ארגונומיה במקום העבודה היא סוגיה שממעטים להמעיט בה. לא משנה אם זה משרד גדול או משרד ביתי, כל מי שעובד יושב שעות צריך להקים את מקום העבודה בצורה ארגונומית על מנת להימנע מבעיות בריאות. בנוסף לריהוט המשרדי הנכון, גם גורמים אחרים משחקים תפקיד. למה כדאי לשים לב במיוחד בעת ההתקנה? איזה ציוד אסור להחמיץ במקום העבודה הארגונומי? ואילו טעויות התקנה יש להימנע? אנו עונים על שאלות אלה במאמר!

כיצד אוכל להגדיר את מקום העבודה בצורה ארגונומית?

הגדר תחנת עבודה באופן ארגונומי איזה ציוד

השלב הראשון והחשוב ביותר בהקמת משרד הוא בחירת הריהוט הנכון. אלה צריכים להיות ארגונומיים ולהציע רמה גבוהה של נוחות. רק אז העובדים יכולים להרגיש טוב ולגייס את מלוא הפוטנציאל שלהם.

בחירת שולחן העבודה הנכון

הגדר את מקום העבודה בצורה ארגונומית עם שולחן ישיבה

תחנת עבודה ממוחשבת ללא שולחן היא בלתי נתפסת. שם ישיבה ארוכה לא בריאה כלומר, שולחן כתיבה בגובה מומלץ לריהוט ארגונומי של המשרד. שולחן הישיבה עומד הרבה יתרונות – מצד אחד הוא משפר את בריאות הגב, מצד שני הוא מגביר את יכולת הריכוז והביצוע. אתה יכול לעשות כל דבר שמדבר לטובת רכישת שולחנות מתכווננים לגובה במשרד קרא מידע על מומחי ריהוט משרדי.

איזה כיסא משרדי הוא הנכון?

כסא מסתובב מתכוונן לרהיטים ארגונומיים

כדי להגן על הגב, כיסא המשרד חייב להיות מתכוונן ארגונומית. מה זה אומר בדיוק? על הכסא להציע אפשרויות התאמה שונות על מנת שיוכל להסתגל למשתמש. משענת גמישה ומשענות יד מתכווננות מבטיחות נוחות ישיבה אופטימלית. כדי לשבת ארגונומית, הירכיים שלך צריכות להיות ממוקמות אופקית, הברכיים שלך צריכות להיות בזווית של 90 מעלות והרגליים שלך צריכות להיות שטוחות על הרצפה..

הרעיון של ישיבה דינאמית זוכה גם הוא לפופולריות רבה. לשם כך תוכננו ריהוט ישיבה פעיל במיוחד כגון כיסאות ברכיים ושרפרפים פעילים, המציעים חופש תנועה רב ומועדפים יותר ויותר על כסאות משרד קלאסיים..

אביזרי שולחן ארגונומיים

אביזרי שולחן ארגונומיים כציוד משרדי חשוב

שולחן מתכוונן לגובה וכיסא מתכוונן אינם מספיקים למקום עבודה ארגונומי. אנשים שעובדים 8 שעות או יותר ביום בתחנת עבודה ממוחשבת לעיתים קרובות חווים בעיות באזור פרק כף היד. לכן אסור לפספס אביזרי משרדים כגון מקלדת ארגונומית ומשענת פרק כף היד על השולחן. טריק פשוט עוזר גם כאן: אתה שם את המקלדת על תיקיה עם רמה נוטה כך שהיא תהיה מעט גבוהה יותר ונוטה. זה מפחית מתח בידיים ומשפר את נוחות הכתיבה.

טיפים לארגונומיה נוספת במקום העבודה

טיפים לארגונומיה במקום העבודה

כדי להבטיח שמקום העבודה מעוצב ארגונומית, יש להקפיד על כמה כללים בסיסיים. ריכזנו להלן את החשובים שבהם.

  • מספיק מקום עבודה – במיוחד בחללי משרדים משותפים, חשוב להקפיד על שטח של 10 מ”ר לפחות לכל תחנת עבודה.
  • תנאי תאורה טובים – חדרים עם מספיק אור יום ותאורה תקרה טובה שאינם מסנוורים או גורמים להחזרות על המסך הם אידיאליים.
  • עיצוב חדרים בצבעים בהירים – ריהוט וקירות כהים הם בעלי השפעה מעיקה ויש להימנע מהם במשרד. במקום זאת, עליך להשתמש בגוונים בהירים וטבעיים ללא יותר מדי ברק או מבטאים חזקים.
  • מסך גדול – צג גדול עדיף על פני מחשב נייד בעבודה על מחשב. מומלץ מסך של 22 אינץ ‘לפחות. מחקרים הראו גם כי תחנת עבודה מרובת צגים מגדילה באופן משמעותי את התפוקה, לכן רכישת צג שני יכולה להיות יתרון במקרים רבים.
  • הרם את הצג – אם שולחן מתכוונן לגובה אינו זמין במקום העבודה, אתה אמור לפחות להיות מסוגל להעלות את הצג לרמה גבוהה יותר. אם אתה מסתכל למטה במהלך כל יום העבודה, אי נוחות בצוואר היא התוצאה. הדרך הקלה ביותר לווסת את גובה המסך היא להעלות את הצג. אם אתה עובד על שני מסכים, הם צריכים להיות ממוקמים באופן אידיאלי בגבהים שונים.
  • אווירת עבודה טובה – לא חייב להיות רעש מעצבן במקום העבודה. החימום בחורף והאוורור בקיץ חייבים לפעול כראוי. צמחים יכולים לתרום גם לאווירה נעימה בחלל המשרד.

טעויות נפוצות בעת הקמת משרד

טעויות נפוצות בעת קישוט שולחנות קטנים

אם אתה רוצה להגדיר את מקום העבודה שלך בצורה ארגונומית ונוחה, עליך לשים לב לדברים רבים. כאן ריכזנו כמה מהטעויות הנפוצות ביותר בריהוט משרדי שכדאי בהחלט להימנע מהן.

שולחן הכתיבה קטן מדי או שקוף

שולחן כתיבה גדול נותן לך חופש תנועה ומאפשר לך לעבוד עם מספר צגים ומסמכים. אז אתה צריך להתחשב בגודל מינימלי של 160 ס”מ על 80 ס”מ לשולחן. משטח השולחן לא חייב להיות שקוף בשום פנים ואופן. שולחנות זכוכית גורמים להחזרות אור המפחיתות את הריכוז ומעייפים את העיניים מהר יותר.

השולחן ממוקם לא נכון

אין מקום אחד נכון לשולחן העבודה. עם זאת, מיקוםו ישירות מול החלון או על הקיר אינו אופטימלי ויכול להיות בעייתי. רצוי למקם את שולחן הכתיבה בזווית ישרה לחלון.

כיסא משרדי לא מותאם בעיות גב

כיסא משרדי מותאם בצורה גרועה

הימצאותו של כיסא משרדי ארגונומי אינה יכולה להבטיח תנוחת ישיבה טובה. הכיסא צריך להיות מותאם למשתמש ואתה צריך להבטיח יציבה טובה בעצמך. יש לכוון את משענת הגב כך שכרית המותני תהיה בגובה החגורה. הזווית בין פלג הגוף העליון לירך צריכה להיות בין 90 ל -120 מעלות, כך שהגב לא נלחץ.

דגש רב מדי הושם על האופטיקה

עיצוב משחק תפקיד חשוב בעיצוב משרדים, אך הוא בהחלט לא החשוב ביותר. בראש ובראשונה, ריהוט המשרד חייב להיות פונקציונלי וארגונומי ורק אז להיראות טוב.

אין מספיק מקום אחסון

כאשר מקום העבודה עמוס, אתה מרגיש צפוף ולחץ. לכן אסור שחסרים במשרד מדפים, מגירות ומדפים. כל מה שצריך לעתים קרובות חייב להיות בסביבה הקרובה. יש לאחסן מסמכים וניירות פחות בשימוש במקום נפרד.

סיכום

ארגונומי עיצוב משרדים טיפים לריהוט

עיצוב משרדים טוב יכול לשפר משמעותית את התפוקה במקום העבודה. ריהוט ארגונומי מספק נוחות רבה יותר ומונע בעיות בריאות. אם מקום העבודה מוגדר ארגונומית ונוצרת בו אווירת עבודה נעימה, הריכוז והביצועים משתפרים.