דירה-טיפים להורים לעתיד

תאונות הן אחת הסיבות השכיחות ביותר למוות בילדים ואינן יכולות לקרות רק מחוץ לארבעת הקירות שלכם. לעתים קרובות ממתינות בבית סכנות רבות שההורים לא ממש מודעים אליהן. גם כאשר הצאצא עומד להגיע, חשוב להשיג מידע הולם ולנקוט באמצעי זהירות. במיוחד בשנה הראשונה לחיים, להורים יש דברים אחרים לעשות מאשר לחשוב כיצד הם יכולים להפוך את הדירה הטובה ביותר לילדים. על אחת כמה וכמה כשהכל מוכן היטב. להיות פעיל הוא המוטו כאן ויכול למנוע תאונות שעלולות לגרום נזק לילד.

 הפוך את ביתך להגן על הילד – תפס את הבית שלך במודע

הפוך את הבית שלך בטוח לילדים עיצוב חדר תינוקות

ליותר מ -1.5 מיליון ילדים יש תאונות במשקי בית בגרמניה מדי שנה, ולפעמים ברצינות. ילדי הגן ובית הספר הסקרנים אינם בהכרח מושפעים. למעשה, היא נפוצה במיוחד בקרב תינוקות ופעוטות. הנטייה לתאונות עם ילדים הולכת וגוברת ומראה עד כמה חשוב להתמודד עם הבעיה. לעתים קרובות די בשינויים קטנים במשק הבית כדי להפחית את הסיכון לטווח הארוך. ניתן לחלק את תדירות התאונות לחדרים ואזורי דירות:

 1. מִשׁתָלָה
 2. אזור מטבח
 3. אזור מדרגות
 4. גן
 5. אזור מגורים שנותר

ילדים נפצעים לעתים קרובות במיוחד מנפילה, למשל במורד המדרגות, משולחן ההחתלה או ממיטת הלופט. באופן אידיאלי, הורים מכניסים את עצמם לעמדתם של ילדם ומסתכלים על הדירה:

 1. שב על הרצפה והסתכל מסביב
 2. זחלו דרך הדירה
 3. שימו לב למה שאפשר להשיג גם מהקרקע
 4. שימו לב למה שעשוי לעניין ילדים

כתיבת רשימות ורישום מה שמבחינים בהן היא הצעד הראשון לקראת בית בטוח לילדים.

 הפוך את ביתך לחסין ילדים – בצע שינויים צעד אחר צעד

מיטת מיטה שטוחה הימנעו מסכנת החלקה

התאמת הדירה לצרכי הילדים מתחילה באופן אידיאלי לפני הלידה. חדר הילדים הוא נקודת המגע הראשונה. בעת רכישת רהיטים, וודא כי הרהיטים חזקים ומוגני ילדים. ארונות ומגירות הניתנים לנעילה עם מערכות שיכוך הם אלטרנטיבה טובה לרהיטים קלאסיים. שולחן ההחתלה ערוך בצורה כזאת שהצאצאים לא יכולים ליפול מהצדדים. אם לריהוט יש פינות וקצוות, אלה מסופקים בריפוד בהיר. יש כאן קבצים מצורפים מיוחדים שקל לצרף אותם.

אין לזלזל ביציבות כנגד הקצה. כשהצעירים מתחילים למשוך את עצמם על הרהיטים, הם זקוקים למעמד יציב.שידה וארון מחוברים בצורה הטובה ביותר גם לקיר..

מתן מערכות סדר הוא טיפ שההורים יכולים לקחת לתשומת ליבם. גם אם זו רק קופסת הצעצועים שלתוכה הצעצועים נזרקים שוב ושוב. בדרך זו ניתן לנקות במהירות את מפגעי המעידה ורצפת חדר הילדים אינה מהווה סכנה.

חשמל עדיין נושא. הגנת השקע היא כבר חלק כמעט בכל בית עם ילדים כיום, אך יש עדיין תחומים נוספים שיש לקחת בחשבון:

 • חיוני להסתיר לחלוטין קווי חשמל
 • הסתר מוביל להתקנים חשמליים כגון נגני תקליטורים ומנורות כך שלא ניתן יהיה לעקוף אותם
 • הדליקו מנורות לילה המופעלות באמצעות סוללות

הערה: מפתה להחליף במהירות את המיטה במיטת לופט. למרות הגנת הנפילה הרחבה, ילדים רבים עדיין נופלים מהמיטה. לכן מומלץ להשתמש במיטת הלופט רק כאשר הצאצאים בני שש לפחות.

 להפוך את הבית שלך להגן על ילדים – מדרגות – כך ניתן להגן על ילדים

הפיכת מדרגות חסינות ילדים לבית מסוכנות

עדיין לוקח זמן עד שהצאצאים יכולים לזחול? זה לא משנה – ככל שההגנה של המדרגות מותקנת מוקדם יותר, כך ייטב. נדרשות רק חמש דקות עבודה כדי להגן על הילד מפני נפילות מסכנות חיים. שער מדרגות מבטיח שהצעירים לא ינסו להתמודד עם המדרגות למטה או למעלה בכוחות עצמם. מהאזור המסוכן של המדרגות, הנוף ממשיך אל המטבח.

ילדים נוטים להיות היכן שהוריהם נמצאים. לכן המטבח הוא כמובן חלל מרגש. אזור משחקים במטבח אידיאלי להסיח את דעתו של הילד. כאן מקבלים הצעירים סירים וכפות משלהם שניתן להשתמש בהם. זה גם לא עובד למלא את הארונות הנגישים בדברים לא מזיקים כמו קופסאות אוכל וסירים. לעומת זאת, יש להציב חומרי ניקוי, סכינים ומספריים גבוה במיוחד. ישנן גם תוספות מיוחדות הניתנות לחיבור מהיר לאבטחת התנור ומדיח הכלים.

חשוב: שימו עין על הכבלים והימנעו ממפות שולחן. ילדים מושכים את עצמם בכל מה שהם יכולים לתפוס. הקומקום שהופעל זה עתה נופל במהירות או עם המפה קנקן התה עושה את דרכו מהשולחן לרצפה. כוויות שכיחות במיוחד בתאונות במשק הבית.

הפיכת הבית לביתכם לאבטח ילדים – חדר אמבטיה וגינה – לסכנה המוערכת

דירות מוגנות לילדים הופכות את הרחצה לכייפית בחדר אמבטיה

בנוסף לחדרי ילדים, חדרי מדרגות ומטבחים, ישנם אזורים מסוכנים עוד יותר לילדים בבית ובדירה. זה כולל את חדר הרחצה והגינה. חדר הרחצה, רובו אריחים ומצויד ברצים, מכיל שפע של מלכודות מגלשות. אם הצאצאים נופלים ונוחתים על ראשם, יכולות להיות לכך השלכות חמורות. לכן אסור להשאיר ילדים לבד בחדר האמבטיה. בכל מקום אפשרי, עליך להימנע מרצים חלקלקים. חשוב גם לנעול חומרי ניקוי. לעתים קרובות אלה עדיין נשמרים קרוב לאדמה. עם זאת, הצבעים הבהירים והריחות הנהדרים של חומרי ניקוי וחומרי ניקוי מושכים את הדור הבא.

לכל מי שיש לו גינה יש סיבה לשמוח. כאן הילדים יכולים לשחק, להשתולל וליהנות מהאוויר הצח. אבל הסכנות אורבות גם בגינה. גדר לבריכת הגן היא חובה. כלי גינה שייכים למחסן גם אם ההורים מסתלקים רק לכמה דקות. חשוב במיוחד לחפש בגינה אחר צמחים רעילים.

חשבת על הכל? סקירה כללית בצורת חוברת מדריך יכולה לשמש כאן כתוספת להכנת הבית והדירה לצאצאים.