חדר ילדים-תאומים-מקימים-סוסים מתנדנדים עם שתי מיטות

ללדת זה מספיק מרגש בפני עצמו, אבל כשזה מגיע לתאומים, ההורים לעתיד מתמודדים עם שאלות ואתגרים חדשים לגמרי. אחד מהם הוא הריהוט והעיצוב של חדר הילדים העתידי. האם הילדים צריכים לחלוק חדר ואם כן, עד איזה גיל זה בסדר? האם יש לקנות הכל פעמיים וכיצד ההורים מבטיחים שהילדים ישחקו יחד, אך שלכל ילד יהיה אזור מוגדר בבירור בחדר הילדים?

הקמת חדרי ילדים לתאומים – טיפים לשיתוף חדר תינוקות

חדר ילדים-תאומים-להקים-רעיונות-כובע סרוג מתוק

כפי שמראים הנתונים הסטטיסטיים הבאים, לידות מרובות הן היוצא מן הכלל. עבור כל 1,000 יילודים יש בממוצע 35 כפולים, כלומר תאומים, שלישיות או אפילו רביעיות.

עבור ההורים לעתיד, לידת תאומים היא כמובן תמיד הפתעה גדולה וגם אתגר גדול. האם באמת הורים תאומים צריכים לקנות הכל פעמיים והאם הילדים ישנים במיטותיהם כבר מההתחלה או עם הוריהם? להלן מספר עצות טובות לראשונה בחייהם של הורים תאומים.

סכנת תשומת לב לבלבול

במיוחד עם תאומים זהים, אפילו ההורים לא יוכלו להבדיל מיד מהתינוקות, זמן קצר לאחר הלידה. אולם לכל המאוחר, סבתא וסבא, דודות ודודים ושאר בני המשפחה והחברים יתקשו עם זה. כמה שזה חמוד להלביש את התאומים בדיוק באותו אופן, בכל זאת ההורים ממליצים לילד אחד ללבוש בעיקר צבע אחד והשני את השני כדי למזער את הסיכון לבלבול. תגי שמות מעל עריסת התינוק מועילים גם הם. מדבקות קיר עם שם התינוק המתאימות נראות מסוגננות יותר. כשזה מגיע לשמות תינוקות פופולריים ומוכרים, ניתן למצוא מדבקות כאלה גם במהירות. אם אתה עדיין צריך השראה לבחירת שם, אתה תמצא אותו פה רשימה של שמות הבנות והנערים הפופולריים ביותר, כמו גם מוצאם ומשמעויותיהם. עם זאת, ההורים ישימו לב שגם לתינוקות תאומים זהים יש דמויות שונות מאוד וגם אם הם נראים כמעט 100 אחוז זהים, עדיין ניתן להבחין ביניהם בקלות על סמך המאפיינים שלהם..

הקימו חדרי ילדים לתאומים – בהתחלה התינוקות ישנים בחדר השינה של הוריהם

חדר ילדים-תאומים-עריסת תינוק-הורים-חדר שינה

רוב ההורים נותנים לתינוקות שלהם לישון בחדר השינה שלהם בחודשים הראשונים. או ישירות במיטת ההורים או באמצעות מפרץ תינוקות לידה. זה שימושי במיוחד בגלל ההנקה בלילה, כיוון שהאם לא צריכה לקום וללכת לחדר הילדים כל פעם. כל מה שהיא צריכה לעשות זה לשים את התינוקות שלה, אחד אחד, ואז היא יכולה להמשיך להירדם באושר, לפחות עד שאחד הקטנים יבקש אוכל שוב. לכן, חדר הילדים המרוהט באהבה בחודשים שלפני הלידה, בדרך כלל נחוץ רק מגיל שמונה חודשים. אף על פי כן, תהליך העיצוב והריהוט הוא חלק מלהיות הורה, ובמיוחד במהלך ההריון, לאמהות יש חשק ליצור קן נעים לצאצאיהן. בכל מקרה, מומלץ לא להגזים ולהגביל את עצמך לדברים החשובים ביותר – אחר כך תוכל לקנות דברים חדשים בהדרגה. אחת הרכישות הפחות הגיוניות לתאומים, על פי הבלוג של אמא תאומה, הכסא. זה נראה מקסים ובהתחלה יש אפילו מקום לשני הילדים, אבל אחרי זמן מה זה כבר קטן מדי. בנוסף, התינוקות משועממים בכסא כי אין להם מה להתפעל.

כמובן, שני תינוקות זקוקים ליותר מקום מאחד. אם מיטת ההורים מרווחת מאוד, שני הילדים יכולים לישון בהתחלה במיטה. אחרת, העריסה הוכיחה את עצמה כפתרון טוב. במהלך היום כדאי להרדים את התאומים במיטת יום בסלון, מצויד בקן ובחופה..

בנוסף, הורים לעתיד דואגים לעתים קרובות שהם יצטרכו להתחשב בכפל עלויות הציוד בחדר התינוקות. זה בעצם לא בדיוק נכון – כי הקטנים צריכים פחות שטח אחסון משמעותי בשנה הראשונה. לדוגמה, שידת החתלה וארון בגדים מספיקים, וגם אמבט לתינוק מספיק.

הקמת חדרי ילדים לתאומים – היתרונות והחסרונות של חדר משותף בקבוצות גיל שונות

משתלה-תאומים-להקים-רעיונות-חדר תינוקות-גן חיות-עיצוב

במיוחד עם תאומים, הגיוני שהילדים חולקים חדר משותף. לעתים קרובות פשוט אין מספיק מקום לתת לכל ילד חדר משלו. אך מהם היתרונות והחסרונות של שיתוף חדר ילדים, באילו שלבי חיים זה הגיוני וכאשר קיים סיכון לקונפליקטים?

תינוקות ופעוטות

ילדים זקוקים למגע עם ילדים אחרים. בדרך זו הם יכולים לפתח הבנה חברתית ראשונית מהר יותר, מכיוון שהם לומדים שיש להם רעיונות ורצונות מסוימים משלהם, אך גם שלא תמיד ניתן ליישם רעיונות אלה. התבוננות בילדים אחרים מאפשרת להם לערוך השוואות ולהסיק מסקנות. הם יכולים לתקשר זה עם זה ולמדוד את עצמם זה בזה. כתוצאה מכך, אישיותם מתפתחת והם לומדים עד כמה חשוב להתחשב באחרים. זה שימושי במיוחד עבור תאומים, מכיוון שקונטרפונט נהדר ביחס לחדר ילדים משותף הוא הבדל גדול מדי בגיל. אם הילדים בהפרש של יותר משלוש או ארבע שנים, הם נמצאים בשלבי התפתחות שונים לחלוטין ולעתים קרובות יכולים לעשות מעט זה עם זה. כמובן, בעיה זו אינה קיימת עם תאומים.

גיל בית הספר היסודי

ככל שהילדים גדלים כך תחומי העניין שלהם יכולים להיות מגוונים יותר. זה חל גם על תאומים. חלק מהתאומים אינם ניתנים להפרדה ורוצים לעשות הכל ביחד, בעוד שאחרים תמיד מחפשים זמן ומקום לעצמם. האם חדר משותף עדיין הגיוני בגיל בית הספר היסודי תלוי מאוד באופי הילדים והאם הילדים רוצים חדר משותף או לא. היתרונות ברורים. אם אתה חולק חדר עם אחיך התאום, תמיד יש לך עם מי לדבר ולשחק איתו. בנוסף, בדרך כלל קל יותר להירדם והפחד מהמפלצת מתחת למיטה כבר לא כל כך גרוע אם מישהו עדיין בחדר ותוכלו לדאוג זה לזה. אבל חיי בית הספר היומיומיים מביאים איתם גם לחץ מסוים לביצוע. לפעמים עדיף שאם תהיה לילדים אפשרות לסגת, למשל כדי שיתרכזו בהכנת שיעורי הבית. בגיל זה ההבדלים בין המינים מתפתחים עוד יותר. לבנות ולבנים יש לעתים קרובות תחומי עניין שונים ולעתים קרובות קבוצות חברים שונות. הורים וצאצאיהם צריכים לברר האם ניתן לשלב זאת עם חדר משותף.

הקימו חדרי ילדים לתאומים – חדר הנוער

הקמת חדר ילדים לחדר תאומים-נערים-נערות

גיל ההתבגרות הוא זמן מורט עצבים עבור בני נוער והורים כאחד. בשלב הגילוי העצמי, שינויים במצב הרוח וקונפליקטים הם צו היום. אם התאומים ימשיכו להסתדר טוב, הם עשויים אפילו להפיק תועלת מחדר משותף ויכולים לתמוך ולתת אחד לשני תמיכה. עם זאת, במהלך ההתבגרות, לעתים קרובות הגיוני שלכל אחד יהיה אזור נסיגה משלו, הרי מתבגרים רוצים דבר אחד מעל הכל: פרטיות.

מהגן ועד גיל ההתבגרות – השראות ליצירת אימפריה קטנה

חדר ילדים לתאומים בנים-בז '-כחול

כעת יעסוק העיצוב של חדר טווין. ניתנים כמה טיפים כיצד ליצור אזורים נפרדים בקלות גם בחדרים קטנים וכיצד קל יותר לשמור על סדר הדברים לאורך זמן.

לכל אחד יש אזור משלו

תינוקות עדיין אינם מעוניינים בבעלות, אך מחלוקות על “שלי” ו”שלך “מתחילות כבר בגיל הפעוטות. אז זה מאוד הגיוני אם לכל ילד יש אזור משלו בחדר. אז מיטה אחת יכולה להיות בפינה אחת והשנייה בפינה השנייה. הילדים יכולים גם לבחור איזה צבע קיר הם רוצים לבחור לאזור שלהם וניתן גם לבחור את הרהיטים שיתאימו. עם זאת, מאחר שילדים מרבים לשנות את דעתם, על ההורים כמובן לקבל את המילה האחרונה בהקמה ועיצוב. מיטת לופט אידיאלית בחדרים קטנים יותר. לכל היותר מגיל בית הספר היסודי, ילדים רוצים מדי פעם קצת פרטיות. ניתן לחבר וילונות בקלות למיטת לופט כזו, כך שכל ילד יוכל ליצור אזור נסיגה משלו. לחלופין, בגיל ההתבגרות, כאשר הפרטיות הופכת להיות עוד יותר חשובה, מדפים או קירות קלים יכולים לשמש גם כמפרידי חדרים.

לספק מספיק מקום לשחק ולהתרוצץ

אפילו בחדרי ילדים קטנים, לצאצא צריך להיות מספיק מקום לשחק ולהיות מסוגלים להזמין חברים מדי פעם. כאמור, מיטות לופט הן חוסכות מקום אמיתיות. מדפים תלויים על הקיר מספקים גם מקום אחסון ושומרים על הרצפה פנויה. לאחר מכן ניתן לפרוש על זה שטיח משחק גדול. לכל ילד יש מקום אחסון משלו לצעצועים באזור שלו, ואם יש צורך, הכל פשוט מתאסף באמצע החדר.

חייב להיות סדר

הפרעה בחדר הילד היא די רגילה, במיוחד עם שני ילדים. הורים לא צריכים להעריך את זה יתר על המידה, אך עליהם ללמד את צאצאיהם לשמור על סדר מסודר כבר מההתחלה. זה כולל להחזיר את הצעצועים למקומם לפני השינה. על מנת שהדבר יעבוד בצורה לא פשוטה, על ההורים לדאוג שיהיה מספיק מקום אחסון בחדר הילדים..

הקימו חדר ילדים לתאומים – שתי מיטות ושולחן החתלה באמצע

חדר ילדים-תאומים ערוכים להחלפת מיטת תינוק

עוד חדר ילדים מקסים לתאומים עם חופה

תאום משתלת שטיח זיג-זג