שטיחים טורקיים ורצפת קיר עתיקה ורודה

אם תרצו להכניס נגיעה של האוריינט לביתכם, תוכלו לעשות זאת עם שטיחים מזרחיים. השטיחים המזרחיים כוללים, בין היתר, שטיחים טורקיים, ההופכים את החדר לנווה מדבר נעים ומעלים אווירה קסומה בעיטוריהם הצבעוניים והמפוארים. בגלריית התמונות הבאה תוכלו למצוא קילים טורקים עתיקים כמו גם פרשנויות מעצבים מודרניים מאוד לקלאסיקה. אולי תמצא בין ההצעות את השטיח המזרחי המתאים לטעמך.

היסטוריה ומאפיינים של השטיח הטורקי

טקסטיל אתני-דפוס-אבן-קיר

שטיחים טורקיים חוגגים את הקאמבק שלהם מסיבה מסוימת והם נהנים מפופולריות הולכת וגוברת. הם מרכיב תרבותי חשוב בתורכיה של היום. שטיח טורקי מיוצר באופן מסורתי באזורי אנטוליה או אסיה הקטנה, כמו גם באזורים השכנים. מקור ייצור השטיחים העתיקים בתקופה הטרום אסלאמית.

מודרני-צבעוני-דפוס-ריבוע

עם הזמן, עבודת היד המסורתית של קשירת שטיחים קיבלה השפעות תרבותיות שונות, מה שמעיד למעשה על מגוון הדפוסים והצבעים הקיימים. אז אם אתה רוצה להכניס פיסת היסטוריה לארבעת הקירות שלך, אתה יכול לקשט את הדירה שלך עם שטיח כה רב פנים.

שטיח סקנדינבי: מודרני לכל אזור בבית

שטיח קילים מוצג בצורה מודרנית – רעיונות ודאגה

שטיחי וינטאג ‘כגולת הכותרת בפנים מודרניות

לקשט-שטיח-סלון מזרחי

שטיחים טורקים משתלבים בסגנון בית כפרי ומשתלבים גם בפנים שהוגדרו במגע של וינטאג ‘ואתנו. חיפוי הרצפה הכבד והטקסטיל משתלב גם באווירה מודרנית, שניתן לראות אותה גם בתמונות הבאות. שטיח טורקי לא רק יוצר חמימות ונוחות, אלא יכול גם להגדיר מבטאים דקורטיביים ייחודיים בביתכם.

כורסת אזור מגורים עם ספת ראנר

השטיח הטורקי נקרא גם קילים או קילים (המילה הטורקית לשטיח). הקילים הוא שטיח חלק, ארוג שטוח. לא רק הדוגמאות והצבעים, המאפיינים של השטיח האנטולי, מסבירים את טרנד הריהוט המתמשך. בראש ובראשונה, כמובן, עבודת היד מוערכת יותר ויותר.

שולחן קפה טורקי דניזלי

החומרים מהם עשויים השטיחים הטורקיים בעיקר הם צמר, כותנה ומשי. כסיב טבעי, צמר אינו רגיש יחסית ללכלוך. המשטח החלק של הקילים כמו גם הקשירה המוצקה מסייעים גם במניעת הדבקת אבק ולכלוך. ניתן לנקות שטיחים טורקיים בקלות בעזרת שואב אבק. אגב, הקילמים האמיתיים נראים אותו הדבר מלפנים ומאחור, מה שכמובן הופך אותם לשמישים משני הצדדים.

משבצת-תבנית-קילים-חדר שינה

השטיחים הארוגים משמשים לא רק על הרצפה, אלא גם כתלי קיר, מה שיוצר עיטור קיר ייחודי ומביא עימו נגיעה מהמזרח. מה שהופך את השטיחים הללו לייחודיים הם הצבעים והדפוסים המגוונים. בהחלט ראוי להזכיר כי שטיחים טורקים בינתיים לא רק מתרשמים עם דפוסים ומוטיבים מזרחיים, אלא יכולים להכיל גם אלמנטים מודרניים..

דוגמאות, צורות וצבעים מגוונים שיתאימו לכל סגנון חיים

kelim-fransen-oval-ריהוט-מודרני

הדפוסים הייחודיים נוצרו במשך אלפי שנים וממשיכים להיות מעודנים ומשתנים. למרות שהקילים הטורקים חווים פרשנויות מודרניות ואינדיבידואליות של מעצבים רבים, יש כמה תכונות בסיסיות שהופכות את השטיח הטורקי האמיתי לבלתי ניתן לטעות. לרוב השטיחים הטורקיים הם בצורת מלבנים. אחרת ישנם קילים מרובעים, משושים ועגולים, אך המלבן הוא הנפוץ ביותר.

מדגם-ריהוט-מודרני-מלבני

הקילים מיוצרים בגדלים שונים, מה שאומר שניתן להשתמש בהם בכל מקום בבית. בין אם אתה רוצה לכסות חלק גדול מאזור המגורים עם שטיח עתיק ובין אם אתה רוצה להשתמש ברץ אחד או יותר כמבטא בחדר השינה, המטבח או המסדרון שלך, בהחלט תמצא אותו.

ניאון-מודרני-טורקי-צבעים

הדפוסים של הקילים הטורקים וכל שאר השטיחים המזרחיים משקפים את הכמיהה של אנשים לגיוון ויופי. הדפוסים המדויקים והפיליגרן מסודרים בדרך כלל בשדה מרכזי, הממוסגר על ידי גבול עם פסים ברוחבים שונים. תבנית המדליון היא אחת הדפוסים הבסיסיים לחלק האמצעי של שטיח, הידועה גם בשם האהבה.

שטיח אדום-מודרני-טורקי

מוטיב זה יכול להיות באמצע השטיח. עם זאת, ניתן לסדר כמה מדליונים קטנים לאורך אחד אחרי השני. ישנם גם שטיחים יפים בהם החלק האחורי הושאר במכוון ריק. אלה נקראים גם שטיחי מראה. תבנית נוספת היא תבנית השדה, שבה האזור האמצעי מחולק לריבועים, מלבנים, יהלומים או פסים אלכסוניים.

פינת אוכל עם שטיח טורקי-בהיר-טורקי

אם תרצו שטיח ארוג המעטר את החדר בתמונה שלמה, שטיחי התמונה הם בחירה מצוינת. מוטיבי הדימוי יכולים לייצג גן, בעלי חיים, דמויות, צמחים או אגרטלים והם יצירת אמנות אמיתית. תבנית נוספת המתרחשת לעיתים קרובות היא הדוגמא החוזרת על עצמה, שבה אותו מוטיב חוזר ברקע.

פוף-שולחן-כורסא-ספה מעור

ניתן לחלק את השטיחים הטורקים העתיקים והמודרניים באופן גס לשלושה סגנונות. לדוגמה, אם אתה מעדיף את הדפוסים הפשוטים, שטיח עם דמויות גיאומטריות עשוי להיות משהו לטעמך. הסגנון הגיאומטרי מאפיין קבוצת שטיחי אוסאק טורקים ומרשים בריבועים ומתומנים שונים.

אזור מגורים-זהב-אלמנטים-שטיח-טורקי

אם אתה מוצא את המוטיבים הפרחוניים מושכים, תוכל לרענן את ביתך ולעשות אותו עליז יותר עם שטיח טורקי ועליו פרחים המתוארים. ורדים, דליות, פעמוני כחולה, כמו גם חרציות ופרגים מעטרים בעיקר שטיחים אלה. שטיח כזה הוא לוכד עיניים אמיתי על הרצפה. צבעו העז מנוגד לרצפת הפרקט הבהירה. הדוגמאות הפרחוניות עם המשפחות הקטנות פורשות את יופיין בצורה הטובה ביותר בחדרים גדולים.

סלון-ספה-כורסא-שטיח-תמונה

אם אתה רוצה ליצור בהירות ומרחב בחדר, אתה יכול להגדיר מבטא אלגנטי בחדר עם שטיח טורקי בהיר עם דוגמאות פרחוניות משובחות. לקבלת תמונה כוללת הרמונית, אתה יכול להשתמש בכריות ציפה המשקפות את צבעי השטיח. שטיחים בהירים יוצרים ניגוד מוצלח לרצפת פרקט כהה.

סלון קילים טורקי עתיק

הקילים הטורקים הפופולאריים כיום עם הדפוסים המגוונים והמפורטים שלהם מייצגים אומנות ומסורות מוכחות ויכולים לשדרג כל חדר בסגנונות ריהוט שונים ולהעניק לו משהו בטוח זה. גן עדן הדוגמאות הייחודי שאנו יכולים לבחור מתוכו לא משאיר דבר לרצות בכל הנוגע לעיצוב ועיצוב.

שטיחים טורקיים-מטבחים-דוגמאות אמיתיות

שטיחים טורקיים משנים את אווירת החדר ומאפשרים יחסי גומלין ייחודיים בין תרבויות שונות. בשילוב עם מגמות החיים הנוכחיות, הקילים יוצרים גשר בין מסורת לעיצוב מודרני.