יפני דקו טטאמי-חדר-עיצוב-מגורים-רעיונות-מחיצה-קיר-אסייתי

מחצלות טטאמי הן כיסוי ריצוף אופייני בריהוט יפני מסורתי. הם עשויים קש אורז המוקף בעשב אריג ארוג. זה יוצר בסיס איתן המציע גם נוחות, דבר החשוב במיוחד בתרבות שבה אתה יושב על הרצפה. לרוע המזל, המחצלת משמשת פחות ופחות בריהוט יפני מודרני. לכן ברצוננו להציג בפניכם אותם במאמר זה ולהראות לכם עד כמה מחצלת הטטאמי יעילה ואקזוטית. קישוט יפני יכול להיראות טוב גם בריהוט מודרני. תנו לעצמכם השראה!

עיטור יפני עם מחצלות טטאמי נוחות

השראה לעיצוב רצפת נוחות בדקו טאטאמי יפני

מחצלות הטטאמי קיימות מאז המאה השמינית. מנקודה זו עד המאה ה -12, רצפות העץ היו מצוידות בהן כדי להציע את נוחות האצולה בישיבה. העיטורים היפניים של היום שימשו גם לשינה על ידי האצולה והסמוראים, ואילו האנשים הפשוטים השתמשו במחצלות קש למטרה זו, הנקראות עזה..

עיטור יפני לפנים הזן

שולחן טפטאמי יפני דקו-כפרי-חלון עם שולחן אוכל נמוך

מהמאה ה -16 היה נהוג אז לצייד את כל הרצפה במחצלות טטאמי. חדרים כאלה ידועים בשם זאשיקי ושימשו לאסוף קבוצות גדולות. עד מהרה שימשו המחצלות גם לציון גודל החדר. מחצלות הטטאמי כקישוט יפני הפכו ליחידת מידה, כביכול. הדרך בה הונחו המחצלות הייתה תלויה במה נועד החדר המתאים.

עיצוב יפני מסורתי

קישוט יפני טאטאמי-עץ-גזע-שולחן-ריהוט עץ בהיר

בערך בתקופה זו צמחו האדריכלות וסגנון הריהוט כפי שאנו מכירים אותו היום מהתרבות היפנית ואנו מכנים אותה הסגנון היפני המסורתי. סגנון זה מורכב מחדרי הלימוד של הנזירים וחדרי הקבלה הרשמיים של האליטה הצבאית. כמובן, שטיח הטאטאמי כקישוט יפני לא היה חסר בתמהיל הסגנונות הזה.

טטאמי מהמאה ה -16

מחצלות ירוק דקו טטמי לימוד יפני

אדון התה Sen no Rikyu, שהשפיע רבות על התפתחות טקס התה, הציג את השימוש בחדרי תה קטנים במאה ה -16. אלה היו מצוידים בחומרים כפריים וטבעיים וכפי שאתם כבר יכולים לנחש, שטיח הטטאמי נכלל גם כקישוט יפני. מאסטר התה הראה שפשטות יכולה להיות יפה. הפשטות הזו נקשרה מאז לטקס התה.

מוסד יפן

עיצוב חדר אוכל בסלון טאטאמי דקו יפני

מהמאה ה -17 מחצלות הטטאמי השתלטו בהדרגה על הבתים הבורגניים והפכו במהרה למרכיב חיוני בכל בית. אחת הסיבות לכך היא שהמחצלות מושלמות כקישוטים יפניים לאקלים היפני. הקיץ ביפן חם ולח ואילו החורף קר ויבש. המחצלות מצידן מווסתות את הלחות בצורה נפלאה. הם הופכים את הישיבה והשכיבה על הרצפה, האופיינית ביפן, וההליכה יחפה לנוחה יותר.

רעיונות לקישוט יפני עם טטאמי

שולחן אוכל כרית-מושב אסייתי עם טאטאמי יפני

ב -150 השנים האחרונות, ריהוט יפני מסורתי הוחלף יותר ויותר או לפחות נוסף על ידי סגנונות מהמערב. כתוצאה מכך, ברוב הבתים רק חדר אחד מרוהט עם מחצלת הטטאמי. חדרים אלה נקראים וואשיצו. סיבה נוספת שהמחצלות אינן משמשות עוד לעתים קרובות כמו ריצוף וקישוטים יפניים היא שהן קשות יחסית לניקוי.

טטאמי כמיטה

קישוט יפני טאטאמי-אקזוטי-צבעים בהירים-ספה-כרית-שולחן נמוך

במקום זאת, היפנים כבר לא משתמשים במחצלות כקישוטים יפניים אלא לשינה. על המזרן מונח מזרן דק, אותו ניתן לגלגל במהלך היום. זה חוסך מקום, שידוע שהוא קטן מאוד ביפן. מיטות אלה ידועות בשם פוטונים. המזרן לבדו יהיה דק מדי לרצפה הקשה ללא המזרן. אך גם המיטות היפניות האלו בדרך כלל מתחלפות יותר ויותר במיטות מערביות.

כשרון אסייתי

יפני-קישוט-טטאמי-חדר-פנים-השראה-אקזוטי-כשרון

למרות זאת, מחצלת הטטאמי היא ונותרה מרכיב הקשור לתרבות היפנית. היא חלק מהזהות היפנית. אם גם החלטתם על העיטור היפני הזה, פשוט הגדירו מבטאים במקום לכסות את כל הרצפה. ברצוננו להזכיר לכם שוב כי המחצלות אינן פשוטות לטיפול כמו רצפת עץ או אריחים, למשל..

קנה מחצלות טטאמי

יפנית-קישוט-טטאמי-חדר שינה-שטיח-החלפת מזנון -תקרה נמוכה

המראה המרגיע של המחצלות כקישוט יפני כמו גם ריחם הנעים ותחושת הדריכה הופכים אותם לתחליף מושלם לשטיחים קלאסיים. הם מהווים תוספת מושלמת לחללי פנים בסגנון זן או פנים מודרני שצריך להתאפיין במבטאים יפניים. אבל אחרת זה גם ציפוי שצריך לקחת בחשבון.

חדר אוכל בסגנון יפני

יפנית-דקו-טטאמי-מסורתית-מודרנית-כשרון מובנית בנישת קיר ארונות

אם החלטתם על פינת אוכל בסגנון יפני עם שולחן אוכל נמוך ומושבים על הרצפה, שטיח הטטאמי מומלץ כבסיס. כריות מושבים דקות לרוב אינן מציעות נוחות ישיבה מספקת, הניתנת במהירות עם המחצלות כקישוט יפני. אם המחצלות לא נחשפות לתנועה מתמדת בדירה, הן לא יתלכלכו מהר כל כך.

מקשטים בכשרון אסייתי

יפנית-קישוט-טטאמי-זן-אווירה-רעיון-מחצלת

אם אתה רוצה קישוט יפני טיפוסי, בחר את מחצלות הטטאמי. גם אם היה להם שימוש מסוים בעבר ולא היו בשימוש ישיר כקישוט, הם עדיין יכולים לשמש זאת בריהוט מודרני ולתת לאווירה את כשרון הזן הרצוי..

הטמע מחצלות באדמה

בסגנון יפני-קישוט-טטאמי-רצפה-נדבקה-זן

אם החלטתם על רצפה עשויה מחצלות טטאמי, גרסה זו מומלצת במיוחד. המחצלות מוטמעות ברצפה ואין חשש למעידה. רעיון זה יכול להיכלל בעיצוב הרצפה. פלטפורמות כאלה שוב מתאימות היטב לשיפוצים מאוחרים יותר. העיטור היפני הופך לחלק מהעיצוב הכולל של חדר.

אווירה ידידותית

יפני-קישוט-טטאמי-חדר אוכל-עיצוב-שולחן אוכל-דלת הזזה מעץ

הצבע הבהיר של המחצלות יוצר אווירה ידידותית והוא אופציה טובה אם הפנים שלך כהה אחרת. בין אם בסלון, בחדר השינה או בחדר האוכל, מחצלות הטטאמי כקישוט יפני מושלמות בכל חדר ומבטיחות את נוחות המגורים הרצויה..

שלבו מחצלות עם פריטי נוי יפניים

יפנית-דקו-טטאמי-תקרה-קורות-קישוט-מחלקת חדר-שידות

ניתן לשלב בצורה נפלאה את המחצלות היפניות עם עיטורים אחרים המשרים את האווירה היפנית. זה כולל ציורי קיר או מחיצות חדרים עם מוטיבים יפנים, אגרטלים ופסלים, סידורי פרחים יפניים או ריהוט. תן לדמיון שלך להשתולל ולהשתמש בעיטור היפני כדי ליצור פנים ייחודי.

צור פינת קריאה עם מחצלת טטאמי

יפני-קישוט-טטאמי-צוהר-סגנון יפן-עיצוב פנים-ייחודי

קישוטים יפניים מסורתיים אולי כבר לא כל כך נפוצים ביפן, אבל המחצלת הופכת פופולרית יותר ויותר במדינות המערב. לא רק לקשט את הרצפה. צעד צעד קדימה וצור פינת קריאה או נעימה עם מחצלת הטטאמי, בה תוכל גם לנמנם.

תירגע בגינה

יפני-קישוט-טאטאמי-ריצוף-השראה-חיבור דשא-צמחי-פיסול

גם מחצלת הטטאמי נראית נהדר בחוץ. זהו פריט הרפיה פופולרי. צור מיטת יום מקורה או השתמש בעיטור היפני לשיזוף ובמקביל צור כשרון אקזוטי. עם זאת, יש לאחסן את המחצלות בתוך הבית כאשר יורד גשם ובחורף. אחרת הכבד יהרוס על ידי הלחות הגבוהה.

הקמת חדרי כושר

יפני-דקו-טטאמי-אוקאדה-בית-הזזה-דלת-מנורה-רצפה-מזרחית

לצייד חדר כושר משלך במחצלות טטאמי הוא בהחלט רעיון מצוין. הרצפה המוצקה אך יחד עם זאת נוחה הופכת את התרגילים השונים לנעימים יותר. זה הופך את העיטור היפני שימושי במיוחד בפנים שלך. זה תלוי בך אם אתה משתמש במחצלות כחיפוי רצפה או כמבטא.