משחקי ילדים רעיונות יצירה קרטון בנה טירה משלך

ילדים קטנים מאוד פעילים ותמיד רוצים לעשות משהו חדש – למרבה הצער מזג האוויר הגרוע לפעמים פשוט לא מאפשר להם לבלות את זמנם הפנוי בגינה או בפארק. אז נדרשת יצירתיות – כי גם לקטנטנים לא צריך להשתעמם בתוך הבית ולשבת מול הטלוויזיה. משחקי ילדים רבים ורעיונות עבודת יד מציעים אלטרנטיבה לפעילויות חוץ – בין אם לבד או יחד עם חברים – מובטחות הצעות אלו יגרמו לתחושה ויביאו שמחה. וכמובן שההורים יכולים להצטרף – זה ממש כיף ככה. הפעילויות מתאימות גם לאירועים מיוחדים – למשל אם לילד יש יום הולדת בסתיו או בחורף.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה לבית – משחקי תנועה

משחקים לילדים רעיונות יצירה משחק צמיגי הולה הופ

ילדים קטנים במיוחד לא יכולים לשמור על רגליהם בשקט כלל – הם לרוב פעילים מאוד לאורך כל היום. במקרה זה, משחקי תנועה רבים מגיעים לעזרה – הם מקדמים כישורים מוטוריים, שומרים על כושר גופני ומביאים מגוון. בנוסף, הם תמיד הזדמנות מצוינת להזמין חברים הביתה. מספר ילדים יכולים לשחק שעות עם חישוק הולה הופ – למשל, לבנות “מנהרה” מכמה צמיגים. משחק פופולרי נוסף הוא מה שנקרא “שרשרת דרך החישוק” – הילדים מחזיקים ידיים ועומדים במעגל, לילד אחד ניתן חישוק הולה. המטרה – כל השחקנים צריכים לטפס דרך הצמיג מבלי לשבור את השרשרת.

משחקי ילדים במזג אוויר גרוע – משחק דיג

משחקים לילדים רעיונות יצירה דיג משחק בד דגים

משחק הדייג היה פופולרי כבר במאה ה -19. הילדים דגים דגים מלאכותיים עם מגנט מכלי. האלטרנטיבה מתוצרת עצמית מוצגת לעיל – הדגים נתפרים משברי בד, ולכל דג מחובר מהדק. מגנט מודבק על חוט, המחרוזת עצמה נקשרת למקל. הילד יושב על כורסה ומנסה לתפוס את הדג. זה נהיה קשה יותר אם הדגים מקבלים נקודות שונות בהתאם לצבעם.

משחקי ילדים ורעיונות עבודת יד – משחק חוטים בפורמט גדול

משחקים לילדים רעיונות מתעסקים חוט משחק אולם אולם גשום

משחק המכשפה (עדיין נקרא משחק חוט) מוגדר מחדש. כל מה שאתה צריך למשחק המיומנות הוא מחרוזת של צבעים וקלטת שונים. תנו ליצירתיות שלכם להשתחרר ולעשות “מלכודת חוטים” לקטנטנים – הם בהחלט יצפו לאתגר. עדיף להפוך את המסדרון למגרש משחקים – החלל הצר אידיאלי למטרה זו. לעולם אל תשאירו את הילדים ללא השגחה תוך כדי משחק, קיים סיכון לחנק, במיוחד לילדים קטנים מתחת לגיל 4 שנים.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה – מסלול מרוצי מכוניות בחדר הילדים

רעיונות משחקי ילדים רעיונות טינקר

מסלול מרוצי מכוניות מספק שעות בידור – אתה אפילו לא צריך להשקיע בצעצוע יקר! במקום זאת, רכשו סרט ניקוי – זוהי אלטרנטיבה לקלטת צייר שאינה משאירה סימנים גם לאחר זמן רב. אתה יכול להשתמש בו כדי לסמן את הרחובות ואת מקומות החניה של מכוניות המשחקים על הרצפה בחדר הילדים, ואתה יכול ליצור מנהרות וגשרים מקרטון.

משחקי ילדים לפנים – מחבטות טינקר

רעיונות למשחקי ילדים באולינג בקבוקי פלסטיק כדור טניס

אתה יכול להכין משחק חמורות בתוך 5 דקות – אתה צריך צבע, 5 בקבוקי פלסטיק וכדור טניס. מלאו את הבקבוקים במים, צבעו את החבילות עם הילדים והמשחק האהוב החדש בביתכם מוכן. אם יש לכם מספר ילדים, תוכלו לארגן תחרות.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה – משחקי תפקידים מעוררים את הדמיון

משחקי ילדים מתעסקים ברעיונות בתוך תיאטרון בובות בתוך הבית

תיאטרון בובות הוא חוויה מיוחדת לילדים מגיל שנתיים. במקום רק צופים, הקטנים יכולים כעת לשחק יחד ולתת לדמיונם להשתולל. אתה יכול לשחק את האגדה האהובה עליך להוריך או להביא לחיים את הסיפורים שלך. תיאטרון בובות מגביר את הריכוז, מפתח זיכרון צעד אחר צעד ומציע הזדמנות לבטא ולעבד את רגשותיך. במיוחד עם ילדים קטנים, בדרך כלל חסרים הזדמנויות ביטוי, ולכן מופעי בובות מאפשרים תקשורת באמצעות שפה חזותית.

טיול בחלל בתוך הבית

משחקי ילדים מתעסקים ברעיונות קרטון

משחקי תפקידים פופולריים במיוחד בקרב ילדים מגיל 3 – בעיקר משחקים חלומות, אגדות או סיטואציות יומיומיות קונקרטיות. בהתחלה הם סיפורים פשוטים, אחר כך הם מסתבכים יותר. מגיל שבע, המשחקים נדונים מראש, ההיסטוריה נקבעת ורעיון המשחק מפותח בהמשך. הורים יכולים להקל על הילדים להתחיל במשחקי תפקידים עם לבוש ואביזרים מתאימים. בתמונה למעלה – טיול בחלל בתוך הבית. הרקטה והקסדה עשויים מקרטון – פרויקט ה- DIY הוא קל במיוחד ומתאים אפילו למתחילים.

צור טלסקופ לפיראטים מצינורות קרטון

משחקים לילדים רעיונות יצירה לחמניות מטבח טלסקופ קרטון

יו-הו-הו! במיוחד במזג אוויר גרוע ניתן לשלב משחק תפקידים עם משחק מחבואים ולארגן ציד אוצרות. הסתר פיסות נייר עם משימות שונות שהילדים צריכים לפתור, צור כרטיס עם מידע על התחנה הבאה. האביזרים הנכונים מגיעים לעזרה כדי שהפיראטים יוכלו למצוא את האי האוצרות מהר יותר. טלסקופ עשוי צינור קרטון ארוך. אתה יכול גם לקשט אותו בנייר מלאכה צבעוני.

משחק תפקידים עם החברים

משחקי ילדים מתעסקים ברעיונות משחק תפקידים בתוך הבית

ילדים מעדיפים לארגן משחקי תפקידים לשניים – ואז ההסכם הרבה יותר קל. במקרה זה, תפקיד הקהל נותר להורים. צעצועים מפוארים, בתי בובות ושולחנות משחק מסייעים לקטנטנים להכניס את עצמם לתפקידם.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה במזג אוויר גרוע – מגיש טלוויזיה 

משחקי ילדים רעיונות טינקר טלוויזיה טינקר קרטון מחבואים

הכינו מכשיר טלוויזיה מנייר אריזות והציעו לילדים לקרוא את החדשות או סיפור לפני השינה. ארגן תוכנית טלוויזיה “מי רוצה להיות מיליונר?” בסלון שלך. כך שהקטנים יכולים לתרגל קריאה בצורה שובבה.

ציור ורישום – פיתוח ציור בגיל הגן

רעיונות למשחקי ילדים מציירים טביעת ידיים בידיים

כבר בשנה הראשונה, תינוקות מתחילים להשאיר במודע סימנים על שולחן האוכל כשהם אוכלים. בשלב זה אתה כבר יכול להציע את דפי הצביעה הראשונים – בעיקר צבעי אצבע ודפי נייר גדולים. עם הזמן, תיאום עין יד -יד עולה לאט – הדימויים האמיתיים הראשונים של אנשים ובעלי חיים נעשים בדרך כלל בגן הילדים. תשומת לב רבה מוקדשת לפנים, המבטאות לעתים קרובות רגשות. בעלי חיים, לעומת זאת, נצבעים בדרך כלל הצידה. במיוחד בגיל זה, על ההורים לספק לקטנטנים עטים וספרי צביעה. אנו מציעים לך כמה חלופות מעניינות לספר הצביעה הקלאסי.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה – מחשב ולוח באחד

רעיונות למשחקי ילדים יצירת קרטון מחשב קרטון שחור

פרויקט עבודת היד הבא מקדם את היצירתיות של ילדים בין 3-6 שנים. המחשב עשוי מקרטון, לאחר מכן נצבע המסך בצבע לוח. הילדים יכולים לצייר עליו עם גיר. צעצוע מאוד מתאים לתנועה. במכונית, למשל, משחק הקלפים הקלאסי מספק גיוון.

קדם ציור לפי מספרים

רעיונות למשחקי ילדים לצייר קרטון בצבעי מים

בטכניקת ציור פשוטה – ציור במספרים – ילדים ומבוגרים יכולים להפוך לאמנים. צור תבנית צביעה בעצמך בעזרת תקליטור. השתמש בתקליטור כתבנית על נייר לבן וצייר את הקשתות המוצגות למעלה. אחר כך נתנו לילדים לצבוע אותם בצבעי מים. אתה יכול לציין את הצבעים במספרים – זה יוצר שילובי צבעים מסוגננים. לחלופין, אתה יכול ליצור גוונים שונים של צבע ביחד על ידי דילול הצבע בהדרגה במים.

פעילויות פנאי לפעוטות – משחק בפלסטלינה 

משחקי ילדים רעיונות להתעסק בדוגמניות משחק חימר בתוך הבית

ילדים קטנים במיוחד משחקים בחימר דוגמנות ואוהבים ליצור דמויות פשוטות. הבצק מתאים לילדים עד גיל שלוש – ניתן למצוא אותו בשוק כתערובת אפייה. ראשית מוסיפים מים ומערבבים היטב. התוצאה היא חימר דוגמנות שהוא אידיאלי לדוגמנות. אם תרצה, לאחר מכן ניתן לאפות את הדמויות המוגמרות.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה לבית – לוח מגנטי בחדר הילדים 

רעיונות למשחקי ילדים יצירת לוח מגנטי בבית

ציור ודוגמנות הם בהחלט הרבה כיף, אבל הם בעיקר משאירים עקבות לכלוך בכל הבית. הלוח המגנטי בחדר הילדים נהנה מפופולריות הולכת וגוברת כפעילות פנאי חלופית – יש הרבה משחקים מגנטיים, אותיות וחידות לבחירה.

רעיון יצירה לפעוטות – הכינו שרשרת אטריות משלכם

רעיונות לאומנות משחקים לילדים בתוך הבית תכינו שרשראות אטריות בעצמכם

פעוטות ממשיכים לנסות לשחק עם האוכל שלהם. זה נדיר רק במהלך ארוחת הצהריים, אבל אחר הצהריים הילד יכול להתנסות באוכל – כמובן רק בהשגחה. רעיון מלאכה שמובטח שיהיה כיף רב הוא שרשרת האטריות. הוא מקדם מיומנויות מוטוריות עדינות ומעורר את הדמיון. החומרים הדרושים הם: פסטה בצורות שונות, חוטים, חרוזי עץ, אבני חן, צבעי מים, מברשות. תחילה השחילו את הפסטה, אבני החן והפנינים על החבל, ואז ציירו אותן בצבעי מים. לְהַשְׁלִים!

משחקי ילדים יצירת רעיונות לבשל ביחד טיפים

בזמן שהילדים מגלים את העולם תוך כדי משחק, ההורים צריכים לבצע את עבודות הבית שדורשות זמן רב. כמובן, מותר לילדים לעזור – פעוטות יכולים למשל לסדר את שולחן האוכל, לשאוב ולארגן את חדר הילדים. רשימה ברורה עם המשימות היומיומיות של כל בני המשפחה מסייעת בארגון. הם יכולים גם לקחת חלק בבישול – ולהגיד מה אוכלים.

משחק עם אבני בניין מקדם כישורי מתמטיקה?

משחקי ילדים ורעיונות עבודת יד בתוך פעוטות לגו

משחק עם אבני בניין מאמן תפיסה תלת מימדית, מפתח מוטוריקה עדינה, מעורר יצירתיות ויחד עם זאת יוצר מקום לחופש יצירתי. מדענים מבריטניה ביצעו לאחרונה מחקר וגילו כי משחק עם לגו ויצירות דומות מקדם כישורי מתמטיקה. אין פלא שהקטנים כל כך מצפים לזה – אפשר לבנות שוב ושוב דמויות חדשות – בין אם איים אקזוטיים, מגדלים, ספינות, בניינים בודדים או אפילו עיר קטנה – האפשרויות הן אינסופיות כמעט.

אבני בניין ככישרון כולל – בניית מגדל ערימה 

משחקי ילדים רעיונות טינקר מגדל ערימה לבנות עץ

כשזה מגיע למשחקי ילדים ורעיונות עבודת יד לבית, אבני הבניין מתגלות כמגזינים אמיתיים. תינוקות אוהבים לבנות מגדלי ערמה – תיאום עין -יד מאומן בצורה שובבה. פעוטות בונים דמויות מסובכות. דבר אחד בטוח בכל מקרה – קטעי המשחק מספקים בידור טהור בארבעת הקירות שלכם. כאשר מזג האוויר גרוע, ניתן לארגן תאריך משחק שבו חברים יכולים להיפגש וליהנות יחד.

משחקי ילדים ורעיונות יצירה לבית – בית משחק עשוי מקרטון

משחקי ילדים רעיונות פינקר בית משחקים הכינו קרטון בעצמכם

ילדים זקוקים גם לפרטיות – בית משחקים בחדר הילדים הופך למקום נסיגה בו הם יכולים להירגע. ובערב הבית הקטן יכול לשמש מקום אחסון לצעצועי ילדים. פרויקט המלאכה פשוט ביותר ומתאים אפילו למתחילים. כל מה שאתה צריך זה קופסא ודבק. הודות לבנייה הפשוטה, חדר המשחקים משתלב בהרמוניה בחדר הילדים הפוריסטי או הסקנדינבי. אם תרצה, ניתן לצבוע אותו בצבעי מים.

הפוך בית בובות לקופסת נעליים

רעיונות למשחקי ילדים יצירת תיבת בובות לבית בובות

אתה יכול להכין בית בובות בקופסת נעליים תוך פחות משעה. הדוגמה לעיל הפכה לבית ספר עם צבע לוח ומיני ציורים. מיני -דמויות לגו משמשות כבובות. העיצוב החוסך מקום מעשי במיוחד בחדרי ילדים קטנים.

בית בובות עשוי קופסת נעליים לחדר הילדה

רעיונות למשחקי ילדים יצירת קופסת נעליים לבובות עשה זאת בעצמך

בנות מצפות במיוחד לבתי בובות – וריאנט זה עשוי גם מארז נעליים ומציע בית חדש לבארבי ולקן. בדים צבעוניים הודבקו בצדדים וברצפה, כך שהעיצוב נראה שמח ומזמין יותר.

רעיונות למשחקי ילדים נייר עטיפת קרטון לבית בובות

את הגרסה השלישית לבית הבובות אפשר להתעסק עם מעט מיומנות בבוקר אחד. כמובן שהנסיכה הקטנה יכולה לעזור ולקבוע את עיצוב החדרים האישיים. בדים ססגוניים, נייר עטיפה וזרנים לבד מעניקים לאופי הבובות למעלה.

רעיונות למשחקי ילדים יצירת בית חיות מקרטון

לא רק ברבי וקן זקוקים ללינה, הצעצועים הקטיפים יכולים לצפות גם לבית חדש בחדר הילדים – הבית הקטן בתמונה למעלה מעוטר בחותמות של מוטיבים של בעלי חיים.

משחקי תנועה עם חברים, משחקי תפקידים עם המשפחה, פעילות פנאי עם דפי צביעה ודגמי חימר, משחק עם אבני בניין או פשוט מנוחה בבית המשחקים העשויים בעצמם – האפשרויות הן אינסופיות כמעט ואין גבולות לדמיון שלכם. הרשה לעצמך לקבל השראה מההצעות שלנו ודון ברעיונות עם הקטנים. מעל לכל, חשוב שכולם יהנו בעשייה בעבודת יד ושיתפו בהתלהבות בכל המשחקים. כי כשמזג ​​האוויר גרוע, המשפחה יכולה ליהנות מלהיות ביחד, לעשות משהו ביחד ולהכיר טוב יותר זה את זה תוך כדי משחק. כמובן שכולם מנקים אחר כך.