שולחן העבודה מול החלון מספק עצות יתרונות חסרון סקירה

שולחן העבודה הוא הרהיט החשוב ביותר בחדר העבודה. יחד עם הכיסא, השולחן אמור להציע נוחות מיטבית בעת העבודה. העמדה הנכונה ממלאת תפקיד חשוב. לקבלת תנאי התאורה הטובים ביותר, אנשים רבים מניחים את שולחנותיהם מול החלון. עם זאת, האם זהו הסידור האופטימלי במחקר נשאר שנוי במחלוקת. במאמר אנו מסכמים את היתרונות והחסרונות ונותנים לכם טיפים כיצד להתקין את השולחן בצורה נכונה.

שולחן כתיבה מול החלון – האם זה אידיאלי?

שולחן מול החלון יתרונות חסרונות עצות

בעת ריהוט הבית או המשרד, תמיד עולה השאלה היכן בדיוק בחדר יש למקם את הרהיטים הבודדים. לרהיטים גדולים כמו המיטה או הספה, לעתים קרובות ניתן למקם אותו מול החלון. אבל מה עם דבר השולחן? האם השטח ליד החלון מתאים לכך ואם כן, מה יש לקחת בחשבון על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר האפשרי?

במיוחד כאשר יש חלון בחדר, רבים בוחרים למקם את שולחן הכתיבה ישירות מולו. לא משנה אם אתה מסתכל או הגב שלך לחלון, לשתי הגרסאות יש חסרונות. לטעויות מיקום אופייניות אלה יש גם השלכות שיכולות להשפיע על הפרודוקטיביות והמיקוד שלך.

שולחן כתיבה מול החלון, מבט לאור החוץ

אם שולחן העבודה ממוקם מול החלון כך שאפשר להסתכל החוצה, קיים סיכון להפרעות. במיוחד כשהחלון משקיף על רחוב סואן, מה שקורה בחוץ יכול להפחית מאוד את הריכוז שלך. בנוסף, מבט מהחלון מזיק לעיניים, מכיוון שאור השמש האירוע מעוור ומאמץ אותן.

שולחן מיקום בחזרה לחלון

עם זאת, מיקום השולחן עם הגב לחלון הוא גרוע אף יותר, במיוחד אם אתה עובד על מחשב נייד או מחשב נייד. כאשר השמש זורחת ישירות לתוך המסך, מתרחשות השתקפויות המסנוורות אותך ומתיחות את עיניך באופן משמעותי יותר. בסופו של דבר, זה לא רק מוביל לבעיות עיניים, אלא גם לכאבי ראש ותשישות.

מצא את המקום הטוב ביותר לשולחן העבודה שלך

שולחן כתיבה מול חלון חלון מבט בהפרעה

עליך ליצור את תנאי התאורה האופטימליים לאזור העבודה שלך. צריך להיות מספיק אור יום ליד השולחן, אך יש להימנע מקרני השמש המסנוורות. ובכל זאת, הקרבה לחלון בהחלט מומלצת. כדי שהאור לא יבוא מאחור או יעיוור אותך ישירות, השולחן צריך להיות מוצב מול החלון בזווית של 90 מעלות. בדרך זו, אין השתקפויות מעצבנות והאור מגיע מהצד, המכונה אופטימלי.

שולחן עבודה מול החלון בצד תנאי תאורה אופטימליים

אם האור צריך לבוא משמאל או מימין תלוי במידה רבה אם אתה שמאלי או ימני. הראשון צריך לשבת כך שהאור מגיע מימין, והשני – עם מקור אור היום משמאל. יד הכתיבה לא צריכה להטיל צל על משטח השולחן. כלל זה חל במיוחד על מי שכותב הרבה ביד, אך הוא יכול להועיל גם בעבודה על מחשב.

מקם את שולחן העבודה שלך נכון בין החלונות

על פי תורת הפנג שואי, גם למיקום השולחן מול הדלת יש תפקיד חשוב. אז אתה לא צריך לשבת עם הגב אל הדלת, אבל יש את זה באופק. אחרת עלולה להתעורר תחושת אי שקט ועצבנות לא מודעים. אם, לעומת זאת, יש לך עין על הדלת, אתה מרגיש רגוע יותר בעבודה. המקום הטוב ביותר לשולחן העבודה לפי פנג שואי הוא מול הדלת, הפונה אליו. כך שתוכל לראות את כל החדר ולהרגיש שיש לך שליטה על הכל.

היתרונות של מיקום נכון

מצא את המיקום הנכון לשולחן מול החלון

אם אתה ממקם את שולחן העבודה שלך נכון בחדר, יש לו השפעה חיובית על כל תהליך העבודה. תנאי התאורה הטובים במקום העבודה יוצרים אווירה נעימה ונוחים לעיניים. על פי מחקרים, הם חשובים אף יותר לנוחות מאשר כיסא המשרד.

שולחן מול החלון או לא למצוא את המקום הנכון לטיפים

בין אם אתה עובד במשרד או בבית, תהיה לך מוטיבציה ופרודוקטיביות הרבה יותר כשאתה מרגיש בנוח במקום העבודה. הודות למיקום השולחן עם נוף לחדר, יש פחות הסחות דעת ויום העבודה הופך לקל יותר.

ריהוט דוגמאות עם שולחן כתיבה מול החלון

אם יש לך פינה ריקה בין חלונות הסלון, זה המקום המושלם לשולחן העבודה שלך. לשם כך כדאי לשקול דגם פינתי מתאים המתאים באופן מושלם לחלל הזמין. שולחנות מתכווננים לגובה הם פתרון מצוין למי שלא רוצה לשבת על הכיסא כל היום.

שולחן עבודה מול חלון מקום העבודה במשרד הביתי

מציאת מקום לשולחן בדירה קטנה היא לרוב אתגר גדול.אז אם אין מספיק מקום, תוכלו למקם את השולחן מול חלון. אם יש קיר בין החלונות, כמו בדוגמה למעלה, עליך ליישר את מרכז השולחן איתו. האור אינו מגיע ישירות מאחורי המסך, אלא מצד שמאל וימין.

שולחן כתיבה מול תריסי הגנה לאור

אם התנאים בחדר מאפשרים רק למקם את שולחן הכתיבה מול החלון, תוכלו להתמודד עם הסחות הדעת מבחוץ והשתקפות האור אם תשקלו הגנה טובה על אור החלונות. וילונות וילונות גלילה, למשל, מגנים מפני אור שמש ישיר מבלי להחשיך את החדר לחלוטין.

דרישות נוספות לשולחן העבודה

שולחן כתיבה מול חלון החלון

בין אם אתה מציב את השולחן מול חלון או במקום אחר בחדר, יש לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות בבחירת רהיט. השולחן ממוקם בדרך כלל באזור המגורים ולכן צריך להתאים אותו לריהוט. עיצוב, צבע וחומר חייבים להיות נכונים ולהבטיח מראה כללי הרמוני בפנים.

דרישות בחר טיפים למיקום השולחן

גודל השולחן תלוי גם בחדר בו הוא ממוקם, אך גם בצרכים שלכם. אם אתה רק צריך קצת מקום לעבודה, אתה לא צריך לבחור שולחנות גדולים במיוחד שתופסים הרבה מקום בחדר. ולהיפך – אם אתה צריך יותר מקום לניירות ולפריטים אחרים, אל תבחר שולחן כתיבה קטן מדי. בסופו של דבר, אתה צריך להרגיש בנוח במקום העבודה.

שולחן כתיבה מודרני מול טיפים לחלון ריהוט משרד ביתי

שולחן כתיבה מול חלון ריהוט משרדי

שולחן עבודה מול תריסי גלילה לחלון הגנה מפני אור

חלון צד במסדרון קטן במשרד הביתי

שולחן עבודה מול החלון אופטימלי או לא

שולחן עבודה חוסך מקום מול חלון המשרד הביתי

שולחן כתיבה מול החלון הצידה ריהוט משרדי פנג שואי