מדורה מספקת אור וחום בערבי קיץ קרירים. ישנם דגמים שונים לבחירה בשוק, אך עשה זאת בעצמך מיומנים יכולים לבנות בעצמם מדורה לשולחן. עשוי מתכת, זכוכית או בטון: אנו מסבירים כיצד תוכלו להכין מנורת שמן, אח שולחן או קערת אש בעצמכם.

בנה בעצמך אש שולחן: קערת אש עשויה בטון

בנה מדורה משלך לשולחן מתוך הוראות בטון

קערת אש מבטון היא מינימליסטית וחותכת דמות משובחת על שולחן פסיפס מודרני כמו גם על ברזל. כדי שקערת האש תמשוך את תשומת הלב של כולם, תוכלו למלא אותה באבני לבה אפורות אנתרציט. אבני הלבה ידועות לכל מאסטר גריל בזכות המוליכות התרמית שלהן. ליתר ביטחון, כדאי לבדוק האם שולחן הגן יכול לשאת את המשקל הכולל של קערת בטון ואבני הלבה. קערה בגודל בינוני בלבד יכולה לשקול כ -20 ק”ג, במילוי חול וחרוזי זכוכית היא שוקלת יותר מ -25 ק”ג.

יוצקים את אש השולחן מבטון ומדליקים אותו עם אתנול ביו

לפרויקט עשה זאת בעצמך תזדקק לחומרים הבאים:

 • בֵּטוֹן
 • חרוזי זכוכית מיוחדים העמידים בחום המתאימים למילוי קערות אש
 • חול או חצץ
 • סורג מתכת
 • קערת פלסטיק או קרמיקה בגודל הנכון
 • מיכל פלסטיק
 • סרט נצמד
 • רצועת עץ (לערבוב הבטון)
 • מלקחיים
 • פחית עם משחת דלק (מתאימה לשימוש חיצוני)

הפוך את שריפות השולחן לעצמך מבטון עם זכוכית ואתנול

הוראות:

1. ראשית מערבבים את הבטון, בהתאם להוראות היצרן.

2. הופכים את הקערה ומניחים אותה מלמטה למעלה על משטח העבודה. יוצקים בהדרגה בטון על הקערה עד לכיסוי מלא.

3. מכסים את הקערה והבטון בניילון נצמד ומניחים לבטון להתייבש.

4. ברגע שהבטון יבש לחלוטין, הסר אותו בזהירות מהקערה. אתה יכול לדפוק קלות על הרצפה.

הכינו קערת אש משלכם מבטון והדליקו אותה באתנול

5. הופכים את קערת הבטון המוגמרת ומניחים אותה על שולחן הגן. לקדוח חור באמצע הקרקע בעזרת מקדח בטון (כך שמי גשמים יכולים להתנקז).

6. לאחר מכן הניחו את הפחית עם רסק דלק באמצע תחתית הקערה, חתכו את רשת המתכת והניחו על פתח הפחית.

7. קודם ממלאים את הקערה בחצץ ולאחר מכן בחרוזי הזכוכית הדקורטיביים.

בנה בעצמך מדורה לשולחן: קערת אש העשויה מקערת קרמיקה ישנה

הכינו בעצמכם שולחן מג'ל אתנול וסיר חרס הוראות

נמאס לכם לגעת בבטון? אתה יכול לחסוך מאמץ וזמן על ידי שימוש במקום בעציץ קרמיקה או חרס ולהפוך אותו לקערת אש. אולי היתרון הגדול ביותר של הרעיון הזה הוא שאתה יכול להרכיב את קערת האש במהירות ואז לפרק אותה שוב במידת הצורך.

בנה בעצמך שולחן אש מסיר חרס הוראות

אתה יכול שוב להשתמש בפחית משחת דלק כדלק. הציתו בזהירות רבה את הג’ל בעזרת מצית מקל. אם לקערת העציצים אין חורי ניקוז, ניתן להמשיך כמו בקערת הבטון ולקדוח חור בעזרת מקדחה מתאימה.

לעולם אל תשאיר קערת אש בוערת ללא השגחה. לאחר השימוש, הרחק אותם מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. מכבים את האש לאחר כל שימוש (פשוט לשים את המכסה על הפחית). בדוק תמיד שהאש באמת כובתה.

הכינו מנורת שמן מבקבוק וויסקי ישן

הכינו מנורת שמן משלכם מבקבוק ישן

לרעיון הבא תזדקק לחומרים הבאים:

 • שמן מנורה, שקוף
 • פתיל למנורות שמן
 • צינור הברגה עם אגוז
 • מַשׁפֵּך
 • כוס וויסקי

הכינו מנורת שמן משלכם מבקבוקים ישנים הוראות לשריפת שולחנות

הוראות: 

1. לקדוח חור במכסה הבקבוק או לחתוך אותו בעזרת סכין חדה. וודא שהחור גדול מקוטר הצינור המושחל.

2. הברג את הצינור המושחל למכסה הבקבוק והדק בעזרת האום.

3. חותכים את הפתיל לגודל ומוביל אותו דרך הצינור המושחל. הפתיל לא צריך לגעת בתחתית הבקבוק.

4. שופכים את הדלק לבקבוק (השתמש במשפך).

5. הברג את המכסה היטב. המתן חצי שעה עד שהפתילה תספוג את שמן המנורה.

בנה בעצמך אש שולחן: הפך אגרטל קרמיקה ישן

בנה בעצמך מדורה לשולחן הוראות לאח שולחן מעציץ ישנה

אם יש לך שולחן גן קטן עם מעט מקום לשריפה, אז אתה יכול לבחור את הרעיון הבא לחוסך מקום DIY. אנו מסבירים כיצד ניתן להמיר אגרטל ישן. זה צריך להיות עשוי אבן, חימר או קרמיקה. אגרטלים מזכוכית ופלסטיק אינם מתאימים מכיוון שהחומרים עלולים להמיס / להישבר.

הכינו לעצמכם שולחן באש הוראות מסיר צמחים ישן

מניחים את הדלק (עדיף להשתמש בדבק דלק כדלק) באמצע האגרטל. לאחר מכן ממלאים את האגרטל באבני חצץ גסות, נהר או לבה. ליתר ביטחון, תוכלו לכסות את הפחית בעזרת משחת הדלק בעזרת רשת מנירוסטה.

אש שולחנית כזו אידיאלית גם לצלייה, למשל מרשמלו. המרשמלו (שנקרא בגרמניה “Mäusespeck”) הוא מתוק פופולרי בארצות הברית. הם עשויים מסוכר וחלבון ביצה וטעימים במיוחד כשהם צלויים על אש פתוחה. פשוט קחו שיפוד קבב ארוך, הדביקו עליו מרשמלו והחזיקו אותו כ -30 ס”מ מעל אש השולחן עד שהוא מזהיב.

עשה בעצמך שריפות שולחן מזכוכית ומתכת

בניית מדורה שולחנית מאת ביו אתנול בעצמך הוראות

אתה יכול גם להכין אח שולחן בעצמך ממתכת וזכוכית. לשם כך, תוכלו להמיר אגרטל ישן עשוי מתכת וזכוכית, או לגרום לשולחן לירות בעצמכם מזכוכית חסינת אש וסיר צמחים ישן..

בנה אח שולחן עשוי מתכת וזכוכית בעצמך הוראות

זכוכית חסינת אש לארובות ותנורים זמינה בחנויות לחומרי בניין. מדוד את אורך ורוחב סיר צמחי המתכת וחתוך את הזכוכית בהתאם. קנה דבק סיליקון לאקווריומים, מכיוון שהוא שקוף לחלוטין, בניגוד לדבקי סיליקון אחרים.

הכינו בעצמכם אח שולחן מזכוכית ודלי מתכת ישנים

בבית, נקו תחילה את זכוכיות הזכוכית באלכוהול. לאחר מכן כסו את משטח העבודה בנייר כסף. לאחר מכן מורחים בזהירות את הדבק באזור הקצה והדביקו את ארבעת צדי הזכוכית. לחץ לחיצה קצרה על הצדדים ותמך בהם בעזרת ספרים, אגרטלים או קומקומים. הדבק מתקשה לחלוטין ביום אחד. אז אתה יכול להשתמש בסכין מלאכה כדי לנתק את שאריות הדבק בצדדים. אז אתה יכול להרכיב את אש השולחן. השתמש בדבק הסיליקון כדי להצמיד את פרט הזכוכית לאדנית. בזמן שהדבק מתייבש, ניתן לחתוך רשת מתכת. לאחר מכן הכניסו את הדלק לדלי והניחו את הרשת על קצה הדלי. וודא שהרשת יציבה. כאשר הדבק מתקשה, אתה יכול למלא את אח השולחן באבנים דקורטיביות.

בנה בעצמך קערת אש מבטון וחתיכות זכוכית ואתנול

אש שולחנית מספקת חמימות בימי סתיו קרים וערבי קיץ קרירים ויוצרת אווירה רומנטית. בסוף עונת הגינון תוכלו לרוקן את קערת האש או את אח השולחן, לנקות אותה ולאחסן אותה במקום יבש. קערות בטון בפרט אסור להשאיר בחוץ בחורף. כי תנודות הטמפרטורה עלולות להוביל לסדקים. אבל שריפת מתכת יכולה גם להחליד ואז להפוך למכוערת.