תריסים מתקפלים לוחות עץ זכוכיות הזזה

בשנים האחרונות, העיור המזרחי במונטווידאו, אורוגוואי התרחב מ Ciudad de la costa לחוף Canelones, והפך אתרי נופש לאזורי מגורים. טרנספורמציות כאלה שינו את הנוף בהדרגה ויצרו מעבר חלק בין עיר, פרבר וחוף. בניית בית בסביבה זו פירושה התאמת האדריכלות לשינויים אלה. לכן צוות ארכיטקטוס MASA בחר בבית מודרני בעל גג שטוח, המשתלב בהרמוניה הן בסביבה העירונית והן בנוף הטבעי. לתריסי הקיפול הגדולים מעץ, המתקפלים אנכית ויכולים להשתלב בצורה נפלאה בארכיטקטורה המודרנית, יש תפקיד חשוב. לא רק שיש להם מספר פונקציות הגנה, הם מציעים גם את האפשרות לטשטש את הגבולות בין פנים לחוץ.

תריסים מתקפלים מעץ, עיצוב חזיתות, בית גג שטוח, בטון

בית “מרינדיה” ממוקם באחד האזורים הפחות מיושבים באתר הנופש – שטח אדמה פרוע המושפע מעיור. אולם בארכיטקטורה הטבע והמלאכותיות כבר אינם עומדים בניגוד גמור זה לזה, אלא מוגדרים על ידי הניגודים שלהם ומחזקים זה את זה בנוכחותם ההדדית. הנוף הטבעי מביא את הגיאומטריה המחמירה של הבית, בעוד שהבית נראה נעים יותר ומגן יותר בסביבה קשה. תפיסה כזו מאפשרת לפתור את הסתירה הזו על ידי מיזוג שני האלמנטים זה לזה. תריסי העץ משמשים כמסך, רעלה שניתן לפתוח לרווחה כדי להזמין את הטבע הביתה.

תריסי עץ. דלתות הזזה מזכוכית מהרצפה עד התקרה

החיים המודרניים דורשים יותר ויותר שימוש במכשירים טכניים המציעים לאנשים יותר נוחות – מיזוג אוויר, קווי חשמל, מערכות בקרה ביתיות. תפיסת האדריכלות מאפשרת להתפתח את גבולות הדואליות כזו. המעטפת החיצונית, המורכבת מחומרים פשוטים כגון בטון, זכוכית ועץ, אמורה לעמוד בניגוד לתחכום הטכני בתוך הבית. תריסי הקיפול מעץ לא רק מציעים גמישות בעיצוב חזית, אלא גם יפים נצחיים.

תריסי עץ מתקפלים מתקפלים בתוך הבית

מקפלים את תריסי הזזה מעץ

אזור מגורים מתקרה מבטון הזזה דלתות זכוכית אח תנור

תקרת בטון אריחי רצפה אפורים אח בפורמט גדול

תריסים מתקפלים מודרניים לוחות עץ סלון להגנה מפני השמש

תריסים מתקפלים עץ חיצוני שינה תקרת בטון

תריסי עץ להגנה מפני השמש אריחי רצפה מבט

בית קומה עם בית גג שטוח אורוגוואי

חתך של בית גג שטוח

תוכל לקבל מידע נוסף באתר הרשמי של האדריכלים: ארכיטקטורה של MASA