קיימות על שפתי כולם ומינימליזם הוא צעד חשוב בכיוון זה. אך בשיגעון האופטימיזציה שלהם, נראה שרבים לא הבינו את המשמעות העומדת מאחוריו. אחרי הכל, לא מדובר בגאווה בדירה ריקה ככל האפשר, אלא בשימוש בנכס הקיים בצורה הכי יעילה שאפשר ולצרוך אותו בצורה חכמה..

צריכה באשראי - כדי להרשים אנשים שאנו אפילו לא אוהבים

“פעם אחר פעם אנשים מוציאים כסף שאין להם על דברים שהם לא צריכים כדי להרשים אנשים שהם לא אוהבים”, אמר פעם הקומיקאי האמריקני דני קיי ובכך הביא את בעיית הצריכה האנושית די מדויק לעניין . לעתים רחוקות מדי אנו שואלים את עצמנו כיצד אנו זקוקים למעשה למה שהכנסנו במהירות לסל הקניות או שלחצנו עליו שוב. בין אם היא מציעה לנו ערך מוסף ובין אם היא גורמת לנו אושר מעבר לתהליך הקנייה.

המוטיבציה מאחורי רכישה קשורה לעתים קרובות מדי לאילוצים חברתיים. אנחנו גם רוצים להקליד על ה- MacBook המגניב במקום לפתוח את הלפטופ הזול של Medion בבית הקפה ולהצטרך להסתכל עלינו עקום. אנחנו רוצים להתרשם מהסניקרס העדכניות ביותר ולתת לפרסום להטעות אותנו לצרכים שלא באמת קיימים אם נקשיב לעצמנו עמוק יותר.

צריכה באשראי – כדי להרשים אנשים שאנו אפילו לא אוהבים

הדחף והכפייה לצריכה חזקים בימים אלה

לפעמים הם דחף וכפייה לצרוך כל כך חזק שאנחנו אפילו הולכים לבנק לאחד לקחת הלוואות. המשמעות של החבות היא שעלינו להיאבק שנים או עשרות שנים בגלגל האוגר כדי שנוכל לשלם עבור כל מה שאנו או בני אנוש שלנו חושבים שעלינו לעשות כדי לנהל חיים כדאיים..

אבל זה כל כך פשוט: באופן עקרוני, כל אחד צריך לעבוד רק כמה שהוא צריך כדי להשיג את רמת החיים שלדעתו היא שווה לשאוף באופן אישי. גם זה היבט אחד מני רבים של מינימליזם. המינימליזם אינו מוגבל לצריכה, אלא משפיע על כל תחומי החיים.

המינימליזם אינו מוגבל לצריכה, אלא משפיע על כל תחומי החיים

השתמש במקום לזרוק, חסוך במקום לקנות

בלוגים, פודקאסטים וסרטוני יוטיוב, לעומת זאת, לעיתים קרובות מדי מעוררים את הרושם שמינימליזם עוסק בבעלות על כמה שפחות דברים. וכך, מינימליסטים חדשים מבלים לעתים קרובות שעות, ימים וחודשים במיון מגירות, ארונות וקופסאות. המיותר לכאורה נדחס לשקים ענקיים, המצולמים ומתפרסמים בגאווה בפרופיל המדיה החברתית שלהם, לפני שהם מגיעים בסופו של דבר לצריכת הצריכה – אשפת האשפה..

סבתי, המינימליסטית האמיתית, הייתה מוחאת כפיים על ראשה למראה התמונות האלה. כי במקום לתרגל קיימות, המשאבים נהרסו. המינימליזם אינו קשור לחיים במשורה ככל האפשר, אלא לצרוך בצורה חכמה ככל האפשר. וזה כולל בראש ובראשונה שימוש נרחב במה שיש לך במקום להיפטר ממנו בחיפזון.

מינימליזם בהתנהגות הצרכן השתמש במקום לזרוק, לחסוך במקום לקנות

ככלל, לא רק ששילמנו עבור מה שכבר בבעלותנו, אלא גם היה צריך לייצר אותו באמצעות משאבים יקרי ערך. זה יהיה יעיל יותר מאשר לזרוק את 20 שקיות הניילון שבבעלותך לפח ולרכוש תיק כושר היפסטרי המיוצר ברמת משאבים גבוהה, להשתמש בשקיות בעקביות עד שלא ניתן להעביר בהן דבר. זה בדיוק מה שסבתא שלי עשתה, שהשתמשה כל חייה בנייר גירוד במקום לקנות פנקסים יקרים. המגמה המוחלטת כרגע היא לפיכך מטליות שמן מתוצרת עצמית החוסכות באריזות סרטים ופלסטיק.

מטבח לבן מינימליסטי עם אי ומקרר שחור

הערכה של מה שיש

אולי סבתא שלי היא דוגמה קיצונית – כמו המשפיעים המינימליזם שאתה נתקל בהם בפייסבוק ובאינסטגרם. כמובן שאתה יכול להיפרד מדברים שמעולם לא השתמשת בהם ואינך רוצה להשתמש בהם בעתיד. רק אז הם לא יגיעו על ערימת האשפה, אלא בידיו של מישהו שמכיר ומעריך את ערכם ומשתמש בהם עד שבאמת הרוויח את מנוחתו האחרונה בבית הקברות לצרכנות..

מינימליסטים אמיתיים מפחיתים את רכושם על ידי שימוש בהם ושחיקתם במקום לזרוק אותם. זו בדיוק הסיבה שאתה לא מזהה מינימליסטים אמיתיים לפי הדירה הריקה, אלא בהתנהגות הצריכה והשימוש בהם.

מהו מינימליזם לא דירות ריקות אלא התנהגות אינטליגנטית