להקים דוגמאות לדגמי אקווריום-רעיונות

אם אתה רוצה קישוט יפה וטבעי לבית או למשרד שלך, אקווריומים מרוהטים יפה מושלמים לכך. ניתן לייפות כל חדר בעזרת העולמות התת -ימיים הקטנים ולעצב את עיצובם לתחביב החדש שלכם. בנוסף, דגי נוי קטנים פופולריים במיוחד כחיות מחמד ודורשים פחות טיפול מאשר כלבים או חתולים, למשל. אם אתה רוצה להקים אקווריום בעצמך, הגעת למקום הנכון. במאמר תוכלו למצוא הוראות שלב אחר שלב, כמו גם טיפים מועילים רבים ורעיונות יפים לאקווריום משלכם. הרשה לעצמך לקבל השראה ולתת לדירה או למשרד שלך נופך טבעי.

מידע כללי אודות הקמת אקווריום למתחילים

הקמת עיצוב אקווריום-צמחי מים-תאורת דגים

אקווריום מסודר לא רק שייראה יפה, הוא צריך להיות גם פונקציונלי. המים צריכים לספק בית גידול נוח לצמחים ולדגים כך שהתושבים התת -ימיים ירגישו בנוח בביתם החדש. עיצוב האקווריום יכול להיות אתגר גדול, במיוחד למתחילים, ולכן חשוב לברר פרטים נוספים מראש.

אקווריום הקים רעיונות-אקווריומים קטנים-דגי זהב

האקווריומים מגיעים בצורות וגדלים שונים והבחירה תלויה במיקום בו יוצב האקווריום. מוצעים שני אקווריומי ננו קטנים מ -10 ליטר וגדולים מאוד עם מיכל של 120 ליטר ומעלה. אם אתה מקים אקווריום ורוצה ליצור בית גידול נוח לדגים, אז מיכלי זכוכית מלבניים הם הטובים ביותר. התושבים מתחת למים יכולים להתמצא בו טוב יותר מאשר באקווריום עגול. גם האביזרים הטכניים הנכונים ממלאים תפקיד חשוב בעולם תת-ימי יפה ומטופל. לכן ערכות המתנע לאקווריום מצוידות בדרך כלל בטכנולוגיה הבסיסית, כגון מסנן ומוט חימום.

אקווריום-להקים-שממה-צמחים-ירוק

לפני הקמת האקווריום, עליך להחליט על סגנון מתאים. כדי שהאקווריום ייראה ממש נחמד, תוכלו לעצב את מה שמכונה aquascape. מדובר בנופים תת -ימיים יפים המרשימים בסידור מסוים של צמחים, שורשים, אבנים וחול. אתה יכול לעצב את aquascape, למשל, כמשולש או בצורת V. עיצוב אקווריום מרוכז נראה טוב לא פחות וקל מאוד לחקות אותו. עם זאת, אם אתה מסתמך על חלוקה אחידה באקווריום, אתה בהחלט צודק עם עיצוב שממה או עמק.

אקווריום-להקים-דגים-מים-צמחים-חצץ

כמו כן, חשוב לזכור שלבעלי חיים וצמחים שונים יש דרישות שונות להתקנת האקווריום. לדוגמה, חלק מהדגים אוהבים את המים החמים, בעוד שאחרים מרגישים טוב יותר במים הקרים. גם ערכי Ph והקשיות הכוללת של המים הם בעלי חשיבות מכרעת לבחירת מיני בעלי חיים. לכן לא ניתן לאסוף את כל הדגים ובעלי החיים שאתה רוצה באקווריום אחד. עדיף להגביל את עצמך למספר מיני דגים ובעלי חיים בעלי דרישות גידול דומות.

שלב 1: בחר את האקווריום וקבע את מיקומו

אקווריום-הגדרת מיקום-טיפים לאזור מגורים

לאחר שהתוודעת היטב לאקווריומים בכללותם, תוכל להתחיל להקים אקווריום משלך. בראש ובראשונה, עליך לבחור את הבריכה ולקבוע את המיקום המתאים לה. בחירת האקווריום תלויה בך לחלוטין. רק וודא שיהיה מספיק מקום לגודל שתבחר.

אקווריום-הגדרת-קבע-את-המיקום-סלון

יש לעמוד במספר דרישות למיקום האידיאלי. מצד אחד, הרהיט שנבחר, למשל ארון בסיס, חייב להיות מסוגל לעמוד במשקל האקווריום, מכיוון שאקווריום מלא יכול לפעמים לשקול עד 150 ק”ג. כל ליטר מים שווה 1 ק”ג וכדאי לקחת בחשבון גם את העיטור והחצץ לרצפה.

מצד שני, המיקום המושלם אסור בשום אופן להיחשף לאור שמש ישיר ולהיות שקט ככל האפשר. יש להימנע גם ממקומות ליד רמקולים או ליד הדלת. אם אתה רוצה להקים אקווריום בבית, אזורים שתוכל לצפות בהם מפינת האוכל או מהספה הם הטובים ביותר. הבסיס לאקווריום צריך להיות אחיד לחלוטין, ולכן עדיף להניח עליו מחצלת קצף. זה מאזן את הבלטות והופך את הבריכה ליציבה יותר. המיקום הנבחר גם אינו אמור למנוע טיפול קבוע בצמחייה ובעלי החיים באקווריום.

שלב 2: קבל את טכנולוגיית האקווריום הנכונה

אקווריום-הגדרת-הוראות-התקנת-תאורה

הקמת אקווריום מתחילה ברכישת טכנולוגיית האקווריום הנדרשת. בנוסף למיכל, ישנם גם אביזרים חשובים שבלעדיהם האקווריום שלך לא יכול היה לתפקד. יש אפילו סטים מלאים המכילים את כל מה שאתה צריך לאקווריום והם מושלמים למתחילים בתחביב האקווריום. למי שרוצה להרכיב את הטכנולוגיה בנפרד, הרשימה הבאה עם טכנולוגיית האקווריום הנדרשת מועילה.

  • אגנים עשויים זכוכית בכל גודל, רצוי עם מכסה
  • תאורה עם טיימר מתאים
  • מסנן חיצוני או פנימי
  • גוף חימום (אופציונלי)
  • מערכת CO2 (אופציונלי)

אקווריום-הגדרת עצות-מתחילים

אתה יכול לקבל את הריצוף, את הקישוטים והצמחים לאקווריום מראש, אך לא את הדגים. עבור עולם החי, עליך להמתין שבוע עד שבועיים לאחר הפריצה לאקווריום, כי התנאים בעבר היו לא נוחים להם. הדברים הבאים שייכים לרשימת הקניות הראשונה:

  • דשן מצע
  • חול או חצץ לתחתית
  • אבנים דקורטיביות ופיסות עץ בגדלים שונים
  • שורשים דקורטיביים
  • צמחי מים לבחירתכם

לפני שתתחיל להקים את האקווריום, כל שעליך לעשות הוא לנקות את המיכל שנרכש ולהגדירו במיקום שנבחר. אין להשתמש בסבון או בחומרי ניקוי לשם כך, רק במים וספוג נקי.

שלב 3: הגדר את נוף הקושי באקווריום

אקווריום-הגדרת-הוראות-אגן-קומה תחתונה

לאחר שתסיים עם ההכנה, תוכל להקים את האקווריום. בנוסף לחומרים הדרושים, נדרשת כאן מעט יצירתיות. עליך להתחיל במיכל ריק ויבש ולמלא את המצע לאקווריום. זה מעוצב בשתי שכבות. דשן הקרקע נחוץ במיוחד לצמחים עם שורשים, מכיוון שהוא מספק להם חומרים מזינים. הוא יוצר את השכבה הראשונה. השכבה השנייה היא חצץ אקווריום או חול. שכבה זו נחשבת לבסיס הנוף הקשה. לעיצוב יפה, אין לחלק את החצץ באופן קבוע, אלא להיות גבוה או נמוך יותר במקומות מסוימים.

אקווריום-להקים-קירות-עיצוב-לקשט-אבנים

להלן תורו של עיטור האקווריום הפופולרי, הקובע את כל סגנון האקווריום. זה עדיין ידוע בתור נוף קשיח בתחביב האקווריום. ניתן למקם שורשים, אבנים, זרדים דקורטיביים וחפצי נוי אחרים בנקודות מסוימות. עליך לעבוד בזהירות כדי שלא תגרד בטעות את הזכוכית בעזרת חפץ קשה. ראשית הניחו אבנים גדולות יותר על התל במיכל האקווריום וחלקו את הקישוטים הקטנים יותר סביבם. כאשר הקישוטים נמצאים במיקומם הסופי, לחץ אותם לתוך האדמה כדי להפוך אותם ליציבים יותר. אתה יכול להשתמש באחד הסגנונות לעיל כהשראה לעיצוב או ליצור עיצוב בעצמך.

שלב 4: עיצוב הנוף הרך

אקווריום-הקמת-הוראות-טיפים לשתילה

השלב הבא במדריך האקווריום שלנו הוא עיצוב ה- Softscape. הצמחייה, כלומר צמחי המים לאקווריום, היא בדרך כלל חלק מהנוף הרך. אם אתה מכניס צמחים לאקווריום, אתה מבטיח גם מראה יפה וגם איכות מים טובה. צמחי אקווריום הגדלים במהירות כמו אצות מים, קבומבה ווליסנריה יכולים להיות שימושיים מאוד באקווריום מכיוון שהם מפחיתים את צריכת תוספי המים. נוכחותם של צמחי מים רבים יכולה להחליף את מערכות CO2. עם זאת, מערכת כזו היא הכרחית לצמיחת צמחים יפה בעקביות.

אקווריום-להקים-מים-צמחים-הגדרת פינצטה

כאשר אתה מניח את הצמחים באקווריום, הסר תחילה כל חומר הובלה כגון עציצים קטנים וכו ‘ושטוף את הצמחים במים פושרים. לאחר מכן ניתן להדביק את צמחי המים בתחתית האקווריום בעזרת פינצטה מיוחדת של צמחים. הקפד לשמור על הצמחים לחים כל הזמן. במידת הצורך ניתן לרסס אותם באופן קבוע בבקבוק מים.

השתילה המתוארת מתבצעת במיכל יבש. עם זאת, מכיוון שצמחי מים רבים היו מונחים על תחתית האקווריום ללא מים, התוצאה קשה יותר להעריך בעזרת שתילה כזו. לכן תוכלו לשתול את האקווריום במים גם לאחר מילויו. אולם לשם כך המים אינם חייבים להגיע לקצה כך שלא יעלו על גדותיהם בעת הטיפול.

שלב 5: התקן את הטכנולוגיה באקווריום

אקווריום-התקנה-טכנולוגיה-התקנת-חימום-תאורה

הטכנולוגיה הנכונה באקווריום יוצרת בית גידול נוח לתושבים מתחת למים. המסנן ממלא את התפקיד החשוב ביותר, כלומר ניקוי המים. אתה לא יכול להקים אקווריום יפה ומתוחזק ללא מסנן. מסנן פנימי מושלם לאקווריומים קטנים יותר. זה צריך להיות ממוקם כך שניתן להניע את פני המים בקלות. מסנן חיצוני, לעומת זאת, ממוקם מחוץ לאקווריום ומחובר אליו בשני צינורות. גרסה זו מיועדת לאקווריומים גדולים יותר. עקוב תמיד אחר ההוראות הקשורות בעת התקנת המסנן. אין להדליק את המסנן עד למילוי האקווריום במים.

אם מתוכננים בעלי חיים ודגים לאקווריום, ייתכן שתצטרך חימום במיכל. הדבר תלוי בבחירת מיני בעלי החיים והדגים ובצרכי בית הגידול שלהם. אתה מקבל את הטמפרטורה המושלמת לדגים טרופיים עם מוט חימום, המותקן ישירות במיכל בהתאם להוראות.

אקווריום-הגדרת- hardscape-softscape-הוראות

צריכה להיות תאורה טובה באקווריום, שכן גם צמחי מים זקוקים לאור כדי לצמוח היטב ובשפע. הוא מחובר לטיימר כך שכמות האור תהיה זהה בכל יום. ראשית, 6-8 שעות ביום מספיקות, מה שאתה יכול להגדיל עם הזמן עד 10-12.

שלב 6: הקימו את האקווריום ומלאו אותו במים

אקווריום-הגדרת-הוראות-מילוי מים

לאחר שתסיים להקים את האקווריום, תוכל למלא את הנוף היפה במים. לשם כך, האקווריום צריך להיות במיקום הסופי שלו, מכיוון שכאשר הוא מתמלא קשה או בלתי אפשרי לזוז. ממלאים מים פושרים לאט, רצוי לא ישירות על המצע, אלא קודם על צלחת בתחתית האקווריום. מלא את האקווריום עד לא פחות מ -2 סנטימטרים מתחת לקצה הטנק. אתה יכול לכסות את הפריסה בנייר מטבח כך שלא ישתנה על ידי המים.

שלב 7: רץ באקווריום ללא חיות

אקווריום-הגדרת-הוראות-שתילת אבן

כאשר אתם מקימים את האקווריום הראשון שלכם, יתכן שלא תדעו כי ייקח זמן מה לאחר ההקמה עד שתכניסו את הדג. לכן האקווריום צריך שבוע עד שבועיים כדי לרוץ כמו שצריך. המים מתבהרים במהלך הזמן הזה וחיידקים שימושיים מתיישבים במסנן. החיידקים מפרקים את הניטריט הרעיל ויוצרים סביבה נוחה לדגים ולבעלי החיים.

שלב 8: הכנס דגים ומיני בעלי חיים אחרים

אקווריום-הגדרות-דגים-התקנה-דוגמאות-אלמוגים

המים כבר צלולים והצמחים גדלו היטב, ואז הדג יכול להגיע. אתה יכול למצוא דגי נוי נפלאים בכל חנות מומחים לגן חיות ושם תוכל לקבל ייעוץ לגבי שילוב נכון של דגים ומיני בעלי חיים אחרים. שאלו גם לגבי מזון מתאים ותדירות האכילה של דגי הנוי. אנו מקווים שתיהנו להקים את האקווריום שלכם!