לאחסן ירקות פירות-עצות-יבשות-עקרת בית.

בין אם למקצוען או לבשל התחביב – אין דבר יותר מעצבן מלזרוק אוכל. ישנם כמה טריקים שניתן להשתמש בהם כדי לשמור על מזון טרי כמו פירות וירקות לאורך זמן. זה תלוי באופן השימוש בפירות ו אחסן ירקות. כי כמה שזה נשמע פשוט, יש לקחת בחשבון הרבה דברים אם חשוב לוודא שהאוכל לא יתקלקל כל כך מהר. ברצוננו להציג בפניכם טיפים כאלה במאמר זה.

1. לאחסן ולשטוף פירות וירקות

אחסון ירקות-כביסה-פירות-מזיקים-עושה-סלט

טעות אחת שאנשים עושים היא שהם שוטפים את הפירות והירקות מיד לאחר רכישתם ורק לאחר מכן מאחסנים אותם. עם זאת, הלחות מבטיחה שהפירות יתקלקלו ​​מהר יותר. לכן, כדאי לאחסן פירות וירקות בדיוק כפי שהביאו אותם מחנות הכלבו ולשטוף אותם רק לפני עיבודם או צריכתם.

2. אחסן פירות וירקות במקום יבש

אחסון ירקות פירות-טרי-בישול-אחסון יבש-מרתף-מזווה

אז, כפי שצוין קודם לכן, גם פירות וגם ירקות לא מקבלים לחות היטב. מסיבה זו, אתה תמיד צריך למצוא מקום יבש לאחסון ירקות ופירות, מכיוון שזה ישמור אותם טריים יותר. אתם מוזמנים גם לפרוש נייר עיתון או מטבח, שיכול לספוג כל לחות בעת אחסון פירות וירקות.

3. אחסן ירקות אבוקדו בצורה נכונה 

אחסן ירקות פירות-אבוקדו-שקית ניילון-אחסון-מבשל טרי-תחביב

אל תכניס אבוקדו פשוט למקרר ככה אם אתה רוצה לאחסן את הירקות האלה ולשמור אותם טריים. במקום זאת יש לעטוף תחילה את הפרי בניילון או לעטוף אותו בניילון נצמד. אגב, אתה עושה את אותו הדבר עם שאריות אבוקדו. האם אתה רוצה לשמור את החצי השני של האבוקדו להמשך? בחר אחת מהגרסאות הללו.

4. לאחסן פלפלים

לאחסן ירקות פירות-פפריקה-טמפרטורת החדר-קערה-אדום-כתום-ירוק-צהוב

אם אתה רוצה לאחסן את הירקות הטעימים האלה, עליך להימנע מהמקרר או ממקומות קרים אחרים. הפפריקה נשמרת בטמפרטורת החדר. תתפלאו כמה זמן הפלפלים שלכם יישארו טריים. עם זאת, לעולם אל תקנה הרבה יותר ממה שתצטרך לפרק זמן קצר יותר.

5. אחסן בננות

ירקות-חנות-פירות-בננות-טיפים לסרטים

הבננות נשמרות זמן רב יותר במקרר מאשר בטמפרטורת החדר. עם זאת, הקור מעורר אנזים שהופך את הקליפה לשחורה. אתה יכול למנוע זאת על ידי אריזת הבננות בשקית. מחוץ למקרר, בננות יחזיקו מעמד זמן רב יותר אם הגבעולים עטופים בניילון נצמד. טיפים נוספים לאחסון פירות וירקות יגיעו בהמשך.

6. מלפפונים וגזר

אחסון-ירקות-פירות-גזר-מלפפון-צנצנת-שומר-מים טריים

אין ספק שזה קרה בעבר שקילפת וחתכת יותר מדי גזר או מלפפון. כל שעליך לעשות הוא להחזיר אותם למקרר והירקות מתייבשים במהירות. במקום זאת, אתה יכול לאחסן את הירקות על ידי הנחתם בצנצנת בנייה עם מים. זה ישמור אותם טריים עד לפעם הבאה שתשתמש בהם.

7. אחסן תפוחי אדמה ובצל אחסון

אחסון ירקות-פירות-תפוחי אדמה-בצל-אוכל בריא

אנו לא מזכירים את שני המוצרים הללו בנקודה אחת לחינם. תפוחי אדמה ובצל נשמרים לעתים קרובות יחד, וזה לא בסדר. בעת אחסון הירקות יש להשתמש במיכלים נפרדים. חשוב גם שיהיה מקום יבש מחוץ למקרר. תפוחי אדמה ובצל מחזיקים זמן רב במיוחד.

8. כיצד לאחסן ירקות בצורה הטובה ביותר – מיקומי אחסון כהים

אחסן-ירקות-פירות-בצל-אדום-יבש-מגניב-מגניב

בנוסף, לבצל, יש לבחור מקום חשוך. אגב, זה חל גם על שום. ארון נעול או מיכל הניתן לנעילה וחדיר אוויר מתאימים למשל לכך היטב. זה ימנע מהבצל והשום שלא לנבוט. אם תבחר במקום חשוך, יבש וקריר לאחסון ירקות, בצל ושום יכולים להישאר טריים עד שישה חודשים.

עוד טיפים לתפוחי אדמה

ירקות-חנות-פירות-תפוחי אדמה-מדף כהה-אורך חיים

תפוחי אדמה יכולים לסבול מקום מעט בהיר יותר, אך עדיף מקום כהה יותר אם אתה מאחסן את פקעות הירקות. הסיבה היא זהה לזנים שהוזכרו לעיל. חשוב במיוחד להימנע מאור שמש ישיר. זה גורם לכל סוג של ירקות להתקלקל מהר מאוד. טיפ טוב נוסף הוא להוסיף כמה תפוחים לתפוחי האדמה כדי שיחזיקו מעמד זמן רב יותר.

9. אחסן אספרגוס כראוי

ירקות-חנות-פירות-עצות-בית-אספרגוס-מים-זכוכית

אספרגוס הוא אחד מאותם ירקות שאסור לשמור יותר מדי זמן. ובכל זאת, אתה יכול לשמור אותו טרי על ידי אחסון האספרגוס כמו זר פרחים. פשוט לשים אותו בכוס מים. אתה שומר ברוקולי טרי באותו אופן. אפשר לעטוף אספרגוס לא קלוף במגבת תה לחה ולשמור במקרר. ניתן לאחסן את הירקות הקלופים לפרק זמן קצר יותר. לשם כך יש לארוז אותו בשקית ניילון ולהכניס למקרר.

10. לאחסן ירקות – סלרי

ירקות-חנות-פירות-רדיד אלומיניום-סלרי-חנות-עצות-פירות טריים

סלרי הוא ירק בריא ופופולרי בבישול, אך ניתן גם לאכול אותו גלם. הדרך הטובה ביותר לאחסן את הירקות האלה היא לעטוף אותם ברדיד אלומיניום. אם מכניסים את הסלרי למקרר, הוא יחזיק כשבועיים. כחלופה, מתאים גם מרתף מגניב, שבו הוא צריך להיות סביב 10 מעלות. לאחר מכן עוטפים את הסלרי בעיתון.

11. אחסנו עגבניות

ירקות-חנות-פירות-עגבניות-טמפרטורת החדר-תזונה טרייה

לא משנה אם אתם שומרים את העגבניות במקרר או בחוץ – חשוב שהאזור בו הגבעולים היו או עדיין ממוקמים כלפי מעלה. יש להימנע מהמקרר עם הירקות האלה, כי הקור גורם לעגבניות לאבד את הארומה ולהתחיל להתעצב מהר יותר. זה חל גם על חצילים. בין 12 ל -16 מעלות הוא טווח הטמפרטורות המושלם שעליכם להבטיח לאחסון ירקות.

12. אחסן פירות – ענבים

ירקות-חנות-פירות-ענבים-אחסון-רעיונות-שקיות פלסטיק

אפשר להכניס ענבים שוב למקרר. אולם לפני שתעשה זאת, עדיף לארוז את הפירות בשקית ניילון. קופסת Tupperware מתאימה גם היא. עם זאת, חשוב שלא תשטפו את הענבים לפני כן. בעוד שהפרי נשאר טרי במקרר עד שבועיים, הוא שומר רק ארבעה עד חמישה ימים בחוץ ובטמפרטורת החדר. כפי שאתה יכול לראות, אופן האחסון של פירות וירקות תלוי במגוון.

13. אחסון פירות יער

ירקות-חנות-פירות-פירות יער-עצות-אוכמניות-תותים-אוכמניות-פטל

פירות יער הם פירות רגישים למדי. מסיבה זו, הם בדרך כלל מחזיקים יום אחד בלבד בטמפרטורת החדר. מקום קריר ורצוי תא הירקות של המקרר מתאימים יותר מסלסלת הפירות ומאריכים את חיי המדף ליומיים עד חמישה ימים. אם אתם מאחסנים פירות וירקות, רצוי לאחסן פירות פגומים בנפרד. תותים, בפרט, מתעבים במהירות כאשר הם ניזוקים, אשר מועברים לאחר מכן לפירות האחרים.

14. ירקות עלים

ירקות-חנות-פירות-ירקות עלים-סלט-שקיות-פלסטיק-רעיון לחמניות מטבח

ירקות עליים נשמרים בצורה הטובה ביותר גם במקרר. הדרך המוצלחת ביותר לאחסן את הירקות הללו במקרר היא לעטוף אותם קודם כל בנייר מטבח לח ולאחר מכן לארוז אותם בשקית ניילון. סרט נצמד או מיכל הניתן לסגירה מתאימים גם הם. הירקות העלים מחזיקים עד חמישה ימים.