צמחים לאמבטיה פיקוס-חרב שרך-חץ עלה-אמבטיה-אביזרי אמבטיה עומדים-עץ-ירוק קיר

אם אתה רוצה לשפץ את חדר האמבטיה שלך וליצור אווירה רעננה ומזמינה, אולי תוכל לעשות זאת בעזרת צמחים ירוקים. יפה צמחים לשירותים לגרום לחדר לזרוח, להפוך את חדר האמבטיה שלך לנווה מדבר של רגיעה ולשפר את המיקרו אקלים. במאמר זה נספר לכם אילו צמחים משגשגים טוב במיוחד בחדר האמבטיה שלכם ובמקביל מגבירים את רווחתכם.

 צמחים לשירותים – אלו שמתאימים לאקלים בחדר האמבטיה?

צמחים לשירותים קוקוס כף יד כוהן דקל-אקזוטי-עציצים-שולחן מנורה תלוי אמבטיה תלוי

אפשר לתאר בעצם את האקלים בחדר האמבטיה כטרופי. רחצה ומקלחת סדירות פירושה שיש שם לחות גבוהה והטמפרטורות בדרך כלל מעט גבוהות יותר מאשר בחדרי הדירה האחרים..

צמחים לשירותים מהאזורים הטרופיים והסובטרופיים

צמחים לשירותים יוקה-כף-פרח-עציץ-אמבט-עומד-חופשי-תמונה-צוהר-אריחים-בז '

צמחים המגיעים מהאזורים הסובטרופיים והטרופיים וגדלים באזור התחתון של היער אידיאליים לתנאים כאלה. ישנם צמחים רבים בהם תוכלו להשתמש כדי ליצור גן עדן ירוק בחדר האמבטיה שלכם.

שימו לב לתנאי התאורה בחדר האמבטיה

צמחים לשירותים צמחי שושן ירוקים-כיור-פדאל פח-מדף-רצפת עץ-אביזרי אמבטיה

על מנת שצמחי חדר האמבטיה שלכם ישרדו ויפייפו את חדר האמבטיה שלכם, עליכם לשים לב לתנאי התאורה הנכונים. ראשית, בדוק אם חדר האמבטיה שלך מוצף באור או מוצל יותר ובחר צמחים שיש להם מספיק אור בחדר האמבטיה שלך.

צמחים לשירותים דורשים כמויות אור שונות

צמחים לשירותים תלויים כיור-קשת קנבוס-לא תובעני-אמבטיה-כיור-מגבות-קיר

צמחים זקוקים לאור השמש כמקור אנרגיה לפוטוסינתזה, חלקם מעדיפים הרבה אור יום, בעוד שדגימות אחרות מסתדרות עם מעט אור.

צמחים לשירותים ללא חלונות

צמחים-חדר אמבטיה-בהיר-מלאכותי-כהה-כיור-כפרי-עץ-מראה-מגבות

כיום, למרבה הצער, לא בכל הדירות המודרניות יש חדר אמבטיה עם חלון. אף שאף צמח לא יכול להסתדר בלי אור, אפשר לקשט בצמחים אמיתיים גם בחדר אמבטיה ללא אור יום. עבור צמחים פנימיים הגדלים בתנאי תאורה נמוכה, מנורת צמחייה מיוחדת או אהיל מחזיר אור היטב עם מנורה חוסכת אנרגיה עשוי להספיק. מקור האור לא צריך להיות רחוק מ- 30-40 ס”מ ממפעל האמבט ולהספק של 20 וואט או יותר.

צמחים פנימיים הדורשים מעט אור

צמחים-אמבט-מזל-אביב-עציץ-עלים-לבנים-כהה-ירוק-קל-טיפול-מעט-אור

צמחים שמרגישים בנוח אפילו עם מעט מאוד אור ומתאימים כקישוט יפה לחדר האמבטיה שלכם הם האספידיסטרה, הידועה גם בשם כף הסנדלרים, והזמיוקולקות, שעדיין נקראות סוסי מזל. כף היד של הסנדלר מסייעת ביצירת אקלים פנימי טוב יותר. נוצת המזל קלה לטיפול ואוהבת לחות, למרות שהיא יכולה לעמוד לאורך זמן ללא מים.

צמחים יפים לשירותים – העלה היחיד

צמחים-אמבט-עלה בודד-כהה-ירוק-ציר-לבן-עציץ-לא רגיש

חשוב לטיפול בצמחים אלה שתמנעי מהצטננות וכי תסיר את המים שהצטברו מהסיר לאחר השקיה. הבחירה המושלמת לחדר הרחצה הכהה היא Spathiphyllum, הידועה גם בשם עלה יחיד. הסדין היחיד אוהב לחות גבוהה וכמעט ואינו זקוק לאור. צמח זה מאציל את חדר האמבטיה שלכם עם עלי העין הלבנים היפים שלו עם קלחים בהירים.

צור פינה ירוקה גם בחדר האמבטיה החשוך

צמח-חדר אמבטיה-חלון-מחזיק קיר-efeutute-אדן חלון קשת קנבוס-קישוט אמבט אחד

שרכים כמו שרך קרניים ושרך חרב מרגישים בבית בחדר האמבטיה עם מעט אור יום. Efeutute, שהוא דקורטיבי במיוחד ותובעני בהחלט, אידיאלי גם לפינות חשוכות. פילודנדרונים וחבצלות ירוקות משגשגות גם במקומות הרחק מהחלון.

צמחים לחדרי אמבטיה בהירים

צמחים-חדר אמבטיה-גוזמניה-תפרחת-אדן-אדן חלון-חלון-עגול-אריחים-לבן-מחזיק מגבות

אם חדר האמבטיה שלכם בהיר מספיק, יש מגוון רחב של צמחים לבחירה. סחלבים טרופיים או ברומליאדות, כמו גוזמניה למשל, אוהבים הרבה מים וחום, והם לוכדי עיניים אמיתיים עם הצבעים הבהירים שלהם. לברומליד לא מפריע הטיוטה בעת אוורור חדר האמבטיה, זהו עציץ אטרקטיבי וקל במיוחד לטיפול..

הגדר מבטאים עם צבעים וצורות עזים

צמחים-חדר אמבטיה-חץ-עלה-ענק-אמבטיה-וילונות-שרפרף-מנורה בדוגמת שטיח

צמחים כגון עלי חץ, זנים או סטרומן מכשפים עם צבעיהם העליזים וצורותיהם המעניינות. העלים הגדולים והמנומרים של Dieffenbachia ועלי הפסים של עץ הדרקון מעניקים לחדר הרחצה קסם מיוחד.

מבחר גדול של צמחים לשירותים עם חלון

צמחים-אמבט-חרב שרך-קפריסין-דשא-פילודנדרון-קיסוס-בנימין-צמח-חץ-עלה

לחדר אמבטיה מוצף אור מתאימים גם צמחים בעלי עלים צרים, כגון דשא הברוש, כף ההר או השושן הירוק, שנראים בסדר ואצילי. אם יש לך חדר אמבטיה מרווח עם עליית גג גבוהה, צמחים דמויי עץ כמו שיח הפלא, שושן המועדון, כף הקוקוס או עץ הדרקון הצר בעלים, ללא ספק ירגיש שם בבית.

החלון הדרומי הוא המקום האופטימלי לכמה דגימות

צמחים-חדר אמבטיה-אלוורה-צד-שולחן-עציץ-ורוד-אור-חלון-מגבת-אריח-כיור

כמה צמחים, כגון כף יוקה הפופולרית, כף הרגל של הפיל האקזוטי או אלוורה, זכאים למקום שטוף שמש מלא, כמו החלון הדרומי. בעזרת האדנית הנכונה תוכלו ליצור עיטור צבעוני בחדר תוך זמן קצר ולהגביר את תענוג הרחצה.

צמחים בחדר האמבטיה החם

צמחים-חדר אמבטיה-חלון-עלה-אמבט-ירוק-ירוק-עצמאי-מקלחת-וילון-מגבת מראה

Monstera Deliciosa, המכונה גם עלה חלון, קל מאוד לטיפול וגם אוהב הרבה אור, אבל אין שמש ישירה. אם אתה אוהב להתחמם בחדר האמבטיה שלך, הצמח הזה הוא התוספת הירוקה הנכונה, כי עלה החלון אוהב טמפרטורות שבין 20 ל -30 מעלות..

ירוק חדר אמבטיה קטן

צמחים-אמבטיה-סחלב-לבן-כיור-מקלחת-תא-מראה-מגבת-מקלחת

בחירת הצמחים תלויה גם בגודל חדר האמבטיה שלכם. אם בחדר האמבטיה שלך אין הרבה מקום, עדיף לבחור בצמחים קטנים יותר. הצב את החברים הירוקים שלך כך שלא תאבד מקום אחסון. שים סחלב פורח ליד הכיור והעניק לחדר הרחצה הקטן שלך מראה אלגנטי ואקזוטי.

נווה מדבר טרופי בחדרי אמבטיה מרווחים

צמח-חדר אמבטיה-חלון-עלה-רצפה גדולה-אלוורה-קפריסין-דשא-חדר אמבטיה-אמבט-כביסה-סל-תמונה

עם חדרי אמבטיה גדולים תוכלו כמובן גם לגשת לדגימות גדולות יותר, כגון התאנה הבוכה, קוקוס או כף יוקה. עם העציצים הנכונים, תוכלו להכניס לחדר האמבטיה שלכם תחושת חג נהדרת.

 צמחים לשירותים הופכים את החדר להרבה יותר נעים

צמח-אמבטיה-דרקנה-אמבטיה-לבן-מקלחת-חלון-מגבת-מחזיק-מגבת

מספיק צמח אחד בכדי לגרום לחדר הרחצה הגדול שלך להיראות נעים יותר. הניחו את צמח הרחצה הרצוי, למשל, ליד האמבטיה ותיהנו מהאווירה המרגיעה.

מקומות טובים לצמחים בחדר האמבטיה

צמח-אמבט-ירוק-לילי-חדר קיסוס-יוקה דקל-ירוק-שושן-אמבט-נרות-כורסת קש-חלון-מגבת אמבטיה

אם לחדר הרחצה שלך יש חלון, אדן החלון מציע מקום אחסון אידיאלי עבור העציצים שלך, שם תוכל ליהנות באמת ולהשתמש באור. הניחו את הצמחים שלכם סביב האמבטיה והירגעו בירוק. אתה יכול גם לתלות את צמחי חדר האמבטיה שלך על התקרה, למשל באמצעות סל תלוי.

סל תלוי – חוסך מקום ודקורטיבי

צמחים-אמבטיה-efeutute-סלים תלויים-תקרה-תלויה-אריחי-קיר-חלון

אורות תלויים הם לא רק חוסכים מקום, אלא גם דרך מעשית להגדיר מבטאים בחדר האמבטיה שלך וליצור אפקטים. תושבים המתאימים היטב לסל תלוי הם הקיסוס וקנבוס הקשת. Bogenhaft הוא צמח לא מסובך הזמין בגדלים שונים.

צמחים על הקיר מבטיחים רעננות

צמח-אמבטיה-קרניים-שרך-efeutute-מחזיק קיר-קרמיקה-לבן-חדר אמבטיה-מראה-כיור כהה

אם אין מספיק מקום פנוי על אדן החלון או על הרצפה, תוכלו גם להצמיד צמחים לקיר בעזרת המחזיק המתאים. זה חוסך מקום ויוצר קישוט קיר מודרני.