משטח עבודה מגרניט - מטבח - מודרני - מינימליסטי - נטול ידיות - שחור ולבן

משטח העבודה במטבח צריך להתמודד עם אתגרים רבים – התזות מים, סירים חמים וסכינים חדות. בנוסף, הוא אמור לעמוד היטב בפני לכלוך וכתמים או שיהיה קל לניקוי. אבן טבעית במטבח מרשימה במראה האלגנטי שלה ובחוסן המעשי. יש לכם את האפשרות לבחור בין: גרניט, שיש ואבן צפחה. אמשטח גרניט הוא חזק במיוחד ויעמוד בדרישות הגבוהות ביותר.

משטח גרניט – בחירת המשטח הנכון למטבח

משטח עבודה מגרניט - מטבח - אפור - לבן - אי מטבח - טיח

מבחינה פרקטית, משטח העבודה הוא מה שמגדיר את המטבח. הוא צריך לעמוד בעומסים רבים במשך זמן רב מאוד, והוא גם חייב להיות מושך מבחינה ויזואלית. אבן טבעית היא תמיד אופנתית ולכן היא תמיד פתרון טוב. אבן קשה כמו גרניט משפרת את ציוד המטבח ומבטיחה שימוש לטווח ארוך. גם מסיבות טכניות, משטח מחומר זה מציע יתרונות רבים.

עשוי יפה מאבן טבעית – משטח עבודה מגרניט למטבח

משטח שולחן-גרניט-מטבח-חום-שחור-גרגר-מטבח

משטח עבודה מגרניט מעוצב בצורה אופטימלית לשימוש יומיומי אם הוא מלוטש עד מבריק. זה לא רק נותן למשטח גימור אצילי, אלא גם מקל על הטיפול ועמיד.

משטח עבודה למטבח מאבן טבעית – מהו גרניט?

משטח עבודה מגרניט -קיש-פרט-שחור-חום-זהב

גרניט הוא סלע פלוטוני. הוא נובע מסלע וולקני נמס עמוק באדמה המתקרר לאורך מאות אלפי שנים. במבנה שלה ניתן לזהות קוורץ, פער שדה ונציץ. הגרניט זמין בניואנסים צבעוניים דמיוניים – מאפור בהיר ועד ניואנס כחלחל, אדמדם וצהבהב, אך גם בגוונים שחורים וחומים קלאסיים..

משטח עבודה מגרניט חום אפור למטבח העץ המודרני

משטח עבודה מגרניט - מטבח - חום - אפור - מטבח מעץ - נירוסטה

אף אבן טבעית אחרת לא מתקרבת לקשיות הגרניט. הוא אינו רגיש לשריטות וכתמים, יכול לעמוד בטמפרטורות של עד 600 מעלות צלזיוס, אינו סופג נוזלים ולכן הוא פחות רגיש לחומצות מאשר שיש.

איטום משטחי גרניט – טיפים מועילים

משטח עבודה-גרניט-מטבח-אצילי-שיק-עיצוב-אדום-שחור-מודרני

לאחר התקנת לוח הגרניט על ידי מומחה, הוא גם אטום. לאחר הטיפול הנכון, האבן הופכת לדוחה מים ועמידה יותר במשך עשר עד 15 שנים. אותו הדבר ניתן לעשות לאחר מכן בעזרת חומר איטום שתוכנן במיוחד עבור גרניט.

משטח עבודה מגרניט במצב טוב לאורך זמן – עצות לניקוי

משטח עבודה-גרניט-מטבח-חום-בז '-עיצוב מודרני

בעיקרו של דבר, אבנים טבעיות שאינן ספוגות רגישות מאוד לחומצות. הגרניט בולט כעמיד מכולם בפני מים קשים, חומץ, מיץ ואלכוהול. מדוע החומר מתאים באופן אידיאלי לשימוש במטבח יומיומי. עם זאת, שומנים ומיצי פירות יכולים להשאיר כתמים מכוערים לאחר חשיפה ממושכת ולכן יש להסירם במהירות.

נקו את משטח העבודה הגרניט היקר כראוי

משטח גרניט -מטבח-אפור-מודרני-חיפוי קיר

את משטחי הגרניט כדאי לנקות בעזרת מעט נוזל כביסה ומטלית לחה. בעת ניקוי משטח העבודה מגרניט, יש להימנע מחומרי ניקוי המכילים שמן או אגרסיביים מדי. אלה יכולים להיספג במבנה האבן הדק מאוד אך הפתוח של האבן וכך ליצור כתמים.

שמור על משטח הגרניט כל יום

משטח עבודה מגרניט-קוש-עיצוב מודרני-עיצוב לבן-אפור-זכוכית

הטיפול הטוב ביותר של משטח העבודה בגרניט כולל ניקוי קבוע. למרות שהגרניט עמיד לטמפרטורות גבוהות, רצוי לא להשאיר עליהן סירים, מחבתות ופריטים חמים לפרקי זמן ארוכים..

בחירת משטח גרניט למטבח – ממה כדאי להימנע??

משטח עבודה-גרניט-מטבח-מודרני-מבריק-שחור-אפור

עם הזמן, עציצים, אגרטלים ומיכלים יכולים להשאיר סימני מים על פני השטח. יש להימנע גם מחומרי ניקוי המכילים אמוניה, תפוז, לימון או חומץ וכן חלקיקים שוחקים. יש לנגב במהירות קפה שנשפך ומשקאות מוגזים.

משטח גרניט מודרני בהשוואה לאבן מלאכותית

אי מטבח

הגרניט הוא חומר טבעי פופולרי בשל המראה האלגנטי והעמידות שלו. הוא מציע מגוון רחב של עיצובים שלחומרים סינתטיים קשה מאוד לחקות אותם בכלל. דווקא הגרעין האחיד והניואנסים הבולטים בעומק החומר אינם ניתנים להשגה בעזרת אבן מלאכותית. הוא מאופיין במראה אבן אפילו התואם את הגופנים המודרניים של מבריק ארונות המטבח. האבן המלאכותית מורכבת בעצם משרף, פיגמנטים צבעוניים וחתיכות קטנות של אבן טבעית ויכולה להיפגע מחום.

משטח גרניט איכותי בהשוואה לשיש

שולחן עבודה-גרניט-מטבח-מודרני-מינימליסטי-לבן-אפור-קצוות

בדומה לגרניט, השיש עמיד בפני חום, אך הוא רגיש מאוד לחומצות ושמנים. יש לספוג את החומר באופן קבוע – בדרך כלל פעמיים בשנה. מכאן שזה קצת יותר זול מגרניט. משטח שיש הוא חובה לאופים, מכיוון שהוא ישמור על טמפרטורה קרירה גם כאשר אנשים עובדים קשה על זה.

משטח גרניט מול צפחה ואבן גיר

משטח עבודה-גרניט-מטבח-מודרני-פרקט-רצפת-לבן-תקרה

אלטרנטיבה נוספת למשטח עבודה איכותי היא אבנים טבעיות כגון צפחה ואבן, אותן ניתן לקחת בחשבון בעת ​​עיצוב המטבח. אלה אינם כה יקרים, אך עדיין יקרים יותר מאלו העשויים מחומרי אמנות. בעיקרו של דבר, הם גם עמידים בחום, אם לא באותה מידה כמו גרניט.

משטח גרניט – המחיר

משטח עבודה-גרניט-מטבח-אדום-עץ-מטבח-שיק-מודרני

אבנים טבעיות נראות אציליות מאוד והן חזקות במיוחד. משטח עבודה מגרניט אינו רגיש לקיצוץ חום ושריטות, ומים אינם יכולים להזיק לו. בשל עמידותם ואריכות ימים, עליך לחפור עמוק לתוך כיסך ולהוציא כ -250 יורו למטר.

משטח גרניט רק באזור הבישול

שולחן עבודה-גרניט-מטבח-עיצוב מודרני-עיצוב-אפור-גז

אם משטח עבודה מגרניט אינו מקובל מסיבות כלכליות, ניתן, למשל, להשתמש בגרניט רק לאזור הבישול ולשאר השטח – אבן מלאכותית. יש אינספור חלופות ושילובים אפשריים – זה רק עניין של טעם.

בחירה נכונה של השיש – טיפים מועילים

שולחן עבודה-גרניט-מטבח-אפור-ירוק-גרגר-שולחן אוכל

בעת בחירת משטח עבודה למטבח, מלבד המחיר, הגורם החזותי הוא המכריע. בפינות בהן מחוברים שני לוחות, החומר אמור להופיע כלוח שלם. הבעיה משפיעה במיוחד על אבן טבעית, מכיוון שהיא יכולה להשתנות מאוד בצבע מחתיכה לחתיכה.

בחירת משטח עבודה מגרניט או אבן טבעית אחרת – גורמים אחרים משפיעים על הבחירה

משטח עבודה-גרניט-מטבח-לבן-אפור בהיר-סגנון בית כפרי מודרני

החומר למשטח המטבח צריך להיות בהרמוניה עם הארונות והרצפות, כפי שנבחר כך שיתאים לסגנון ולארכיטקטורה של הבית. לדוגמה, משטח צבעוני בהחלט לא יתאים למטבח לבן בסגנון כפרי.

משטח עבודה עשוי גרניט בשמנת משתלב בצורה מושלמת עם מטבח העץ המודרני

שולחן עבודה-גרניט-שמנת-קטן-עץ-עיצוב-מטבח

משטח עבודה מגרניט למטבח עץ בסגנון כפרי מודרני

השיש-גרניט-מטבח-מודרני-בסגנון כפרי-עץ-אפור

אבן טבעית הייתה התאמה אידיאלית למשטח העבודה מעץ גרניט במטבח העץ המודרני

שולחן עבודה-גרניט-מטבח-מודרני-עץ-מטבח-אפור-מטבח-אי