פעם זה היה חלק בלתי נפרד מהדירה ואחד החדרים הפופולריים ביותר בבית: הספרייה הביתית. אולם בשנות ה -90 הוא נשכח ונחשב מיושן. אבל בשנים האחרונות חדר הקריאה ופינת הקריאה עשו קאמבק של ממש והם ממש הופכים לתכשיט בבית. בהוליווד יש אפילו מעצבי פנים מומחים המציגים ביעילות את אוספי הספרים של העשירים והמפורסמים. עם תכנון טוב ומעט דמיון, כל אחד יכול להקים את הספרייה הביתית שלו. אנו מסבירים לך מה עליך לזכור בעת התארגנות וכיצד תוכל לארגן ביעילות את הספרים האהובים עליך!

הקמת ספרייה ביתית: צעד אחר צעד לחדר קריאה נעים

ארגן את אזור הקריאה בסלון. ארגן את ספריית הבית

אמנם, ספרים נמצאים בחוד החנית בכל הנוגע לאווירה. הם יכולים להיות מבוימים ביעילות יחד עם אגרטלים, תמונות, יצירות אמנות ואביזרי בית ולתת לכל חדר אופי. יש צורך בתכנון טוב על מנת שאוסף הספרים שלך יוכל להתפרסם. פה ושם ספר על שולחנות צד, מדפים ואפילו על הרצפה והריהוט נראה במהירות כאוטי. זה נראה הרבה יותר טוב כשהספרים מסודרים על מדף קיר. אבל גם זה דורש אינסטינקט בטוח.

רעיונות להקים ספריית בית עם תקרות משופעות

אם אתה רוצה להקים ספרייה ביתית, הדבר הראשון שאתה צריך לשקול הוא איזה ריהוט אתה צריך. מערכת מודולרית מציעה פתרונות שטח גמישים לחדרים עם תקרות משופעות או נישות. דגמים חופשיים יכולים להפריד אופטית בפינה בסלון. מדפי קיר אידיאליים לאוספי ספרים קטנים יותר. לא משנה מה תבחרו, ישנם מספר כללים בסיסיים שעליכם לפעול בעת ארגון הספרים שלכם:

  1. מקם את מערכת המדפים בחדר כך שלא תיפול אור שמש ישיר על הספרים. אחרת הצבעים יכולים לדעוך והנייר מזדקן הרבה יותר מהר.
  2. הספרים הכבדים והגדולים יורדים, הספרים הקלים והקטנים עולים. זה יבטיח שהמשקל יחולק באופן שווה ושארון הספרים לא יתהפך.
  3. לא משנה כמה האוסף שלך יהיה גדול, אל תשים את הספרים קרוב מדי. אחרת, החדר נראה צפוף ולא מסודר, הגישה קשה ואין מקום לספרים חדשים.
  4. הקם פינת קריאה נעימה ישירות מתחת לחלון. מקם את הכורסה, מיטת היום או הספה כך שאור השמש ייפול עליה מהצד. אחרת השמש החזקה יכולה לסנוור אותך בזמן הקריאה.
  5. מיין את הספרים כך שתוכל להתמצא במהירות. אנו נותנים לך מספר עצות בהקשר זה.
  6. הדליקו את מדף הספרים. תאורה עקיפה יפה, למשל באמצעות פסי LED משולבים, מאפשרת לספרים להיכנס לשלהם בערב. מנורת רצפה מתכווננת מספקת אור רך לפינת הקריאה עצמה.
  7. החימום והקירור הנכונים: רומנטית כמו שנראית אש מתפצחת, האח או הכיריים אינם מתאימים לחדר הקריאה. תמיד יש סכנת שריפה. חימום גז, לעומת זאת, בטוח יותר, אם לא נעים. אפילו בקיץ אתה צריך להיות נוח בספריית הבית. מיזוג אוויר יכול לספק את הקירור הדרוש בימים חמים.

הקמת הספרייה הביתית: מערכות ארגון לחדר קריאה משלכם

מיין ספרים לפי צבע והגדר רעיונות לספרייה הביתית

כך שחדר הקריאה אינו רק פונקציונלי, אלא גם מרוהט באופנתיות, מערכות ארגון שונות באות לעזרה. לדוגמה, אתה יכול למיין את הספרים לפי צבע. זה יוצר לוח צבעים של קשת הגורם לספריית הבית לזרוח באדום, כחול, צהוב וירוק. הצבעים לא רק גורמים למדף הספרים להיראות דקורטיביים מאוד, הם גם עוזרים בהתמצאות. נסביר כיצד תוכל למיין את אוסף הספרים לפי צבעים בכמה צעדים בלבד.

  1. ראשית, מיין את הספרים לפי נושאים או קטגוריות (למשל אדריכלות, שירה, מסעות וכו ‘).
  2. שיחזרו את כל הספרים. כל הספרים בקטגוריה נקשרים באותו צבע. לחלופין, ניתן לחלק את הספרים מקטגוריה אחת למספר קבוצות ולקשור כל קבוצה בגוון צל. לדוגמא: קטגוריית טיולים (צבע כחול), טיולים אקזוטיים קבוצתיים (כחול יונים בגוון). לכל קטגוריה אסור להכיל יותר משלוש קבוצות, אחרת ההרכב נראה צבעוני מדי.
  3. מסדרים את הספרים על מדף הספרים, מקבצים את הספרים בצבע אחד לפי גוון. אתה יכול לנסות שתי גרסאות: אתה מתחיל בגוון הבהיר ביותר ומסדר קודם כל את כל הספרים בכחול בהיר, אחר כך את כל הספרים בכחול תכלת ולאחר מכן את כל הספרים בכחול מלכותי. כיצד ליצור שיפועי צבע יפים. או שתוכל להחליף בין ספרים כחולים בהירים לכחולים כהים כדי ליצור מבטאים בולטים.

מערכת ארגון הספרייה: מיין ספרים לפי צבע

מיין ספרים לפי צבע והפריד את חדר הקריאה מהסלון עם מחיצה

אל תשכח ליצור קטלוג ולסמן אילו ספרים ניתן למצוא היכן. הספרים שאתה קורא לרוב נמצאים במרכז מדף הספרים, רצוי בגובה העיניים. הספרים שאתה כמעט ולא קורא מגיעים למעלה או בתחתית. בעת הפצת הצבעים בחדר, עליך לזכור גם את הכלל הזה.

מיין ספרים לפי צבע טיפים להקמת הספרייה שלך בבית

וגם אם יש לך הרבה קטגוריות וקבוצות, נסה ליצור מרחב מחיה שקט ככל האפשר. כלומר: ראשית, רק הספרים כרוכים בצבעים הבסיסיים ובניואנסים שלהם. רק כאשר אתה רוצה להוסיף לאוסף הספרים שלך תוכל להוסיף צבע חדש ללוח הצבעים. אתה יכול להציג אביזרים נוספים לבית, תמונות ופריטים דקורטיביים קטנים נוספים יחד עם הספרים. עם זאת, וודא כי גם הם בטון-על-טון עם הספרים.

מיין ספרים לפי צבע סדר את הספרייה הביתית שלך באופן סימטרי

מדף קשתות מושך אוטומטית את תשומת הלב של כולם. לכן יש לשמור על שאר הרהיטים פשוטים ככל האפשר. ספרייה ביתית כזו משתלבת במתקנים בסגנון חיים מינימליסטי, סקנדינבי או פוריסטי. עם זאת, אם חדר הקריאה כבר מרוהט והרהיטים והקישוט בצבעים עזים, יש לעצב את מדף הספרים בזהירות. יכול להיות שכל הספרים כרוכים בלבן עם פס אחד צבעוני בלבד.

ארגן את הספרייה: מיין ספרים לפי ז’אנר

לארגן חדרי קריאה, לסדר כריכות ספרים

אם אתה רוצה לתת ליצירתיות שלך להשתולל ולעצב כוננית ייחודית, אז הרעיון הבא הוא בשבילך. אתה יכול למיין את הספרים לפי ז’אנר ולאחר מכן לאגד אותם כך שיחד הם יוצרים תמונת פאזל. התמונה לא רק נראית דקורטיבית מאוד, אלא גם חושפת את הז’אנר. למשל, ספרים בנושא “אמנות” יכולים ליצור ציור וספרים בנושא “ספורט” – צילום של אירוע ספורט.

ספרים ממיינים לפי נושאי ספורט

מיין ספרים באלפבית

חדרי קריאה מארגנים רעיונות למגדל אייפל

לחלופין, אתה יכול למיין את הספרים באלפבית או למיין חלק אחד לפי ז’אנר והאחרים באלפבית. הכל תלוי אילו נושאים אתה מעדיף וכמה מקום פנוי יש לך במדף הספרים. שיטה זו גוזלת זמן, אך בעזרת טריק פשוט תוכל למיין במהירות את אוסף הספרים שלך. עם תהליך המיון המהיר, ספר נבחר וממוקם באמצע אוסף הספרים. שאר הספרים מסודרים בהתאם לשמאל אם כותבם או כותרתם מוקדמים בסדר אלפביתי. אם המחבר או הכותרת מתווספים, הם ממוקמים מימין לספר. ואז תחילה הקבוצה השמאלית מתחלקת לשניים ואז הקבוצה הימנית ממוינת לפי סדר אלפביתי. הנוהל דומה – אתה בוחר ספר הממוקם באמצע הקבוצה ומיין את הספרים לפי כותרתם משמאל לימין של הספר הנבחר. תהליך המיון המהיר יכול לחסוך הרבה זמן כשהאוסף גדול.

הקמת ספריה בבית ספרים מארגנים רעיונות

אגב, אם אתה ממיין את הספרים לפי מחבר או לפי כותרת תלוי בכמה ספרים של אותו מחבר יש לך. אם יש לך הרבה ספרים של מחבר אחד, עדיף למיין אותם לפי כותרת. אם הספרים הם מחברים שונים, אתה יכול למיין אותם לפי המחברים.

מיין ספרים לפי נושאים

ארגן את הספרייה הביתית, מיין ספרים לפי נושאים

במקרה של ספרות מומחית, אתה יכול גם למיין את הספרים לפי נושאים. גרסה זו מתאימה למשפחות גדולות, כאשר כל בן משפחה מתעניין בנושא מסוים (למשל רפואה, פסיכולוגיה, אדריכלות, בישול, גינון, טיולים וכו ‘). ניתן לכרוך את הספרים השייכים לקבוצה באותו צבע. כך שכל אחד יכול להתמצא במהירות. השאירו מספיק מקום לספרים חדשים.

הגדר רעיונות לספרייה ביתית לכריכות ספרים עם כיתוב

מיין ספרים בצורה מסודרת

מערכת ארגון הספרייה בבית מסדרים ספרים בגווני אפור

לחלופין, אתה יכול למיין את הספרים שלך לפי גודל וגובה. שיטה זו משמשת לארגון היצירות האהובות מבחינה אסתטית. עם זאת, זה בשום אופן לא הופך את החיפוש אחר ספר מסוים לקל יותר. לכן הוא מתאים רק לספרייה ביתית קטנה.

מיין ספרים כדי לחסוך מקום

ספריית הבית מארגנת ספרים טיפים

אוסף הספרים שלך הוא מאוד גדול, אבל למדף הספרים אין מספיק מקום לזה? לאחר מכן תוכל למיין את הספרים שלך כדי לחסוך מקום. כלומר – אין לערום את הספרים זה על זה, אלא להניח אותם קרוב זה לזה. כדי שמדף הספרים לא ייראה כאוטי וצפוף, ניתן להציג רק חלקים דקורטיביים בכמה תאים. בדרך זו תוכלו להגדיר מבטאים ספציפיים ולתבל את מדף הספרים.

בית הספרייה מארגן באופן קלאסי דלת נסתרת מחיצה

אם אתה רוצה להקים ספרייה ביתית, אתה עומד בפני אתגר גדול. הכל תלוי בתכנון. חשבו כיצד תוכלו להפוך את החלל הזמין לא רק למעשי, אלא גם נעים. בחר את המושבים והתאורה הנכונים. תכנן את מדף הספרים כך שיהיה לך מספיק מקום לקישוטים או ספרים חדשים. מיין את הספרים לפי נושאים, מחברים, לפי אלפבית או לפי ז’אנר: חשוב שתעקוב אחר הדברים ותוכל למצוא במהירות את היצירות האהובות עליך. בגלריית התמונות למטה תוכלו למצוא מספר דוגמאות לחדרי קריאה מסוגננים.

הקמת הספרייה הביתית שלך: כוננית גבוהה חוסכת מקום

ארגן והגדר את הספרייה שלך בבית עצות

כל הספרים נגישים בקלות באמצעות סולם

מיין ספרים כדי לחסוך מקום בספרייה הביתית

עיצוב חדר קריאה בסגנון סקנדינבי

מערכת סיווג לספרייה טיפים לארגון

ספריית בית עם פינת קריאה נעימה 

עיצוב פינת הישיבה בחדר הקריאה טיפים לספרייה הביתית

הקמת הספרייה הביתית שלך: ספרים וחפצי נוי על מדף הספרים

הקימו את הספרייה הביתית והקימו את חדר הקריאה בארון בצורה מושלמת

מיין ספרים כדי לחסוך מקום

להקים ספרייה ביתית ולארגן טיפים לחדר הקריאה

מיין ספרים לפי גודל

מערכת ארגון לספרייה

הקמת הספרייה הביתית: מיין את הספרים באלפבית

הקמת הספרייה בבית, מיין ספרים על מדף הקיר כדי לחסוך מקום

מיין ספרים לפי נושאים

טיפים להתקנת הספרייה מיין ספרים בצורה מסודרת