עיצוב מטבח בסגנון כפרי משטח צפחה, עיצוב עצות סקנדינביות

אולי שמעת או ראית משטחי מטבח צפחה. אם לא, אז הגיע הזמן שתעשה זאת! הם מאוד פופולריים והופכים את המטבח שלך למשהו מאוד מיוחד. עם זאת, לפני שאתם מחליטים על השיש הייחודי מאבן טבעית, כדאי שתדעו היטב על כך. כי למרות שהיא מהווה אלטרנטיבה זולה לסוגי אבן אחרים, ישנם לא מעט דברים שכדאי לדעת על צפחה. ריכזנו במאמר זה כמה עובדות מעניינות על משטח העבודה של הצפחה, כמו גם טיפול וניקוי נאותים. למד מה עליך לחפש ביחס לשימוש באבן במטבח!

מטבח עם משטח עבודה צפחה – מהו צפחה?

משטח צפחה עיצוב מודרני אי מטבח מינימליסטי

כמו כל סלע אחר, פצלים נוצרו במשך מיליוני שנים. סוג זה של אבן נוצר במיוחד על קרקעית הים, שעליה התיישבו המוני חימר ובוץ. במהלך השנים נחשפו ההמונים שוב ושוב לתנועות הלוחות הטקטוניים. הלחץ שנוצר הבטיח צפיפות גבוהה של סלע המשקעים. זו גם הסיבה שהאבן הטבעית כל כך מתאימה כמשטח עבודה למטבח. משטח העבודה של הצפחה הוא חזק ויחד עם זאת יפה למראה.

משטח עבודה צפחה ריהוט מודרני תאורה משטח עבודה למטבח שחור

אך ישנן גם גרסאות שונות, שלא כולן נבחרות כמשטחי עבודה צפחה למטבח. בגדול, הם שונים במבנה השטח שלהם. בעוד שניתן לראות את היווצרות המשטח המחוספס, כביכול, מכיוון שהוא בעל מראה דמוי מדרגה, הרי שהצפחה המוברשת שוב חלקה יותר. עם זאת, יש משטח דמוי גל. גרסה שלישית היא אבן הצפחה החתוכה. למרות שיש לו מראה מודרני ואלגנטי בשל המשטח החלק והמאט שלו, הוא עדיין משמש לעתים רחוקות מכיוון שהוא פשוט חסר את המראה האופייני והטבעי..

ארונות תצוגה מזכוכית משטח צפחה

מבנה המשטח תלוי בעיקר במוצאו. יש שני צפחה מחוספסת יותר כמו אלה מפורטוגל או מהודו, בעוד שצריך להשתמש בצפחה הדרום אמריקאית למבנה עדין יותר. ניתן למצוא צפחה גם בגרמניה. הוא נקרא צפחה של מוזל. אך בשל תכונותיו הוא לא ממש מתאים למשטח עבודה צפחה. במקום זאת, הוא משמש לייצור אריחי גג. אין ספק שכבר ראית אריחי גג מצופים. חזיתות מעוצבות לעתים קרובות גם עם לוחות כאלה.

משטח עבודה אטרקטיבי מאבן בצבעים שונים

עצות צפחה משטחי ניקוי עיצוב מטבח ביתי

גם אם בדרך כלל אתה חושב שצפחה היא שחורה, אבן טבעית קיימת בצבעים וגוונים רבים ושונים. הסיבה לכך היא העובדה שהצפחה מורכבת ממינרלים שונים וגדלי תבואה בכל מקום, הקובעים את צבע הסלע. בנוסף לשחור, לעתים קרובות ניתן למצוא צבע אפור וגווני כחול שונים אינם נדירים. אפור בהיר ואנתרציט בפרט פופולריות מאוד עבור משטחי עבודה צפחה. אבל זה לא מספיק. גם אם הוא נמצא לעיתים רחוקות, ניתן לבחור גוון ירוק אטרקטיבי למשטח עבודה צפחה, או לחום זהוב או כתום.

משטח העבודה למטבח מאבן לפני השימוש הראשון וטיפול נכון

משטח עבודה למטבח עץ צפחה נירוסטה ריהוט מטבח טיפים טיפול אבן

למרות צפיפותה, האבן מתאפיינת במשטח מחוספס שבו לכלוך כגון שומן ומים נאספים ויוצרים כתמים. מה שנקרא הספגה הוא חובה בהחלט לאבן מסוג זה! אין פירוש הדבר אלא שהאבן מעובדת בשמן אבן טבעי מיוחד או בשעווה מאבן טבעית. החורים הזעירים אטומים בצורה כזו, כביכול, ולכלוך כבר לא יכול לחדור, מה שכמובן מקל מאוד על הניקיון. ההספגה לתחזוקת משטח העבודה של הצפחה חוזרת על עצמה אחת לשנתיים כדי להבטיח הגנה טובה ולמנוע מראה משעמם. זה גם מונע מהתייבשות האבן. הספגה היא פשוט חלק מתחזוקה של משטח העבודה.

כיור מטבח משטח השיש, השראה, אי מתכת

באופן כללי, התייחסו לאבן בזהירות. למרות שזה קשה, רצוי לא להניח כלי בישול חמים ישירות על משטח העבודה של הצפחה. במקום זאת, עדיף להשתמש בכרית חסינת אש. כרית משמשת גם לחיתוך. אם נשפכים מים או נוזלים אחרים, עדיף לנגב אותם מיד במקום להסתכן בכתמים מכוערים. כל עוד אתה זוכר את זה, שום דבר לא מפריע לך להשתמש במשטח עבודה צפחה.

נקו את משטח העבודה של הצפחה

משטח שיש משיש משלב שילוב של רעיונות לריהוט טיפים לטיפול

אם כבר יש לך ניסיון בניקוי אבנים, זה יהיה שימושי עבורך, כי אין שום דבר אחר שיש לקחת בחשבון באבן צפחה. לכל אלה שטרם עסקו באבן טבעית, חשוב לדעת כי ניקוי במים מספיק לחלוטין. אם מדובר בלכלוך עיקש יותר וכתמים כגון גריז, ניתן להשתמש גם בסבון רך. אחרת, יש להיזהר בבחירת חומר הניקוי. אסור להכיל חומצות! כמו כן יש להימנע מספוגים מגרדים כשהם מגרדים את פני השטח. אם אתה משתמש בסוכנים עדינים ובמטליות או ספוגים, תוכל אפילו להסיר שריטות קטנות ממשטח העבודה של הצפחה במהלך הניקוי..

מה עולה משטח צפחה?

לוח מטבח משטח צפחה בצבע אפור בהיר מראה אבן טבעית

מחיר הצפחה נקבע כמובן בעיקר על פי מוצאו. גרסאות מברזיל זולות משמעותית מאלו מהודו מכיוון שהן פשוט פחות נפוצות. עם זאת, בסך הכל אתה יכול לצפות שמשטח עבודה צפחה יעלה לפחות 2000 יורו ליצירה באורך ארבעה מטרים. תנו למומחה למדוד ולייצר עבורכם את הצפחה המיוחדת על מנת להשיג איכות טובה ומראה מושלם. אבל נניח שזו השקעה טובה כשאתה קונה משטח כזה.

כיור צפחה משטח השיש רעיון אצילי

אם עדיין יש לך ספקות לגבי ההתנגדות, אבל אתה בהחלט רוצה את המראה הייחודי במטבח שלך, אתה יכול גם לבחור חלופה. אם אתה מעריך משטח עבודה מאבן, תוכל לבחור גם בגרניט הבלתי רגיש כמשטח עבודה למטבח במקום צפחה. יש גרסה נחמדה באנתרציט, שבמצב הלא מלוטש דומה מאוד לאבן הצפחה. אז הקפד לברר עוד לפני שתקבל החלטה. ובעוד אתה בתהליך בחירת משטח עבודה למטבח מאט, מדוע שלא תשקול כיור תואם? צפחה היא גם מעולה בשביל זה. הספגה היא שוב חובה לחלוטין!