קמפינג-חופשה-מוטור-השכרה-נייד-נסיעות-גלה

נראה כי קיימות “קטגוריות נופשים” שונות בכל הנוגע לחופשה. אורחי המלון הקלאסיים מעריכים את החבילה הכוללת דאגות, קבוצת דירות הנופש אוהבת את האפשרויות שמציעה דירה זמנית קטנה, ואפילו את נהגי הקרוואנים ניתן לחלק לשתי קבוצות: הקבוצה הראשונה היא חניך קבוע מחויב ומסיע את כולם שנה באותו מקום. אחרים משתמשים בבית הנייד ממש כ”בית נייד “ומטיילים באזור. אנו שואלים את עצמנו: האם לחופשת הקמפינג יש עדיין מעמד שהיה לו פעם?

15 אוהלי קמפינג פרקטיים לרכב שלכם – חופשה חלומית בטבע

חופשות הקמפינג עדיין שובר שיאים

קמפינג נופש רטרו מוטורה חוף עצי דקל

מספר הלינות בענף הקמפינג הגרמני נמצא בשיא חדש עם למעלה מ -29 מיליון לילות בשנת 2015. תנופת הקמפינג והקיץ היפה בשנה שעברה תרמו לעלייה נוספת של 4.8 אחוזים. המספרים האלה קורא לפורטל הנסיעות camping.info וכך מראה: חופשות הקמפינג עדיין נמצאות – ובהסתכלות על המספרים אף גדלות בפופולריות. בדירוג המדינה הפדרלית מדורגת בוואריה במקום הראשון עם 5.04 מיליון לינות לינה בשנת 2015. בשנת 2015 שהו 4.62 מיליון חניכים במקלנבורג-פומרניה המערבית ו -4.02 מיליון בסקסוניה התחתונה. מעט מאוד חובבי קמפינג נמשכים לברמן, ברלין, המבורג, סערלנד וסקסוניה-אנהלט. מדינות פדרליות אלה רשמו שיעורי לילה מתחת לרף של 0.5 מיליון. מבט על המראות שמגמת העלייה הזו שצצה בשנת 2015 לא הייתה אירוע חד פעמי הערכות של הלשכה הסטטיסטית הפדרלית בשנת 2012, מכאן עולה הדבר: “במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2012 עלה מספר הלינות באתרי קמפינג בגרמניה ב -6% ל -24.3 מיליון לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת”.

אילו חניכים מבלים על אתרי הקמפינג?

קמפינג-חג-אח-לוח גבינה-בירה-שקיעה-כיסאות מתקפלים

קהל הלקוחות של מי שמחליט לבלות חופשה בקמפינג הוא קבוצה מגוונת שלרוב יש לה רק דבר אחד במשותף: לינה זמנית ניידת. רשימה זו מראה אילו חניכים יש:

בעלי קמפינג: כל מי שמחזיק בבעלות על בית נייד משלו קיבל החלטה מודעת נגד אריזה של המזוודות וטיסה בחופשה או ישיבה מרותקת במכונית במשך שעות לפני שהגיע למלון שהזמין. בעלי בית נייד בחרו לנסוע בין ארבעת הקירות (ממונעים) שלהם. ניתן לראות מגמה כאן: מאוגוסט 2014 עד יולי 2015 נרשמו לאחרונה 28,000 בתים ניידים ו -18,500 ניידים. הבית הנייד מקדים את העקומה כאן.

החניכים הקבועים: כל מי שלא רק “התאהב” בבית המתגלגל והממונע, אלא גם עם קמפינג שמציע את כל מה שהחניך יכול לרצות, מחליק במהירות לקבוצת החניכים הקבועים. הקרון ממוקם היטב ומשמש באופן קבוע לחופשה קצרה או ארוכה יותר.

האוהל הוא הצורה הקלאסית ביותר של חופשת קמפינג

קמפינג-חג-אוהל-ציוד

שוכר הקרוואנים: שוק ההשכרות בענף הקרוואנים עובר את השינויים הדרמטיים ביותר, כי כיום הוא כבר לא מושכר באופן מסורתי מספק גדול, אך קודם כל, ההצעה נבדקת באינטרנט על מנת למצוא את הקמפרה המתאים להעדפות אישיות. בנוסף לחיפוש אחר קמפינג, הנופשים צריכים לברר פרטים נוספים על סוגי הקרוואנים השונים. לפי ארנטו ישנם חמישה סוגים שונים לשם: טנדר, גומחה, קמפר, משולב חלקית ומשולב במלואו. לכל מין יתרונות וחסרונות משלו.

חניכי האוהלים: לא לשכוח את הקבוצה הזו: חברי הקמפינג שרוצים לחוות חופשה תחת המוטו “חזרה ליסודות” ומוותרים על המותרות שמציעה הציוד של רוב הקרוואנים כיום. אתם מגיעים עם אוהל שאתם מקימים בעצמכם, עם תנור גז קטן ופחיות, וחווים קמפינג בימיה הראשונים. גם האביזרים האלה לא צריכים להיות חסרים.

לחופשות קמפינג יש יתרונות וחסרונות

קמפינג-חופשה-צפון-ים-חוף-שמש-מפרש-גיטרה

לכל חופשת קמפינג יש (כמו כל חופשת מלון) יתרונות וחסרונות שיש לשקול היטב כדי לא להתאכזב מקמפינג. טבלה זו מציגה מה הם:

יתרונות חופשת קמפינג

– חופשות קמפינג אידיאליות למשפחות עם ילדים או חיות מחמד. כאן הם נתפסים לעתים קרובות פחות מעצבנים.

– חופשות קמפינג הן צורת הטיול הגמישה, מכיוון שהרכב מוכן במהירות לנסוע שוב אם מזג האוויר אינו מתאים לעונה..

– חופשות קמפינג מונעות את הלחץ של האריזה, כאשר כל מה שאתה צריך צריך להיסחט למספר מסוים של חתיכות של מטען.

– מתקני קמפינג מודרניים מציעים את אותם שירותים כמו מתקני המלון. גם כאן יש הצעות ספורט ובריאות וגם אנימציה.

חסרונות של חופשות קמפינג

– חופשות קמפינג יכולות לגרום לכך שתוכלו לארגן ארוחות בוקר, צהריים וערב בעצמכם (אך אינכם חייבים).

– חופשת קמפינג יכולה להיות זאת אומרת שיש להניף את מברשת היד פעם אחת או אחרת כאשר הצאצאים גררו טונות של חול לתוך הקרוואן.

קמפינג-חופשה-מוטורום-רטרו-w-כחול-חוף-חול

מסקנה: קמפינג עדיין אופנתי

לנוכח הרצון להיות מסוגל לפעול באופן עצמאי ככל האפשר, ניתן רק להבין שלחופשת הקמפינג יש עדיין מעריצים רבים. העיצוב המודרני יותר ויותר של אתרי קמפינג למתחמי נופש גדולים עם כל מיני אטרקציות מסייע לתעשייה להמשיך ולעלות בפופולריות.

איור 1: Pixabay.com © MemoryCatcher (CC0 Public Domain)

איור 2: Pixabay.com © Unsplash (CC0 Public Domain)

איור 4: Pixabay.com © Unsplash (CC0 Public Domain)