מטבח בצורת כחול L בסגנון סקנדינבי עם אריחי טלאי כקיר האחורי

המטבח בצורת L הוא ללא ספק אחד העיצובים הפופולריים ביותר בכל הנוגע לריהוט חלל המגורים החשוב הזה. וזה לא פלא, כי זה לא רק חוסך מקום, אלא גם נוח ומעשי במיוחד לשימוש. כל הארונות ובכך גם מכשירי חשמל וכלי מטבח צמודים זה לזה וניתן להגיע אליהם במהירות. אם בחרת במטבח בצורת L, יש לך מבחר גדול של עיצובים עם אלמנטים נוספים שונים. יש לנו כמה טיפים עבורך ונרצה להראות לך כיצד אתה יכול לתכנן את המטבח בצורת L כך שלא תפספס שום דבר בסופו של דבר.

שתי גרסאות של המטבח בצורת L

מטבח בצורת L עם חזיתות צהובות ועיצוב מודרני

ניתן להתקין מטבח מובנה בצורת L פעם אחת לאורך שני קירות. מטבח פינתי כזה הוא הגרסה הנפוצה ביותר, שכן הוא חוסך מקום במיוחד ומתאים גם למטבחים קטנים יותר. אורך שתי יחידות המטבח יכול כמובן להשתנות. אם הוא תוכנן במיוחד עבור החדר שלכם, ניתן לשלב במטבח גם נישות ואלמנטים בלתי מעשיים הבולטים מהקיר כמו ארובות ותמיכות. עם קירות שטוחים, לעומת זאת, ניתן להשתמש במערכות מטבח מודולריות להפליא, שאיתן אתם לא רק מקבלים את הסגנון הרצוי, אלא גם את השילוב המושלם של ארונות ומגירות בהתאם לצרכים שלכם.

מטבח מינימליסטי בצורת L בצבע לבן עם ארון גבוה ודלפק מובנה

אם החדר גדול יותר, אחת משתי השורות יכולה לבלוט לתוך החדר ובכך לשמש כמפריד חדרים. הדבר שימושי במיוחד כאשר מדובר במטבח בעל חלל פתוח עם סלון וכולל את הסלון עם פינת ישיבה. הפרדה חזותית זו של החדרים יוצרת מבנה מסוים ובמקביל מספקת למטבח את שטח האחסון הדרוש.

היתרונות של המטבחים בצורת L

מטבח מודרני בצורת L במראה אי ואבן

העבודה במטבח בצורת L היא נעימה במיוחד, מכיוון שהיא מקצרת את הדרך לעבודה. אם היית מעביר את אותו אורך רק למשטח עבודה אחד במקום זאת, כמובן שתצטרך לכסות מרחק רב יותר מקצה לקצה. מכיוון שהמטבחים בצורת L חסכוניים מאוד בחלל, הם מתאימים גם לחדרים קטנים יותר. אפילו חלונות או דלתות ניתנים לשילוב במטבח מסוג זה ואינם מהווים גורם שיבוש. מכיוון שמטבחי פינות גם הם מאוד פופולריים ונפוצים, מכשירי החשמל מכוונים אליהם גם כן. מטבח מעשי בצורת L עם מכשירי חשמל הוא אפוא אין בעיה.

חסרונות המטבח בצורת L

מטבח צר בסגנון מינימליסטי עם תקרות משופרות וקורות

באופן עקרוני, אין שום דבר שלילי לומר על הפונקציונליות של המטבח בצורת L, בתנאי, כמובן, שהוא מתוכנן ומתקין כהלכה. רק בחדרים מוארכים הם יכולים להוכיח שהם לא מתאימים מבחינה אופטית, מכיוון שהם גורמים לחדר הארוך כבר להיראות עוד יותר. עם זאת, אתה יכול לנטרל זאת עם עמית מתאים. המשמעות היא שכדאי להקים על הקיר הנגדי ארון, ויטרינה, מדף או משהו דומה. גם שולחן אוכל קטן מתאים.

הפינה במטבח הפינתי

הפוך את הארון הפינתי למעשי עם אלמנטים מסתובבים לסירים ומחבתות

אתגר מרכזי בתכנון מטבח בצורת L הוא הפינה. כך לפחות היה עד לפני מספר שנים. או שהפינה לא נוצלה היטב או רק באופן חלקי. בנוסף, החלל הפנוי ממש מאחור בפינה מוביל לעתים לעומס. גם מה שמאחורי קשה להגיע אליו, מה שיכול לגרום לעבודה במטבח להיות לא נוחה. אבל עכשיו יש מערכות מעשיות ואלמנטים מסתובבים שניתן לבנות אותם בארון הזה בדיוק על מנת להשתמש בפינה המתה בצורת L במטבח. זה לא רק מביא סדר לארון, אלא גם הופך את כל כלי הבישול להרבה יותר קלים להגיע.

תכנון מטבח בצורת L

מטבח שחור עם ארונות זכוכית וקיר אחורי מאבן

מכיוון שהמטבח בצורת L כה רב תכליתי וניתן להשתמש בו, הוא גם קצת יותר קשה לתכנן. ישנם מספר דברים שכדאי לזכור בעת תכנון הטיול. זה כולל את גודל החדר, שטח האחסון הדרוש, דרכי העבודה שלכם, חלונות, דלתות וצורת החדר. מתכנני מטבחים הם העוזרים המושלמים במצבים כאלה, מכיוון שהם יכולים לייצג את החלל שלכם ולהתאים את ארונות המטבח בצורת L בעזרת מכשירים. זה מועיל במיוחד למי שחסר דמיון. מתכנני תלת מימד מאפשרים גם תצוגה תלת ממדית, שבעזרתה תוכלו לדמיין טוב יותר את מה שמתוכנן.

רעיון למטבח בצורת L עם גג משופע עם מדפים במקום יחידות קיר

  • מטבח קטן בצורת L נהנה מצבעים בהירים. אלה גורמים לחדר להיראות בהיר יותר. זה חשוב במיוחד אם אתם מתכננים מספר רב של ארונות עליונים ותחתונים ולכן רוצים לכסות כמעט את כל החדר. לכן עדיף לבחור חזיתות למטבח בצבעים בהירים כמו לבן, בז ‘, תכלת, צהוב בהיר וכדומה. לעומת זאת, יש להימנע מחזיתות כהות מאוד או שיש להשתמש בהן רק כמבטא.
  • הסגנון לא משנה. אתה יכול לעצב מטבח בסגנון כפרי, אם אתה מתכנן צורת L, או שאתה יכול ליישם מטבח בצורת L בצורה מודרנית ולבחור, למשל, את הגימור המינימליסטי מבריק. אל תשכח כי מטבח בצורת L מבריק דורש גם הוא טיפול מיוחד ויש לנגב את המשטחים לעתים קרובות, שכן ניתן לראות טביעות אצבע במהירות.
  • נסה להשתמש בכל שטח פנוי בעת תכנון מטבח בצורת L. שטח האחסון לעולם לא יכול להיות יותר מדי. עם השנים, יותר ויותר מכשירים וכלים יצטברו בהדרגה ומסיבה זו כל מקום פנוי הוא דבר מבורך.
  • תלוי איזה מראה אתה הכי אוהב, אתה יכול להשתמש במדפים פתוחים במקום בארונות העליונים או שאתה יכול להשאיר את הקיר פנוי לגמרי. הדבר אפשרי במיוחד אם אתם מתכננים מטבח בצורת L עם גג משופע ואינכם מעוניינים לבנות מטבח ספציפי ללקוח. המטבח בצורת L ללא ארונות קיר הוא פתרון טוב, בתנאי שיש לכם מספיק מקום אחסון או שתוכלו לפצות על כך בעזרת ארונות ואלמנטים אחרים..

אלמנטים פרקטיים למטבח בצורת L

רעיון לעיצוב הפינות המתות במטבחים בצורת L

בנוסף לשתי יחידות המטבח במטבח בצורת L, יש לך עוד כמה אלמנטים זמינים, בדיוק כמו שאתה יכול לשלב אלמנטים מסוימים במטבח מסוג זה כדי להפוך את העבודה שלך לקלה עוד יותר או רק כדי לקבל מראה מעניין יותר. ריכזנו עבורך כמה רעיונות עבורך.

מטבח בצורת L עם אי

אריחי רכבת תחתית במטבח בסגנון תעשייתי עם אי

כמעט אף עקרת בית לא חולמת על זה – אי המטבח. יש לו מספר יתרונות והוא יכול לקחת פונקציות שונות. מצד אחד, כמובן, הוא מציע הרבה מקום אחסון נוסף. אבל האי גם נראה טוב מאוד מבחינה ויזואלית מול מטבח פינתי. ניתן לשלב את משטח העבודה הנוסף שהאי נותן לכם עם כיור כרצונכם, או שתוכלו לבחור באי בישול ולשלב בו את כיריים. שתי הגרסאות, כמו גם אזור עבודה פשוט עם הרבה מקום אחסון, פופולריות מאוד. מה שמתברר כטוב ביותר עבורך תלוי ברצונותיך. אם מטבח בצורת L עם אי בישול מתאים תלוי אם יש לכם אפשרות להתקין מכסה כורפה באמצע החדר שמעל אי הבישול. האי יכול לשמש גם בצורה של דלפק על ידי הוספת כמה שרפרפים.

מטבח בצורת L עם דלפק

מטבחון עצמאי כמחלק חדרים במטבח בצורת L

במקום אי, ניתן לבחור גם דלפק בצורת L כמרכיב במטבח. זו אם כן בחירה טובה מכיוון שאחד משני השורות משמש כמחלק חדרים. עם זאת, זכור כי משטח עבודה גדול יחסית ושטח אחסון יאבדו, במיוחד כאשר הדלפק נמצא בשימוש. עם זאת, זה מושך את העין ומישהו יכול להחזיק אתכם בחברה בזמן שאתם מכינים ומבשלים אוכל.

מטבח בצורת L עם כיור פינתי

כיורי פינה מאוד פופולריים ונוחים במטבח פינתי

הכיור הפינתי הוא ללא ספק לוכד את העין, כיוון שהוא די נדיר. כדי שניתן יהיה להשתמש בכיור בצורה נוחה ואופטימלית באזור זה, לרוב אין בפינה הקדמית זווית ישרה. אבל יש גם גרסאות כאלה. למרות שמבחר הכיורים הרגילים גדול בהרבה, אין זה אומר שאין לך ברירה בין מגוון רחב של כיורים פיניים. ישנם דגמים עם אגן ומשטחי ניקוז מעשיים, קרשי חיתוך משולבים, ומבחר חומרים שונים כגון Silgranit, קרמיקה או נירוסטה..

כיריים בפינה

כיריים ותנור כרעיון לשימוש בפינה במטבח בצורת L

הכיריים המשולבות בפינה פופולריות לא פחות. אם אתה לא מאמין, תתאהב בסוג כזה של חלוקה לכל המאוחר ברגע שתעמוד במטבח כזה. יש לך מספיק מקום לזרוע משני הצדדים והרבה מקום סביב הכיריים כדי להכין שמן, חומץ ותבלינים אחרים שתרצה שיהיה לך בהישג יד מבלי לאתר אותם קודם כל בארון..

רעיונות למטבח הפינתי בצורת L

מטבח פינתי פתוח בסלון עם פינת אוכל ותאורה עקיפה

למרות שצורת ה- L היא קלאסיקה והייתה בשימוש במשך עשרות שנים, מטבחים בצורת L נותרים מודרניים, פרקטיים ויפים למראה. וזה גם נראה שלא ישתנה בשנים הקרובות. להלן מספר רעיונות מסוגננים, מודרניים וגם קלאסיים למטבח בצורת L שעשויים להקל עליכם את התכנון.

מטבח קטן בצורת L בצבע לבן עם תאורה עקיפה

רצפת עץ כפרית במטבח לבן עם חלון גדול ודלפק באי המטבח

עיצוב מטבח מרווח עשוי עץ כהה ואלמנטים לבנים

יחידות קיר גבוהות בלוחות לבן ותלת מימד תלת ממדיים כמשטחי אריחים

מטבח לבן בצורת L עם מוצרי נירוסטה

מטבח וינטאג 'רומנטי עשוי עץ לבן בצורת L

מטבח לבן מודרני עם יחידות מטבח בצורת L ומקרר מובנה

מטבח כחול כהה עם הדגשות זהב ומשטח עבודה לבן

יחידות מטבח במראה עץ ויחידות קיר לבנות במטבח פתוח

רעיון למטבח קטן עם ויטרינות גבוהות וסולם מובנה

מטבחי פינות חוסכים מקום ופרקטיים ומציעים מקום אחסון רב

מטבח בצורת L בסגנון כפרי לבן בחדר קטן

עיצוב מטבח פתוח עם שולחן אוכל קטן ומראה עץ

מטבח בצורת L במראה מודרני בנישה ודלפק קטן

מטבח כפרי בצורת לבן ובגודל L עם אי מטבח גדול