אדניות גדולות נראות טוב במיוחד בגינה ובמרפסת. זה מאפשר לך להפריד אופטית את האזור החיצוני, להגן עליו מפני עיניים סקרניות או פשוט לייפות אותו. כל מי שכבר חיפש בשוק הגן יודע כי דליים גדולים הם דבר זול. אם אתה רוצה לחסוך קצת כסף, אתה יכול להפשיל שרוולים ולעשות את האדניות היפות בעצמך. המשך לקרוא כדי לגלות רעיונות נהדרים, מדריכים וטיפים שימושיים להכנת אדניות בטון תוצרת בית.

למה אדניות בטון?

אדניות בטון עגולות DIY לחיק הטבע

עציצים וקופסאות בטון פופולריים מאוד, ומסיבה טובה. בניגוד לטרקוטה, הבטון עמיד בפני כפור ויציב מאוד, מה שהופך את העציץ לעמיד בפני מזג אוויר ולכן אידיאלי לשימוש בחוץ. בין אם כמסך פרטיות ובין אם רק כמבטא דקורטיבי – דלי הבטון הם בחירה מצוינת לגינה ולמרפסת.

אם אתה רוצה להכין את אדנית הבטון בעצמך, תוכל לבחור בכל צורה שהיא. בעזרת הטפסות הנכונות, האדניות יכולות להיות מרובעות, עגולות, צרות, גבוהות או נמוכות. אם אתה לא כל כך אוהב את מראה הבטון, אתה יכול לצבוע, לצבוע או לקשט את האדניות המוגמרות כרצונך. החומר לא משאיר דבר לרצות!

איזה בטון לאדנית DIY?

עציץ DIY עשוי בטון עגול עם בשרניים

עבור עבודות יד עם בטון, אתה בדרך כלל משתמש במלט מלאכה מיוחד או בטון שפוך, שהם בדרך כלל בסדר וקצת יותר נוזל. מכיוון שתזדקק לבטון גדול יותר לאדנית מאשר לפרויקט עבודת יד קטן, כדאי לרכוש שקית אחת או יותר של בטון מוכן ולערבב בעצמך. זה לא קשה כמו שאתה עשוי לחשוב וזה גם הרבה יותר זול. איזה בטון אתה בוחר תלוי בדרך כלל כיצד ייראה פני השטח של העציץ המוגמר. במגהץ בטון עדין, למשל, נוצרים משטחים חלקים, ואילו לדלי עשוי מלט המגהץ יהיה משטח קצת יותר גס. אם, לעומת זאת, אתה רוצה שהאדנית תיראה טבעית, תוכל לבחור גם בבטון כבול.

פרויקט עשה זאת בעצמך: עשה בעצמך אדניות בטון גדולות

עציץ בטון גדול נטוע בהידראנגאה ורודה

אם אתה מוצא את שוקת צמח הבטון הגדולה יפה ורוצה כמה בגינה שלך, אינך חייב לקנות אותן מוכנות. כעת נראה לך כיצד תוכל להכין עציץ בטון בעצמך. המידע בהוראות הוא לדלי מרובע שרוחבו 60 ס”מ וגובהו 80 ס”מ. אם תרצה, תוכל להפוך את אדנית הבטון ל -1 מ ‘ואף יותר.

חומרים וכלים נחוצים:

  • שק של 40 ק”ג בטון מוכן
  • כַּף
  • מים
  • דיקט בעובי 19 מ”מ
  • מסור עגול
  • פטיש גומי
  • ברגים
  • סרט דביק
  • צינור PVC 5 ס”מ חתוך לגובה 10 ס”מ
  • נייר זכוכית או מברשת

הוראות: בניית טפסות בטון

טפסות לאדניות בטון בנות קופסאות עץ בעצמך

בשלב הראשון אתה מעצב את הטפסות הבטון. ראשית, בנה שתי קופסאות – קופסה מרובעת בגודל 60 על 80 ס”מ וקופסה מרובעת בגודל 55 על 75 ס”מ על ידי חיתוך הדיקט לגודל הרצוי..

עבור קופסת הדיקט הגדולה יותר, חותכים 4 לוחות בגודל 60 על 80 ס”מ ולוח בגודל 60 על 60 ס”מ לתחתית הארגז..

עבור קופסת הדיקט הקטנה יותר, גזרו 4 גיליונות בגודל 55 על 75 ס”מ ולאחר מכן חתכו אותם לשניים כדי ליצור 27.5 על 75 ס”מ. זה מקל על הסרת החלקים הפנימיים לאחר שהמלט התקשה. לבסוף, חותכים צלחת בגודל 55 על 55 ס”מ לתחתית הקופסה הקטנה יותר.

לקדוח חור בגודל 5 ס”מ בתחתית הקופסה הגדולה ולהכניס דרכו את צינור ה- PVC. זה יוצר את הניקוז לאדנית. צינור ה- PVC צריך להיות 5 ס”מ מעל תחתית הקופסה. מכסים את החלק העליון של צינור ה- PVC כדי למנוע מלט להיכנס פנימה.

לאחר שבנית את שתי קופסאות הדיקט, תוכל להמשיך ליציקת הבטון.

יוצקים את הבטון

הוראות DIY אדנית בטון xxl לשפוך את עצמך

מערבבים את הבטון לפי ההוראות שעל השקית עד לקבלת התערובת הנדרשת. אין להוסיף יותר מדי מים מכיוון שהדבר עלול לגרום לסדקים כאשר הבטון מתייבש.

עכשיו אתה יכול לשפוך את הבטון. ראשית, יוצקים שכבת בטון של 5 ס”מ לתוך הקופסה הגדולה. זהו החלק התחתון של אדנית הבטון שלך.

לאחר מכן הנח את הקופסה הקטנה יותר במרכז התיבה הגדולה. וודא שהקצוות זהים מסביב. אתה יכול לחתוך גושי עץ בגודל שני אינץ ‘ולברג אותם לקצוות כדי לוודא שהמרווח זהה מסביב.

עכשיו הגיע הזמן לשפוך את הבטון לתבנית. השתמש בכף כדי לעשות זאת. בעת מזיגת הבטון, הקש על הקופסה עם פטיש הגומי כדי לוודא שהבטון נופל לרצפה.

המשיכו להקיש סביב הקופסה כך שהבועות והפערים בבטון יתמוססו. ככל שתלחץ חזק יותר כך יהיו פחות חורים בבטון.

הניחו לבטון להתייבש ושחררו את הטופס

הכינו עציץ בטון גדול משלכם לחיק הטבע

לאחר שהבטון יבש לחלוטין, ניתן להסיר את קופסאות הדיקט כדי לחשוף את העציץ. ניתן לפתוח את החלקים החיצוניים בקלות רבה. עם זאת, החלק הפנימי קצת יותר קשה. במידת הצורך, אתה יכול להשתמש במברג עם ראש ופטיש כדי לחטט את הדיקט החוצה.

לאחר מכן משייפים את הקצוות ואת כל הנקודות המחוספסות שתרצו להחליק. לאחר מכן תוכלו לצבוע את אדנית הבטון המוגמרת בעזרת כתם וחותם.

נטיעת אדניות בטון

לשתול אדניות בטון גדולות עם עצים

עכשיו הגיע הזמן לשתול. אדמת צמחים מיוחדת מומלצת לנטיעות חדשות. לפני שאתם מכניסים את האדמה לדלי, כדאי לוודא שהבטון יבש לחלוטין. בהתאם לשתילה, אתה יכול להניח שכבת ניקוז בתחתית הדלי. וודא גם שיש לך מספיק אדמה זמינה, מכיוון שלעתים קרובות אין להעריך את הכמות הנדרשת בשל גודל הדלי..

רעיונות מגניבים לאדניות בטון בצורות שונות

עציץ בטון פשוט DIY

אדניות בכל צורה וגודל יכולות להיות עשויות מבטון. אז אתה רק צריך תבנית מתאימה. להלן כמה רעיונות מקוריים שבעיקר השתמשו בפריטים ישנים ולא בשימוש לייצור סירים ודליים. קבל השראה לפרויקט משלך!

צור בעצמך אדנית עגולה מבטון

הכינו בעצמכם אדניות בטון עגולות גדולות מדליים

דליים עגולים נראים הרבה יותר אלגנטיים מדגמים מלבניים ויכולים להעניק לגן נופך רומנטי. להכנת בעציץ בטון עגול בעצמך, תוכל, למשל, להשתמש בשני דליי פלסטיק עגולים בגדלים שונים. כדי להקל על ההפרדה של הדליים מהבטון, ניתן לצפות אותם בשמן צמחי מראש. ההליך דומה לפרויקט לעיל. אתה שם חלק מתערובת המלט בתחתית הדלי הגדול, ואז מניח עליו את הדלי הקטן וממלא את החלל בין שני הכלים במלט. כדי לוודא שהדלי הקטן יציב, מלא אותו במשקולות כגון כמה לבנים. לאחר שהתייבש הבטון, שחררו את הדליים ואדנית הבטון מוכנה.

שימוש בריהוט ישן לצורות מעניינות

הכינו שוקות של צמחי בטון משלכם לכניסות חוץ לבית

אתה תוהה איך הדלי הזה קיבל את הקישוטים שלו? לא, זה לא נקנה ככה, אלא נעשה בעזרת דלת ארון ישנה. ניתן ליצור צורות דומות גם על ידי חיבור אלמנטים שונים לחלק החיצוני של המיכל הפנימי לפני יציקת הבטון.

רעיון מקורי לאדניות עשה זאת בעצמך עשוי שרפרף פלסטיק בטון כתבנית יציקה

עם רעיון זה, התהליך אפילו קל יותר. אתה פשוט לוקח שרפרף מפלסטיק ומשתמש בו כתבנית לעציץ תוצרת עצמית. לשם כך, ראשית יוצרים צורה של קלקר ועטופים בניילון פלסטיק. לאחר מכן שמים את השרפרף הפוך, יוצקים מעט בטון לתחתית הדלי, ומעליו מניחים מיכל קטן יותר. לאחר מכן שוב מלאו את הפערים במלט, הניחו לייבוש והסירו מהתבנית.

הכינו בעצמכם עציצים בצורות שונות מבטון

רעיונות מגניבים לעציצים מבטון DIY

אדניות בכל גודל יכולות להיות עשויות מבטון. בנוסף לדלי גדול, אתה יכול גם להכין כמה עציצים בעצמך. בקבוקי פלסטיק בגדלים שונים, למשל, מושלמים כיציקות תבניות.

לייפות אדניות בטון

הכינו בעצמכם אדניות בטון קלות בעזרת פיגמנט צבע

האם תרצה לתת לבטון האפור נופך משובב? לאחר מכן תוכלו לצבוע את אדנית הבטון בכל רצון או לצבוע את המלט בעזרת פיגמנטים צבעוניים. בחר צבעים המתאימים היטב לסביבה.

במקום לשפוך בטון – הכינו עציץ משלכם מלוחות בטון

אדנית DIY פשוטה לחיק הטבע עשויה לוחות עץ ובטון

הנה רעיון לעצלנים. במקום לערבב ולמזוג בטון, תוכלו להכין בעצמכם בקלות אדניות יפות מלוחות בטון. לשם כך, בנה תחילה מסגרת מעמודי עץ שאתה מברג יחד, ולאחר מכן הדבק אליה את לוחות הבטון בעזרת דבק הרכבה. אם אתה רוצה להכין עציץ גבוה יותר בעצמך, אתה יכול להדביק שתי לוחות בטון או יותר זה על זה. עם זאת, הדבר הופך את העציץ לכבד הרבה יותר.