חיים בר קיימא הופכת לנושא חשוב עבור יותר ויותר אנשים. כמובן, מכיוון שההשפעות של שינויי אקלים יכולות להיות מורגשות על ידי כולם, ואי אפשר עוד לברוח מהוודאות שלדרך החיים שלנו יש השפעה ישירה על מערכות יחסים אלה. בקיצור, האנרגיה שאנו משתמשים בה עלולה לפגוע באקלים. נפלט הרבה CO2, שפועל כגז עקבות ומזין את אפקט החממה של כדור הארץ. אנו מסבירים כיצד ניתן לעבור מגז טבעי רגיל לגז ירוק והאם ניתן לחסוך כסף.

מעבר מגז טבעי לגז ירוק: חימום עולה הכי הרבה אנרגיה בגרמניה

מעבר מגז טבעי לגז ירוק טיפים לחיסכון בחשמל

בעלי הבית צורכים יותר משני שלישים כל צריכת החשמל שלהם לחימום החדרים שלהם. בעיקר משתמשים בגז טבעי ובנפט מינרלי, אנרגיות מתחדשות במקום השלישי וחימום מרחוק במקום הרביעי. חשמל ופחם משמשים לעתים רחוקות לחימום. כפי ששמתם לב, הקיץ נהיה חם יותר ויותר. קירור הבית הופך גם הוא לנושא חשוב יותר ויותר.

הצרכנים הגדולים הבאים במשק הבית הם צריכת אנרגיה לאזורי המים החמים וכן לבישול וכביסה וקירור והקפאה..

יש יותר משקי בית וחללי מגורים גדולים יותר

לחמם עצות לבית מודרני לבעלים

הבעיה היא זו: יש יותר משקי בית ומרחבי מחייה גדולים יותר. אנשים רבים חיים במשק בית יחיד. שם, כמובן, כולם צריכים מקרר, מכונת כביסה וכו ‘. מצד שני, משפחות בונות ורוכשות כרגע דירות ובתים גדולים. מרחב מחיה כמו לפני כמה עשורים, כשגרתם עם משפחה שלמה על 50 או 60 מטרים רבועים, הוא כמעט בלתי נתפס כיום. זה מעלה את עלויות האנרגיה, אם כי צריכת האנרגיה לכל אזור מגורים דווקא יורדת.

אפילו השיפוצים האנרגטיים הנרחבים אינם יכולים לפצות על התפתחות זו. אז יש מרוץ קטן: בין החיסכון למ”ר באמצעות מכשירים יעילים וחימום ובידוד טוב יותר מחד לבין רמת חיים גבוהה יותר מאידך..

מעבר מגז טבעי לגז ירוק

חימום יעיל של הבית מעבר לגז ירוק טיפים לבעלים

צרכנים רבים מתחממים בגז מכיוון שהוא היה פופולרי מאוד במשך זמן מה. אבל גז קונבנציונאלי יכול להיות מוטל בספק, האם ידעת זאת? עם זאת, צרכנים רבים סבורים כי הגז הירוק יקר יותר. זה לא נכון! הספק אנטגה מציעה תעריפי גז זולים, ידידותיים לאקלים בזכות פיצוי CO2. מכיוון שמשתמשים רבים נמצאים בשירות הבסיסי ומעולם לא התחילו בהשוואה אם ​​הם יכולים לקבל תעריף זול יותר, יש כאן הזדמנויות חיסכון גדולות במיוחד בשבילך.

כך תוכלו לחסוך באנרגיה!

לעבור לגז ירוק ולצייד את הבית בפאנלים סולאריים

אנרגיה עולה יותר מכסף, אז להלן הצעות נוספות כיצד ניתן לחסוך אותה בקלות במשק הבית – ללא הידרדרות באיכות החיים!

1. חימום וקירור

לבודד את הגג או התקרה שלך. זה יעזור לשמור על הבית בטמפרטורה נוחה בקיץ ובחורף. אתה חוסך כסף בחשבונות החשמל ומשלם על עצמך בזמן קצר יחסית.

אתה יכול להגן על הבית שלך מפני טיוטות על ידי ודא שהדלתות והחלונות אטומים כראוי. אתה יכול לקנות פקקי טיוטה או אטמי חלון בזול מאוד. ניתן להחליף דלתות וחלונות ישנים כחלק מהשיפוץ האנרגטי.

סגור את החלונות והדלתות החיצוניים. הדבר חשוב במיוחד כאשר החימום או מיזוג האוויר פועלים. הצל את החלונות שלך. בימי הקיץ החמים, זה יעזור לשמור על החום בחוץ, ובלילות קרים, וילונות או תריסים יעזרו לשמור על החום..

הפעל את מיזוג האוויר והחימום מוקדם. אם אתה מצפה ליום חם, הכנס את החום במקום לחכות עד שהבית שלך כבר חם. המשך בצורה דומה עם חימום. מאווררי תקרה זולים בהרבה ממזגנים ויש להם פחות השפעה על הסביבה. הקפד להחליף את החימום בבית שלך, אם עדיין לא עשית זאת. ישנם מענקים ממשלתיים לכך כך שהעלויות יישארו בשליטה.

חסוך בחשמל באמצעות מכונת הכביסה של המטעין הקדמי - עצות שימושיות לחורף

2. מכשירים

נתק את המכשירים מהחשמל כאשר הם אינם בשימוש. הטלוויזיה, המחשב, המיקרוגל ואפילו מכונות הכביסה מסוימות כוללות מצב המתנה. המשמעות היא שהם עדיין יצרוכו אנרגיה גם כאשר הם אינם בשימוש.

קנה מכשירים עם רמת יעילות אנרגטית טובה. כמה שיותר כוכבים יותר טוב – אבל חשוב קודם כל על גודל. פעמים רבות יותר קל לדגם גדול יותר להיות יעיל יותר (ולכן יש לו יותר כוכבים) מאשר לדגם קטן יותר. אולם מכיוון שהוא גדול יותר, צריכת האנרגיה הכוללת שלו בדרך כלל גבוהה יותר.

בחר את מכונת הכביסה הנכונה. למרות שבדרך כלל יקר יותר לרכישה, רוב מכונות הכביסה הטעונות בחזית חוסכות כסף והן ידידותיות לסביבה לאורך זמן מכיוון שהן משתמשות בפחות חשמל, מים וחומרי ניקוי מאשר מכונות כביסה מובילות..

בחר מקרר חסכוני בחשמל. המקרר והמקפיא שלך יעבדו ללא הפסקה וצריכת האנרגיה תצטבר במהירות.

חיסכון בעלויות החשמל באמצעות מכוניות אלקטרוניות שמירה על איכות הסביבה טיפים

3. תחבורה

גם אם יש ברשותך מכונית חסכונית, במידת האפשר, כדאי להשאיר אותה בבית ולהשתמש בה ברגל, באופניים, בתחבורה ציבורית או בקראולינג. תסתכל מקרוב על האפשרויות של ניידות אלקטרונית. אם אתה לא רוצה להסתמך עליו לגמרי, יש גם דגמים היברידיים.

4. אנרגיה סולארית

האם יש לכם שטח גג משלכם, אולי אפילו רק גג חניה? שקול להתקין מערכת סולארית. אתה יכול להאכיל את האנרגיה או להשתמש בה בעצמך. יש היום מערכות אחסון טובות מאוד, כך שאנרגיה תהיה זמינה גם כשהשמש לא זורחת. דרך מצוינת לחסוך וצעד גדול לקראת מעבר האנרגיה!