עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות פרקטיים אי מטבח קיר מינימליסטי פונקציונלי

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר יכול להוות פתרון מודרני ומסוגנן לאזור החשוב ביותר בביתכם. עם זאת, לפני יישום הרעיון, עליך לחשוב היטב על מיקום הריהוט והאביזרים. היעדר יחידות קיר באזור המטבח כפוף לאי -נוחות מסוימות, אך ניתן לעצב מחדש את עיצוב והחדר של החדר בצורה זו פונקציונאלית ומסוגננת.

העיצוב בעל הפרופיל הנמוך מעניק לפנים מראה המושך את העין ומייחד את אזור הבישול מכל השאר. ביחידת מטבח קטנה ללא ארונות קיר, השימוש בכל סנטימטר קטן הוא קריטי. זו הסיבה שארונות צמודים לקיר הפכו להיות כל כך פופולריים. בפוסט זה ריכזנו כמה רעיונות פרקטיים למטבחים ללא ארונות קיר שתוכלו להשתמש בהם לפרויקט העיצוב הבא שלכם.

ריהוט מטבח מודרני ללא ארונות קיר

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות מעשיים עיצוב פנים מינימליסטי פונקציונלי

במטבח אחסון הוא אחד הדברים החשובים ביותר. מסיבה זו, אנו בוחרים לעתים קרובות בארונות קיר כדי לנצל בצורה הטובה ביותר את החלל הזמין. אתם עשויים לחשוב שלמטבח ללא ארונות קיר אין מספיק מקום לאחסון. זה לא תמיד נכון. מתקן מסוג זה מציע גם מספיק מקום אחסון שניתן להסתיר בארונות ובריהוט המטבח. לא רק בגלל שמטבח כזה מאוד ידידותי למשתמש וקל לתפעול, אלא גם כי הוא יכול להיות בעל מראה מאוד שיק ויפה..

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים ריצוף קיר לבני מינימליסטי פונקציונלי

בשנים האחרונות אנשים רבים בחרו לשלב מדפים פתוחים במטבחים שלהם. עם זאת, אנו צופים כעת במגמה חדשה: מטבחים ללא ארונות קיר. יש בזה כמה יתרונות שאין להכחישה: האווריריות והרבה מקום לחלונות, אבל גם כמה חסרונות שאין להכחישה: אובדן הזיכרון והסיכוי להתכופף כדי לקבל את כל מה שאתה צריך. האם זה משהו שתחשוב עליו?

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים אי מטבח מינימליסטי פונקציונלי

כדי ליצור אזור מטבח נוח ומקורי, אתה צריך לחשוב מחוץ לקופסה. לפעמים הבישול צריך להיות מהיר, אבל צריך להציג את האוכל טעים ויפה בו זמנית. ניתן לעמוד בכל הדרישות הללו רק עם אזור בישול נעים. עקרות בית מודרניות מעריכות כיום חדרים מוארים ומאווררים. אלה לא מתאימים רק לבישול, אלא שאתם חייבים להיות מסוגלים לבלות שם גם עם כוס קפה.

תכנון פרויקטים למטבח ללא ארונות קיר

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות פרקטיים שעון קיר מחלץ שולחן עבודה מינימליסטי פונקציונלי

בחירת מטבחון ללא יחידות קיר דורשת גם שינויים מסוימים בתכנית. אם הפרויקט מתוכנן במיומנות, לבעלים לא יהיו תלונות על השימוש במטבח. בהקשר זה, ישנן דרכים שונות לבחור את ריהוט המטבח המתאים. אחד מהם הוא התקנת הארונות בקו ישר לאורך קיר במודולים. אזור מטבח כזה הוא פרקטי מאוד מכיוון שהכיריים, הכיור ומשטח העבודה במטבח נמצאים באותו קו.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים פונקציונאלי אריחי קרמיקה ירוקים קיר אחורי מטבח

בנוסף, היעדר ארונות קיר יכול לפצות על קומפוזיציות דקורטיביות. אתה יכול לתלות כרזות, ציורים, תמונות או שעון קיר בחללים הפנויים. אתה צריך לבחור את כל האלמנטים של הפנים בצורה כזו שהם לא גורמים לחדר להיראות צפוף, אלא פשוט לקשט אותו בטוב טעם. לעומת זאת, אתה יכול להניח קלמרים על דלתות ארונות המטבח, למשל, שם תוכל לאחסן את כלי המטבח החשובים ביותר.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים חלונות שולחניים מעץ מינימליסטי פונקציונלי

אתה יכול גם להקים מטבח מרובע ללא ארונות קיר בצורה לינארית, רק שבמקרה זה עליך להרכיב את המודולים בצורת L. היתרון בפריסה זו הוא שניתן לציין את אזור העבודה מתחת לחלון. ייעל את אזור הבישול שלך על ידי כיסוי הקיר האחורי של המטבח באריחים תואמים, אבן טבעית או קומפוזיציות מתאימות אחרות.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות פרקטיים פונקציונאלי מינימליסטי שחור ולבן מראה דו-קו

יחידת מטבח דו-שורה ללא ארונות קיר היא גרסה נוספת שבה היחידות החיצוניות מסודרות בצורה לינארית אחת מעל השנייה. שולחן אוכל, למשל, יכול אפילו להיות ממוקם בין השורות האלה אם גודל החדר מאפשר זאת. אם הדירה מרווחת, בדרך כלל ניתן להשאיר את אזור המטבח פנוי ולהעביר את פינת האוכל לקצה השני של המטבח. מטבחים ללא ארונות קיר יכולים להיות לעתים קרובות במיקום באי, אך עיצוב זה אפשרי רק בדירת סטודיו מרווחת או בדירת חדר. עם אי מטבח, אתה יכול אפילו להסתדר בלי המודולים הקרובים לקיר לגמרי. כל מה שאתה צריך לבישול והגשה מתאים בארון המותקן באמצע המטבח.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר: יתרונות וחסרונות

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות מעשיים בסגנון תעשייתי אקלקטי תמונה שרפרף אי מטבח

לחלל מטבח ללא ארונות קיר יש יתרונות, אבל גם כמה היבטים שליליים. כמה צדדים טובים הם שמטבח ללא תריסים ומדפים מתקפלים מגושם נראה הרבה יותר מרווח. בנוסף, ארונות קיר מטילים צל על משטח העבודה במטבח, שהוא חשוב להכנה, דבר שהוא בלתי נמנע בנוכחות ארונות קיר. תאורה טובה ובעיקר תאורה טבעית יכולה להקל על תהליך הבישול.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות פרקטיים אי מטבח מינימליסטי פונקציונלי

כמו כן, יחידות הקרובות יותר לתנור מתלכלכות במהירות, והסיבה העיקרית לכך היא גריז. במקום ארונות מעל הכיריים, תוכלו לשלב סינר מטבח העשוי אריחי קרמיקה. זה הופך את ניקוי המטבח לקל הרבה יותר ותמיד ייראה נקי. ניקוי רהיטי המטבח הוא הרבה יותר קשה מכיוון שהוא בדרך כלל לא יכול לעמוד בכימיקלים קשים או בחומרים שוחקים.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים פונקציונאלי מינימליסטי מודרני סקנדינבי ורסטילי

במטבח ללא ארונות עליונים החיסכון ניכר שכן אין צורך לרכוש את הרהיטים שבלעדיהם ניתן לבצע את ציוד המטבח בקלות. הבטיחות של דיירי הבית היא גם יתרון גדול. במקרה של הרכבה לא מקצועית, רהיטים עלולים ליפול במקרים נדירים. אלה לרוב אינם ריקים במטבח, ולכן הם כבדים מאוד וזה יכול להוביל לפציעות. עם כל ארונות המטבח על הרצפה, אין לך מה לדאוג.

כמה צדדים שליליים של המטבח ללא ארונות קיר

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים פונקציונל מינימליסטי מודרני אקלקטי תכליתי

גם במקרה זה חל הכלל: אין ארון קיר? אין בעיה! מצד אחד, תוכנית כזו לא ממש אפשרית בדירות קטנות, שבהן לכל סנטימטר של שטח יש את המשמעות הפונקציונלית שלה. חוסר המקום מרגיש ברור. המודולים העליונים מעשיים ויוצאים לעזרה כאשר היקף החדר אינו מספיק להתקנת רהיטים. במטבח ללא ארונות קיר יש לך גם מבט מלא, כך שניתן לראות מיד את כל הפגמים בגיאומטריה של הקירות. אפילו טביעות אצבע על משטחים מבריקים בתאורה טובה ייראו בבירור. הדחייה של המודול העליון דורשת לעתים קרובות סידור מדפים פתוחים, אשר צוברים במהירות את האבק, האדים והלכלוך.

אחסן כלים במטבח ללא ארונות עליונים

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות מעשיים לופט בסגנון תעשייתי

באופן עקרוני, אנו ממלאים ארונות תלויים בכלים או במוצרי מזון בעלי אורך חיים. מזנון נפרד יכול להחליף יחידות מגושמות. בנוסף, הצבע והסגנון של השולחן לא חייבים להיות דומים לשאר הרהיטים. האפשרות הטובה ביותר תהיה סידור הדומה למזווה. זה מאפשר לך לאחסן סירים, מחבתות, קופסאות שימורים וציוד מזון בו זמנית. אתה יכול להתקין חדר אחסון כזה בפינה או בנישה, אם יש.

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות מעשיים מלחי עיצוב מינימליסטי פונקציונלי

גם בידוד הביתן או המרפסת שליד המטבח הוא פתרון טוב. ניתן להרחיב את שטח המטבח עם מדפים מבודדים שעליהם ניתן להניח כלי מטבח בנוחות. כמובן, עיצוב זה אינו יכול להחליף לחלוטין את הארונות המובנים, אך פותר באופן חלקי את בעיית האחסון. אבל אתה צריך להיות מוכן שעיצוב מינימליסטי כזה נועד ברוב המקרים לעיצוב מחדש רדיקלי.

עיצוב מול פונקציונאליות: כיצד לבחור את הסגנון?

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות מעשיים סקנדינביים מינימליסטיים פונקציונליים

למטבח ללא ארונות קיר יש את המאפיינים המיוחדים שלו. הפינוי הבנאלי כאן לא יספיק. אתה צריך סגנון, שמטרתו העיקרית היא לספק לחלל אור ופונקציונליות. היישור הסגנוני צריך להדגיש את התכונות הללו. כדי להפוך רעיון זה למציאות, עליך להשתמש ברהיטי מטבח מתאימים בכמות הנכונה. בסגנון הקלאסי, מטבחון ללא ארונות קיר הוא די בחירה לא סבירה, אך עבור גרסאות מודרניות, פריקת המפלס העליון מקובלת בהחלט. בסגנון הקונסטרוקטיביסטי, בהכרח משתמשים בארונות ובמדפים, ולעתים רחוקות הם דחוסים מלאים בכלים. אלטרנטיבה עיצובית זו משתלבת במינימליזם ובסגנון הסקנדינבי.

עיצוב מטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות פרקטיים עיצוב מינימליסטי פונקציונלי לבן יוקרתי מבריק

בעת עיצוב הפנים, עליך לקחת בחשבון גם את הגיאומטריה של החדר. אם יחידות המטבח התחתונות מחברות קיר לחלון על הארונות העליונים, זו אופציה לא מעשית יותר. יש להשאיר קיר ריק לקישוט, עליו תוכלו למשל לצרף מדף ארוך. ניתן לשלב אי מטבח עם מונובלוק, שניתן לראות בו כיחידה מבנית של הקיר. למרות היקף ההפחתה בפועל במטבח, הוא נשאר גדול מבחינה ויזואלית.

התאורה הנכונה במטבח ללא ארונות קיר

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ארונות קיר ארונות קיר רעיונות פרקטיים נברשות סלון מינימליסטיות פונקציונאליות

במטבח הקטן אפשר בהחלט לתלות נברשות מהתקרה. ככל שהחדר גדול יותר, כך הוא דורש יותר תאורה. לעתים קרובות הדבר מחובר לקיר שמעל משטח העבודה, אך ישנן גם אפשרויות אחרות. אחד מאלה יהיה לסדר את המנורות ברצף על נגררים ארוכים. אם יש לך מדף, אתה יכול גם להתקין את הנורות בחלקו התחתון. תאורת הלד בתקרה ובמדפים מוסיפה גם היא לסגנון המודרני במטבח ללא ארונות קיר. בסגנון הבית הכפרי, מנורות שולחן מתכווננות ומנורות רצפה משמשות גם במטבח.

עיצוב המטבח ללא ארונות קיר ריהוט ארונות קיר רעיונות פרקטיים אלמנטים בעיצוב שולחן עץ בסגנון תעשייתי

אתה יכול להפוך מטבח ללא ארונות קיר מעניין, יוצא דופן ומושך. עדיף לתכנן את כל הפרטים מראש על מנת לאפשר נוחות מירבית באזור המגורים הזה. אם הידע שלך אינו מספיק, תוכל לפנות לעזרה ממעצבים מקצועיים שהשתתפו בפרויקטים דומים. הבטיחו לעצמכם סביבה ייחודית והרמונית עם הפסדים כספיים מינימליים.