כלים-אחסון נכון-כלי-מארז-רעיונות

עם הזמן מתרחשים תיקונים קטנים וגדולים בכל בית – ועם מעט מיומנות ידנית ניתן לרוב לעשות זאת במהירות ללא עזרה מקצועית. אין צורך לציין כי כלים בסיסיים מתאימים חייבים להיות זמינים.אבל מה בעצם שייך במקרה הכלים וכיצד ממיינים, מתחזקים ומאוחסנים בפטישים, מקדחות, מברגים וכדומה? אנו שמחים לעזור לאומני התחביב ולתת עצות שימושיות לאחסון.

אחסון ומיון כלים נכונים – זהו חלק מהציוד הבסיסי

כלים-אחסון נכון-מיון-שמירה-רעיונות

אומני תחביב מוצאים לעתים קרובות מארז כלים מפתה – אך למעשה דרוש פחות ממחצית הטווח שלו במשק הבית. במקום לקנות סט שלם, כדאי להשקיע יותר בכלים אישיים באיכות גבוהה. ציוד בסיסי זה קל לשימוש ואסור שחסר לו באף בית:

– מפלס מים, סרט מדידה ועיפרון נגר;

-סכינים רב תכליתיים, מספריים רב תכליתיים וחותכי כבלים;

– פטיש טופר;

– מברג פיליפס, מפתח טבעות, מפתח ברגים, אולי גם – מברג אלחוטי

– צבת: צבת וחותכי צד או צבת שילוב, צבת שטוחה;

– מקדחה עם סיבוב ימין-שמאל;

– מסורים: לעץ – מסור יפני, לחלקי מתכת – מסור פוק, לגינה – מסור גיזום;

– בודק מתח

את כל הכלים המפורטים ניתן למצוא בחנויות חומרה או באינטרנט, למשל באנגלברט שטראוס.

אחסון ומיון כלים נכונים – אפשרויות שונות לארגון

אחסון-כלים-אחסון נכון-ציוד בסיסי

לכל המאוחר כאשר נרכש הציוד הבסיסי, עולה שאלת האחסון. הכלים מאוחסנים בחדרים קרירים ויבשים – חלקי מתכת אינם סובלים כפור ולחות בצורה טובה במיוחד. הסוללות במכשירי חשמל רגישות גם לכפור. בהתאם לנסיבות שלהם, לאומני התחביב יש שתי אפשרויות לבחירה:

כל מי שמחזיק במחסן גינה או שיש לו גישה למרתף יכול להשתמש ב הקיר את הכלים לְצַרֵף. מיון הגיוני – למשל לפי פונקציה / מדידה, חיתוך, קידוח / או לפי אזור היישום / בית או גינה / – מבטיח סדר.

אופציה נוספת היא מארז הכלים – ניתן לסדר אותו בצורה חוסכת מקום במיוחד ויחד עם זאת מסודר בצורה ברורה. העיצוב האיכותי עשוי מתכת מתאים לאחסון בחדרי קירור / מוסך, מחסן גינה, מרתף / טוב יותר מהאפשרות הזולה יותר מפלסטיק. ניתן לאחסן את שקית הכלים מפלסטיק בארון בבית / בדירה.

טיפ שימושי – שמור תמיד ערכת עזרה ראשונה קרוב לסט הכלים.

אחסן כלים נכונים – טיפים מועילים לטיפול

כלים-אחסון נכון-רעיונות-הרכבה על הקיר

אם אינך מעוניין לרכוש כלים חדשים מדי שנה, תוכל לשמור על הציוד הבסיסי שלך במצב טוב. טיפול נכון הוא קריטי במיוחד לאריכות ימים של פרטי המתכת. כלומר – מכשירים מנוקים היטב עם מברשת לאחר כל שימוש ומאוחסנים רק במקום יבש. יש לשמן אותם לפחות פעם בשנה כדי למנוע חלודה. כל אחד יכול לחדד מספריים וסכינים באבן משחזה לפי הצורך. על מנת להבטיח שהמכשירים והכלים באמת יחזיקו מעמד זמן רב, לעולם אין להשתמש בהם למטרות אחרות מאלו שלשמן נועדו!