בתחילת אולימפיאדת 2021 בטוקיו, יש הזדמנות לארגן משחקי ספורט לילדים בגינה שלכם! בהתבסס על רוח האולימפיאדה, הילדים יכולים להתחרות זה בזה בענפי ספורט שונים. כדי להפוך אותו לא רק למהנה אלא גם לבטוח, ריכזנו עבורכם מספר משחקי אולימפיאדת ילדים שתוכלו לשחק בחוץ ובמרחק בין השחקנים.

משחקי חוץ באולימפיאדת הילדים: התכנון

משחקי אולימפיאדת ילדים מארחים רעיונות

ארגון אולימפיאדת ילדים בגינה משלכם אינו קשה. למרבה המזל, ישנם משחקי ספורט רבים שניתן לשחק ללא ציוד מיוחד. להלן מספר הצעות לדיסציפלינות השונות לילדים בבית הספר היסודי. תכנון טוב נחוץ כדי להבטיח הנאה. המשחקים צריכים לבדוק את הכישורים והמהירות של הספורטאים הקטנים ולקדם את רוח הצוות.

אולימפיאדת ילדים לילדים בבית הספר היסודי: יום 1

משחקי ספורט ללא ספק לילדים בלהבה האולימפית של בית הספר היסודי

ביום הראשון הילדים יכולים לשבת ולצייר ולקשט את גופיות הקבוצה שלהם כרצונם. אתה יכול גם להכין לפיד להבה אולימפית מקרטון, נייר אפייה ונייר משי. בזמן שהילדים מגבשים את הקבוצות ומנסים את החולצות, תוכלו להכין את הגן למשחקי הספורט הקרובים. הסר אבנים במדשאה כדי שלא יהוו סכנת נסיעה.

אולימפיאדת ילדים, יום 2

פרס מדליית המשחקים האולימפיים לילדים מממתקים

אפשר להתחיל ביום השני! כל צוות צריך לעבור מספר תחומים וההורים מעניקים נקודות ולכתוב את התוצאה של כל ילד על כרטיס בול מיוחד. בסוף אתה יכול לארגן טקס הענקת פרסים שכל הספורטאים יכולים לקחת בו חלק. לאחר מכן הילדים מקבלים מדליות מעוצבות באהבה ומתנות עטופות בנפרד.

אם אתה רוצה לארגן אולימפיאדת ילדים ליום הולדתו של ילד, ניתן להשמיט את הפעילויות ביום הראשון. אם תקנות הקורונה המקומיות אינן מאפשרות לאנשים רבים להתאסף בחיק הטבע, המשפחה יכולה לשחק יחד בגינה.

משחקי ספורט לילדים: תחומים ללא מגע גופני

משחקי אולימפיאדת ילדים עם רעיונות למרחקים לתחנות

להלן נפרט מספר הצעות למשחקי ספורט לא פיזיים שהספורטאים הקטנים יכולים לעבור. משחקי צוות בהם הילדים מתגברים בנפרד על מכשולים ולאחר מכן מעבירים שרביט מתאימים במיוחד. זה מקדם את רוח הקבוצה, אך משחק עם מרחק אחד מהשני. כמו כן, כדאי לסדר את התחנות כך שהילדים יוכלו להירגע לאחר פעילות גופנית. לדוגמא: לאחר ספרינט, טיול צמיגים או ממסר מכשולים, יכול להיות זריקת סיכון או באולינג. חלקו את הילדים למספר צוותים. על כל צוות לכל הפחות 3 ועד 6 משתתפים לכל היותר.

משחקי ספורט מתאימים ללא ספק: מירוצי ממסר, ריצת קנגורו, כמו חסידה שקופצת על רגל אחת, קפיצה לרוחק או קפיצה לרוחק מחצלת, זריקת קבוצה או זריקת סיכון, באולינג.

התחנות האולימפיות של הילדים במבט חטוף

סקירה כללית על תחנות המשחקים האולימפיים לילדים

ריכזנו בסך הכל 10 תחנות ותיארנו אותן יחד עם החומרים הדרושים. שמונה עד עשר תחנות אידיאליות לילדים בבית הספר היסודי. רוב המשחקים אינם תופסים מקום רב, אך יש לשחק אותם על כר הדשא. אם הגן אינו מספיק גדול, תוכלו לבנות תחילה 5 תחנות ולאחר מכן להרכיב את חמש הבאות.

 • תחנה 1. לוח מכשולים
 • תחנה 2. קפיצה לרוחק
 • תחנה 3. מירוץ, מרוץ שק, מסלול מכשולים
 • תחנה 4. השלכה ארוכה
 • תחנה 5. באולינג
 • תחנה 6. זריקת כידון
 • תחנה 7. התעמלות קצבית
 • תחנה 8. חץ וקשת
 • תחנה 9. תכונות מים
 • תחנה 10. קרן איזון

משחקי ספורט בחוץ: ממסר מכשולים תחנה 1

רעיונות ממסר מכשולים למשחקי ספורט עם מרחק לילדים בבית הספר היסודי

המשתתפים מתחלקים לצוותים. מחצית מהמשתתפים עומדים מאחורי קונוסי הסימון בהתחלה, החצי השני מאחורי קונוסי הסימון למטרה. ההורים מתחלקים גם לשתי קבוצות – הראשונה בהתחלה, השנייה בסיום. הזמן מתחיל ב”לך “. כל משתתף יכול לרוץ רק פעם אחת, ואז צריך למסור את השרביט ולרוץ אחורה. הילדים יכולים לבחור: או שהם קופצים מעל אטריות הבריכה או שהם זוחלים למטה.

משחקי אולימפיאדת ילדים לילדים עבור ממסר מכשולים בחוץ

חומרים נחוצים:  

 • 5 מכשולי אטריות בריכה בצבעים שונים.
 • 4 חרוטי סימון
 • שעון עצר (אתה יכול גם להשתמש באפליקציית שעון עצר בטלפון שלך)

היכן בגן תוכלו להקים את ממסר המכשולים: ליד המרפסת, בית הקיץ, בצל עץ גבוה. כשהילדים משחקים בזה אחר זה, צריך שיהיה להם מושב נוח בצל.

גובה מרבי של המכשולים: 60 ס”מ. מרחק בין המכשולים: 1 מטר. אתה צריך בסך הכל 5 מ”ר למשחק, ובהתאם למספר השחקנים, 2-3 מ”ר חופשי מאחורי קונוסי ההתחלה והסיום.

משחקי ספורט לילדים: תחנה 2. קפיצה לרוחק

תחנות האולימפיאדה לילדים קפיצות לרוחק לילדים בבית הספר היסודי

כל המשתתפים מקבוצה מתייצבים בהתחלה. שאר הקבוצות יכולות לשבת סביב המחצלת. המשתתף הראשון לוקח רץ קפיצה לרוחק. ההורים מודדים את מרחק הקפיצה ומסמנים את נקודת הנחיתה בגיר.

חומרים נחוצים:  

 • מחצלת (אתה יכול לחתוך את המחצלת מבד ולהדביק אותה על הדשא) או
 • תרסיס גיר לדשא איתו ניתן לצייר את המחצלת על הדשא. התרסיס מבוסס על מים ונעלם ברגע שאתה משקה את הדשא או יורד גשם.
 • גיר בצבעים שונים
 • סרט מדידה
 • 2 קונוסי סימון

משחקי אולימפיאדת ילדים קפיצה דו רגליים

המקום הנכון בגינה: בצל חלקי, בשמש. אתה צריך מטר וחצי למחצלת וכ 2-3 מטרים לקראת ההתחלה. אם הדשא קצר מ -4 מטר, הילדים יכולים לבצע קפיצה דו רגליים מבלי לרוץ ריצה. שביל הגישה אידיאלי גם לקפיצה דו רגליים.

משחקי קבוצה לילדים: מרוץ תחנה 3, מרוץ שק, מסלול מכשולים

משחקי ספורט לילדים עם מרוץ שקי מרחק

הספרינט הקלאסי משעמם מדי לילדים? ואז רעיונות אלה עולים כיצד להפוך את זה למהנה יותר. החוקים: הילדים רצים זה בזה במסלול באורך 30 מ ‘. וריאציות שונות אפשריות: קפיצה על רגל אחת, שקיה, הליכה הצידה.

ניתן גם להקים מערכת קורסים עם צעצועי קטיפה וציוד משחק ולחלק כל קבוצה לזוגות. השחקן הראשון מסתכל על המסלול ולאחר מכן מנסה לעקוף את המכשולים בסלאלום בעיניים עצומות. בן זוגו יכול לתת אותות אזהרה במידת הצורך.

משחקי ספורט עם מרחק לילדים בפארקים עוקפים מכשולים בעיניים עצומות

חומרים נחוצים:  

 • שקיות פשתן
 • צעצועי קטיפה, ציוד משחקים

המקום הנכון לקורס: באמצע הדשא. הצופים יכולים לשבת במעגל סביב השחקנים כדי שלא ישוטטו בגינה.

משחקים אולימפיים לילדים בחוץ: תחנה 4. זריקה ארוכה

משחקי צוות לילדים צוותי זריקת רעיונות בגינה

הילדים מקבוצה מסתדרים בתור בהתחלה. המשתתף הראשון מנסה לזרוק את הכדור לקערה או דלי ממרחק ומקבל אחת, שתיים או שלוש נקודות לכל זריקה.

החומרים הדרושים:

 • כדור בד
 • שלוש דליים או קערות בגדלים שונים

המקום הנכון בגינה: ליד גדר הגן.

המשחקים האולימפיים לילדים: קונוס תחנה חמישית

משחקי ספורט עם מרחק לילדים לשחק באולינג

הקבוצה תור בהתחלה. החרוטים ערוכים בצורת יהלום: קונוס אחד מלפנים, שני קונוסים מאוזנים מאחוריו, שלושה קונוסים נוספים מקוזזים מאחור, ואז עוד שני קונוסים והחרוט האחרון ממש מאחור. המשתתפים מנסים בזה אחר זה להכות את החרוט עם הכדור. לכל משתתף יש ניסיון אחד בלבד, ואז הוא מגדיר את הסיכות שנפגעו. הקבוצה שהפילה הכי הרבה סיכות מנצחת.

החומרים הדרושים:

 • 10 קונוסי סימון (לחלופין: בקבוקים להחזרה עשויים פלסטיק קשיח או פחיות)
 • כדור כדור אחד (לחלופין: כדור טניס אחד)

המקום הנכון בגינה: ליד גדר הגן

משחקי ספורט לאולימפיאדת הילדים: תחנה 6. זריקת כידון

משחקי אולימפיאדת ילדים לזריקות ארוכות בחוץ. Jpeg

לכל ילד יש שלוש חניתות (שלוש קשיות) לזרוק לקערה ממרחק מטר. השחקן יכול לבחור את הקערה. אם הוא לא יכה אותה, הוא יקבל 0 נקודות. אם הוא פוגע בקערה אחרת הוא מקבל נקודה. אם הוא פוגע בקערה “שלו”, הוא יקבל 2 נקודות.

החומרים הדרושים: 

 • קרטון מלאכה למטרה
 • מצפנים ועפרונות (לציור הטבעות האולימפיות)
 • שלוש-ארבע קערות
 • קשיות (סוחטים קצה אחד של כל קש)

המקום הנכון בגינה: על גדר הגן

משחקי ספורט בחוץ: תחנה 7. התעמלות קצבית

משחקי ספורט לילדים בחיק הטבע רעיונות לאולימפיאדת ילדים התעמלות קצבית

לשם שינוי, תוכלו לארגן מסיבת מוזיקה עם הילדים. לכל משתתף 30 שניות להפגין את כישורי הריקוד שלו. נקודות ניתנות לכל המשתתפים.

חומרים נחוצים:

 • 2 טבעות וילון בקוטר 5 ס”מ
 • סרטים דקורטיביים ברוחב 5 ס”מ בצבעי קשת

המקום הנכון בגינה: על המרפסת

משחקים אולימפיים לילדים בחוץ: תחנה 8. חץ וקשת

משחקי ספורט לחץ וקשת בחוץ

חץ וקשת עם הבדל: במשחק זה, כל משתתף צריך לירות בחץ דרך חישוק. השטח שלפני הצמיג מחולק לשלושה אזורים. לכל משתתף שלושה ניסיונות. תחילה אתה יורה מאחד, אחר כך משניים ובסוף ממרחק של שלושה מטרים. ההורים מוסיפים את הנקודות. ואז הילד אוסף את החצים ונותן אותם למשתתף הבא.

חומרים נחוצים:

 • קשת וחצים עם כוס יניקה או
 • אתה יכול להכין את הקשת מאטריות שחייה או מקולבי בגדים

המקום הנכון בגינה: סביב עץ שבו אתה יכול לתלות את הצמיג.

משחקי צוות לילדים מגיל 3 שנים: תחנה 9. משחקי מים

משחקי מים בקיץ במרחק_ שחייה

אם יש בריכה בגינה, תוכלו לבצע משחקי מים שונים.

לשחות: בתחרות יכול להשתתף ילד אחד מכל קבוצה. סגנון שחייה נקבע. מי שמגיע קודם לקצה השני של הבריכה ואז שוחה במהירות חזרה לקבוצתו מקבל נקודה אחת.

משחקי ממסר: יש שתי קערות במרחק של שלושה מטרים מהבריכה. כל צוות מקבל ספוג. המשתתפים עומדים ליד הבריכה. המשתתפים הראשונים משרים את הספוגים שלהם במים, ואז רצים במהירות לקערות. כולם סוחטים את הספוג מעל הקערה ואז רצים במהירות לצוות שלהם. שם הוא מעביר את הספוג הלאה. המשחק מסתיים כאשר קבוצה אחת ממלאת את הקערה שלה עד אפס מקום.

המשחקים האולימפיים לילדים: תחנה 10. קרן איזון

משחקי אולימפיאדת ילדים מסלול קורות איזון

חבר כמה חבילות כפיות כדי ליצור קורס. הילדים מצוות צריכים לשלוט בקורס בזה אחר זה בצורה מושלמת ככל האפשר. הקבוצה ששולטת במסלול המכשולים הכי מהר מנצחת ומקבלת נקודות.

חומרים נחוצים:

 • 3-4 לוחות כפיות

המקום הנכון בגינה: נישות ופינות, תופס מעט מקום.

כרטיס ריצה לאולימפיאדת ילדים

כרטיס חותמת אולימפיאדה לילדים להדפסה ללא תשלום

כדי להבטיח כיף ביום אולימפיאדת הילדים, כל מה שאתה צריך הוא כרטיס בול. לאחר מכן זה נשאר זיכרון נחמד מפסטיבל הספורט בגינה שלך. כל שעליך לעשות הוא להוריד את כרטיס החותמת בחינם ולהדפיס אותו. ואז משחקי הספורט יכולים להתחיל!