אריחי טרקוטה, אביזרי אמבטיה במראה וינטאג ‘וארונות אמבטיה בסגנון קולוניאלי: חדרי אמבטיה ספרדיים מביאים זוהר ים תיכוני לארבעת הקירות שלכם. סגנון הריהוט של המדינה בלב דרום אירופה הוא אקלקטי ומתאפיין בהשפעות רבות של סגנונות אדריכלות שונים. מוקד הרעיון העיצובי הוא מערכת היחסים עם הטבע, האופיינית לאזור הים התיכון. אנו מסבירים מהם עקרונות הריהוט החשובים ביותר, למה עליכם לשים לב בעת תכנון החדר וכיצד תוכלו להכניס כשרון ספרדי לחדר האמבטיה..

חדרי אמבטיה ספרדיים: אסתטיקה אקלקטית בגווני אדמה

חדרי אמבטיה בסגנון ספרדי מרוקאי עם הדגשות עץ ומראות וינטאג 'ואמבט עצמאי

גזור בנדיבות, פרקטי, מרוהט בסגנון ומעוצב בניואנסים טבעיים: לחדר הרחצה בסגנון ספרדי יש הרבה מה להציע. אולי בגלל זה חדרי אמבטיה ספרדיים פופולריים מתמיד בימינו. הם מביאים איתם מגע רומנטי מתקופות אחרות, משלבים סגנון עם פונקציונאליות ומבטיחים אסתטיקה חושנית באמצעות חומרים אצילי. אבל מה מייחד את הקסם של המרחצאות הים תיכוניים? הכל תלוי בתמהיל המוצלח של חומרים וסגנונות. מאז שכבשו המתיישבים הספרדים חלקים נרחבים מצפון ודרום אמריקה במאות ה -16 וה -17, השאירו המהגרים סימנים עמוקים רבים במושבות. אך גם למדינות הקולוניאליות הייתה השפעה רבה על האדריכלות הספרדית. זה בא לידי ביטוי בעיצוב הפנים של האסינדות.

קשט את חדר האמבטיה שלך בסגנון קולוניאלי ספרדי במגע מרוקאי

כיום אין זה נדיר שחדרי הרחצה בספרד משלבים את המראה המרוקאי הנהדר עם עקרונות העיצוב הים תיכוני הטהור. לוח הצבעים הנייטרלי מנמק את המתקן ומאפשר לחדר הרחצה הספרדי לזרוח בצבע שמנת, גמל, חול, כמו גם ניואנסים רבים של חום וטרקוטה וליצור רוגע ויזואלי. הדגשים בצבע נחושת מעודנים אופטית את אנסמבל הצבעים ואלמנטים ועיטורים מפורטים מעץ מסיימים את חלל המגורים המפואר.

חדר הרחצה הספרדי: עיצוב הפנים

רעיונות לעיצוב חדרי אמבטיה בסגנון ספרדי מודרני

חדר האמבטיה הספרדי הקלאסי הינו בגודל נדיב ומחולק ויזואלית למספר אזורים, ביניהם אין קשר ישיר ממבט ראשון. בכניסה יש כיור אחד או שניים, ולצדו יש בדרך כלל אזור המקלחת, השוכן בנישה שנבנתה במיוחד למטרה זו. באמצע חדר הרחצה נמצאת האמבטיה העומדת בפני עצמה, המספקת את חווית הספא האולטימטיבית והופכת את חדר האמבטיה לנווה מדבר של רווחה. חדר הרחצה הספרדי הוא חדר מוצף אור, כי החלונות הם חובה מוחלטת לעיצוב פנים ספרדי. חלונות זכוכית עופרת מכניסים מבטאים ויחד עם זאת מציעים פרטיות.

  • לתקרה צורת גג גמלון, גג משופע או צורה מעוקלת מעט.
  • קיר חדר הרחצה מחולק לשני חצאים: החצי התחתון מרוצף באריחים, החצי העליון מטויח. יש גרסה נוספת: כל הקירות מטויחים, רק אזור המקלחת עטוי פסיפס או אריחי טלאים.
  • הרצפה מונחת באריחי טרקוטה. אריחים בדוגמת צבעים רבים עם מוטיבים ים תיכוניים מתבלים את הפנים.

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי: סקירה כללית של האלמנטים העיצוביים

רעיונות להגדיר חדר אמבטיה ספרדי לארון אמבטיה עם גילוף עץ ואמבט עצמאי ואריחי קילים ופסיפס ומראה מרוקאית.

ישנם חמישה אלמנטים עיצוביים שנותנים את הטון בחדר הרחצה הספרדי. בראש ובראשונה, אלו האריחים המעניקים לחדר אופי ומבליטים פרטים חשובים של עיצוב הפנים. יתר על כן, ארונות האמבטיה, המעוצבים עשירים בעץ, מהווים חלק חשוב בריהוט חדר הרחצה הספרדי הטיפוסי. במקום השלישי נמצאים אביזרי האמבטיה במראה הישן, המתקבלים במראה נחושת או פליז מושך. ואז מגיעה התאורה, שהיא מאוד ספציפית בחדר האמבטיה הספרדי. במקום האחרון נמצאים אלמנטים דקורטיביים כגון מראות, פסלים, שטיחים ואגרטלים, המשלימים למעשה את העיצוב.

הקמת חדר הרחצה בסגנון ספרדי: לוח הצבעים

חדר רחצה עם קירות גבס ואמבט בסגנון ספרדי העומד בפני עצמו

חדר הרחצה הספרדי מאיר בצבעים בהירים וחמים כגון צהוב, אוקר, חום-אדום, כתום וחול. צבע צהוב יוצר אווירה נעימה האופיינית לחדרי אמבטיה בסגנון ספרדי. בניגוד לריהוט ים תיכוני אחר, ריהוט העץ כהה. בנוסף לקלאסיקות מקומיות כמו דובדבן, אדום וליבה ואגוז, משתמשים גם במינים אקזוטיים כגון שיישאם, סיסם או מהגוני. לא רק ארונות האמבטיה, אלא גם מסגרות החלון עשויים מזה.

חדרי אמבטיה ספרדיים: האריחים

חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי עם אריחי פסיפס וכיורים צבעוניים

אריחים אינם נוצרים שווים. בחדר הרחצה הספרדי שמים דגש רב לא רק על המראה החיצוני אלא בעיקר על האיכות הגבוהה. פסיפס קרמי בכחול כהה, כתום או ירוק ותמונות פסיפס מעניקות לחדר נופך אקזוטי. הפסיפס הקרמי משמש בכל מקום: כקיר מבטא מאחורי המקלחת או כגבול סביב הכיור. הדוגמאות המסוגננות מאוד מעוצבות בהשראת הטבע. פרחים וצמחים מביאים קסם מתקופות עברו לחדר האמבטיה.

חדר אמבטיה ספרדי עם אריחי טרקוטה על הרצפה וארונות אמבטיה כהים עשויים עץ מלא והבלים לבנים

הודות לצבעם החם והתחושה הנעימה (הם חמים לרגליים), אריחי טרקוטה הם קלאסיקה ים תיכונית אמיתית. רבים מניחים שאריחי הרצפה הפופולריים הגיעו מאיטליה. אבל זה בעצם לא נכון, מכיוון שרבים מסוגי החימר המשמשים לייצור אריחי טרקוטה מגיעים מספרד. על קסמן של האריחים אין עוררין, אך מי שיבחר בהן צריך לצפות למחיר ממוצע גבוה יותר מאריחי קרמיקה ותחזוקה גוזלת יותר זמן. אם האריחים אטומים בציפוי שעווה מיוחד, הם מתאימים לשימוש באזורים רטובים. עם זאת, קיים סיכון שייווצרו עליו כתמים לאורך זמן, אותם ניתן להסיר רק בקושי רב. לכן הם משמשים רק באזורים יבשים בחדר האמבטיה.

חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי עם אבן טבעית על הרצפה ואמבט עומד

אריחי אבן טבעית אידיאליים לאזורים רטובים, למשל בתא המקלחת או סביב האמבטיה. הם הרבה יותר קלים לטפל בהם מאשר טרקוטה, עמידים, עמידים למים ופשוט נראים נהדר הן כחיפוי רצפה והן כחיפוי קיר בחדר אמבטיה ים תיכוני. אריחי האבן הטבעיים הפופולריים מוצעים בגדלים ובצורות שונות, כך שכל אחד יכול למצוא משהו שמתאים לו. בכל מקרה, הם מהווים חלופה זולה, במיוחד לחדר הרחצה הספרדי המרווח.

ריהוט חדרי אמבטיה ספרדיים: ארונות האמבטיה ואביזרי האמבטיה

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם ארונות עץ משוחזרים ואריחי טרקוטה וכיורי פליז ואביזרי אמבטיה

ארונות אמבטיה וינטאג ‘אופייניים לחדר הרחצה הספרדי. יש להם מראה שחוק, מעוטרים בעשיר בגילוף עץ ובעלי ידיות במראה ישן. חלק גדול מהריהוט בחדר האמבטיה הספרדי הקלאסי הוא בירושה או שנמצא ושוחזר בשוק הפשפשים. את המראה משלימים כיורים ממתכת המשובצים בכיור מאבן טבעית, כמו גם אביזרי אמבטיה עם ידיות צולבות בסגנון עתיק אופנתי..

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי: כיורים צבועים ביד וקישוטים אחרים

חדר אמבטיה ספרדי עם קירות גבס וכיורים צבועים ביד

בחדר הרחצה הספרדי משתמשים בעיקר בעיטורים יקרי ערך בעבודת יד. כיורים מצוירים ביד אופייניים לאמבטיות מקסיקניות, אך עם הזמן הם גדלו בפופולריות גם באירופה. הם הגרסה המושלמת לכל מי שרוצה להוסיף טאץ ‘אקזוטי לחדר האמבטיה, אך עדיין לא רוצה להסתדר בלי עיצוב חדר האמבטיה הפונקציונאלי והטהור. מראות עם מסגרות מתכת מעובדות להפליא יכולות להשלים גם את המראה של אמצע המאה של חדר האמבטיה. אם תבחר במראה עם זכוכית מראה מעודנת עתיקה, תוכל גם להפיץ נופך של רומנטיקה בחדר האמבטיה. וזה לא בהכרח חייב להיות ייחודי, כי למרבה המזל, מראות בעלות מראה עתיק זמינות במספר רב של חנויות מקוונות עלובות..

הקמת אמבטיה ספרדית: התאורה

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי זהב ונרות לד ואמבט עצמאי

נברשות עתיקות עם נרות לד מעל האמבטיה ופנס קיר מתכת מסביב למראה הקיר מפיצות אור רך ויוצרות אווירה רומנטית ואווירה נינוחה בחדר הרחצה הספרדי. בעת רכישת מנורות LED, עליך לוודא כי הן אינן עוצמתיות מדי. בחדר האמבטיה הספרדי, האור מאופק ומחמיא בצורה כה יעילה לעיצוב. אתה יכול גם להגדיר מבטאים עם עששיות.

פרשנות חדר האמבטיה הספרדי בצורה מודרנית

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי פסיפס על הקיר

זה לא בהכרח צריך להיות חד פעמי יקר מחומרים רגישים: עם קצת יצירתיות אתה יכול לחקות את “המראה” הספרדי בחומרים מודרניים. אנו נותנים לך טיפים שיכולים לעזור לך במשימה:

1. בחר יחידות בסיס מעץ כהה ושלב אותן עם כיור בהיר מאבן טבעית. וונגה ושיש לבן, למשל, משתלבים במיוחד ביחד. או שתוכל לבחור בשיש צהוב ג’ורה ולשלב אותו עם אלמון, לינדן או עץ אורן.

2. אתה יכול לצבוע את חדר האמבטיה בצבע פופולרי או להניח אותו עם אריחים בצבע אחד. הגדר מבטאים על ידי קישוט האזור סביב המראה בפסיפס קרמיקה, אריחים מעוצבים או טלאים. זה יחסוך לכם כסף ויחד עם זאת ייצור לוכד עיניים אמיתי בסגנון ספרדי.

3. שלבו אביזרי אמבטיה עתיקים עם מראה במראה עתיק. אתה יכול גם לבחור במראה מודרנית עם מסגרת פשוטה אם היא באותו צבע כמו אביזרי האמבטיה. לדוגמה, ניואנסים מתכתיים כמו נחושת או זהב ישן נראים סופר שיקיים.

עיצוב חדר אמבטיה ספרדי מודרני עם כיור שקוע וכיור עשוי עץ

4. בחרו בכיור עגול עשוי מתכת או אבן טבעית, שקוע בהבל, להשלמת המראה בסגנון ספרדי. אתה יכול להוציא את עיצוב חדר הרחצה טוב יותר עם התאורה הנכונה. מנורות עשויות מתכת וזכוכית חלבית, כמו גם כמעט כל האורות בסגנון תעשייתי, ייראו טוב בחדר הרחצה הספרדי המודרני. פנסי קיר דו-להבתיים מפליז עם זכוכית בצבע שמפניה נראים אטרקטיביים במיוחד. אם אתה רוצה לתלות נברשת מעל האמבטיה, היא חייבת להתאים לקונספט התאורה ועיצוב הפנים מבחינת סגנון.

חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי עם אריחי טרקוטה

5. חדר הרחצה הספרדי הטיפוסי מרווח מאוד. כמובן שכולם ירצו חדר רחצה בגודל 15 מ”ר, אך בימים אלה איננו יכולים להשיג משאלת לב זו לעתים רחוקות. אולם בעזרת טריק פשוט תוכלו לגרום לחדר הרחצה שלכם להיראות מרווח יותר. צובעים את הקירות בצבע בהיר מאוד או אפילו לבן והגדירו דגשים עם רצפות טרקוטה כהות יותר ואביזרי אמבטיה כהים.

אופנתי, רומנטי ואצילי: כך נראה חדר אמבטיה בסגנון ספרדי. תוכל למצוא דוגמאות נוספות לעיצוב חדרי אמבטיה בגלריית התמונות למטה. הרשה לעצמך לקבל השראה וצור לעצמך נווה מדבר רחצה משלך עם נגיעה ים תיכונית.

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם ארונות אמבטיה וינטאג ‘

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי אבן טבעית וארונות אמבטיה וינטאג '

הקמת חדר אמבטיה בסגנון ספרדי: אמבטיה עצמאית, אריחי פסיפס על הקיר ואריחי אבן טבעית על הרצפה.

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי פסיפס על הקיר והרצפה ונברשת עם נרות לד

חדר אמבטיה עם נישה לאמבטיה ולאח

חדר רחצה בסגנון ספרדי עם אמבטיה עגולה עם חיפוי אבן טבעית ואח

חדר אמבטיה ספרדי עם תא מקלחת מרווח עם אריחי פסיפס וריצוף טרקוטה לאזור הייבוש מול ההבל 

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עיצוב מודרני של תא מקלחת עם אריחים

חדר רחצה בעל מידות נדיבות עם אמבט קרמיקה עצמאי ותא מקלחת בגומחה

חדר אמבטיה ספרדי בלבן וכחול יוצר רעיונות לעיצוב חדרי אמבטיה ים תיכוניים

עיצוב חדר אמבטיה בצבעי לבן וכחול

חדר רחצה בעל תקרה גבוהה עם חלונות ואמבט עצמאי

פסיפס קרמי כמבטאים על הקיר

ריהוט את חדר הרחצה בכחול לבן בסגנון ספרדי

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון ספרדי: אמבטיה במראה נחושת

רעיונות להתקנת חדר אמבטיה עם אריחים בירוק ואמבטיה

חדר אמבטיה עם אביזרי אמבטיה עתיקים, אמבטיה ואח 

חדר אמבטיה עם אח עצים ואבזרי אמבטיה מפליז והבלים מאבן טבעית

חדר אמבטיה עם פסיפס קרמיקה משוכלל עם מוטיבים טבעיים על הרצפה ועל מסגרת המראה

חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי פסיפס על הרצפה

חדרי אמבטיה מעוצבים בסגנון ספרדי עם קירות גבס ואבן טבעית ועץ

רעיונות לאמבטיה ספרדית לעיצוב בגווני אדמה

אריחי טלאים על הקיר

חדר אמבטיה עם אריחי טלאים על הקיר וטרקוטה על הרצפה

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחי פסיפס ואמבט עצמאי וארונות אמבטיה מהגוני.

חדרי אמבטיה בסגנון ספרדי עיצוב רעיונות לתכנון וריהוט וצבעים

חדר אמבטיה ספרדי עם עיטור בסגנון מרוקאי

אמבט קרמיקה ואריחי רצפה וקיר מאבן טבעית בחדר הרחצה הספרדי

אמבט ספרדי בצהוב ואוקר 

עיצוב אמבטיה בסגנון ספרדי בצבע בז 'וחול עם קירות מטויחים

חדר אמבטיה ספרדי עם צוהר ואמבטיה המשקיפה על הגן

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון ספרדי טיפים ורעיונות לריהוט

רעיונות לעיצוב חדרי אמבטיה בסגנון ספרדי עם אמבטיה עצמאית

חדר אמבטיה ספרדי עם אמבט וקירות נחושת ללא אריחים וארונות עץ קולוניאליים ונברשות

פרשנות מודרנית: חדרי אמבטיה בסגנון ספרדי עם אריחים מעוצבים 

חדר רחצה מודרני בסגנון קולוניאלי ספרדי

עיצוב שחור ולבן עם חוש תעשייתי

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון ספרדי עם תא מקלחת ואמבט עצמאי ואריחים בשחור-לבן עם דוגמאות בסגנון אמצע המאה

אזור מקלחת נפרד ואמבטיה באמצע חדר הרחצה

חדרי אמבטיה מעוצבים בשחור לבן עם עץ מהגוני

חדר אמבטיה עם אריחים מעוצבים

חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי עם אזור מקלחת ואמבט עצמאי ומראה ואריחים

חדר אמבטיה עם אריחים מעוצבים בשחור ולבן

חדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי עם אריחים על הרצפה ואמבט אריחים

עיצוב חדר אמבטיה עם אריחי פסיפס טלאים

אריחי טלאים בחדר אמבטיה מודרני בסגנון ספרדי

חדר אמבטיה לבן עם נברשות ומראות וינטאג ‘

רצפות אריחים בסגנון ספרדי-מודרני, ארונות אמבטיה לבנים ואמבט אריחים

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון ספרדי: יחידות איפור עשויות וונגה

חדר הרחצה הספרדי מקשט אריחי פסיפס באמבטיה ואריחי רצפת טרקוטה וארונות עץ

חדר אמבטיה ספרדי עם אזור מקלחת מרווח 

חדר אמבטיה ספרדי עם אריחים על הרצפה וארונות עץ ותא מקלחת