הגדר ספה-שטיח-צבעים-צבעים אורגניים

ריהוט סלון אקולוגי הוא כל הזעם. זה הולך יד ביד עם אורח חיים בריא. רהיטים, צבעים ושטיחים מתוצרת אקולוגית הם חלק לא פחות ממנה כמו אקלים פנימי בריא. אבל לא רק זה. יש לקחת בחשבון גם את סוג החימום בעת ריהוט סלון מבחינה אקולוגית.

סלון מסודר – העקרונות הבסיסיים של פנים אקולוגיות

ריהוט הסלון ריהוט-רעיונות-אקולוגית

המונח אקולוגיה מורכב מהמילים היווניות למשק בית ולהוראה. האקולוגיה, שהובנה במקור כחלק מהביולוגיה, עוסקת ביחסים בין יצורים חיים וסביבתם. ובדיוק על זה ריהוט טבעי, אקולוגי של סלון. הוא מייצג את המודעות הסביבתית והבריאותית של אנשים, שלמעשה אינה חדשה, אלא מתגלה מחדש וחי בעידן המודרני..

ריהוט הסלון – ריהוט עץ טבעי אקולוגי

ריהוט הסלון ריהוט עץ טבעי-אקולוגי-חיים בריאים

ריהוט עץ טבעי יוצר אווירה מיוחדת לריהוט סלון אקולוגי. הם נעשים לא רק ללא שימוש בחומרים מזיקים, אלא גם משלבים את הרעיון של גישה בת קיימא לטבע. בנוסף, הם חזקים במיוחד, עמידים ומשדרים חמימות ייחודית. לכן הם מהווים תוספת אידיאלית לריהוט סלון טבעי.

חותמות איכותיות מקלות על בחירת ריהוט אקולוגי ואביזרי בית

סלון-ריהוט-חומרים-חותם אישור

אורח חיים בריא הוא בראש סדר העדיפויות בכל הנוגע לריהוט סלון אקולוגי. זה צריך לעמוד בדרישות הבסיסיות הבאות:

– ללא פליטת מזהמים

– לא מזיק לבריאות

– מידע על מקור החומרים והייצור

– רהיטים העשויים מחומרי גלם מתחדשים תמיד צריכים להיות ברשימת המועמדים לריהוט סלון אקולוגי. חותמות של איכות יכולות להקל על ההחלטה.

המלאך הכחול

של ה מלאכים כחולים מזהה מוצרים שבולטים בשל המאפיינים המיוחדים שלהם. זה כולל היעדר חומרים מזיקים, במיוחד בעת ציפוי רהיטים וייצורם מחומרי גלם מתחדשים בעיקר.

סימן FSC

סימן FSC מייצג את Forest Stewardship Council ומזהה רק עץ ומוצרי עץ מיערות קיימא. לשם כך, על היצרנים לדבוק בסך הכל ב -10 עקרונות. החשובים שבהם כוללים את זכויותיהם של ילידים, צעדים לשמירה על יערות קדמוניים וזכויות סביבתיות.

GoodWeave

Goodweave היא יוזמה עולמית הפועלת לחיסול עבודת ילדים בתעשיית השטיחים. שטיחים המסומנים בחותם GoodWeave לא נעשו על ידי ילדים אלא על ידי מבוגרים. בנוסף, החותם דורש גם עמידה בקריטריונים אקולוגיים בייצור שטיחים.

EcoControl

רהיטים בעלי תעודת ÖkoControl מיוצרים באופן ידידותי לסביבה ובריאותית. התווית דורשת עמידה בתקני מינימום גבוהים. על מנת לקבל את התווית, על היצרנים להוכיח כי החומר נקי מחומרים מזיקים ולציין מקור ברור של החומרים והייצור. בנוסף, המוצרים המיוצרים חייבים להיות ניתנים למיחזור.

ריהטו את הסלון וחממו אותו באופן אקולוגי

סלון-ריהוט-חימום-רעיונות ידידותיים לסביבה

בנוסף לריהוט טבעי בסלון, יותר ויותר אנשים בוחרים גם בחימום בר קיימא. לחימום תפקיד מיוחד בשימוש מודע במשאבי הטבע. בנוסף לחימום עם עץ כחומר גלם בר קיימא, ישנם גם סוגי חימום שעובדים עם ביוגז. לחלופין, נעשה שימוש גם במשאבות חום המשתמשות באנרגיה גיאותרמית.

חימום עם עץ

חימום עם עץ הוא אחד מסוגי החימום הטבעיים ביותר, מכיוון שעץ הוא דלק ניטרלי באקלים. כאשר הוא נשרף, הוא משחרר רק כמות CO2 שהוא סופג במהלך צמיחתו.

בנוסף רק לירות אח עם בולי עץ מפוצלים, יש כיום תנורים יעילים מאוד זמינים מספקים שונים כגון Kamdi24.de ניתן לרוכשו. ישנם גם תנורי גלולה הניתנים לשילוב במערכת חימום קיימת על מנת לספק רדיאטורים וחימום תת רצפתי בחום..

חימום באמצעות ביוגז

ביוגז מיוצר על ידי תסיסה של ביומסה. הוא משמש לאש מערכות חימום כגון חימום גז. מערכות חימום גז מודרניות עם דוודי עיבוי הן בין סוגי החימום היעילים ביותר בשוק והן זולות יחסית לרכישה..

חימום באמצעות אנרגיה גיאותרמית

סוג חימום אקולוגי נוסף הוא שימוש באנרגיה גיאותרמית. משאבת חום חשמלית עובדת כאן, תוך שימוש באנרגיה התרמית המאוחסנת באדמה. אם החשמל מגיע ממערכת השמש שלך, זה אכן כך מערכת חימום כבת קיימא במיוחד.

ריהוט הסלון – חשבו גם על האקלים הפנימי הבריא

סלון-ריהוט-רעיונות-טיפים-פרקטיים

לחות יחסית ואקלים פנימי הם תנאים חיוניים לסביבת מגורים נוחה. הדבר נכון במיוחד לגבי הסלון, חדר שבו אנשים מבלים את רוב זמנם ליד חדר השינה. באופן אידיאלי, הלחות היחסית צריכה להיות בין 40 ל -60 אחוזים וטמפרטורת החדר בין 19 ל -22 מעלות. אך בנוסף לטמפרטורה ולחות, גם הזיהום משחק תפקיד.

כל מי ששים לב להנחיות בנייה אקולוגיות לפני הקמת הסלון מבטיח כי האוויר בחדר אינו נקי מחומרים מזיקים. כיוון שבשלב השימוש בחדרים יש אדים מחומרי הבנייה בהם משתמשים. זה כולל חומרי בניין כמו לבנים כמו גם צבעי קיר וטפטים. צבעים ולכות בעלות פליטה נמוכה נושאים את חותמת Natureplus. אלה אינם מכילים ממסים עם חומרים מסכנים לבריאות.

שימוש בצבעים אורגניים

ישנם גם מספר רב של צבעים אורגניים, כגון האדום השוודי המיוצר באופן אקולוגי בלבד. צבע זה עשוי רק מבוץ צבע טבעי, פיגמנטים אדומים, קמח, מים ושמן פשתן. דיו אורגני אינם מזיקים מבחינה אקולוגית ומכילים חומרי גלם טבעיים בלבד. הם אינם מסוכנים לבריאות ואינם רעילים ולכן מתאימים במיוחד לריהוט סלון אקולוגי.

רעיונות לריהוט סלון אקולוגי

סלון-ריהוט-עקרונות בסיסיים-חיים ידידותיים לסביבה

בר קיימא, מודע לסביבה וללא חומרים מזיקים – מה שמתפתח כרגע כטרנד הוא עדיין נושא נישה עבור כמה חנויות רהיטים. אז אתה עדיין צריך קצת גמישות ויצירתיות כדי לחיות באמת מבחינה אקולוגית. העדיפות העליונה היא שימוש בריהוט עץ ללא צבעים מזיקים ועם תוויות סביבתיות.

אך יש לראות במרחב עצמו גם מערכת אקולוגית כוללת. אם רק הרהיטים והריהוט בר קיימא, אין בהם הרבה תועלת אם עדיין נבנים חומרי בידוד מזיקים לסביבה בתוך הקירות או אם מערכת חימום שמן עושה את עבודתה במרתף. חיים אקולוגיים הם בערך התמונה הגדולה: מוצרים חוסכי משאבים, חומרי גלם לשימוש חוזר והימנעות מזיהום.

ניתן להשתמש בחומרים כגון משטחי אירו וקופסאות בשימוש חוזר בדרך זו. ניתן לנסר אותם לגודל ולחבר אותם למימוש רעיונות החיים היצירתיים ביותר. כאביזר לריהוט סלון אקולוגי, הם משתלבים בהרמוניה ונראים אסתטיים. מי שרוצה לחיות בצורה מסוגננת וקרובה לבית כבר לא צריך להתפשר בימים אלה. במקום זאת, זהו הבחירה הנכונה של ריהוט ורעיונות חיים חדשים. שום דבר לא מפריע לריהוט הסלון האקולוגי שלך.

ריהוט הסלון – אקולוגי ונעים

סלון-ריהוט-רעיונות-עצות-טריקים