ריצוף -פרקט עץ מלא שיטת הנחת לוחות ריצוף עץ

לפני רכישת סוג מסוים של ריצוף, עליך לשקול זאת בעיצוב והתפיסה הכללית של הפנים שלך. ישנן בעיות טכניות שכדאי גם לשקול מבעוד מועד, ולכן חשוב והרבה יותר טוב לתכנן אותן בשלב מוקדם ולחפש את הפתרון שלהן. אחד מאלה הוא מהותי במיוחד, אשר יידונו במאמר שלנו היום, כלומר השיטות השונות כיצד לרבד או להניח פרקט פחית. אתה מתרגש? כן, אז המשך לקרוא, זה יהיה ממש מעניין!

הנחת פרקט – מידע כללי

הנחת רצפות פרקט - על ידי הדבקה או מערכת הקלקות

ככלל, ישנן שתי שיטות חשובות: על ידי התקנה צפה או מה שמכונה מערכת הקלקות ועל ידי הדבקה על פני השטח המלא. לכל אחד מסוגי ההתקנה הללו יש יתרונות משלו והם נקבעים על ידי גורמים שונים. ריצוף פרקט מודבק במשטח מלא הינו בעל רעש נמוך יחסית (בידוד רעשי השפעה), שכן ניתן להוציא במידה רבה רעידות וחללים. התקנת הפרקט הצפה ניתנת לביצוע במהירות ובקלות ללא ידע מוקדם הודות למערכת הקליקים האוטומטית הפשוטה ולכן ביססה את עצמה כשיטת ההתקנה הפופולרית ביותר..

הנח את הרצפה באמצעות מערכת הקלקות

רעיונות לגימור לכה או פרקט של שכבת פרקט-רצפת שכבה עליונה-פרקט

בעזרת מערכת קליקים זו ניתן לרוב לעבוד על למינציה, אך גם על פרקט רב שכבתי וכמה רצפות עץ מלא. הלוחות של לוחות הרצפה מיוצרים בצורה כזו שהם צריכים להיות מחוברים זה לזה רק בלחיצה. בכמה הוראות שימוש אתה יכול למצוא גם את המילה האנגלית “lock”, שפירושה “לסגור”.

התקנת רצפות פרקט

שיטות דפוס ריצוף עץ בהיר ודפוסים מסורתיים

היישום מהיר וקל, עם עץ מלא ופרקט רב שכבתי אין צורך להשתמש בדבק כלל. לוחות אלו בדרך כלל מוכנים, מעובדים ומלוטשים ולכן הם אינם דורשים עבודות שיוף וליטוש נוספות. בחדר בגודל סטנדרטי ניתן להתקין את הרצפה תוך מספר שעות בלבד באמצעות מערכת הקלקות. חשוב לדעת שכאן יש צורך לשים רצפת משנה מתחת לפרקט.

הנחת רצפות פרקט על ידי הדבקה

ריצוף פרקט מעץ מלא בסלון טיפים להנחת

סוג זה של הנחת רצפה מאופיין בשיעור איכות גבוה. חשוב לציין כי שיטה זו אינה מתאימה היטב לחדרים עם חימום תת רצפתי. על ידי הדבקה לרצפה ניתן להתקין עץ מלא ורצפות פרקט רב שכבתיות. אם החומרים המשמשים בשיטת התקנה זו הם באמת באיכות גבוהה, ובעיקר הדבק, אז בטוח יהיה לך ריצוף מוצק שתוכל להשתמש בו בקלות במשך כמה עשורים. אולם לפני שתמשיך בהליך זה, עליך למדוד את הלחות בחדר ולוודא שוב שהמצע ברמה אידיאלית. אחרת, אתה מסתכן בהרבה בעיות לאחר ההתקנה. על דבק הפרקט להיות בעל תכונות פיסיקוכימיות כאלה המבטיחות לו גמישות מספקת. אם הפרקט או הלמינציה מודבקים נכון על הרצפה ועל פי ההנחיות, כל חריקות מעצבנות בעתיד אינן נכללות.

הנחת פרקט – רצפות מוגמרות

רעיון עיצוב פרקטים בעיצוב פרקט

למעשה, אנו רוצים להכיר לכם שיטה נוספת להנחה, שבה עובדים עם חיבורי דבק על החלקים הטרומיים. אפשרות זו משמשת על ריצוף סיים. זה יכול להיות במקרה של פרקט רב שכבתי, ריצוף עץ מלא או פרקט עץ אלון. כאשר לרצפות אלה יש שכבה עליונה מוגמרת, כל שעליך לעשות הוא למרוח לכה פרקט או שמן. אם אין לך מערכת קליקים, חיוני שהלוחות יודבקו או שישמשו מה שנקרא לשון וחריץ. זה מונע כל תזוזה אפשרית של לוחות הפרקט.

טיפים להנחת רצפת עץ

רצפות עץ מלא רצפה רב שכבתית שכבה דפוס מקביל

בכל שיטת התקנה שתבחר, עליך לדעת. לפני שתתחיל בעבודה, המשטח חייב להיות נקי, יבש ויציב מספיק. על הרצפה לא להיות עוד רטיבות וחייבת להיות ישרה. אתה יכול לבדוק את הרצפה לא אחידות בעזרת ישר או כבל קיר. יש ליישר חוסר אחידות בגובה של יותר מ -3 מ”מ בעזרת מרית פילוס. ואז תן לכל להתייבש שוב לגמרי. רק אז אתה באמת יכול להתחיל להניח את רצפת הפרקט שלך! אנו מאחלים לך הצלחה רבה בכך!

דפוסי הנחה אופייניים

דוגמא טיפוסית להנחת פרקט למינציה רצפת עץ רב שכבתית

התקנה קלה-ללא ידע מוקדם-רצפת פרקט

שיטת ההנחה הפופולרית ביותר לחיפוי רצפת פרקט מערכת קליקים

שיטת הנחת מקבילה פרקט מערכת קליק פשוטה

דפוס התקנה מסורתי קליק מערכת ריצוף פרקט למינציה

פרקט רצפת עץ ריצוף בעיצוב דמיוני

מערכת קליקים אוטומטית לפרקט - הרכבה ופירוק מהירים

לוחות רצפת פרקט מעץ מלא שיטות טיפוסיות

מערכת קליקים שיטות הנחת רצפת פרקט הרכבה קלה

ריצוף-רעיונות-לחללים מודרניים-מגורים גיאומטרים

מערכת קליקים או שיטות הדבקה להתקנה נכונה של רצפות פרקט

טיפים לעיצוב ריצוף פרקט שיטת הנחה אופיינית

שיטת הנחת פרקט מערכת קליק אופיינית לריצוף פרקט רב שכבתי מעץ מלא