רעיונות קישוט עם פרחים סלון-יען-שולחן קפה-שולחן אוכל-אדן חלון

אין ספק שאתה אוהב פרחים וצמחים ירוקים שאתה מסדר לפי השיטה הקלאסית: מסודרים בנפרד או בקבוצות בפנים, בחוץ אתה יכול אפילו ליצור פינה ירוקה וגן החורף הוא חלום של ממש! היום אנחנו רוצים לתת לכם כמה השראה רעיונות לקישוט עם פרחים וצמחי בית מופע שיביא מגע אינדיבידואלי ומודרני לפנים שלך.

דקו-רעיונות-צמחי בית-סלון מודרני

רוב צמחי הבית דקורטיביים בכל ימות השנה, אך ישנם כאלו הפורחים בצורה מרהיבה בעונות מסוימות, כגון רקפות ופוינסטיות. כמה פרחים רב שנתיים נטועים במיכלים, כגון צבעונים, יקינתונים, חרציות, גרברות, מתאימים מאוד גם לקומפוזיציות פרחוניות מעניינות, הם יכולים גם להביא הרבה צבע ורעננות לפנים שלך. דרך מהירה לעשות סידור פרחים יעיל היא באמצעות פרחי החיתוך. הם מכניסים לבית שלך צבע, ארומה ופתק רומנטי.

רעיונות לקישוט עם פרחים – איך לסדר אותם?

קישוט-רעיונות-צמחי בית-אנכי-גן-קיר

אם יש לך כמה צמחים בודדים, תוכל ליצור הרכב כה מעניין. ניתן לסדר את הצמחים בהרכב של שלושה או חמישה. אם הסידור כולל יותר מחמישה צמחים, מומלץ להסתיר את מיכלי הפרחים. סידור אותם צמחים באותם מיכלים בקו ישר מרשים מאוד אם זה תואם את עיצוב הפנים בחדר.

רעיונות קישוט עם פרחים במיכלים שונים

קישוט-רעיונות-פרחים-טרסה-בטון-אבני גן

אם יש לכם קבוצה גדולה של צמחים לסידור, רצוי להסתיר את העציצים מאחורי לוח דקורטיבי שנבחר במיוחד. אפשרות נוספת היא לשתול את הצמחים במיכלי בטון או לבנים.

ואיך אתה אוהב את הרעיון לעצב קיר מחיצה מעוטר בצמחים ירוקים ויפים? או שאתה יכול לסדר קיר ירוק בחצר שלך. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הצמחים הנכונים ולסדר אותם היטב. קיר זה יהיה מושך עיניים נהדר, אך הוא גם ייתן לך הרבה רעננות ואנרגיה טבעית.

פרחים צפים במים

רעיונות לקישוט עם פרחים - נרות צפים - קערת זכוכית

הפרחים שצפים במים תמיד נראים מקסימים. הם מתאימים לקישוט הפנים באירוע חגיגי או כשאנחנו ממהרים להמציא משהו מרהיב לקישוט שלנו.

Tillandsia – צמחים חסרי שורש

tillandsia-plants-rootless-mirror-frame-מוטבע

רוב הצמחים הם אפיפיטים, מה שאומר שבבית הגידול הטבעי שלהם הם גדלים על ענפי עצים וסלעים, המחוברים על ידי שורשים מיוחדים. צמחי האפיפיט מסופקים בלחות וחומרים מזינים דרך העלים שלהם ישירות מהאטמוספירה. רוב נציגי סוג הצמחים הזה מראים פרחים יפים ומרהיבים, המלווים לעתים קרובות בצבעים עזים ומושכים את העין. צמחי האפיפיט כמעט ולא זקוקים לאדמת עציצים כדי לגדול, הם יכולים לגדול במצע קטן בסידור רוחבי. אנחנו יכולים לתלות אותם על התקרה או על קיר, גם שם הם יסתדרו. אפשרות מעניינת נוספת היא לסדר אותם על ענף או עץ הדומה לסביבתם הטבעית, כך שזה מושלם לצמיחתם.

בחירת צמחים

עצות דקו-רעיונות-צמחי בית

בעת בחירת צמחים, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא טמפרטורת החדר, היא לא צריכה להיות מתחת ל-12-15 מעלות. צמחי הבית לא אוהבים טמפרטורות נמוכות או תנודות טמפרטורה גדולות, כמו חמים במהלך היום וקר בלילה. הם שונאים זרמי אוויר ומיזוג אוויר. אל תשאיר את הצמחים שלך על אדן החלון או מעל רדיאטור, שכן חימום עלול להזיק להם. רוב הצמחים מעדיפים חדרים מוארים מתוך אור שמש ישיר. צמחים בעלי עלים בהירים זקוקים ליותר אור מאחרים. זה חל גם על מיני צמחים פורחים. בנוסף, ניתן לשפר את ההשפעה של הרכב הצמחים באמצעות תאורה מתאימה, ישנן מנורות מיוחדות המשמשות מקור אור נוסף בפנים כהים. למטבח ולחדר האמבטיה, שם הטמפרטורות והלחות משתנים מאוד, עליך לבחור צמחים שיכולים לסבול תנאים אלה.

מבחר מיכלי פרחים

קישוטים-רעיונות-צמחי בית-ציורי קיר-דקל

בהתאם להעדפות האינדיבידואליות שלך, כמו גם למיקום ולאופן סידור הצמחים, ניתן להשתמש במיכלים פשוטים, מודרניים או כפריים, אך גם כאלה עשויים פלסטיק או קרמיקה. גידול הצמחים במצע הצמח מאפשר גם שימוש במיכלי זכוכית שקופים.

טיפול בצמחים

דקו-רעיונות-צמחים-פנימיים-מקום שטוף שמש

השקיית הצמחים הנטועים באדמה חייבת להיות פרופורציונלית לטמפרטורה: כאשר הוא קריר, צריך להשקות פחות פחות, כשהוא חם – לעתים קרובות יותר. פני כדור הארץ, העשויים להיראות יבשים, אינם קריטריון לכך שהצמח זקוק למים. עדיף לבדוק את אדמת העציצים בעומק של 5-7 ס”מ בעציץ ולקבוע את המצב הנוכחי של לחות הקרקע לפני שאתם משקים את הצמח. מומלץ לדשן את הצמחים אחת לשבועיים -שלושה. רוב צמחי הבית אוהבים לחות גבוהה יותר, לכן וודאו שהם מקבלים מספיק לחות גם מהעלים שלהם.

כל מרחב מחיה יפה יותר עם צמחים ירוקים

קישוט-רעיונות-פרחים-צמחי בית-סלון-ריהוט עץ

פרחים חתוכים באגרטלי זכוכית

קישוט-רעיונות-חתך-פרחים-ורדים-פרחים בודדים-זכוכית-אגרטלים

לייפות בקבוקי זכוכית בצבעי פסטל

קישוטים-רעיונות-חתכים-פרחים-פסטל-צבעי-בקבוקים

גינת עשבי תיבול קטנה במטבח

דקו-רעיונות-מטבח-עשבי תיבול-צמחים

לנצל את החלל האנכי במרפסת בצורה מיטבית

רעיונות קישוט עם פרחים מחצלות במבוק למרפסת גן אנכית

קישוט-רעיונות-פרחים-עציצים-צמחים-עץ-בניין-קיר

קישוט-רעיונות-עציצים-אנכיים-סורג

רעיונות קישוט עם פרחים - צמחים פקחים - נרקיסים - יקינתונים - קערה

רעיונות לקישוט עם פרחים-יקינתון-סידור בצד

רעיונות לקישוט עם פרחים, כוס ביצה, מעמד לעוגות זכוכית, פרחי חתך

קישוט-רעיונות-צמחי בית-סידורי-סידור