ביטוח דירה נגד ביטחון פריצה

מספר הפריצות בגרמניה ממשיך לעלות. זה יוצא מה דו”ח פריצה 2016 מטעם איגוד הביטוח הגרמני (GDV). פורצים משתמשים בנקודות התורפה של בית או דירה וחודרים לבניין דרך דלתות כניסה, דלתות צרפתיות וחלונות רגילים. ברוב המקרים משתמשים בכוח פיזי אכזרי. עובדות אלו מהוות סיבה טובה לערוך ביטוח תכולת בית מראש, המסדיר את הנזקים שנגרמו מהפריצה. במאמר של היום ננסה לענות על כמה שאלות חשובות בנוגע לסיקור, תנאים ודיווחי תביעות ולתת לך כמה טיפים.

האם ביטוח תכולת הבית הגיוני במקרה של פריצה?

נתוני פריצה מגדילים את ביטוח הבית מסדירים נזקים

מספר הפריצות גדל באופן משמעותי מאז 2010, מ -120,000 טובים ליותר מ -160,000 בשנת 2015. המשמעות היא שבחמש השנים האחרונות מספר הפריצות גדל ביותר מ -30 אחוזים. לא רק שמספר הפריצות המוחלט בגרמניה גדל, גם כמות הנזקים הביטוחיים גדלה. בשנת 2015 מבטחי תכולת הבית שילמו ללקוחותיהם 530 מיליון יורו. זה מייצג עלייה של למעלה מ -50 אחוז לעומת 2010. כמו אחת אינפוגרפיקה סטטיסטית מראה, סכום ההפסד הממוצע בשנה שעברה עמד על 3,250 יורו. על פי נתוני מבטחי התכולה הביתית הגרמנית, תכשיטים, שעונים וכסף מזומן הם הגנובים בתדירות הגבוהה ביותר. מכשירים אלקטרוניים קטנים, מחשבים ניידים, טאבלטים כמו גם טלוויזיות ומערכות מוזיקה אטרקטיביות גם לפורצים מכיוון שניתן למכור אותם מחדש בקלות.

רק 18.6 אחוזים ממשקי הבית במדגם לא היו ביטוח דירה בזמן הפריצה. מכאן ניתן להסיק את המסקנה הבאה: 81.4 אחוזים ממשקי הבית שנפגעו בכלל ראו בביטוח ביטוח למשק בית הגיוני. אין פלא, כי אם אין לך ביטוח משק בית, אתה צריך לקנות הכל בעצמך שוב במקרה של נזק. הביטוח שווה אפוא לכל מי שאינו יכול להחליף את רכושו המיטלטל במקרה של נזק ללא בעיות כלכליות. הגנה זו שימושית במיוחד במתקן יקר. ביטוח תכולת בית טוב יכול להשתנות בפירוט, וזו הסיבה שפורטלי השוואת תעריפים באינטרנט ביססו את עצמם כמקום הנוח ביותר להגיע אליו אם אתם רוצים למצוא ביטוח ביתי במחיר סביר ואמין. שם תוכל לחשב את הפרמיה לביטוח האישי שלך ולהשוות את תעריפי התכולה הביתית. הביטוח הכללי חל גם על סכנות האש, מי הברז, סערה וברד. אתה יכול לעשות מה שמכוסה באתר המבטח המתאים לקרוא. עבור רוב התעריפים, אתה יכול גם להזמין שירותים נוספים נגד גניבת אופניים, שבירת זכוכית, מפגעים טבעיים הנגרמים מכוחות הטבע ופגיעות נחשול כתוצאה מכת ברק..

מה מבוטח ועל מה משלם ביטוח הבית?

פריצה-דלת כניסה-פורצת-מפתח מזויף

כל תכולת הבית מכוסה על ידי ביטוח התכולה הביתית. זה כולל את כל החפצים המטלטלים המשמשים את הבית לריהוט (למשל רהיטים, שטיחים, תמונות, וילונות וכו ‘), לשימוש (מכשירי חשמל ביתיים, ביגוד, ספרים), לצריכה או להתקנה. חפצים במוסכים, עליית גג, הרחבות, חדרי מרתף ובטרסות מכוסים גם הם בביטוח התכולה. פריטים ביתיים מבוטחים בדרך כלל בערך ההחלפה שלהם, כלומר הסכום שהיה צריך להשקיע בהחלפה כשהיו טובים כמו חדשים. ככלל, חפצי ערך כגון מזומנים ותכשיטים מבוטחים רק עד גבול מסוים. סכום הפיצוי הממוצע במזומן הוא 1000 – 2000 יורו.

מתי יש פריצה??

פריצה-אלימות-מרפסת-דלת-שחור-לבן

כפי שצוין קודם לכן, חברת הביטוח תחליף פריטים גנובים רק במקרה של שוד או פריצה. אבל מה ההבדל בין גניבה פשוטה לפריצה? פריצה מתרחשת תמיד כאשר עבריינים מפעילים כוח כדי לפרוץ לבניין או לחדר ולהשאיר עקבות גלויים בתהליך. אם משהו נגנב ללא שימוש בכוח, זה נחשב לגניבה פשוטה.

אם נגנב הארנק שלך ו -500 יורו במזומן, למשל במקרה של פריצה, ביטוח התכולה חייב להחליף את הכסף הגנוב ואת ערך הארנק כחדש. אבל אם הגנב מתגנב לבית ללא סימני אלימות או סימני פריצה, הרי שמדובר בגניבה פשוטה ומזומן אינו מבוטח. פריצה עם המפתח הנכון וללא עקבות היא פשוט גניבה פשוטה. אם נקבעת רשלנות גסה, למשל פריצה דרך חלון מוטה או דלת שאינה נעולה, גם הביטוח בדרך כלל לא משלם.

כיסוי הביטוח הכללי לפריצה חל, לדוגמה:

  • כאשר הפורץ חותך את מסך היתוש או פוגע בדלת הדירה על מנת לקבל גישה לדירה הנעולה שלך.
  • אם עבריין נכנס בכוח דרך דלת המרפסת או חלון
  • במקרה של ונדליזם לאחר פריצה, כלומר הרס או נזק לחפצים המבוטחים המבוצעים על ידי המבצע וכו ‘..

דיווח על נזק לפריצה

פריצה-נזק-בית-תכולת-ביטוח-חלון

לאחר ששמתם לב לפריצה, יש ליידע את המשטרה וחברת הביטוח שלכם באופן מיידי. בשום פנים ואופן אין להתחיל בעבודות הניקיון או לשנות דבר בזירת הפשע. אתה עדיין צריך לערוך רשימה של הפריטים הגנובים והפגומים. על מנת לאשר את חפצי הערך, בדרך כלל יש לשמור קבלות וקבלות. כאשר נגמרים לך החשבונות, זה יתרון גדול שיהיו לך תמונות או סרטונים של הפריטים הגנובים. יש דברים שאפשר לאשר גם עם יתרות חשבון וללא חשבוניות מקוריות. אם הזמנת חלק מהפריטים הגנובים באינטרנט, תוכל להדפיס את אישור התשלום ולצרף אותו. אם איבדת את הכסף שלך בפריצה, אתה אמור להיות מסוגל להסביר גם מאיפה הגיע הכסף. לדוגמה, מועיל לספק הצהרת בנק או חוזה מכירה כראיה.

מקורות תמונה:

Thorben Wengert / pixelio.de

Rike / pixelio.de

ברנד קספר / pixelio.de

סוזן שמיק / pixelio.de