אין כמעט אישה שלא רוצה שיער יפה, חזק ומבריק. בעזרת טיפול נכון תוכל להשיג זאת! להיפרד מטיפולי השיער הרבים, כי שמן לשיערך יחזיר את הרעמת שלך לחיים. אנו חושפים איזה שמן שיער מתאים לסוג השיער שלך ונותן לך טיפים כיצד להשתמש במוצר בצורה נכונה.

השתמש בשמן שיער כדי לטפל בשיערך באופן טבעי

איזה שמן טוב לשיער לפי סוג שיער

אתה עומד בבית המרקחת ומסתכל על מגוון רחב של שמפו, טיפולי שיער וסרומים המבטיחים לפתור את כל בעיות השיער שלך. המבחר הוא למעשה כל כך גדול שקל לאבד את הדברים. לרוב מוצרי השיער יש מכנה משותף: הם ארוזים בכימיקלים. במקום לחזק את השיער, הם עלולים לפגוע לצמיתות במרכיבים כימיים כמו פעילי שטח וסיליקונים. שמני שיער הם אלטרנטיבה טובה יותר.

שמן השיער הוא מוצר טיפוח טבעי המכיל שמנים צמחיים ותמציות. הודות למרכיביהם, שמנים צמחיים יכולים להפוך את השיער למבריק וגמיש, להאיץ את צמיחת השיער ולספק בעיות כמו קצוות מפוצלים, שבירת שיער ונשירת שיער.

טיפוח שיער עם שמן אשר משמן כנגד קצוות מפוצלים

3 סיבות מדוע כדאי להשתמש בשמן על שיערך

 • לחות לשיער: בעזרת שמן שיער, הלחות ננעלת בשיער במקום להתאדות. זה מגן על מחסני הלחות של השיער והם לא מתייבשים, אבל נשארים מבריקים וגמישים.
 • יוצרי סרטים טבעיים: שמנים צמחיים מכילים חומצות שומן שהופכות את השיער לחזק יותר ומגן עליו מפני נזקים חיצוניים. השומנים יוצרים סרט מגן טבעי סביב השיער השומר על מבנה השיער שלם.
 • בניגוד ליוצרי סרט מלאכותי כמו סיליקונים, גם לשמנים צמחיים יש השפעה עמוקה. החומרים המזינים והוויטמינים שהוא מכיל מטפלים, מחדשים ומחזקים את השיער.

איזה שמן שיער מתאים לאיזה סוג שיער?

השמן הטוב ביותר לשיער לפי סוג תלתלים טבעיים

האם אתה רוצה להימנע מהכימיקלים במוצרי טיפוח שיער רגילים, או פשוט להתנסות במוצרי טיפוח חדשים? אז שמן שיער מתאים בדיוק לך. עם זאת, על מנת שתוכלו להפיק את מלוא היתרונות של שמני שיער, עליכם למצוא את השמן המתאים לסוג ולמבנה השיער שלכם..

כשאתה בוחר שמן לשיער שלך, חשוב לדעת אם השיער שלך עדין, סמיך או רגיל, כמו גם נקבוביות השיער. יש טריק פשוט שיעזור לנו לקבוע את מבנה השיער.

בחר שמן שיער המבוסס על נקבוביות השיער

כמה נקבובי השיער שלי קבע את נקבוביות השיער בעזרת בדיקת מים

בדיקת מים: עד כמה השיער שלי נקבובי?

יש דרך קלה לקבוע את נקבוביות השיער שלך. שים שיער מהראש בכוס מים. אם לשיער יש נקבוביות נמוכה, אז הוא לא שוקע לתחתית, אלא נשאר על פני השטח. שיער נקבובי גבוה, לעומת זאת, ישקע מיד. אם השיער שוקע לאט או אם הוא נסחף באמצע הכוס, לשיערך יש נקבוביות רגילה או מעורבת. חלקו שערה לשלושה חלקים ועשו את הניסוי שוב. אם לשערות השונות יש נקבוביות שונה, אז שוב מדברים על נקבוביות שיער מעורבת.

שמני שיער לנקבוביות שיער גבוהה

השיער בעל נקבוביות גבוהה בדרך כלל יבש, פגום, מפוצל ומשעמם. הם נושרים במהירות, מתפרקים, והסיבה הנפוצה לכך היא כתמים קבועים. שמנים צמחיים העשירים בחומצות שומן רב בלתי רוויות כגון אומגה 3 ואומגה 6 מתאימים לשיער נקבובי במיוחד. שמני שיער מתאימים לטיפול עמוק הם השמנים הצמחיים שאינם מייבשים, כגון:

 • שמן ארגן
 • שמן זרעי ענבים
 • שמן אבוקדו
 • שמן נר הלילה
 • שמן זרעי כותנה
 • שמן זית

שמני שיער לכל סוג ושיער נקבובי

שמנים לנקבוביות שיער נמוכה

לשמני השיער הנכונים לשיער בעל נקבוביות נמוכה יש ריכוז גבוה של חומצות שומן רוויות. שיער בעל מבנה זה בדרך כלל חלק, חלק וקשה לעיצוב. אתה מספק מספיק לחות על ידי הציפורן הצמודה, ולכן שמני שיער כבדים אינם יכולים לספוג היטב. שמני ייבוש כביכול מתאימים למבנה שיער כזה, כגון:

 • שמן קוקוס
 • שמן חמניות
 • שמן פשתן
 • חמאת שיאה
 • שמן בבאסו

שמן שיער נקבובי מעורב

פעמים רבות, לשיער יש נקבוביות מעורבת – כלומר לחלק מהשיער יש נקבוביות נמוכה (בדרך כלל קו השיער) ולחלק השני יש נקבוביות גבוהה (קצות השיער). במקרה זה אתה יכול להשתמש בשמן שיער אחר לשורשים ולטיפים או לנסות לאזן שמנים לשיער. לאלה יש ריכוז גבוה של חומצות שומן חד בלתי רוויות כמו אומגה 7 ואומגה 9 ועדיין ידועות כשמנים מיובשים למחצה. לשיער עם נקבוביות מעורבת, למשל:

 • שמן מקדמיה
 • שמן חוחובה
 • שמן שומשום
 • שמן גרעיני שזיף
 • שמן שקדים

שמני השיער הנכונים לכל סוג שיער

איזה שמן שיער לשיער מתולתל נקבובי ביותר

אם אינך יכול לקבוע עד כמה שיערך נקבובי במדויק, תוכל למצוא שמן שיער מתאים בהתאם לסוג השיער שלך. איזה שמן מתאים לשיער דק, איזה לתלתלים, לאיזה שיער יבש? אנו עונים להלן על שאלות אלה.

הנכונים שמני שיער לשיער דק הם דקים וקלים להפצה בשיער. הם אינם יוצרים סרט מגן כבד, אלא מונעים נזקי שיער ומבטיחים יותר ברק וגמישות. שמן ארגן, שמן זרעי ענבים ושמן חריע טובים לשיער דק.

הדבר הנכון שמן לשיער עבה ומתולתל מצד שני, הוא סמיך יותר ויוצר סרט שמנוני סביב השיער, שנועל את הלחות. השיער כבר לא נראה יבש ומשעמם, אלא חזק ומטופח. שמנים עשירים כמו שמן זית, שמן מקדמיה ושמן קוקוס הם בחירות טובות לשיער עבה.

השיער שלך לא סמיך ולא דק, אז הכי טוב הוא ללכת על אחד שמן שיער לשיער רגיל. כמו בשיער עם נקבוביות מעורבת, גם שמנים מיובשים למחצה שאינם דקים מדי ולא עבים מדי מתאימים במקרה זה. שמנים טבעיים כמו שמן גרעין משמש, שמן שומשום ושמן חוחובה הם הטובים ביותר לסוג שיער זה.

השמן המתאים לשיער לבעיות שיער שונות

האם אתה יכול להשתמש בשמן שיער נגד קשקשים בקו השיער

איזה שמן לשיער שמן?

בעלי שיער שמן לא חייבים לוותר על היתרונות הרבים של שמני שיער. שמני שיער נוזליים כגון שמן שורש בורדוק מספקים לחות וניתן להשתמש בהם גם באורכים וגם לקרקפת. שמן שורש הבורדוק פועל גם נגד קשקשים.

איזה שמן שיער לשיער צבעוני?

שמנים עשירים המתאימים לשיער נקבובי ומתולתל במיוחד הם גם בחירה טובה לשיער צבעוני. שמן אבוקדו, למשל, עשיר בוויטמינים, מספק לחות רבה ומגן על שיער צבעוני מפני נזקים נוספים.

איזה שמן לשיער פגום?

שמן השקדים מכיל ביוטין ולכן מתאים להפליא לשיער פגום. אלטרנטיבה טובה לכך היא שמן ארגן, שהוא אחד משמני השיער הפופולריים ביותר ויכול לחולל פלאים על שיער יבש עם קצוות פגומים.

איזה שמן לנפילת שיער?

אם אתה רוצה לרסן נשירת שיער מוגזמת, אתה יכול להרוויח משימוש בשמן קיק. שמן שיער זה משפר את תפקודי הקרקפת ולא יכול לעזור רק בנפילת שיער, אלא גם לתרום לצמיחת שיער מהירה יותר.

מרחו שמן נכון על השיער

שמן השיער הטוב ביותר לתלתלים כמו למרוח

לאחר שמצאת את השמן המתאים לסוג השיער שלך, חצי מהעבודה נעשית. עם זאת, על מנת שתוכל להפיק את המרב מכל היתרונות של שמן שיער, עליך להשתמש במוצר בצורה נכונה.

ישנן מספר דרכים להכניס שמני שיער לשגרת טיפוח השיער שלך, בהתאם להשפעה המושגת. בעיקרון, שמני שיער מוחלים על שיער לח כך שיוכלו לנעול את הלחות בשיער. עם זאת, השימוש בו על שיער יבש יכול לפעמים להועיל. להלן סקירה כללית של השימושים האפשריים השונים:

טיפול השארה – שמן השיער מוחל על שיער מיובש במגבת לאחר שמפו ואינו נשטף. עזוב את סט השיער והחל את המוצר באורכים או רק על העצות. טיפולי השהייה טובים יותר לאנשים עם שיער סמיך או יבש / פגום במיוחד. שמן השיער מגן מפני החום בעת ייבוש המכה וגורם לשיער להיראות מבריק וגמיש.

מרכך שיער למריחת שיער לפני שטיפה

טיפוח שיער לפני הכביסה – לעסות שמן שיער לתוך שיער יבש, להשאיר אותו למשך זמן קצר ולשטוף את השיער כרגיל. שיטה זו מתאימה במיוחד לשיער עמום ודק ויכולה לשמש גם לטיפים וגם לשורשים.

העשירו מוצרי שיער – הוסף מספר טיפות שמן לשמפו או למרכך שלך כדי להעניק לשיערך טיפול אינטנסיבי.

שמן על שיער יבש – שמן השיער יכול לשמש גם כגימור סטיילינג. אם אתה מורח את שמן השיער על שיער יבש, אתה צריך להיות חסכוני מאוד, אחרת השיער ייראה במהירות שמנוני.

כדי למצוא את הטכניקה שעובדת עבורך, התנסה בשיטות שונות וראה כיצד השיער שלך מגיב אליה. חשוב גם לציין ששמנים מסוימים של אגוזים עלולים לגרום לתגובות אלרגיות, במיוחד אצל אלו הסובלים מאלרגיות לאגוזים.

זה מה שאתה צריך לשים לב בעת רכישת שמני שיער

שמן לשיער בבקבוק זכוכית חום עם טפטפת

גם אם על התווית כתוב שמן שיער, זה לא בהכרח אומר שהוא טוב לשיער שלך. שימו לב תמיד לתכולת השמן – אם סיליקון או שמנים מינרליים נמצאים ברשימה, אז עדיף להשאיר את שמן השיער על המדף. אלה חומרי מילוי מלאכותיים שהופכים את השיער שלך לייבש וחסר חיים בטווח הארוך.

השמן הטוב ביותר לשיער צריך להיות מורכב משמן צמחי טהור 100% או שילוב של שמנים צמחיים טהורים. שמני שיער ארוזים בדרך כלל בבקבוקי זכוכית ענבר, המגינים על השמן מפני אור. שמן טהור אולי קצת יותר יקר, אבל מסיבה טובה. כי לשיער שלך מגיע הכי טוב.

שמן שיער הופך את השיער לבריא ומבריק