עשה צעצועים בעצמך לצייר שוב את בית הבובות שלך

ילדים מגלים את העולם מחדש מדי יום – לסקרנותם אין גבולות. לעתים קרובות ההורים מרגישים המומים מזה – במיוחד כשמדובר בצעצועים. צעצועים חד צדדיים משתעממים לאחר זמן קצר. מסיבה זו, אלה שבהם הקטנים יכולים לתת ליצירתיות שלהם להשתחרר ואשר מאפשרים משחקי תפקידים שונים הם בעלי ערך במיוחד מבחינה חינוכית. גם רכבי ילדים פופולריים מאוד, במיוחד בחודשי הקיץ. גם אם הצעצועים עומדים בכל הקריטריונים, הקטנים תמיד צריכים גיוון. בכל מקרה רכישת דברים חדשים כל הזמן הופכת ליקרה מדי – זו הסיבה לכך שיותר ויותר הורים בארה”ב מחליטים לייצר את הצעצועים בעצמם. מדף ספרים הופך לבית בובות, שידה הופכת למטבח ילדים והשולחן הצדדי הופך לחנות. ניתן להפוך את מכונית הבובי / מכונית הנסיעה הישנה לבאטמוביל עם מעט צבע.

הכינו צעצועים בעצמכם – חנות עשויה משולחן צד ישן

עשה צעצועים בעצמך קנה שולחן צד ישן

צעצוע מתאים לא רק שייראה יפה, הוא צריך להיות גם תכליתי – מריצות שונות, חנויות, מכוניות דחיפה מציעות אפשרויות משחק רבות. הם יוצרים את האביזרים הנכונים כדי שהילדים יוכלו להכניס את עצמם לתפקיד וגם לתת לקטנטנים מספיק חופש לנווט את המשחק בכיוון הרצוי. הם אידיאליים לילדים מגיל שנתיים. תינוקות מתחת לגיל 2 לא צריכים לשחק עם זה כי זה יכול לגרום לפציעה.

ההורים לא צריכים להוציא בנדיבות על חנות פלסטיק. בפרויקט הבא, אחד נבנה מחפצים ביתיים. החומרים הבאים שימשו-שולחן צד ישן מעץ (או עגלה להגשה), שני לוחות עץ, צבע, חוט בצבעים שונים ושני תקליטורים ישנים עבור הפונפונים, כוסות פלסטיק או כוסות זכוכית, כוסות, שמשייה בתוך צבעי קיץ עליזים, כריות נוי בצורות פרי.

הוראות – לרסס את השולחן הצדדי בתרסיס צבעוני ולתת לו להתייבש. לאחר מכן, אם תרצה, תוכל להוסיף זיגזג, פסים או דוגמאות מנוקדות. לפומפונים: עטפו היטב את שני התקליטורים בחוט, ואז הפרידו אותם מעט וחתכו את החוט לאורך קצה התקליטור. בסוף עוטפים חוט בין התקליטורים וקושרים אותו. הסר בזהירות את התקליטורים. לְהַשְׁלִים!

מסדרים בזהירות את הכוסות, הכוסות, הבקבוקים והאביזרים בחנות. חבר את השמשיה למסגרת השולחן הצדדי. כך הילדים יכולים לשחק איתו בגינה ומוגנים מפני קרני השמש החזקות.

הכינו צעצועים בעצמכם – סוס נדנדה ממייבש כביסה

עשה צעצועים בעצמך סוס נדנדה

הכנת סוס נדנדה ממייבש כביסה ישן אינה מתאימה לכולם. למרות שבניית המייבש נותרת זהה במידה רבה, אך נשאלת השאלה האם הוא באמת יצליח לעמוד במשקל הפעוט. אם תחליט לעשות זאת, עליך לבדוק היטב לפני שהתינוק או הפעוט רשאים להתנדנד.

עשה צעצועים בעצמך סוס נדנדה

החומרים לסוס המתנדנד – מייבש כביסה, לוחות עץ למושב, צבע, כריות מושב, ראש סוס עם ידית. פשוט הרכיב את המושב והברג אותו היטב למבנה העץ. לאחר מכן צייר את הסוס בצבע פסטל רך, הרכיב את כרית המושב והצמד את ראש הסוס לחזית. לְהַשְׁלִים!

סוס הנדנדה מגיע מארה”ב, אגב – שם הצעצועים יוצרו במקור ממתכת יקרה ולכן היוו סמל סטטוס למשפחות עשירות. מאוחר יותר החל הייצור ההמוני של סוסי נדנדה מעץ, שעולים פחות משמעותית. כך שמשפחות מעמד הפועלים יכלו להרשות לעצמן גם את הצעצועים.

הגרסה המודרנית של הצעצוע מקדמת פיתוח מיומנויות מוטוריות ותחושת איזון, מתרגלת ישיבה ועמידה זקופה, מעוררת את דמיונם של הקטנים, מאפשרת משחקי תפקידים ובדרך זו מעוררת התנהגות חברתית. אגב, סוסי נדנדה הם אלטרנטיבה פופולרית לרכב בובי עם ילדים מגיל שנתיים במזג אוויר גרוע.

לתבל צעצועים – לצבוע פני בובות מחדש

הכין בעצמך צעצועים ברבי רעיונות לצביעה

מה שנקרא בובות בראץ הוצגו לראשונה באנגליה ובארה”ב כחלופה לברביות. 140 מיליון חלקים מתחרות של ברבי נמכרו מאחורי האוקיינוס. אבל לא כולם היו מרוצים מהתוצר הסופי – האיפור המוגזם גרם לפנים של הבובה להיראות לא טבעיות, לדברי חלק מההורים. כמה מהם החליטו לעצב את הבובה על פי רעיונות היופי שלהם. בסופו של דבר, במיוחד בגיל זה, נערות ונערים משחקים לעתים קרובות יחד עם בובות, מתרגלים התנהגות חברתית ומתמודדים עם עולמם של הוריהם. על אחת כמה וכמה מכיוון שבובות האופנה מהוות לרוב מודל לחיקוי לקטנטנים. כעת תוכל לגלות כיצד בובות בראץ השתחררו מהמוניטין שלהן כבנות זוהר.

לעשות צעצועים בעצמך לצבוע מחדש את הפנים של ברבי

המייקאפ מוסר בעזרת מסיר לק. ואז הפנים החדשות נצבעות בצבעי אקריליק – אך מעל לכל נדרשת מיומנות כאן, כי בדרך כלל ניתן להסיר צבעי אקריליק רק אם הם מורחים טרי. לחלופין, ניתן להשתמש גם בדיו, אך צבעים אלה הם כמובן פחות עמידים בהשוואה לניואנסים אקריליים. מסננים ועטים כדורים אינם מתאימים למדי לפרויקט – הם נמשכים אל פני הפלסטיק ורצים.

הכינו צעצועים בעצמכם – בית משחקים בסגנון סקנדינבי

הפוך לעצמך צעצועים בית משחק לצבוע מחדש סקנדינבי לבן

בקיץ כל המשפחה אוהבת להיות בחוץ – כמובן שהצעצועים בחדר הילדים נשכחים. עכשיו זה הזמן הנכון להפתיע את הקטנטנים עם בית משחקים המעוצב על פי רצונם האינדיבידואלי. קשה להאמין, אבל זה נכון – העיצוב המוצג למעלה אינו מוצר בהזמנה אישית. הדגם בפועל (בתמונה למטה) מיוצר בהמונים ועשוי מעץ. הצבע הישן פשוט הושחף, החלונות וחלקו העליון של דלת הכניסה הוסרו. לאחר מכן, הבית נצבע בלבן, והלוח ומסגרות החלון נצבעו בברונזה קבעו מבטאים עדינים. דלת הכניסה השמימה הכחולה מוסיפה נופך וינטג ‘לעיצוב. יחד עם זר נייר עם כוכבים וכדורי בד בצבעי פסטל, הבית מתגלה כיופי מסוגנן.

הפוך לעצמך צעצועים רעיון לצביעה מחדש של בית משחקים

כך נראה המקור – לבתי עץ יש יתרון שניתן לעצבם מחדש בקלות רבה יותר מפלסטיק. כל אחד יכול לבחור את ערכת הצבעים הנכונה ולשים את בית המשחק באור הזרקורים. אפשר להפוך אותו לטירה או לדוכן שוק – אין גבולות לדמיון. במקרה זה, חוק הזהב חל – ככל שהפשוט והנייטרלי יותר, כך ייטב. תמיד אפשר לעצב מחדש בתי משחקים.

הכינו צעצועים בעצמכם – בריכת השכשוך הופכת לאזור טרקלין

הכינו לעצמכם צעצועים בריכת גן טרקלין מתנפח

ילדים אוהבים לשחק עם מים – אבל אם מזג האוויר לא מאפשר זאת, בריכת השכשוך יכולה לשמש אזור טרקלין נעים. כל שעליך לעשות הוא לשים שמיכה נעימה על הרצפה ולסדר אותה עם כריות נוי רכות. כך ששום דבר לא עומד בדרכו של אחר צהריים רגועים עם חברי בית הספר! הקטנים יהנו על אחת כמה וכמה כאשר יתארגן קולנוע קיצי באזור החיצוני. מושלם גם כתחליף לבית המשחקים בגינה. מי יאמין כי בריכת השכשוך תתגלה כמקיפה?

כיור המטבח הישן הופך לשולחן משחק חול

הכין לעצמך צעצועים רעיונות לבור כיור למטבח

ילדים גם אוהבים לשחק עם חול – המשחקים מאפשרים חופש יצירתי, מקדמים מיומנויות מוטוריות עדינות ומהנים מאוד לילדים עד גיל עשר. בכל מקרה, אם אין מספיק מקום פנוי לבור חול בגינה, או אם מאמץ ההתקנה גדול מדי עבור ההורים, משתמשים בשולחן משחק החול. העיצוב בתמונה למעלה נבנה מכיור מטבח ישן. דלתות וצידי ארון המטבח פורקו, שאר המבנה נצבע בצהוב. שני הכיורים נאטמו בסיליקון ולאחר מכן התמלאו בחול.

שטיפת מכוניות בגינה מבטיחה כיף חיצוני אופטימלי

עשה צעצועים בעצמך צינורות pvc מים לגינה מהנים

שטיפת המכוניות בתמונה למעלה בנויה מצינורות PVC, זרי בד ומוטות קצף. המיוחד בפרויקט הוא שחיבור ישיר לצינור המים הופך את מערכת הכביסה למאפיין מים יצירתי בגינה. רעיון מצוין להתקרר בימי הקיץ החמים. בנוסף, היא בטוחה יותר מבריכת הילדים – הילדים יכולים לשחק בחוץ ללא השגחה. הכיף מובטח!

הכינו צעצועים בעצמכם – מכונית וינטאג ‘הופכת למטוס

עשה צעצועים בעצמך מחליק רכב

מכונית וינטאג ‘, שזכתה לפופולריות רבה בארצות הברית בשנות השישים, עוברת שינויים יותר ויותר. בפרויקט הבא, העיצוב הפופולרי הופך למטוס בעזרת כנפיים וגגות עץ ומעליות..

עשה צעצועים בעצמך החלק את מטוס הרכב

עשר שנים לאחר שהדגם הבסיסי יצא לשוק, חברת Radio Flyer פיתחה סדרת מכוניות שקופיות לילדים תחת המותג של אותו שם. העיצובים, עשויים עץ, פלסטיק או בד, תמיד יכולים להיות מבוימים מחדש. במקרה זה הותקן מבנה עץ מלפנים ומאחור, שהפך את מכונית הנסיעה לדו-קומות.

צייר מחדש את מכונית הדוושה מפלסטיק

עשה צעצועים בעצמך לרכב על קאובוי

קלאסיקה נוספת מארה”ב – מכוניות הדוושה של המותג Cozy Coupe מיוצרות כבר יותר מ -30 שנה. העיצוב המעשי והבנייה הפשוטה, המשקל הנמוך בהשוואה לצעצועי עץ ומשטח הפלסטיק הקל לטיפול הם רק חלק מהסיבות לכך שהקוזי קופה היא אחת הנסיעות הנמכרות ביותר בכל הזמנים. אבל אפילו הצעצוע האוניברסאלי נהיה משעמם בשלב כלשהו – דווקא אז ההורים מחליטים להעניק לרכב האהוב עליהם מראה חדש.

לעשות צעצועים בעצמך לדחוף את הרכב לצבוע מחדש את באטמן

בניגוד לעץ, הפלסטיק מהווה אתגר גדול בכל הנוגע לציור. בעיקר מכיוון שלא ניתן לצבוע את כל סוגי הפלסטיק – במיוחד עם פלסטיק רך יותר, לעיתים קרובות יש בעיות הדבקה. ניתן להימנע מהבעיות באמצעות פריימר נגד חלודה. ראשית מסירים את הצבע הישן בזהירות עם נייר זכוכית, ולאחר מכן מנקים את המשטח היטב. לאחר מכן מורחים את השכבה הראשונה של צבע ריסוס על המשטח הנקי והיבש. אם העיצוב מתובל בפסים, בדפוסי זיגזג או בנקודות, יש להכין תבנית מראש. השכבה השנייה של צבע מנוגד מוחלת לאחר מכן בעזרת מברשת. בנוסף, ניתן לקשט את הרכב במדבקות שונות.

עשה צעצועים בעצמך רכוב על מיני מיני עשה את עצמך

הכינו צעצועים בעצמכם – עצבו את מטבח הילדים של איקאה בנפרד

הכינו בעצמכם צעצועים צבע איקאה למטבח לילדים

מטבח הילדים מאיקאה מרתק באסתטיקה פשוטה בסגנון סקנדינבי. אבל ילדים אוהבים צעצועים צבעוניים – במקרה זה הקישוט נותר ליצירתיות ההורים. הפרויקט המוצג לעיל היה מעוטר בצבע ובחומרים טבעיים. המטבח נצבע באפור, חלקי המתכת כגון רגליים, ידיות דלת וכיור רוססו בצבע ברונזה. שמיכת טלאים עשויה שאריות בד משמשת כקיר האחורי של המטבח. מדפי הקיר מאירים בכחול תכלת. סירים, כוסות וכוסות רבות מוסיפים את העיצוב לעיצוב. מטבח הילדים החדש משדר קסם וינטג ‘ונראה שובב.

הכינו צעצועים בעצמכם – מטבח ילדים מתוך ארון בגדים ישן

עשה צעצועים בעצמך ארון מטבח לילדים איקאה

עם מעט יצירתיות ואביזרים נכונים, ניתן להרכיב גם מטבח לילדים מארונות ארונים ושידות. בדוגמה למעלה – מטבח הילדים של איקאה נבנה בארון בגדים ישן. ערכת הצבעים – לבן – מאפשרת לפרטי הנחושת היפים להיכנס לשלהם. הקיר האחורי עשוי שאריות טפט משמש כמבטא.

הכינו צעצועים בעצמכם – שידה הופכת לחנות

הכינו לעצמכם צעצועים רעיונות למדף קיר

שידה ישנה הפכה לחנות – במקרה הזה העיטור והאביזרים התואמים באים לידי ביטוי. זה לא אומר שצריך להוציא על זה הרבה – פחי צבע ישנים, ארגזי כלים וסלי אחסון הופכים לצעצועים ומציעים חלופה משתלמת למזון מפלסטיק..

ארון מטבח ישן הופך לשולחן עבודה

עשה צעצועים בעצמך שידת עבודה ארון ישן

מתכננים שיפוץ מטבח? אל תזרוק את ארונות המטבח הישנים – אפשר להפוך אותם למשל לשולחן עבודה. צעצועי הילדים מוצגים בצורה אטרקטיבית, כעת הקטנים יכולים לשחק איתם ולהכיר טוב יותר את הכלים השונים המשמשים את משק הבית.

בגלריית התמונות למטה תמצאו עוד פרויקטים מרגשים של DIY – תנו לעצמכם השראה! כמובן, כיף כפול כשמותר לילדים לעזור לקשט. כך שתוכלו לדון יחד בפירוט במה בדיוק אתם מדמיינים את התוצאה הסופית. רעיונות המלאכה מציעים למשפחה הזדמנות להתאחד ולתת ליצירתיות שלהם להשתחרר. לחלופין, תוכלו להפתיע את הקטנטנים ליום ההולדת שלהם עם צעצוע תוצרת בית. אתה בהחלט תצפה לזה.

צעצועים ישנים הופכים לאדניות

עשה צעצועים בעצמך אדנית דינוזאורים

לעצב באופן יצירתי חדרי ילדים ולספק אותם בהתאם לגילם

עשה צעצועים בעצמך רעיונות למדף קיר לבובות

הכינו צעצועים בעצמכם – בנו מטבח לילדים מתוך ארון ישן

עשה צעצועים בעצמך שידות מטבח לילדים