ערים בגרמניה לייפציג חיות ירוקות וזולות

לגור בערים גרמניות יש יתרונות רבים. המשרות לא רחוקות, ההיצע התרבותי גדול והחיבור לרשת התחבורה מצוין בהשוואה לאזורים הכפריים. שלא לשכוח את אפשרויות הקניות העצומות. עם זאת, יש גם מספיק מטרופולינים שאיכות חייה מותירה הרבה לרצות. כאן תוכלו לקרוא על שלוש ערים ששווה להציץ בהן.

1. לייפציג: חיים ירוק וזול

לייפציג בעיר השקיעה במרכז גרמניה

אסור לפספס את לייפציג מרשימת הערים הירוקות ביותר בגרמניה. בְּעֵרֶך 50 אחוז מהשטח העירוני מאופיין בשטחים ירוקים. שיעור גבוה להפליא שלא הרבה ערים יכולות להתפאר בו. בנוסף לפארק קלרה-זטקין הסמוך למרכז, שדרות Promenadenring, Rosental, Friedenspark ועוד הרבה שמנים ירוקים רבים מציעים רגיעה טהורה. אבל לייפציג מעניינת גם כבית בדרכים אחרות. העיר במרכז גרמניה צומחת במהירות קשישים וידידותיים לילדים, נהנה מתדמית חיובית ושוק העבודה מתפתח היטב. הסברים מספיקים לרמת שביעות הרצון הגבוהה של התושבים. משרות מרגשות צצות במגזרים כמו לוגיסטיקה, תעשיית הרכב וביוטכנולוגיה. עיר הירידים היא מיקום עסקי עם פוטנציאל שאסור לזלזל בו.

חזית בית המשפט לעניינים מנהליים פדרלית Leipzig גרמניה

האטרקטיביות של לייפציג הגבירה את דמי השכירות בשנים האחרונות. למרות ששיעור הפנוי גבוה בהשוואה למטרופולינים כמו מינכן או דורטמונד, מרחב המחיה הופך לאט לאט לדלות יותר. חברת ניהול הנכסים Grand City Property (GCP) שוכרת שטחי מגורים בפריסה ארצית, גם היא בתיק דירות בלייפציג במיקום טוב. בין היתר ברינגשטראסה, יופיטרשטראסה ואן דר קוטשה. שלושה אזורי מגורים ידידותיים לילדים עם מתקני שעשועים, שטחים ירוקים וחנויות וכן קישורי אוטובוס אליהם ניתן להגיע תוך מספר דקות הליכה. המחירים באתר יוצרים רושם הוגן. בין אם מדובר בשכר דירה חודשי של 470 יורו ל -90 מ”ר, קצת פחות מ -900 יורו ליותר מ -160 מ”ר או פחות מ -230 יורו ל -33 מ”ר. יתרון נוסף של לייפציג: קל להגיע ליעדים אטרקטיביים, המרחקים בדרך כלל קצרים. “הודות לתשתית המודרנית עם שלושה כבישים מהירים, רשת S-Bahn צפופה, שדה תעופה בינלאומי ותחנת רכבת ICE גדולה”, מסביר את היוזמה עבודה בלייפציג באינטרנט, הצעה מאזור Invest Invest Leipzig, הנתמכת על ידי העיר, לשכת המסחר של לייפציג ומחוזות לייפציג וצפון סקסוניה. במאמר, היוזמה הדגישה את היתרונות של “מגורים באזור לייפציג”.

2. מינכן: הכי טוב לגור כאן

נהר איסר מינכן ביום שטוף שמש

במחקר הגרמני הגדול, שבוצע על ידי מכון המחקר הכלכלי Prognos מטעם ZDF, בירת המדינה הבווארית תפסה את המקום הראשון ולכן היא העיר שבה הכי כדאי לגור בגרמניה. 401 מחוזות וערים הושוו בשלוש הקטגוריות הבאות:

1. עבודה & לִשְׁכּוֹן

2. זמן פנוי & טֶבַע

3. בריאות & בְּטִיחוּת

ערים בגרמניה המדרחוב במינכן

מינכן הבטיחה 207 מתוך 300 נקודות ועשתה טוב מאוד בשלוש הקטגוריות. על פי הפרסום באינטרנט תוצאות המחקר בגרמניה המטרופולין הצליח להשיג דרגות מובילות בין היתר בתחומי הדינמיקה של האוכלוסייה, כוח הקנייה, אזורי הבילוי ותוחלת החיים. מתפללי השמש יכולים גם לצפות לזה: מינכן היא הרצה המובילה בכל הנוגע לשעות שמש בשנה. דויטשה וול התעסקה בערים החיות ביותר באירופה ומסכמת בסרטון את נקודות השיא האישיות של מינכן:

3. פרייבורג אים ברייסגאו: התושבים הצעירים ביותר בגרמניה

את העיר פרייבורג אפשר למצוא במדינת בוואריה השכנה. הוא ממוקם בדרום מערב באדן-וירטמברג, צרפת במרחק של זריקת אבן בלבד משם. עם זאת, למיקומה יתרונות רבים נוספים ואינם מוגבלים לקרבתה לשכנותיה באירופה. פרייבורג, למשל, גובל ב יער שחור, רכס ההרים הנמוך ביותר ואזור התיירות החשוב ביותר במדינה. בין רכסי ההרים הנמוכים של הרפובליקה הפדרלית אין יעד נופש שמבקרים בו לעתים קרובות יותר. היער השחור אטרקטיבי לא פחות עבור מטיילים, אופנוענים וחובבי ספורט חורף.

ערים בגרמניה פרייבורג ממוקמת בדרום מערב באדן-וירטמברג

מרחק הנוסעים הממוצע וערכי הממוצע השנתיים של אבק דק הם נמוכים יחסית, טווח הרופאים יוצא מן הכלל ואין מחסור בשמש והצעות תרבותיות: על פי מחקר ZDF גרמניה, פרייבורג היא גם אחת הערים החיות ביותר. . עם 191 נקודות, הפנינה הקטנה מדרום גרמניה במקום ה -24 מתוך יותר מ -400 ערים ומחוזות שנבדקו. בנוסף, מתגוררים כאן התושבים הצעירים ביותר בגרמניה. גיל ממוצע: 39.8 שנים.

טיפים נוספים לחיפוש דירה:

• קריטריונים חשובים בעת חיפוש דירה – רשימת צ’קים וטיפים

• טיפים לצפייה בדירה: לרושם הטוב יש משקל

• שכרו דירה חכמה: מה כדאי לדיירים לדעת

• דירה ראשונה – צעד אחר צעד עד הבית שלכם

היער השחור פרייבורג אים ברייסגאו פלדברג

מקורות תמונה:

Pixabay.com/ scholacantorum, muenocchio, Couleur

unsplash.com/ dulgier, kiwihug, shinychunks