נכון, עבודות בית לא תמיד מהנות. בחיי היומיום המלחיצים הרבה דברים פשוט נשארים בבית. ומהר ממה שהיינו רוצים, שוב נוצרה שכבת אבק נראית על הרהיטים. אבל עם האסטרטגיה הנכונה וכמה עצות שימושיות, הניקוי הרבה יותר קל. מה עם קצת מוזיקה עם זה? ואז ניקיון זה הרבה יותר כיף! להלן האסטרטגיות והטיפים הטובים ביותר לניקיון הבית. ניקוי חכם קל!

ניקוי חכם: זה יחסוך לך זמן

טיפים לניקוי חכם לניקיון מוקדם חסוך זמן

מי שמנקה באופן קבוע בעצם חוסך זמן. על פי המוטו “להילחם נגד ההתחלות”, המטבח פשוט מנוקה בקצרה מיד לאחר השימוש. שואב אבק גס פעם בשבוע ולאחר מכן השתמש בכפוף מעל מדפי ספרים ורהיטים כדי למנוע את שכבת האבק העבה. מצד שני, אם אתה מחכה עד שנוצר קרום על הכיריים או שהאבק יכסה הכל, יש לך עוד הרבה עבודה. כי אז זה הרבה יותר זמן לקחת את הכל נוצץ שוב.

אילו סמרטוטים וחומרי ניקוי אני צריך?

ניקוי אביב איזה סמרטוטים וחומרי ניקוי

הציוד הבסיסי מורכב במהירות. במשקי בית פרטיים מספיקים בדרך כלל 4-5 חומרי ניקוי ותרופות ביתיות כגון חומץ או אבקת אפייה מסייעות גם הן.

 • מנקה לכל מטרה לרצפות ולמשטחים
 • חומר ניקוי חומצי לשחרור כתמי אבנית
 • חלב שוטף
 • מנקה / מסיר שומנים למטבח
 • מנקה זכוכיות
 • מנקה לשירותים

העניינים קצת שונים עם הסמרטוטים, כאן תוכלו להשיג בקלות אוסף קטן. כדי שהחיידקים לא יועברו במשק הבית, יש להשתמש בבדים מסוימים למטרות מסוימות. בדים בצבעים שונים מומלצים להבחנה טובה יותר. מטליות מיקרופייבר טובות סופגות במיוחד והופכות את עבודת הניקיון לקלה הרבה יותר.

נקה בצורה חכמה: השתמש באמצעי ניקוי חדשניים

ניקוי חכם עזרי ניקוי חדשניים

כיום השוק מציע התקני ניקוי חדשניים רבים שיכולים להקל על העבודה הרבה יותר. אז למה לא להשתמש בו? ואקום שולחן קטן שימושי, למשל, לשאוב פירורים ושאר לכלוך ביניהם. ניקוי חלונות מהיר יותר בעזרת ואקום חלון. מכשיר זה מומלץ לדירות עם שטחי חלון גדולים רבים.

עם שואב אבק עם פונקציית ניגוב ניתן לנקות את כל הרצפות הניתנות לניגוב רטוב תוך זמן קצר. מכשיר זה מומלץ לבתים ודירות עם אריחים וכיסויי רצפה קשים אחרים.

ניקוי בצורה חכמה: סקירה כללית של אסטרטגיות הניקיון

אסטרטגיות ניקיון חוסכות זמן ומאמץ

בעזרת האסטרטגיה הנכונה, אנו חוסכים זמן רב בחיי היומיום. זה נשמע פשוט, אבל זה יעיל. ראשית הוא מסודר, ואז מנקים אותו. כי אם שום דבר לא מפריע לניקוי הרבה יותר מהר. תופעת הלוואי הנחמדה היא: הדירה לא רק נקייה לאחר מכן, אלא גם מסודרת בו זמנית. כלל זהב חשוב במשק הבית הוא: תמיד נקי מלמעלה למטה. כך שהאבק לא מסתחרר שוב.

לשטוף את הרצפות כמו שצריך

נקו בחוכמה ונגו את הרצפות פעם בשבוע

הרצפות נשאבות תחילה, כך שלכלוך גס, שיער וכו ‘לא יגיעו למי הניקוי מאוחר יותר. רצפות קשות כגון אריחים או לוחות רצפה מעץ נרטיב תחילה ולאחר מכן מנגבים שוב.

זה עובד גם באזורים קטנים עם המקרקף הישן והאיסוף. עם זאת, מערכות ניקוי חדשות כגון קרצוף עם כיסוי מיקרופייבר, מגב או מגב יניקה חשמלי מעשיות יותר גם כאן.

כאשר משטפים את הרצפות, מנקים את הקצוות תחילה. ואז הריצופים נמחקים באיור שמונה. ניגוב הלוך ושוב פשוט מפיץ את הלכלוך.

טיפ חשוב: בעת הניקוי יש תמיד לעבוד לאחור, החלק האחורי של החדר קודם כל, אזור הדלת האחרון.

ניקוי חלונות נעשה קל

ניקוי חלונות עשה עצות שימושיות קלות

את החלונות כדאי לנקות בעזרת סמרטוט, מים חמים ומעט נוזל כביסה או מנקה לכל מטרה ובד מיקרופייבר. מגב חלון מועיל לאזורים גדולים יותר. חשוב לנקות את המסגרות תחילה. אם מסגרת החלון מלוכלכת מאוד, עדיף להשתמש במטלית נפרדת.

לאחר מכן, נקו מראש ובמהירות את החלוניות בהרבה מים. עודפי המים מוסרים בעזרת המושך. לחלופין, ניתן לשפשף את החלונות עם מטלית מיקרופייבר לחלונות.

טיפ: חומרי ניקוי מזכוכית מתאימים רק להסרת טביעות אצבע וכתמים, הם אינם מתאימים לניקוי חלונות.

אביזרי סידן וראשי מקלחת בחדר האמבטיה הופכים להיות כמו לילה חדש

נקו היטב אביזרי אמבטיה, כיורים ומפרקים

במיוחד במי ברז קשים הם מתפתחים במהירות: כתמי אבנית. ניתן להסירם בקלות בעזרת חומר ניקוי חומץ. אביזרים מסועפים מאוד וראשי מקלחת יהיו לנקות שוב לבד עם טריק גאוני. לשם כך מניחים בלון תערובת של תמצית חומץ ומים ביחס של 1: 5. לאחר מכן מניחים את הבלון מעל המיקסר או ראש המקלחת. השאירו אותו למשך הלילה ופשוט שטפו במים צלולים למחרת – הכל נראה כמו חדש!

הסר את תערובת אבק השומן העיקשת במטבח

ניקיון נכון של המטבח - עצות שימושיות

מי שלא מנגב את הארונות או את המקרר באופן קבוע במטבח מכיר את מצבורי האבק והגריז העיקשים. ניתן להשתמש במנקה מטבח או מסיר שומנים למטרות שמנוניות כאלה. אבל זה גם זול וידידותי יותר לסביבה עם סבון נוזלי. סבון המרה מוחל פשוט על האזורים הפגועים. לאחר כעשר דקות ניתן להסיר את הציפוי בקלות בעזרת מטלית לחה.

אבק רהיטים באופן קבוע ונקה רהיטים מרופדים

ניקיון וליטוש רהיטי עץ ניקיון אביב

בפרט רהיטי עץ לא מטופלים אין לנגב רטובים. רצוי לאבק רהיטים פעם בשבוע. זה עובד טוב מאוד עם אבק נוצה או מטלית מיקרופייבר רכה.

טיפ נוסף: השתמש במכשיר המברשת של שואב האבק. שואבי אבק רבים מגיעים עם מברשת רכה לשאיבת רהיטים. יש להשתמש גם בזה. בעזרת המברשת הרכה ניתן בקלות לשאוב מדי פעם רהיטים ומשטחים אחרים.

ריהוט מרופד נשאב בצורה הטובה ביותר באמצעות מברשת הריפוד של השואב. זה לא פשוט, זה גם מהיר.

טיפ להסרת שיער לחיות מחמד

טיפים שימושיים להסרת שיער לחיות מחמד מריהוט

השיער של חיות המחמד האהובות שלנו יכול להיות די עבודה. ניתן לנקות ריהוט ושטיחים מרופדים בעזרת מברשות שיער מיוחדות לבעלי חיים. שיטה פשוטה ויעילה היא שימוש ברולר מוך קונבנציונאלי. זה מקל על הסרת שיער מן החי מהספות והכריות.

לוח הניקוי למשק הבית המושלם

לוח ניקיון למשימות ביתיות ליום, שבוע וחודש

כל כמה זמן צריך לנקות משהו?

ישנן אסטרטגיות שונות לביצוע עבודות הבית. יש המעדיפים לנקות את חדר האמבטיה יום אחד ואת המטבח למחרת. לאדם אחר יהיה רק ​​יום אחד בשבוע ולאחר מכן מנקה את כל הדירה. לוחות הזמנים וכללי הניקיון אינם מעודכנים לעתים קרובות מכיוון שהם מתאריך הזמן בו האישה הייתה בבית במשך היום כדי לבצע את עבודות הבית. עם זאת, ישנם עדיין כמה טיפים וכללים שאנו יכולים לדבוק בהם ושעדיין מתאימים לשימוש יומיומי.

1.) עדיף לנגב את הלכלוך ברגע שאתה מבחין בכך.

2.) ניקיון תחזוקה מתייחס לניקיון חדרים כגון המטבח, חדר האמבטיה או הסלון או פעילויות מסוימות כגון ניקוי חלונות, אבק וכו ‘. הדבר הטוב ביותר נעשה פעם בשבוע..

3.) ניקיון בסיסי מתייחס לפעילויות שלרוב אין לנו זמן להן בחיי היום יום, כגון ניגוב ארונות, קרצוף של אזור האריחים בחדר האמבטיה או שטיפת הווילונות. עבודה זו מתקיימת בערך פעמיים בשנה.

ניקוי וניקוי הבית, שטיפת כלים

בנוסף, ההמלצות הבאות יכולות לשמש מדריך:

מטלות בית יומיות

 • ניערו את השמיכות ואווררו אותן
 • טען ורוקן את מדיח הכלים או שטוף את הכלים המלוכלכים ביד
 • נקו את משטח העבודה והתנור במטבח לאחר כל שימוש
 • להשליך אשפה
 • שים בגדים מלוכלכים בסל הכביסה

עבודה שבועית

 • נגב אבק ממשטחים בבית
 • לנגב את הרצפות
 • ידיות דלת נקיות וכפתורים קלים
 • נקו היטב את אזור השירותים והשירותים

עבודה חודשית

 • ניקוי חלונות (פעמיים בסתיו, שלוש פעמים באביב ובקיץ)
 • רוקן את המקרר ונקה אותו היטב
 • נגב משטחי מראה בעזרת חומר ניקוי מיוחד
 • נגב מכשירי מטבח ובמידת הצורך הסר את האבנית של מכונת הכביסה ומדיח הכלים

כמה פעמים בשנה

 • שטפו ואווררו את מסך המקלחת
 • נקו את התנור בעזרת חומר ניקוי לתנור
 • לכה רהיטי עץ או הספג אותם במוצר טיפוח מיוחד

פעם בשנה

 • שטפו וילונות ותריסים
 • מוציאים את המזווה ואת הארון ומנגבים את החלק הפנימי
 • ניקוי שטיחים