מדרגות עץ-בניית מעקה-הוראות-קל

אתה יכול לחסוך הרבה כסף אם יש לך את שלך בנה בעצמך מדרגות עץ. לא משנה אם אתה רוצה לבנות גרם מדרגות פנימי או חיצוני, הבנייה דורשת תכנון מדוקדק, הכלים הנכונים ומידת ידע טכנית מסוימת. יש להקפיד על תנאים מסוימים. על פי התקנות, המדרגות צריכות להיות ברוחב של 80 סנטימטרים לפחות ולעומק הדריכה לא פחות מ -26 סנטימטרים. עם זאת, רוחב המדרגה של 100 סנטימטרים וגובה המדרגה של 18 סנטימטרים הם הממדים האידיאליים. מה עוד יש לשקול וכיצד ניתן להשתלט על פרויקט ה- DIY המרגש הזה, תוכלו ללמוד בהמשך.

בנו בעצמכם מדרגות עץ – חשבו את מידות המדרגות

בנו בעצמכם מדרגות עץ - חשבו מידות

ראשית עליך לחשב את מספר השלבים המדויק במדרגות העץ שלך. הגובה הכולל של המדרגות נחלק ב -18 (גובה המדרגה). תוצאה עגולה מתקבלת רק במקרים חריגים, ולכן הסנטימטרים הנותרים מתחלקים באופן שווה על כל השלבים. אם הכמות הנותרת היא יותר מ -9 סנטימטרים, יש להוסיף שלב נוסף.

לעלייה וירידה נוחים, ניתן להשתמש בנוסחת הנוחות: 2 x גובה שיפוע + עומק מדרגה. אם התוצאה היא בין 60 ל -66 סנטימטרים, המדרגות נוחות. שים לב גם שהמדרגות צריכות להיות בשיפוע של 25 עד 40 מעלות. ניתן כמובן להתאים מדידות אלו לתנאים הקיימים כגון תחילת המדרגות. כאן אתה יכול בנוחות באינטרנט את מידות גרם המדרגות החדש שלך לחשב.

מדרגות עץ-לבנות-לעצמך-למדוד-לחשב-גובה צעד

תקנות נוספות בנוגע למעקה:

– מ- 125 סנטימטר רוחב מדרגות – מעקות משני הצדדים

– אין להושיב את המעקה נמוך מ -75 סנטימטרים

– גובה מעקה – גובה 90 סנטימטרים לפחות

בדוגמה זו, למדרגות יש את המידות הבאות: גובה המדרגות – 19 סנטימטרים, עומק המדרגה – 26 סנטימטרים, זווית של 35 מעלות.

בנו מדרגות עץ בעצמכם – סמנו את לוחות העץ

בנה בעצמך מדרגות עץ מסמן-עיפרון-נגר

לאחר חישוב עומק הדריכה וגובה המדרגות, השתמש בריבוע ונגר כדי לסמן את החיתוכים למדרגות הבודדות על לוחות העץ. חזור על התהליך עד להשלמת כל השלבים.

עץ-מדרגות-בנה-עצמך-שיפוע-גובה-מדרגה-עומק

הקפידו תמיד על הפתגם בעת עבודה עם עץ: “מדדו פעמיים, ראיתם פעם אחת!” זה יבטיח שהסימונים נכונים ושום דבר לא יכול להשתבש. אם הסימונים נעשים בצורה לא נכונה, לא תוכל לבנות בעצמך גרם מדרגות עץ בגודל נכון.

בנה מדרגות עץ בעצמך סמן את זוויות הנגרים

חותכים לוחות עץ

מסור-עגול-מדרגות-בנה-עצמך-חתך-לגודל-מחרוזת-עגול

מסור עגול הוא הכלי האידיאלי לחיתוך רוב הלוחות למחרוזות מדרגות, אך לא עד הסוף. במקום זאת, השתמש במסור יד כדי לסיים את החיתוכים. חותכים בזהירות. הקפד להשאיר את להב המסור באותו צד של הקו בכל פעם שאתה חותך. וודא כי החתכים בשתי הלחיים נמצאים באותו גובה.

בנה משור יד מחרוזת מדרגות עץ משלך

מסור יד חד מבטיח את דיוק הניסור ומבטיח את יציבות מחרוזות המדרגות. מהדקים את החלק המוגמר על לוח העץ השני ועוקבים אחר הקווים. כך תחסכו זמן ותבטיחו את אותן המידות לשתי החלקים.

מסור עץ-מדרגות-בנה-עצמך-מילימטר-מדויק-עגול

בנה מדרגות עץ

חיבור עץ-מדרגות-בנה-עצמך-לוח-מדרגות-נחיתה-נחיתה

בנקודה בה המדרגות מתחברות לנחיתה במדרגות, הרכיבו דיקט כדי ליצור נקודת חיבור לחוטן המדרגות. סמן את חורי הקידוח בדיקט ושורר את הלחיים בדיוק. הדק מאחור. השתמש במברג חשמלי ככלי לעבודה מהירה ובטוחה יותר.

עץ-מדרגות-בנה-עצמך-קומה-בורג-לוח-בורג

בנה בעצמך-מדרגות-עץ-בורג-מדרגות

הרכיבו את העליות. ואז המדרגות. וודא כי המדרגות נחתכות כך שיתאימו באופן מושלם כך שיתאימו בצורה מושלמת למקומותיהן. לקבלת חיבור ממש טוב וקבוע, אתה יכול להדביק ולברג אותו בו זמנית. זה גם מונע חריקות.

עץ-מדרגות-בנה-עצמך-עץ-דבק-מדרגות

מרחו מעט דבק עץ לאורך הקצוות והניחו את המדרגות למעלה. לוחצים חזק כך שהדבק יידבק היטב. חזור על התהליך שלב אחר שלב עבור כל רמה.

עץ-מדרגות-בנה-עצמך-מדרגות-מדרגות-בורג-מדרגות

ליציבות רבה יותר, מומלץ לא רק להדביק את המדרגות, אלא גם לדפוק אותן יחד. השתמש בברגים, במקום במסמרים, כדי להצמיד את השלבים ללחיים. קל יותר לתקן ברגים בעזרת הדבק ולהבטיח חיבור יציב שאינו מתחיל להתנדנד עם הזמן.

הדקו את המעקה 

מדרגות עץ-בנה-לעצמך מעקות-בורג-לוחות עץ

מעקה יציב הוא חובה עבור גרם מדרגות בטוח. חשוב שהוא ייבנה כראוי ובהתאם לתקנות על מנת למנוע תאונות. עמודי מעקה הבטיחות צריכים להיות מקובעים אנכית ועם ברגים, בעוד שהמעקה ולוחות המעקות צריכים לעקוב אחר הזווית המדויקת של המדרגות.

מדרגות עץ-בנה-לעצמך-מעקה-הרכבה-סמן-את המרחק

לאחר שהוחבר לוח המעקות הראשון מלמטה למעלה, השתמש בחתיכת עץ כדי לקבוע את המרחק והזווית המדויקים ללוח הבא. לאחר שסימנת את מיקומו, אבטח אותו אל עמוד המדרגות בעזרת ברגים. ואז חותכים את הלוח בדיוק.

מדרגות מעץ-בנה-בעצמך-מעקה-גזור-סליים-עודף

כאשר אתה חותך את לוחות העץ, השתמש שוב במסור הידיים. בדרך זו אין צורך לחשב את המרחקים והזוויות המדויקים של כל לוח עץ. חזור על התהליך עבור כל לוח עץ עד להרכבת כל המעקה.

הרכיבו את המעקה

בנה בעצמך מדרגות עץ. מעקה-חומרה-בורג

לבסוף, הרכיבו מעקה. התקן את חומרת המעקה במרחק של לוח המעקה האחרון כדי לשמור על הזווית הנכונה.

בנה-בעצמך-מדרגות-הרכבה-מעקה

כל התהליך הופך לקל יותר אם אתה מרכיב את הכפפה של מעקה הידיים מראש. במקרה זה, אתה יכול להשתמש במסמרים ופטיש להרכבה. מקדמים מראש את דפנות הכרית בכדי להכין את החורים לציפורניים.

מדרגות עץ-בנה-בעצמך מעקה-הרכבה-חומרה

הרכיב את המעקה עם האביזרים המתאימים והדק את הברגים בצד התחתון. כדאי לקדוח את החורים לברגים מראש כדי למנוע את פיצול העץ.

מדרגות עץ-בנה-בעצמך-מעקה-הוראות

אם אתה מודד היטב את כל החלקים, הברג אותם ושלב אותם עם מעקה יציב, רק אז תוכל לבנות גרם מדרגות עץ בטוח ויציב בעצמך. שמור על הדרישות הספציפיות והיה מאוד מדויק עם עבודות העץ. עם זאת, הפרויקט לכן לא מתאים למתחילים, מכיוון שנדרשים ניסיון ומיומנויות ידניות.

אם אתה בונה גרם מדרגות עץ כזה בעצמך, תוכל לחסוך הרבה כסף ועדיין להפוך את גרם המדרגות ליציב. מכיוון שזה פשוט לא נראה נחמד בצורה כל כך נינוחה, זה הכי מתאים למרתף. אם, לעומת זאת, תרצו לבנות את גרם המדרגות הזה בעצמכם באזור שבין הקומות, אז תוכלו לצבוע אותו ולעצב אותו בהתאם לעיצוב הפנים. את המדרגות ניתן להסוות כרצוי או לכסות בשטיח. ניתן לצבוע את המעקה בכל צבע שיתאים לשאר חלקי הפנים.

בנה בעצמך מדרגות עץ לגינה: הוראות וידאו

גרם מדרגות עץ לא רק מתאים לבית, אלא יכול לשמש גם בגינה. זה מאפשר חיבור של רמות שונות באזור החיצוני אחת עם השנייה, למשל בגינה במדרון. לשם כך, אינך צריך גרם מדרגות גדול כמו בהוראות ההרכבה המוצגות, אלא עיצוב קטן יותר. אתה יכול לראות דוגמה לכך בסרטון. כאן תוכלו לצפות במדריך וידאו קצר על בניית גרם מדרגות עץ קטן בעצמכם. יש לו תשע רמות וניתן להשתמש בו למטרות שונות. יש לחבר את גרם המדרגות המוגמר למבנה יציב על מנת למנוע תאונות.