מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-מיני-דירה-אדום-כתום-מבטאים

יותר ויותר, בעלי בתים מגלים מחדש את המרתף שלהם, כביכול, וממציאים את הרעיון להפוך את אזור הבית הזה שהשימוש בו מעט פחות לאזור מגורים נעים. ואנחנו חושבים שזה גם רעיון מצוין. עם זאת, יש לקחת בחשבון כמה דברים במשימה זו, כך שתשיג בפועל את התוצאה שאתה מצפה לה. לכן, במאמר זה נרצה לתת לכם מספר טיפים שיעזרו לכם בצורה נכונה ומושלמת הפוך מרתף לחלל מגורים פחית.

הפיכת המרתף לחלל מגורים – תכנון

להפוך מרתף לחללי מגורים אורחים-להירגע-אח-חיפוי קיר

ניתן להפוך את המרתף לכל סוג של חדר. כל עוד לא נבנית דירה עצמאית, אין צורך באישורים. תכנון מראש הוא מאוד חשוב. ראשית, חשוב על סוג החדר שאתה רוצה לעצב ולאחר מכן איזה תקציב עומד לרשותך. אם תהפכו את המרתף לחלל מגורים, תוכלו לצפות לסכום לא נמוך במיוחד. כדאי לשקול ולחשב את כל זה מראש על מנת שלא יהיו הפתעות במהלך השיפוץ.

הפוך מרתף לחלל מגורים – מערכות תאורה ואוורור

להפוך מרתף לחלל מגורים חדר משפחה-נוחות-שטיח מודרני

חדרי מרתף בדרך כלל חשוכים מאוד. לא משנה איזה חדר תרצו לעצב, יש חשיבות רבה לספק מספיק אור. אחרי הכל, אתה רוצה להרגיש בבית כמו בחלל מגורים רגיל ולא כמו במרתף. חלונות הם נקודה חשובה כאן לאור יום מספיק ואף נדרשים על פי חוק מגודל חדר מסוים. כיבוש קבוע אינו מותר ללא חלון. אחרת ניתן להתקין אוורור.

מה לעשות עם המרתף?

הפוך מרתף לחלל מגורים סלון-חדר כושר-רעיונות-טיפים

העובדה שכדאי שתחשוב על סוג החדר מראש היא גם נקודה חשובה מכיוון שלרוב המתקנים הדרושים חסרים במרתף. לדוגמה, אם ברצונך להקים חדר אמבטיה, ייתכן שהצנרת הדרושה חסרה וצריך להוסיף תחילה, מה שכרוך שוב בעלויות נוספות. לעתים קרובות גם אין תנאים מוקדמים לחימום או לחשמל.

לבודד את המרתף

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-דירה-מתרחבת-טרקלין-אזור שינה-כדורגל שולחן

בידוד המרתף הוא אחד השלבים החשובים הראשונים אם ברצונך להפוך את המרתף לחלל מגורים. אתה יכול להשיג זאת במהירות עם לוחות בידוד תרמי. היתרון של פרויקט בנייה זה הוא בכך שתוכלו להפחית בדרך זו את עלויות האנרגיה העתידיות. בידוד בתקרה גם מבודד היטב את המרתף. בהתאם לסוג התקרה, היא מחוברת ישירות לתקרה או מושגת בצורה של תקרה תלויה.

ריצוף במרתף

מרתף-סלון-שיפוץ-חדר עבודה-מדרגות לולייניות-צבעים אפורים

צריך גם להכין את הקרקע. יש צורך במעיל איטום, ואחריו בידוד פנל או בתפזורת. לאחר מכן רצפת משנה מספקת את הבסיס הדרוש לכל חימום תת רצפתי. אם לא תכננת אחד, המגהץ יבוא מיד. כעת תוכל ליישם כל כיסוי רצפה בעת המרת המרתף לחלל מגורים. אין לזה גבולות.

כיצד אוכל לרהט את המרתף שלי?

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-עור-ספה-ישיבה-ספרייה

לאחר שהפכת את המרתף לחדר ראוי למגורים עם כל המתקנים הדרושים, תוכל להתחיל להקים. כמובן, זה משתנה בהתאם לסוג החדר. כדאי שתקים את המרתף בתבונה. חדר מורחב זה יכול לשמש כחדר שינה נוסף אם צפויים ילדים חדשים. שוב, יש לציין כי במקרה זה חייבים להיות מספיק חלונות.

רעיונות למרתף

מרתף-חלל-שיפוץ-חדר אמבטיה-עיצוב-מקלחת-כיור-מראה גדולה

אם באמת החלטת לשם מה תרצה להשתמש בחדר המחודש, להלן רשימה של רעיונות פופולריים המיושמים בתדירות הגבוהה ביותר. אולי תוכל להשתמש בהם כהשראה אם ​​גם אתה הופך את המרתף שלך לחלל מגורים.

עיצוב חדר מסיבות

מרתף-סלון-שיפוץ-חדר-מסיבה-השראה-ביליארד-בר-אבן-קיר

ניתן להפוך את המרתף גם לחדר מסיבות. זהו יתרון אם אין מקום לבר ולמשחקים כגון ביליארד בסלון העליון. ניתן להשתמש בחלל בצורה מושלמת גם בעונות הקרות והגשומות. אם הופכים את המרתף לחלל מגורים בדרך זו, מומלץ לשירותים וכיור במרתף כך שלא תמיד תצטרכו לרוץ למעלה.

רעיון לספרייה

להפוך מרתף לחלל מגורים ספרייה-חדר קריאה-תאורה שקטה

החדר המבודד בחלק התחתון של הבית מציע שקט ונינוחות. לכן הקמת ספרייה לאחר הפיכת המרתף לחלל מגורים היא רעיון מצוין. חשוב תאורה טובה כדי להגן על העיניים שלך. אם המרתף גדול מדי לספרייה אחת, חלקו את החדר לשני אזורים. אסור שחסר טרקלין. שם תוכלו לקרוא את הספר בנוחות הדרושה.

הקמת משרד במרתף

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-משרד-בית-שולחן עץ מלא

מחקר מתאים גם מאוד למרתף מהסיבות שהוזכרו לעיל. אם אתה עובד שם כל היום, הרעיון הזה של הפיכת מרתף לחלל מגורים מתאים יותר אם יש גם חלונות. השולחן צריך גם להיות ליד החלון. אם יש לכם מרתף קטן, השתמשו בריהוט משרדי חוסך מקום לריהוט.

הקמת חדרי אירוח

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-חדר אירוח-נעים-אציל-אריחים-חום

אם לעתים קרובות יש לכם אורחים שנשארים גם אתם, הייתם רוצים להציע להם משהו נוח יותר מהספה. אין לכם חדר פנוי בקומת הקרקע? במקרה זה, המרתף הוא שוב אופציה מושלמת. ניתן באמת להפוך את האזור לנעים במיוחד, כפי שניתן לראות מדוגמה זו. זה ייתן לך תוצאה מעשית בעת הפיכת המרתף לחלל מגורים.

עיצוב חדרי ילדים

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-חדר משחקים לילדים-צבעוני-ידידותי לצבעים

בין אם מדובר בחדר ילדים או בחדר משחקים, ילדכם פשוט ירגיש נפלא באזור החדש שלו, בתנאי שתעקבו אחר הטיפים שלמעלה בעת הפיכת המרתף לחלל מגורים. חדר משחקים לא רק שימושי לילדים כי יש הרבה מקום. ההורים יכולים גם להירגע טוב יותר עכשיו, כי ההתרוצצויות במרתף אינן כמעט רמות כמו כשהילדים משתוללים מעליכם.

סאונה במרתף

מרתף-סלון-שיפוץ-בריאות-סאונה-עץ-צבע קיר-בהיר

המרתף יכול לשמש גם כנווה מדבר לאחר הרחבתו. ולהודות, הרעיון ממש מפתה. אין לך אמבטיה בחדר האמבטיה בקומה העליונה, אבל אתה באמת רוצה אחת? לאחר מכן תכננו חדר אמבטיה חדש בחדר האמבטיה בו תוכלו להשתמש רק לרחצה. סאונה מומלצת כמובן גם לאווירת הספא והרגיעה המושלמת. קיימות סטים מלאים הניתנים להתקנה במהירות ובקלות לאחר שהפכת את המרתף לחלל מגורים.

מרתף כסדנה

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-סדנה-ריהוט-כלי-רעיון

אם אין לך מוסך אבל אתה אוהב לעשות עבודות יד, אולי חשבת על המרתף או אפילו אחסנת את הכלים שלך שם. הפכו את הסדנה האישית שלכם למושלמת על ידי בידוד החדר היטב, ציידו בתנור חימום ועיצובו מחדש. פרשו מדפים והקימו שולחן עבודה. זה מקל על העבודה והופך אותה להרבה יותר מהנה בו זמנית. כניסה נוספת מהגינה היא גם יתרון.

הקמת קולנוע ביתי במרתף

מרתף-מגורים-חלל-שיפוץ-קולנוע ביתי-יוקרה-כורסת עור

מי לא חלם שיהיה לו קולנוע משלו? המרתף הוא חדר מתאים לכך, במיוחד אם הוא אטום לרעש. כמובן, זה רעיון יקר מאוד. זה גם לא צריך להיות כל כך מפואר. לאחר הפיכת המרתף לחלל מגורים, מערכת קולנוע ביתית פשוטה וטלוויזיה גדולה יספיקו גם הם כדי להפוך את הצפייה בסרטים לחוויה טובה יותר. ישיבה נוחה היא גם חובה.

הקמת חדר כושר במרתף

מרתף-סלון-שיפוץ-ציוד-ספורט-חדר כושר

למה להוציא את הכסף על חדר הכושר כשאפשר להכניס ציוד טוב לבית. אך מכיוון שאלו די גדולים ותופסים הרבה מקום, בדרך כלל אין להם מקום בבית. וכאן נכנס המרתף שוב. רצפה מוצקה, אוורור טוב, אולי מראה וציוד איכותי הם כל מה שאתה צריך כדי להתחיל בתוכנית הכושר שלך. עקוב אחר הכללים בעת הפיכת המרתף לחלל מגורים.

הקמת חדר כביסה

מרתף-מגורים-שטח-שיפוץ-כביסה-מטבח-ארונות-מכונת כביסה מרווחת

או שאתה יכול פשוט להשתמש במרתף שוב לאחר השיפוץ למה שהוא מיועד ברוב המקרים. חדר כביסה מרווח הוא חלום של עקרות בית רבות. יש לא רק מספיק מקום למכונת הכביסה אלא גם מייבש. ניתן לאכלס כאן גם ארונות רבים למצעים, חומרי ניקוי או מוצרי ניקוי אחרים. כפי שאתה יכול לראות, אתה יכול לעצב את המרתף על פי רצונך ועכשיו להקים את החלל הלא מנוצל בצורה הגיונית על ידי הפיכת המרתף לחלל מגורים.