על פי הפנג שואי, צמחים אינם מתאימים לחדר השינה

חדר השינה הוא המקום בו תוכלו לנוח לאחר יום פעיל. הכל כאן צריך לתרום לשינה עמוקה ושלווה, כולל צמחים פנימיים. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירתם, שכן מינים מסוימים עלולים להזיק לבריאות. צמחים משפיעים על איכות האוויר ולכן יכולים להיות להם השפעה חיובית או שלילית ישירה על איכות השינה שלך. כאן אנו נותנים לך טיפים על מה יש לשים לב בעת בחירת הצמחים ואומרים לך אילו צמחים הטובים ביותר לחדר השינה.

צמחים לחדר השינה: כיצד פחמן דו חמצני משפיע על השינה

על פי נאס

צמחים מקורה יכולים לעשות יותר מסתם קישוט מדפים. הם יכולים גם לשפר את מצב הרוח שלך, להגביר את היצירתיות שלך, להפחית את רמות המתח שלך, לשפר את הריכוז שלך, ליצור רוגע, לשמור על לחות בחדר, לייצר חמצן ולסנן באופן טבעי מזהמי אוויר. אפשר לומר שהם באמת מכלול. למרות היתרונות החיוביים של צמחי בית, הדעות חלוקות בשאלה האם יש צמחים בחדר השינה. יש אנשים שמאמינים שזה עלול להזיק כיוון שכמונו, צמחים נושמים ומשחררים פחמן דו חמצני בלילה כחלק מהפוטוסינתזה. רמה גבוהה של פחמן דו חמצני באוויר החדר יכולה להוביל גם לרמות גבוהות במיוחד של CO2 בדם. הגוף שלך מגיב בהגברת קצב הנשימה שלך כדי לקבל יותר חמצן. הדבר מתרחש בצורה של נשימות קצרות ומהירות וצפצופים קלים. השינוי בדפוס הנשימה שלך והפעילות הנלווית מפריע לשינה שלך. למרות שהפחמן הדו חמצני אינו מזיק יחסית בכמויות קטנות, עדיף לבחור צמחים המייצרים חמצן במקום פחמן דו חמצני בלילה.

אילו צמחים מבטיחים אקלים פנימי בריא

צמח קנבוס קשת משחרר חמצן באופן מטהר אוויר בריא

צמחים פנימיים למעשה משפרים את איכות האוויר בתוך הבית. אוויר פנימי יבש מואשם במגוון מחלות כגון בעיות נשימה, כאבי גרון, הצטננות ואפילו התפרצויות. צמחים פנימיים מסייעים בשמירה, ובמקרים מסוימים, עלייה בלחות על ידי שחרור אדי מים במהלך השאיפה. בנוסף לחמצן ולחות הצמחים מייצרים גם יונים שליליים, בדומה למכונות ניקוי אוויר רבות. היונים השליליים מתחברים לחלקיקים מוטסים כגון אבק, נבגי עובש, חיידקים ואלרגנים ומוסרים אותם ביעילות. הוכח שנוכחותם של יונים שליליים גם מגבירה את בריאות הנפש, את התפוקה ואת הרווחה הכללית. כמה צמחי בית נפוצים אף הולכים צעד קדימה בבקרת איכות האוויר, ומסננים מזהמים כמו פורמלדהיד, טריכלור אתילן, קסילן, אמוניה ובנזן..

מדוע הצמחים אינם מומלצים לחדר השינה על פי הפנג שואי?

על פי נאס

האם הצמחים בחדר השינה טובים או רעים על פי הפנג שואי מתווכחים בלהט. התיאוריה הקלאסית אומרת שצמחים אינם מתאימים לחדר השינה. מעל לכל, חדר השינה צריך לשרת מטרה אחת, כלומר לתת מנוחה ורגיעה. לצמחים יש אנרגיה חזקה ותוססת של צמיחה ותנועה – אנרגיית יאנג – זו לא אנרגיית הפנג שואי המומלצת לחדר השינה..

הצמחים שייכים למרכיבי העץ, כלומר ההתמקדות שלהם היא בתנועה כלפי מעלה. שינה היא אירוע יין בו האנרגיה זורמת כלפי מטה ומביאה את הגוף למנוחה. ישנם הרבה מקומות מצוינים בבית שלך לפנג שואי לשים צמחים שופעים ותוססים – כמו האזורים המזרחיים והדרום -מזרחיים של בגואה. עם זאת, הדבר אינו חל על חדר השינה.

צמח שושן ירוק בריא לחדר השינה מנקה את האוויר

אם אינכם מספקים את חדר השינה שלכם על פי כללי הפנג שואי, אין צורך להסתדר בלי ירוק. צמח קטן או בינוני בפינה לא ישפיע על דפוסי השינה שלך או על איכות האוויר. אם חדר השינה שלכם גדול, עץ דקל יחיד או צמח גדול אחר ייראה גם הוא נהדר.

בעת בחירת צמחים מקורה לחדר השינה, עליך לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

– יש צורך לקבל את כל המידע על הצמח, כלומר האם הוא מפליט חמצן בלילה או זקוק לטיפול מיוחד.

– בחדר זה עדיף להימנע מצמחי נוי אקזוטיים בניחוח חזק.

-אם יש לך מעט אור טבעי בחדר השינה שלך, עליך לבחור בצמחי בית עמידים לגוון וקלים לטיפול.

– צמחים הגדלים לאט הם גם בחירות טובות כך שהאנרגיה שלהם לא תפריע לאווירה השלווה בחדר השינה.

– אסור שיהיו צמחים גוססים, חולים ומוזנחים בחדר השינה שלך. הוא האמין כי פרחים יפים ובריאים מגבירים אנרגיה חיובית בבית.

– בנוסף, לא צריך שיהיו לך צמחים עם מחטים בחדר השינה. הבעלים יהיו גם עוקצניים ובלתי ניתנים לערעור.

– יש להעדיף צמחים המקדמים את תחושת האהבה וההבנה ההדדית. זה כולל עלים ופרחים בצבע אדום וורוד. צמחי בית צבעוניים כמו הבגוניה המלכותית (Begonia rex) הם לוכדי עיניים אמיתיים.

– אם יש לך חיות מחמד כגון חתולים וכלבים, זכור כי רבים מהצמחים הללו עלולים להרעיל אותם.

הצמחים הטובים ביותר עבור שרכים לחדר השינה לא צריכים הרבה אור

צמחים רבים מדי יכולים להשפיע על הלחות ולעודד גידול עובש. אתה יכול למנוע זאת על ידי ניקוז המים לתוך הקערה והסרת עודפי מים באופן קבוע. אין להשקות עד שמשטח המצע נראה יבש ואבקתי.

צמח לדקל פירות זהב בריא לחדר שינה כהה

הצמחים הפופולריים ביותר לחדר השינה על פי נאס”א

כבר בשנת 1989 ערכה נאס”א רשימה של מיטב המפעלים לטיהור אוויר. להלן 10 סוגים אידיאליים לחדר השינה.

1. דקל פרי זהב (Dypsis lutescens): כף היד של ארקה המלגזית היא צמח מטהר אוויר רב עוצמה. החוקרים אומרים שצמח הבית הזה אידיאלי לכל מי שסובל מהצטננות ובעיות סינוסים מכיוון שהוא מגביר את הלחות. זה בתורו מקל על הנשימה, כך שניתן להקל על הסינוסיטיס.

צמח אלוורה לחדר השינה, מטהר אוויר בריא

2. אלוורה: צמח האלוורה קל לטיפול ובעל תכונות מועילות רבות לבריאות. הוא נבחר על ידי נאס”א לאחד הצמחים הטובים ביותר לטיהור אוויר. למה? הוא משחרר חמצן ללא הרף במהלך הלילה ובכך מבטיח אקלים פנימי טוב. הוא גם אוסף בנזן (המצוי בחומרי ניקוי ופלסטיק) ופורמלדהיד (הנמצא בצבעים וגימורי רצפה), מה ששומר על אוויר נקי במיוחד..

קיסוס אנגלי אידיאלי לחדר השינה על פי נאס

3. קיסוס נפוץ (סליל Hedera): הקיסוס, שבדרך כלל קשור בירוק חזיתות, הוא אידיאלי לחדר השינה. מדענים מהקולג ‘האמריקאי לאלרגיה, אסתמה & האימונולוגיה “מצאה כי קיסוס יכול לספוג 78 אחוזים של עובש מוטס תוך 12 שעות בלבד.

4. דקל תמר גמד (פיניקס roebelenii): צמח זה עמיד, יובש ועמיד לאורך זמן. הוא אידיאלי ליניקת מזהמים מהאוויר – במיוחד קסילן.

צמחים לחרב חרב חרב בסירים לבנים על הקיר

5. שרך חרב (Nephrolepis exaltata): הצמח האטרקטיבי הזה תמיד חינך את בתינו – ומסיבה טובה. שרך החרב הוא אחד מצמחי הגמילה הטובים במיוחד מכיוון שהוא קושר כמויות ניכרות של פורמלדהיד.

6. חוט בוכנה (aglaonema): זהו צמח עלים נוי שקל לטפל בו. חוט הקלח גדל היטב גם באור נמוך ובאזורים שבהם צמחים אחרים אינם יכולים לצמוח (כמו חדר שינה כהה וקר).

הצמח הטוב ביותר לחדר השינה עלה נדן Spathiphyllum, דגל עלים, עלה יחיד או שושן שלום

7. לילי השלום (Spathiphyllum): צמח יפה זה יכול לטהר את האוויר ולשפר את איכות האוויר ב -60%. הוא גם סופג נבגי עובש דרך העלים שלו.

8. שושן ירוק (Chlorophytum comosum): צמח הבית הזה גדל מהר מאוד ויכול לספוג עד 90 אחוז מהרעלים מהאוויר בחדר השינה שלכם תוך יומיים בלבד. הוא מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מאלרגיות לאבק.

צמח שושן ירוק בסיר חרס בחדר השינה שליד המיטה

9. כף יד מקל (Rhapis excelsa): צמח בית זה הוא אחד הצמחים היעילים ביותר לטיהור האוויר של פורמלדהיד, אמוניה, קסילן וטולואן. כף המקל מעדיפה מיקום בהיר עד מוצל חלקית עם טמפרטורות קרירות יותר של 15-20 מעלות צלזיוס. כל כך מושלם לחדר שינה קר.

10. תאנה בוכה (פיקוס בנג’מינה): צמח בית זה מעדיף מיקום בהיר ולחות גבוהה. בין לבין כדאי לרסס אותם במים לא סידיים מדי. התאנה הבוכה מסירה פורמלדהיד, בנזן וטריכלוראתילן מהאוויר.

קיסוס עם צמיחה תלויה מביאה צבע לחדר השינה הלבן