טקסטיל צובע שיבורי-טכניק-בד-מפיות-אינדיגו

שיבורי היא טכניקה עתיקה לצביעת טקסטיל שהגיעה במקור מיפן. שם העני השתמשו בטכניקת הצביעה כדי ליצור אפקטים חדשים על הבגדים הישנים שלהם. הוא דומה לבאטיק המשמש לחולצות הטריקו הפופולריות. עם טכניקת שיבורי שונה צביעת טקסטיל ולעצב עם דפוסים יצירתיים להכנת ציפות מקוריות, צעיפים, וילונות ועוד רבים אחרים בעצמך.

צביעת טקסטיל עם דוגמאות שיבורי

טקסטיל צובע יפה-אינדיגו-דוגמאות-קסם-שיבורי

בעזרת טכניקת שיבורי, כל דפוס מתגלה על הטקסטיל על ידי קיפול, קשר, קשירה והידוק. קודם כל, יש לבחור בד מתאים ולהכין אותו לצביעה לפי השיטה שנבחרה. בעזרת טכניקות השיבור השונות, לעתים קרובות משתמשים בצלחות עץ, גומיות, סיכות וחוט ליצירת מוטיב יצירתי. על מנת למצוא את הטכניקה הנכונה של שיבורי לפרויקט עשה זאת בעצמך, תוכל לנסות טכניקות שונות עם שאריות בד בתחילת הדרך ובכך לבחור את המוטיב המועדף עליך..

צביעת טקסטיל – כיצד עובדת טכניקת שיבורי

הוראות צביעת טקסטיל-אינדיגו-צבע-צבע

אם תרצה לצבוע טקסטיל בטכניקת שיבורי, עליך לבחור צבע טקסטיל מתאים. כחול האינדיגו הוא הצבע המסורתי המשמש לדפוסי שיבורי, אך ניתן להשתמש בכל צבע שתרצו. כאשר קיפלתם, קשרתם או קשרתם את הבד, הוא ספוג באמבט הצבע המוכן למשך כ -30 דקות. בהתאם לסוג הכריכה וכוחה, הצבע אינו פועל באזורים הכרוכים ובסופו של דבר נוצר הדפוס. את הבד הצבוע שוטפים מיד במים קרים ומניחים לייבוש. הצבע קבוע כאשר הוא נשטף במכונת הכביסה.

אילו בדים מתאימים לשיבורי

טקסטיל צביעת מפיות בד-שיבורי-צביעה-טכניקה-ורוד

אם אתם רוצים לצבוע טקסטיל בטכניקת שיבורי, כדאי להשתמש בבד מתאים שניתן לצבוע. ככלל, לא ניתן לצבוע בדים סינתטיים ובמקרה זה הם הופכים לבזבוז זמן. כדי ליצור אפקט טוב, כדאי להשתמש בבדים טבעיים כגון כותנה, משי או פשתן.

טיפים לצביעת טקסטיל

בד טקסטיל לצבוע-כותנה-שיבורי-טכניקה-וילון

אם זו הפעם הראשונה שאתה צובע טקסטיל, היזהר לא למהר אם אתה משיג תוצאות טובות. הכנה, השרייה ופרישה של כל אחד לוקח הרבה זמן להשיג את האפקט הרצוי. צבעי טקסטיל כגון אינדיגו יכולים להכתים את השולחן או את הרצפה, לכן כדאי לבחור מקום עבודה לא רגיש, רצוי בחוץ. השתמש תמיד בכפפות טובות בעת צביעת טקסטיל כדי להגן על עור הידיים והציפורניים.

בדים לצבוע בטכניקת שיבורי

טקסטיל צובע kumo-shibori-טכניקה-צעיף-דוגמה-עשה בעצמך

בהתאם לסוג הכריכה, נוצרות טכניקות שונות של שיבורי לצביעת טקסטיל. משמש כאן מה שנקרא Kumo Shibori, בו משולבים חפצים שונים במארג. עם לוחות עץ או חרוזים עגולים, ניתן לעצב עיגולים כדוגמא.

הוראות לטכניקת קומו שיבורי

טקסטיל-צביעת-קומו-שיבורי-טכניקה-הוראות-חרוזי עץ

אם אתה רוצה לצבוע טקסטיל, עליך להשתמש בבד בהיר, רצוי לבן, כך שהתבניות יראו בבירור. הפריטים שנבחרו עטופים במקומות הרצויים וקושרים בפסים אלסטיים. לאחר מכן צבעו את הבד, שטפו אותו והסירו את החומרים הנוספים המשמשים.

תתבל צעיף לבן בדוגמת שיבורי

צביעת טקסטיל-איטאג'ים-שיבורי-דפוס-צעיף-צבע ​​אינדיגו

בעזרת טכניקת Schibori תוכלו לתבל בגדים לבנים או אביזרים כגון צעיפים וליצור תבנית ייחודית. כעת ברצוננו להציג את ה- Itajime Shibori, שבו הבד מקופל וקשור.

צביעת טקסטיל בטכניקת Itajime Shibori

טקסטיל-צביעה-הוראות-שיבורי-צביעה-טכניקת-בד

קודם מגהצים את הבד ומקפלים אותו כמו אקורדיון. לאחר מכן מקפלים את הרצועה שהתקבלה שלוש פעמים ותקנו אותה בעזרת להקות אלסטיות או חוט. התבנית המתקבלת נקבעת על פי רוחב הקפלים בבד ומיקום הרצועות האלסטיות.

צבע טקסטיל עם דוגמאות גיאומטריות

צביעת טקסטיל-שונות-שיבורי-דוגמאות-רעיונות-מפיות

טכניקת שיבורי היא שיטה פופולרית לצביעת טקסטיל המעניקה דוגמאות מקוריות וייחודיות. על ידי קיפול דמויות גיאומטריות שונות כגון משולשים, ריבועים או מלבנים, תוכלו להכין בעצמכם מפיות בד אלגנטיות ומעוצבות. עם זאת, טכניקה זו יוצרת רק לעתים רחוקות שני דפוסים זהים וכל בד צבוע הוא ייחודי.

הוראות קיפול לדפוסי שיבורי

טקסטיל-צביעת-בד-מפית-שיבורי-הוראות

כדי להעלות דוגמאות גיאומטריות יפות על הבדים, אתה יכול להשתמש בטכניקת שיבורי עם קפלים. להלן הוראות לקיפול מפית בד לצורת משולש באמצעות קרטון וחוט. חשוב לקשור את הקרטון היטב עם החוט כך שהצבע לא ייכנס לאזורים המקופלים.

הכינו בעצמכם שמיכת פיקניק מעוצבת

צביעת טקסטיל-אינדיגו-פיקניק-שמיכה-דוגמאות-עשה-עצמך-שיבורי

בדוגמת שיבורי הפופולרית ניתן לצבוע טקסטיל לבית שונים כגון וילונות, מצעים, מפיות בד או מפות שולחן. אם עדיין אין לך שמיכת פיקניק, אתה יכול להכין בעצמך מסדין ישן ולבן. לא משנה אם מדובר בדפוס קלאסי או מקורי, אין גבולות בכל הנוגע לצביעה.

דפוס שיבורי בסלון

צבע טקסטיל-ספה-ריפוד-שיבורי-טכניקת-תבנית

בעזרת טכניקת הצביעה של שיבורי, לא רק שניתן לצבוע טקסטיל קטן, אלא גם בדים גדולים יותר, כגון ריפוד חדש לספה הישנה. למרות שזו החלטה חצופה, ניתן להשתמש בה כדי לרענן את הסלון ולהפוך אותו למשובב יותר.

כורסה עם ריפוד שיבורי

ריפוד לצביעת טקסטיל-שיבורי-דפוס

אם כל הספה יותר מדי עבורך, תוכל גם לצבוע רהיט קטן יותר בדוגמת שיבורי, כגון כורסה. לחלופין, ניתן לכסות את כיסויי הכריות של כריות הספה וכך להגדיר מבטאים שובבים בחדר.

צבעו טקסטיל וצבו מצעים

רעיונות לצביעת טקסטיל-שיבורי-דוגמאות-מצעים לחדר שינה

אחד החדרים הטובים ביותר בבית בו ניתן לצבוע טקסטיל בטכניקת שיבורי הוא חדר השינה. במקום לקנות מצעים יצירתיים ושובבים עם דוגמאות ומוטיבים שונים, תוכלו לתבל בעצמכם את הסדינים בדוגמאות שיבורי..

צבעי טקסטיל בצבעים שונים

צירי טקסטיל-ציפיות-שיבורי-טכניקה-לילך

אינדיגו כצבע היא החלטה טובה לצבוע טקסטיל מכיוון שניתן לעבד אותו בטמפרטורת החדר. בנוסף לצבע האינדיגו הקלאסי לדוגמת שיבורי, אתה יכול גם להשתמש בכל צבע אחר. כאשר אתה בוחר את הבחירה שלך, עם זאת, עליך להסתמך על גוונים חזקים, כך שהדפוס יזוהה בקלות.

דוגמת שיבורי לווילונות במראה מקורי

צביעת טקסטיל-אביזרים לבית-שיבורי-טכניקת-וילונות

אם אתה רוצה לתבל את הווילונות הלבנים המשעממים, אז דפוס השיבורי מושלם עבורך. בין אם בסלון, בחדר השינה או בחדר הילדים, בעזרתו ניתן להגדיר מבטאים משובבים המתעצמים לאור השמש. דוגמאות גיאומטריות, פסים או נקודות מפוזרות – הכל אפשרי.

הפוך מפה אינדיגו בעצמך

צביעת טקסטיל-מפה-עשה-שיבורי-דוגמאות-בעצמך

אתה יכול גם להשתמש בדוגמת שיבורי במטבח. מלבד המפיות, אפשר לצבוע מפה ולרענן את האווירה במטבח. בדוק דוגמאות ומוטיבים גיאומטריים מושלמים לכך.

צובעים טקסטיל ומקשטים קירות

צביעת טקסטיל-אינדיגו-כחול-שיבורי-דפוס-קישוט קיר

מכיוון שלדפוס השיבורי יש אפקט דקורטיבי, הוא יכול לשמש לעיצוב קיר יצירתי. אתה יכול לצבוע טקסטיל פשוט ולתלות אותם על הקיר כדי ליצור אפקטים יפים בפנים. לחלופין, ניתן לחתוך שאריות בד למשולשים, לצבוע אותן בטכניקת שיבורי ולעצב אותן כשרשרת דגלון לקיר..