חמאת הבוטנים. לשטוף את המיכל היטב ולתת לו להתייבש.
 3. ניתן להסיר שאריות גדולות של מדבקות על ידי חימום השטח עם מייבש שיער. הרחק את מייבש השיער במרחק של 8 ס”מ לפחות מהמדבקה ולא יותר מ -30 שניות ברמה נמוכה ו -15 שניות ברמה גבוהה. לאחר מכן תוכל להסיר את התווית בקלות.
 4. אתה יכול גם להשתמש במחק גדול כדי להסיר את המדבקה. אגב, זה עובד גם נהדר על זכוכית.
 5. לחלופין, אפשר להכין תערובת של שמן קוקוס וסודה לשתייה. פשוט מערבבים את שני המרכיבים ביחס של 3 ל -1. מערבבים את התערובת עד שנוצרת עיסה הומוגנית. לאחר מכן הניחו את הדבק על ספוג רך ושפשפו בעזרתו את הפלסטיק.

הסר את המדבקות על המכונית והשמשה הקדמית

הסרת מדבקות בקצות הרכב

כל מי שהיתה לו פעם מדבקה ברכב מכיר את הבעיה. כיצד להסיר את המדבקה מבלי לפגוע בצבע? להלן מדריך כיצד לעשות זאת במהירות.

 1. שטפו את הרכב במי סבון ותנו לו להתייבש.
 2. השתמש במייבש שיער לחימום המשטח סביב המדבקה והמדבקה עצמה. אקדח חום אינו מתאים מכיוון שהוא חזק מדי ויכול לפגוע בצבע.
 3. לאחר שלושים שניות ניתן להתחיל להדביק את המדבקה. ניתן להשתמש בכרטיס אשראי ישן למטרה זו, שכן סכינים עלולים לפגוע בצבע.
 4. לאחר מכן תוכל להשתמש בתמיסה של חומץ ומים חמימים (חומץ ומים ביחס של 1 ל -1) כדי לשפוך שאריות דבק לתוך פח השקייה, לנער את פחית השקייה ולהשקות בעזרתה את האזור בו הייתה המדבקה.
 5. שוטפים את הרכב במים.
 6. מרחו שכבת הגנה של שעווה לרכב. הוא יגן על הצבע מפני השפעות הקשורות למזג האוויר.

בפעם הבאה שאתה רוצה לשים מדבקה על המכונית שלך, יש כמה טריקים פשוטים שאתה יכול להשתמש בהם שיכולים להקל על ההמראה הרבה יותר. יש למרוח את המדבקה על חלון מכונית או להשתמש במגנטים להחלת המדבקה. לחלופין, תוכלו לשטוף את הרכב היטב ולמרוח שכבה נוספת של שעווה מגן לפני החלת המדבקה.

הסר מדבקה: נקי אופניים

ניקוי מדבקות מהאופניים עם פריטים ביתיים

אם אתה רוצה להסיר מדבקה מהאופניים שלך, אתה יכול להמשיך בצורה דומה לזו של מכונית. שטפו את מסגרת האופניים בעזרת ספוג ומי סבון והניחו לו להתייבש. לאחר מכן תוכל לנסות להסיר את המדבקות בעזרת מגרד זכוכית קרמי. אם אתה מצליח לעשות זאת באופן חלקי בלבד, תוכל להמיס את שאריות המדבקות בחומץ.

הסר מדבקות מבדים

כיצד להסיר מדבקות מבדים טיפים

אם ברצונך להסיר שאריות דבק מבד, עליך לפעול כדלקמן. ראשית קרא את תווית הטיפול כדי לברר האם ובאיזו טמפרטורה ניתן לכבס את הבגד או הבד. פריטים קטנים יותר, כמו חולצות טריקו, יכולים להיות מונחים במקפיא למשך שעה. לאחר מכן, המדבקה אמורה להיפטר בקלות. אם יש לך בגדים רגישים, תוכל לנסות לגזור את המדבקה בעזרת סכין מלאכה. כל שאריות הדבק ייעלמו לחלוטין לאחר שתי שטיפות לכל המאוחר.