בנוסף לדלתות, חלונות המטבח הם גם אלמנט עיצובי חשוב שכדאי בהחלט לקחת בחשבון בעת ​​התכנון. חלונות הם לא רק מקור אור, הם גם מאפשרים לווסת את הטמפרטורה והלחות בחדר. לכן חשוב מאוד שהם ייכללו בעיצוב. אנו מסבירים לכם כיצד לתכנן מטבח עם חלון ולמה כדאי לקחת בחשבון, ואנו מציעים לכם 42 רעיונות עיצוביים לתנאי חדר וצורות מטבח שונים. הרשה לעצמך לקבל השראה וצור נוף מטבח מודרני ופונקציונאלי המוצף באור!

תכנון מטבח עם חלון: סקירה כללית של סוגי החלונות השונים

תכננו מטבח עם חלון מה לשקול וטיפים למיקום

בהתאם להעדפותיך ולתנאי החדר שלך, ישנם סוגי חלונות שונים. ולמרות שבעצם ניתן לשלב את כל סוגי החלונות במטבח, חלקם מקבלים ציון עם יותר פונקציונליות. אנו מנסים לתת לכם סקירה כללית של אפשרויות העיצוב.

כפי ש חלון ציר בדרך כלל מכונים חלונות בשטח גדול המצוידים בציר אופקי וממוקם במרכז. אבנט החלון יכול כמעט להתנדנד סביב צירו, כאשר החלק התחתון של החלון נפתח כלפי חוץ והחלק העליון נפתח פנימה. בנייה זו מאפשרת אוורור יעיל והיא מעשית במיוחד למטבח. זה מאפשר לאוויר צח לזרום בחצי התחתון של החדר ולהבטיח את הנוחות של היושבים באי המטבח או ליד שולחן האוכל. האוויר החם שעולה בעת הבישול בורח במהירות דרך פתח החלון העליון. אוורור טוב חשוב במיוחד למטבח מכיוון שהוא מסדיר את הלחות בחדר ומונע היווצרות עובש.

תכנון מטבח עם חלון

חלון הפיך באופן עקרוני דומים מאוד לחלונות אבנט מסתובבים. רק במקרה זה ציר הסיבוב אינו אופקי, אלא אנכי. לבניית חלון זה שני חסרונות עיקריים: מצד אחד החלון נפתח פנימה, כך שלא ניתן להשתמש במשטח העבודה ישירות מתחתיו. מצד שני, כיוון הפתיחה אינו מאפשר התקנת וילונות, תריסים או מסכי פרטיות אחרים. כמו כן לא ניתן לסדר צמחים על אדן החלון. החלונות הפיכים שימושיים אם הם צופים לגינה ומטבח חיצוני מעוצב בחוץ. בדרך זו, אוכל ואביזרים יכולים לעבור בקלות דרך החלון.

תכננו מטבחים מודרניים עם חלונות ויחידות קיר

אחד זיגוג קבוע בא בחשבון אם החלון צר וארוך. ברוב המטבחים המודרניים, הזיגוג הקבוע מותקן כקיר אחורי מיוחד. עם זאת, עם זיגוג קבוע, חשוב שתתכנן אופציה נוספת לאוורור. מערכות אוורור מרכזיות עם אוורור פסיבי אידיאליות למבנים חדשים.

מטבח קטן עם חלון עם מדפים חוסכי מקום

חלונות הטיה וסיבוב הם אחד מסוגי החלונות הפופולריים ביותר. ישנן אפשרויות רבות: לדוגמה, ניתן לבנות את החלונות בצורה כזו שלא ייפתחו פנימה אלא כלפי חוץ. זה מוכיח שהוא מעשי במיוחד עבור חדרים קטנים. בין היתר אפשר להרכיב מדפי קיר מול החלון.

מטבח מעוצב עם חלון קופסא בסגנון תעשייתי

שניהם חלונות סריג כמה זכוכיות זכוכית קטנות יותר מחוברות לאבנט חלון באמצעות מוטות מתכת. בניית חלון זו היא אחת העתיקות ביותר. כיום הם הפכו לאלמנט עיצובי פופולרי לבניינים בסגנון תעשייתי (בהשראת דירות הלופט בניו יורק). חלונות הסריג המודרניים משמשים גם בשיקום מבנים מפורסמים או בשיפוץ מבנים ישנים.

מטבח עם רעיונות לתכנון חלון פנורמי

לא משנה באיזו גרסה תבחר, דבר אחד בטוח: בעת עיצוב מטבח החלומות שלך, עליך בהחלט לשים לב לתנאי התאורה בחדר. לרוב כיור המטבח מותקן מתחת לחלון. משטח עבודה מתחת לחלון הוא גם מאוד פונקציונלי. זה פחות מעשי להתקין את הכיריים מתחת לחלון. בעיקר מכיוון שלא ניתן להתקין שם מגן התזה.

מטבח עם חלון מתכנן את סוגי החלונות השונים במבט חטוף

כשאתה מתכנן את המטבח, הוא גם משחק תפקיד אם אתה רוצה לעצב את המטבח שלך עם או בלי אי מטבח, בין אם החלל הזמין קטן או גדול, ואיזו צורה יש לחדר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להכין רשימה של כל מכשירי המטבח הדרושים לכם במטבח ואת כל סוגי הארונות שאתם רוצים. לאחר מכן השתמש במערכון כדי לייעץ לך כיצד למצוא את מקומו בצורה הטובה ביותר. במטבחים קטנים במיוחד, זה יכול להיות בעייתי אם צריך להסתדר בלי יחידות הקיר כי יש חלון על הקיר.

מטבח עם חלון מעל משטח העבודה

רעיונות במטבח עם חלון מעל משטח העבודה

אם אתה רוצה לתכנן מטבח עם חלון מעל משטח העבודה, חזיתות חלון מוארכות הן אידיאליות. חלונות צרים אך ארוכים מכניסים מספיק אור שמש ומתקנים ניקוי מהיר. ישנן שתי גרסאות לבחירה:

1. החלון מתחיל ישירות מעל משטח העבודה ומסתיים ישירות מתחת לארונות הקיר. לחלון אם כן יש מידות דומות לקיר האחורי של המטבח. זוהי גרסה נחמדה עבור מטבחים מודרניים הפונים לגינה. במקרה זה, אין צורך בהגנה על פרטיות ותוכלו לצפות למשטח עבודה מוצף באור.

עיצוב המטבח עם חלון מעל משטח העבודה ודלתות הזזה מזכוכית ואי מטבח

2. החלון ממוקם 50 ס”מ מעל משטח העבודה. זה משאיר מספיק מקום על משטח העבודה למכונת קפה ומכשירי מטבח קטנים יותר. ניתן גם לפתוח את החלון ללא בעיות ואין צורך במסך פרטיות.

מטבח עם חלון מעל הכיור

עיצוב מטבח עם חלון מעל הכיור טיפים לתכנון

אם אתה רוצה לעצב מטבח עם חלון מעל הכיור, יש לקחת בחשבון כמה דברים. השאלות הבאות יכולות לתמוך בך במשימה ולעזור בתכנון:

1. כמה עמוק החלון והאם הוא יוכל להיפתח בעת הרכבת ארונות המטבח והשיש?

2. באיזה סגנון מעוצב המטבח שלכם? אם אתם מתכננים מטבח מודרני בסגנון סקנדינבי או מינימליסטי, אז חלונות גדולים הם אידיאליים. עבור מטבחים ים תיכוניים כמו גם מטבחים בסגנון בית כפרי מודרני או במראה המפטונס האופנתי, חלונות קטנים עם אדן חלון מתאימים יותר. אגב, לא רק אביזרים דקורטיביים, אלא גם צמחים בעציצים יכולים למצוא מקום על אדן החלון.

תכננו מטבח קטן בצורת U עם חלון

3. האם אתה צריך ארונות קיר או שהיית מעדיף להסתדר בלי ארונות הקיר לגמרי? זה קשור קשר הדוק לחלל הזמין. עם מטבחים גדולים אפשר להסתדר בלי יחידות הקיר סביב החלון, עם נופי מטבח קטנים יותר תוכלו להחליף אותם במדפי קיר..

מטבח עם חלון מעל כיור וחלון צוהר

עיצוב מטבח עם שני חלונות: ממה צריך להיזהר?

עיצוב המטבח עם שני חלונות ואי בישול עם פינת אוכל

בניגוד לבניינים הישנים, המטבח בבניינים חדשים אינו נמצא בחדר נפרד, אלא הוא חלק מאזור המגורים. זה מהווה אתגר גדול בתכנון. מצד אחד, נוף המטבח צריך להשתלב בהרמוניה עם אזור המגורים, ומצד שני, הוא צריך להיות מתוכנן כך שיהיה פונקציונאלי. המשימה עוד יותר קשה אם יש מספר חלונות באזור המטבח. לעתים קרובות אתה צריך להסתדר ללא ארונות קיר לחלוטין.

מטבח עם שני חלונות ואי מטבח יוצרים רעיונות בסגנון תעשייתי

שאלה חשובה נוספת היא האם כל החלונות במטבח צריכים להיפתח. זה אופטימלי כאשר ניתן לפתוח רק חלון אחד והאחרים מותקנים כזיגוג קבוע. כך שניתן להציב מולו מכשירי מטבח או להקים מדפים.

עיצוב מטבח מודרני עם שני חלונות מעל משטח העבודה

ניתן גם למקם את כיור המטבח באמצע בין שני החלונות. כך שתוכל ליהנות ממשטח עבודה מואר היטב. אם יש שני חלונות על קיר אחד, אז כמובן שיחידות קיר אינן בא בחשבון. במקום זאת, אתה יכול לבחור באי מטבח. הוא לא רק מציע שטח אחסון נוסף לכלים וכדומה, אלא ניתן גם לשלב פינת אוכל באי. איי מטבח על גלגלים מציעים אפשרויות עיצוב גמישות והם הבחירה המושלמת עבור מטבחים עם חלונות מרובים. איי מטבח גדולים יותר יכולים להציע לא רק משטח עבודה נוסף ושטח אחסון, אלא גם מקום למכשירי חשמל מובנים.

מטבח עם שני חלונות, מראה רעפים וכיור מטבח באמצע משטח העבודה

מטבח קטן עם שני חלונות יוצר רעיונות

אי מטבח עם פינת אוכל משולבת 

מטבח מודרני קטן עם שני רעיונות לעיצוב חלונות

מטבח עם חלון מעבר לפינה

מטבח עם חלון פינתי עשוי דיקט עם אי על גלגלים

למטבח עם חלון מעבר לפינה, חלונות הזזה או חלונות אבנט מסתובבים הם הגרסה האופטימלית. מדפי קיר מעל החלונות ואדן חלון רחב מספקים מקום לאביזרים ותבלינים, אי בישול מודולרי על גלגלים ניתן לדחוף הלוך ושוב לפי הצורך ויכול לשמש הן כעגלת הגשה והן כשידה. במטבח יש גם פינת אוכל ממש ליד אי המטבח.

עיצוב המטבח עם חלון מעבר לפינה עם אדן חלון ומדפים

עיצוב מטבח קטן בצורת L עם חלון

מטבח קטן אני מתכנן צורה עם חלון במראה תעשייתי

מטבח בצורת L עם חלון קשה לעיצוב. שטח האחסון יכול להתהדק במהירות, במיוחד אם החלל הפנוי צר ולא ניתן להתקין מדפי קיר או ארונות קיר. במקרה זה, אתה בהחלט צריך לשים לב לפריסה והסדר מטבח הגיוני. מטבח L מחולק בדרך כלל למספר אזורים. לכל אחד מהאזורים הללו יש פונקציה מסוימת. כך שתוכלו לתכנן אזור לאספקה ​​בכניסה למטבח ואזור לאחסון כלים וסירים ממש לידו. כיור המטבח נמצא בסמיכות לאזור בו מכינים את האוכל. אזור הבישול ממוקם גם ממש לידו.

מטבח מודרני בסגנון תעשייתי עם חלון

מטבח קטן שאני מעצב עם חלון וחלון צוהר ואי מטבח

שני חלונות במטבח הצר בצורת L אינם משאירים מקום פנוי לארונות קיר

מטבח קטן בצורת אני עם חלון ואריחים על הקיר ללא ארונות קיר

צוהר מאפשרים הרבה אור שמש להיכנס למטבח

מטבח קטן אני מתכנן עם חלון ורעיונות עיצוב

מטבח בצורת U עם חלון

מטבחים בצורת U עם חלונות יוצרים רעיונות

מטבח בצורת U מרווח הרבה יותר מהמטבח הקטן בצורת L. הסידור הנכון חשוב גם במקרה זה על מנת להתמודד עם התהליכים במטבח באופן המעשי ככל האפשר. אבל אם יש לך נוף מטבח בצורת U, אז אתה יכול להסתדר בקלות בלי יחידות הקיר לטובת חצי אי. בדרך זו תוכלו לקצר את הדרך לעבודה, להפריד אופטית את המטבח מאזור המגורים ולאחר מכן ליצור מקומות ישיבה נוספים למשפחה או לאורחים שלכם..

בגלריית התמונות למטה תוכלו למצוא דוגמאות נוספות לנופי מטבח מודרניים ופונקציונליים וכן רעיונות חכמים לעיצוב פנים.

נוף מטבח בצורת U עם חלון

מטבח בצורת U עם רעיונות לתכנון חלון בתמונות

מטבח בצורת U עם חצי אי

תכנן ועיצב מטבח בצורת U עם חלון

מטבח עם חלון ואי

מטבח עם חלון ואי יוצרים רעיונות

מטבח מודרני עם צוהר ואי כחלק מאזור מגורים

תכנון מטבח עם חלון ואי בישול ועיצובו כרעיונות חיים פונקציונליים

מטבח קטן עם פינת אוכל ליד החלון

מטבח קטן עם פינת אוכל ליד החלון הצבת רעיונות

מטבח L מודרני קטן עם פינת אוכל

מטבח קטן עם פינת אוכל ליד החלון יוצרים רעיונות

מטבח עם ספסל מתחת לחלון

מטבח בסגנון סקנדינבי עם רעיונות לעיצוב ספסל מתחת לחלון

ספסל מתחת לחלון חוסך מקום במטבח הקטן

מטבח עם ספסל מתחת לחלון ושולחן אוכל קטן יוצרים רעיונות בתמונות

שני ספסלים ושולחן אוכל קטן מתחת לחלון

תכננו ועיצבו מטבח עם ספסל מתחת לחלון

עיצוב פינת האוכל במטבח

מטבח עם ספסל מתחת לחלון רעיונות עיצוב לחדרים קטנים

עיצוב מטבח מודרני עם חלון

מטבח מודרני עם חלון יוצר רעיונות

מטבח מודרני עם חלון עם אור תחתון ואדן חלון

מטבח מודרני עם חלון תוכנית מה לשקול וחומרים

מטבח דו-קווי עם חלון

רעיונות לעיצוב מטבחים בגלריה קטנה לנוף מטבח ללא יחידות קיר

מטבח בן שתי שורות עם חזיתות חלון נדיבות: הגרסה המושלמת למעברים

מטבח גלריה קטן מתחת לחלון בסגנון תעשייתי עם ספסל

מטבח קטן עם צורת L וחלון

מטבח קטן עם צורת L עם רעיונות ותמונות לעיצוב חלונות

רעיונות עיצוב למטבחים קטנים עם צורת L וחלון

מטבח קטן בצורת L עם משטח עבודה משיש וארונות עץ

מטבח קטן בסגנון כפרי מודרני ועם חלון גדול

עיצוב מטבח קטן בצורת L עם חלון