דלקים מאובנים כמו נפט עברו את זמנם, ובעוד כמה שנים גם הגז יפגע בחותם. ערכי האנרגיה הבסיסיים של החברה שלנו השתנו. בעוד חימום באמצעות חשמל נחשב לבזבוז לפני עשרות שנים, היבטים חדשים שינו את נקודת המבט. זה אידיאלי אם החשמל לחימום מופק מהמערכת הפוטו -וולטאית של עצמו או אם מתקבל לפחות חשמל ירוק. זו הדרך היחידה להפוך את חימום החשמל לבר קיימא, ועם משאבות חום.

חימום בחשמל: טכנולוגיות חימום חדשות

חימום עם מערכת פוטו וולטאית משלכם על גג הבית

פרופסור נורברט פיש, ראש משרד המכון לבנייה וטכנולוגיה סולארית באוניברסיטה הטכנית של בראונשווייג, מאמין כי חשמל תהיה אחת מטכנולוגיות החימום העיקריות. פוטו -וולטאטיקה ואנרגיית רוח מזרימים חשמל ירוק למערכות. ניתן להפוך את החימום החשמלי ליעיל עוד יותר בעזרת מערכות משאבת חום חשמליות. מחיר CO2 הצפוי משנת 2021 יפחית עוד יותר את החימום באמצעות חשמל ירוק.

חימום באמצעות חשמל: מערכות משאבת חום יוצרות יעילות בת קיימא

חימום בר קיימא חימום אחסון חשמלי עם פקדים על הקיר

מערכות אלו משתמשות בחום הכלול באוויר ובאדמה ומזרימות אותו למערכת החימום באמצעות קירור. זה מתאדה ואז זורם למדחס המופעל על ידי חשמל. המדחס מגביר את הלחץ והטמפרטורה. האנרגיה הנספגת בדרך זו מועברת למערכת החימום על ידי נוזל הקירור. טכנולוגיה מבוססת זו כבר נמצאת בשימוש ב -30% מכלל הבניינים החדשים. משאבת חום כזו יכולה להפחית את צריכת החשמל של דוד חשמל בשני שלישים. ברכישת חשמל כדאי לבצע השוואה אינטנסיבית של הספקים. אם תוכל להוכיח שלמעגל החימום יש ספק כוח נפרד עם מכשיר מדידה משלך, תקבל כוח חימום זול במיוחד.

חימום בחשמל: חימום אינפרא אדום נעים

חימום בר קיימא עם חשמל, טכנולוגיות חימום חדשות שונות

החימום האינפרא אדום מבוסס על עיבוד חשמל ומייצר חמימות נוחה. כאן, שטחים גדולים על קירות, תקרות או רצפות מחוממים על ידי התקנת לוחות מוליכים חשמלית. החום הזוהר מהפנלים ממש נכנס מתחת לעור. תנורי חימום אלה נעימים ויעילים מאוד, אך החימום פועל רק ישירות על המשטחים המצוידים בצורה זו.

מהו חימום אחסון חשמלי?

מערכות משאבת חום לחימום בחשמל הנשלטות אלקטרונית באמצעות אפליקציית הבית החכם

רדיאטורים אלה אוספים את החום שנוצר ומעבירים אותו לחדר לחימום בזמנים שונים. חלק מספקי החשמל מציעים חשמל זול במיוחד בלילה, שיכול לשמש לאחר מכן לחימום בשעות היום. מערכות חכמות לוקחות בחשבון את כמות החשמל שיש לאחסן, נתוני מזג האוויר ודרישות השטח, ובכך מייעלות את העלויות. ללא מערכות חכמות, קשה לאמוד את הכמות שיש לאחסן. מחממי מים מיידיים מספקים את המים החמים. ספקים מעולים לספק את כל המערכות ממקור אחד.

חימום בחשמל: חימום תת רצפתי

חימום עם חימום תת רצפתי יתרונות במבט חטוף טיפים

חימום תת רצפתי מאפשר אספקת חום אופטימלית. תנורי חימום חשמליים אלה מותקנים גבוה ברצפה ויכולים לחמם את החדר מהר יותר ממערכות נושאות מים מסורתיות. צריכת החשמל גבוהה.

חימום באמצעות חשמל: רדיאטורים וקונווקטורים

חימום באמצעות חשמל יתרונות וחסרונות של רדיאטורים וקונווקטורים

רדיאטורים חשמליים אלה מחוברים ישירות לשקע. היעילות גבוהה, אך גם העלויות בשימוש בה כחימום יחיד. לחום שנפלט יש השפעה מועילה. יש להיזהר עם קונווקטורים עם מאוורר, מכיוון שמאווררים אלה יכולים להשמיע קולות. מחממי מאווררים מחממים חדרים מהר מאוד וצורכים הרבה חשמל.

מימון המדינה

מערכות חימום בת קיימא במבט חטוף טיפים לחימום בחשמל

המדינה מקצה כספים ניכרים לטכנולוגיות חדשניות כגון משאבות חום, בתים חכמים ופוטו -וולטאיות. זה נועד לתמוך במעבר האנרגיה עם היציאה מפחם ואנרגיה גרעינית. אלה הם מ מכון אשראי לשיקום מוענק לחברות ואנשים פרטיים. שיפוצים הקשורים לאנרגיה בבניינים ישנים זכאים אף הם. עם מערכות לחום ועוצמה משולבת, בעלי בתים יכולים לייצר חשמל כאשר הם מתחממים. תחנות כוח תרמיות קטנות מסוג אלה ממומנות אף הן