חדר בנות-נוער

חדר הנוער יוצר הבדל מכריע לחדר הילדים. אסור לשחק בו יותר. במקום זאת, הוא אמור להפוך לאזור מגורים אמיתי המשלב סלון וחדר שינה, כביכול, ובו ילדכם הגדול כיום יכול להיפגש וללמוד עם חבריו. הילד שלך אמור להיות מסוגל לסגת לשם. אז זה התחום האישי שלו. זו הסיבה מדוע כל כך חשוב שתתן לילדך לעזור להחליט ולעזור לך כאשר אתה עושה זאת הקמת חדר נוער. הצבעים והריהוט צריכים לרצות במיוחד את ילדכם.

הקמת חדרי נוער בהתאם לגודל החדר

חדר צעירים-קטן עם מבטאים-צהובים

אם אתה רוצה לרהט את חדר הנוער, לגודל החדר באופן טבעי יש תפקיד חשוב. אמנם חדר גדול אינו גורם כמעט למגבלות, אולם חדר קטן יכול להוות בעיה. נדרשות שם פונקציונליות ומתקן מעשי. על מנת להביא הכל תחת קורת גג אחת ובאמת לא לשכוח כלום, תוכלו ליצור מראש תכנית הכוללת את כל הנקודות החשובות וכמובן את רצון ילדכם. להלן מספר טיפים שיכולים להיות מועילים בעת הקמת חדר הנוער החדש שלך:

ריהוט חדר נוער – פינוי החדר הישן

עם-צבע-קיר-צבע

ליצירה הזו, שהיא לא נעימה לחלק, אם לא לומר מורטת עצבים, יש למעשה גם יתרון גדול. יש לך את האפשרות לקבל סקירה כללית של כל הבגדים והחפצים ותוכל להחליט (שוב יחד עם הילד!) מה עדיין צריך ומה ניתן להיפטר. המשמעות היא כי מאוחר יותר תדעו בדיוק כמה שטח אחסון תזדקקו ותוכלו להקים את חדר הנוער בהתאם עם מספיק ארונות.

הקימו חדרי נוער – האזור לצמרמורת ושינה

חדר ילדים-עם שולחן-אזור-ברמה

כבר אין צורך בפינות משחק וניתן להחליף אותן באזורי מנוחה, כי זה בדיוק מה שילדכם יצטרך אחרי יום קשה של לימודים ושיעורי בית. חשוב גם שיהיה לכם מספיק מקומות ישיבה לחברים בעת הקמת חדר העשרה. פופים מתאימים במיוחד לכך. אם החדר קטן ואין בו מספיק מקום למספר שקיות שעועית, ספה יכולה גם להעניק עזרה זמנית. כעת יש לך שתי אפשרויות לבחירה: או שתבחר ספה מתקפלת שניתן להפוך אותה למיטה בערב לשינה. או, אם אתה מרהט את חדר הנוער, אתה יכול להשתמש במיטת לופט מעשית שבעזרתה תוכל להשתמש בגובה החדר ופשוט להניח ספה מתחת. כך או כך, יהיו לכם אזורי השינה והישיבה הדרושים וגם לינות לילה לחברים.

שרפרף חדר אדום

בנוסף לכך, מומלץ להוסיף שולחן קפה או שולחן סיום. זה הכרחי בעת הקמת חדר נוער על מנת שתוכל להניח דברים שונים כגון משקאות. כהורים, עליכם לדעת עד כמה שולחן כזה יכול להיות מעשי בסלון שלכם. כדי להבטיח פונקציונליות, אתה יכול פשוט להגדיר עבורו כמה שרפרפים קטנים יותר. אלה מושלמים כשולחן וניתן גם להפוך אותם למושבים נוספים במידת הצורך. אבל גם הרצפה משמשת לעתים קרובות כמושיבה. במקרה זה, שטיח חם ורך צריך לקשט את הרצפה, מה שבמקביל מציע נוחות בישיבה.

ריהוט חדר נוער – שטח האחסון הדרוש

אזור שינה לבני נוער עם ספרים ומדפים

בכל הנוגע לריהוט ארון הבגדים בחדר הנוער, המודולים הם הבחירה המושלמת. יש לכם אפשרות להרחיב את הארון עם מדפים ולהתאים הן לרעיונות שלכם או של ילדכם והן לגודל החדר. בעת התכנון, אל תשכח כי שטח אחסון אינו נחוץ רק לבגדים. גם ספרים, מחברות ותיקיות צריכים להיות קלים לאחסון. מדפים הם גם דרך מצוינת להציג קישוטים. עם זאת, אלה צריכים להיבחר גם על ידי ילדכם. הדבר המעשי במודולי הארון והמדפים הוא שניתן לבנותם מחדש, לסדרם ולסדרם מחדש אם נדרש ורוצה. אז אם הילד שלכם ירצה קצת גיוון עם סידורים חדשים, זו כבר לא בעיה. תוכל גם להוסיף מדפים או תאים בשלב מאוחר יותר.

ריהוט חדר נוער – שולחן הכתיבה

חדר נוער שולחן מודרני

נקודה חשובה נוספת שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​הקמת חדר נוער היא השולחן. ילדכם מגיע או כבר בגיל בו הוא כבר לא יושב איתכם בסלון או במטבח להכין שיעורי בית ביחד. במקום זאת, הם יעדיפו לסגת לחדר משלהם. מסיבה זו אסור שחסר בשולחן העבודה. ניתן להכיל ארונות ומגירות מושלמים לאחסון ציוד לבית הספר. הדבר יתרון במיוחד אם אין לחדר מקום לארון נוסף.

שולחן כתיבה עם הרבה אור

אפשרות נוספת, אם תקימו את חדר הנוער עם שולחן, היא כמובן גם גרסה פשוטה, שיש לה רק שולחן ורגליים. בחירת העיצוב והגודל תלויה לחלוטין בצרכי ילדכם ובגודל החדר. אבל חשוב שיהיה מספיק אור. לשם כך, השולחן צריך להיות ממוקם ליד חלון כך שהאור מגיע מהצד. נדרשת מנורת שולחן לערבים החשוכים. לשם כך, אך אולי גם למחשב, נדרש כמובן חשמל. לכן זכור זאת בעת תכנון והקמת חדר הנוער והשתמש במדריכי כבלים מעשיים במידת הצורך.

ילד דימר שינה בגיל העשרה

תסתכל על דוגמאות נהדרות להלן שממחישות כיצד ניתן לעצב חדר נוער כך שיהיה פונקציונאלי ומתאים לגיל. אלה יכולים להציע לך השראה ורעיונות מועילים בעת הקמת חדר הנוער לילדך בעצמך.

רעיונות לעיצוב חדרי נוער