בשר מפוצץ עגבניות עגבניות דיאטה חלבון מזון

הפופולרי תזונת החלבון של דוקאן מיועד לאותם אנשים אשר לא רק מחפשים תוצאות דיאטה מהירה, אלא גם רוצים לשמור על משקלם האידיאלי לצמיתות. בשנת 2000 פורסם ספר התזונאי “דיאטת הדוקאן” ומאז עצתו בנושא תזונה בריאה הפכה מפורסמת יותר ויותר.

לרדת במשקל עם דיאטת החלבון של דוקאן

שלבי מגוון הגיוון של pierre dukan תוכנית רישום שקדים אגוזי לוז

כל תוכנית התזונה של תזונת החלבון של דוקאן מורכב מארבעה שלבים. השלב הראשון נקרא שלב ההתקפה ומאופיין בהתנערות מפחמימות ושומן. התקופה נמשכת בין 7 ל -10 ימים. הדגש מושם על מזונות חלבון, ביניהם בשר רזה (בקר ועגל, עופות, פרות, חזיר), מוצרי חלב דלי שומן, ביצים, דגים ופירות ים ממלאים תפקיד מרכזי בתזונה בריאה. אין הגבלות על כמות המזונות הללו או על מספר הארוחות שאתה יכול לאכול. המים ששותים לא יכולים להיות פחות מ -1.5 ליטר ליום. מותר להשתמש בכמה עשבי תיבול ותבלינים, בצל וקפה וחצי כף סובין שיבולת שועל בכמויות קטנות.

דיאטת חלבון על ידי דוקאן שלב שלישי חלבון ירקות מלאים מוצרי חלב

השלב השני של תזונת החלבון של דוקאן נמשך גם כעשרה ימים ונקרא שלב הצטברות, לעתים קרובות נקרא גם שלב החיזוק. זה נחשב החשוב ביותר מכיוון שהוא אמור להוביל למשקל הממוקד. בניגוד לשלב הראשון של אכילה בריאה, כמה ירקות מותרים בשלב השני. עם זאת, חלבון נשאר המרכיב העיקרי בתזונה של דוקאן. בימים מסוימים, פלפלים, פטריות, עגבניות, מלפפונים, חצילים, תרד ואחרים עשויים להיכלל גם בארוחות המכילות חלבון. הוסיפו לתפריט היומי 2 כפות סובין שיבולת שועל. תפוחי אדמה, שעועית, אפונה, עדשים, תירס, אורז ואבוקדו אסורים בתכלית האיסור.

שמור על משקל באמצעות דיאטת החלבונים של דוקאן

משקל אידיאלי להגיע לנורמות בקרת קבלה רגילה המרה אלגנטית

השלב השלישי של תזונת החלבון של דוקאן ידוע כשלב הייצוב או האיחוד. זוהי תקופה של שינוי. שלב זה מגיע רק לאחר שהמשקל האידיאלי הושג. ערך מושם על “שמירה על המשקל” ולא עוד על ירידה במשקל.

משך תקופה זו הוא אינדיבידואלי מאוד ותלוי בהבדל בין הקילוגרמים שלפני שני השלבים הראשונים לבין הקילוגרמים שאחרי שני השלבים הראשונים. דוגמה: אם מישהו ירד בינתיים 5 ק”ג, השלב השלישי לוקח לו 50 יום.

השלב השלישי מצפה לגיוון: חזיר וכבש, גבינה, מוצרי דגנים מלאים, פחמימות חזקות, פירות. שתיים מהארוחות השבועיות יכולות בקלות להיקרא ארוחות חגיגיות – הכל מותר. בהחלט צריך לכלול יום חלבון וחשוב גם לשתות כמה שיותר מים.

השלב הרביעי של תזונת החלבון של דוקאן – כאן החיים החדשים מתחילים בהבנה חדשה של תזונה נכונה ורווחה בריאה. הירידה במשקל, ההתאמה לתוכנית התזונה החדשה ושמירה על המשקל שהושג – הכל כבר נעשה עד עכשיו. שלב זה ידוע כשלב לכל החיים או שלב התחזוקה.

יום אחד בשבוע תמיד שייך לחלבונים ויש חשיבות רבה שתמיד יהיה אותו יום בשבוע. בכל שאר הימים יש מבחר של 100 מזונות דוקאן. מומלץ לדבוק ברשימה זו ולהימנע ממזונות עתירי סוכר, שומן או עמילן. בגלל היתרונות הבריאים שלה, אי אפשר לשלול סובין שיבולת שועל. הם מפחיתים רעב ומכילים מרכיבים החשובים לגוף.

פעילות גופנית סדירה ממלאת תפקיד מכריע בכל ארבעת השלבים!

 מים עוזרים לך לרדת במשקל

זכוכית אנרגיה נוזלית הרזיה שריפת שומן זרימה לחות בריאות

מזון עשיר בחלבונים צריך להיות החבילה בכל דיאטה 

דיאטה עשירה בחלבון ביצים אגוזים עוף דגים חזיר דק

בשר בשילוב עם ירקות מבטיח תזונה בריאה 

דיאטת חלבון על ידי דוקאן שלב שני עגבניות בשר בצל רוטב רוטב

ספורט ככלי עזר לירידה מהירה עוד יותר במשקל

תנועה רעיונות ספורט לחמם חיים בריאים לרדת במשקל מהר יותר

 דגים – טעים ו  בָּרִיא באותו הזמן

דג פייר להרזיה ירקות סלמון טעים בריא חלבון גבוה