אם אתה מרכיב משקפיים, אתה מכיר את אחת הבעיות הנפוצות ביותר הנלוות אליהן ולעיתים עלולות לעצבן את עצבך: המשקפיים ערפלות. זה קורה לעתים קרובות כאשר אתה עובר מהקור לחדר חם ובעת קורונה גם לבישת מסיכת פנים מובילה לכך. דבר שימושי שיכול לעזור הוא מה שמכונה תרסיס נגד ערפל למשקפיים. זה זמין גם בבתי מרקחת רגילים כגון DM או רוסמן. אבל אם אתה רוצה לעשות משהו כרגע ואין לך זמן ללכת לחנות או שאתה פשוט מעדיף מוצרים תוצרת בית, אתה יכול גם להכין תרסיס נגד ערפל לכוסות בעצמך. נראה לך איך זה עובד.

הכינו ספריי נגד ערפל משלכם למשקפיים

הכינו ספריי נגד ערפל משלכם לכוסות - טיפים לתרופות ולמתכונים ביתיים

ניתן למצוא ולרכוש בקלות תרסיס נגד ערפל למשקפיים מ- DM. עם זאת, דברים יומיומיים יכולים גם לעזור לך להימנע מכוסות ערפל ולעולם לא לאבד שוב את הדברים. בנוסף, אתה יכול גם להשתמש במוצרים אלה באופן ספונטני. אלה אינם תרסיסים (מתכונים שבהם אתה יכול להכין תרסיס נגד ערפל לכוסות בעצמך מובאים להלן), אך הם חלופות יעילות שתוכל לנסות. הנה מה שאתה יכול לעשות:

נגד ערפל למשקפיים עם סבון

שפשפו את הכוסות בסבון והגנו מפני ערפול

עדיף להשתמש בסבון יבש רק אם הכוסות שלך אינן מצופות מכיוון שציפוי זה עלול להיפגע מחיכוך. כל שעליך לעשות הוא למרוח בעדינות סבון יבש על הכוסות (משני הצדדים) ולאחר מכן לספוג אותן במטלית מיקרופייבר. המשיכו לנגב עד שהכוס נקייה וצלולה. כיצד פועל סבון על משקפיים כאנטי ערפל??

הסבון משנה את מבנה פני השטח של הכוסות. כתוצאה מכך, טיפות המים הזעירות המרכיבות את האדים כבר אינן יכולות להתייצב והכוסות לא יערפו. אם אינך רוצה להסתכן בפגיעה בכוסות שלך בעזרת הסבון היבש, תוכל להשתמש בשמפו, סבון נוזלי עדין ואפילו נוזל כביסה. חזור על “תהליך הסבון” מדי שבוע.

קצף גילוח למשקפיים עם אפקט נגד ערפל

קצף גילוח כהגנה יעילה כנגד משקפי ערפל

אפילו קצף גילוח צריך להיות יעיל עוד יותר. הוא כל כך פופולרי כתכשיר נגד ערפל, שעקרות בית רבות משתמשות בו גם למראה בחדר האמבטיה כדי למנוע ערפול בזמן הרחצה או המקלחת. לפני שאתה מכין תרסיס נגד ערפל למשקפיים בעצמך, אתה יכול גם לנסות את זה:

משפשפים את שני צידי הכוס בקצף גילוח. מורחים אותו היטב על כל הנקודות. לאחר מכן שטפו אותו במים חמים ותוכלו להרכיב את המשקפיים מבלי שהם יערפו.

הכינו בעצמכם ספריי נגד ערפל לכוסות – רעיונות למתכונים

הימנע מכוסות ערפל עם תרופות ביתיות ותרסיס ביתי

אתה צריך עוד כמה מרכיבים אם אתה רוצה להכין תרסיס אמיתי נגד ערפל בעצמך. כמובן שלכל מרכיב יש את תפקידו, עליו נסביר לכם עוד רגע. אם ברצונך להכין תרסיס נגד ערפל למשקפיים בעצמך, תוכל לעשות זאת כדלקמן:

אתה צריך:

  • 40 מ”ל מים
  • 3 גרם חומצת לימון
  • 120 מ”ל אלכוהול מפוזר
  • 8 מ”ל נוזל כביסה
  • 20 מ”ל גליצרין

הכינו בעצמכם ספריי נגד ערפל למשקפיים וחלקו בעזרת מטלית מיקרופייבר

התחל על ידי המסת חומצת הלימון במים. לאחר מכן מערבבים פנימה את שאר המרכיבים וממלאים את הנוזל לבקבוק ריסוס. יש לך כבר תרסיס יעיל נגד ערפל למשקפיים כמו אלה של רוסמן, DM וחנויות אחרות. לאחר מכן תוכלו לרסס את התרסיס על הכוסות ולפזר אותו היטב בעזרת מטלית ניקוי למשקפיים למניעת ערפול.

הגליצרין וחומר הניקוי הם המונעים ערפול, מכיוון שהם מפקידים כמו סרט על הכוסות. יש צורך באלכוהול מפוגל כדי שניתן יהיה להפיץ את התרסיס ללא פסים שוב לאחר הריסוס.

מתכון עם חומץ

הכינו ספריי נגד ערפל משלכם לכוסות עם חומץ ואלכוהול

אלכוהול וחומץ הם עוזרים נפלאים במאבק בערפל. מסיבה זו, אתה יכול גם להשתמש בהם לייצור תרסיס נגד ערפל למשקפיים בעצמך. כל שעליך לעשות הוא לערבב חלקים שווים של מים מזוקקים, חומץ ואלכוהול בבקבוק ריסוס ואתה מוכן לרסס. מורחים את התרסיס באופן שווה בעזרת מטלית מיקרופייבר.

תשומת הלב! אם למשקפיים שלך יש ציפוי, מוטב להימנע מניסויים בציוד מגן תוצרת עצמית ולפנות לאמצעים מקצועיים. תוכל גם לפנות לייעוץ מאופטיקאי לפני שתכין ספריי נגד ערפל משלך לכוסות ולברר אילו מרכיבים בטוחים לציפוי..

תרסיס DIY נגד ערפל למשקפיים - משקפיים שקופים עם ניקוי נכון