מעקה זכוכית עטוי במדרגות-קיר בטון-מדרגות עץ-מנורה תלויה פתוחה-חלון-גינה

המרכיבים הנפוצים ביותר של בית הם ללא ספק המדרגות. מדרגות ישנות ושבורות נראות בלתי אטרקטיביות ומסתירות סיכוני אבטחה גבוהים. מסיבה זו, פעולות שיפוץ הן לעתים בלתי נמנעות. אם בנייתו של אלמנט הבניין עדיין שלמה, בדרך כלל זול יותר לחבוש את גרם המדרגות הישן במקום להתקין חדש. במאמר זה תלמד כיצד ובאילו חומרים אתה יכול להכין ישן תתלבשי במדרגות פחית.

כיסוי המדרגות – בחירת חומרים שיתאימו לסגנון הפנים

מדרגות מעוטרות עץ-מדרגות לולייניות-רצפת אבן-מעקה-עץ-פלדה-גינה-זכוכית

אם אתה רוצה להסוות את המדרגות בבית שלך, יש לך אפשרויות רבות לבחירה. אם אתה רוצה להעניק לדירה או לבית שלך אווירה חמימה וטבעית, עץ יהיה הבחירה הנכונה עבורך. אתה יכול לכסות את המדרגות בעץ, לרבד או בפרקט כך שיתאימו לריהוט ולטעם שלך.

מדרגות ישנות עטויות למינציה

מדרגות לבושות אזור מגורים-פינת אוכל-רצפת פרקט- מדרגות לולייניות-קיר

אם אתה מוכשר מבחינה טכנית ואינך רוצה לכסות את המדרגות שלך, אך רוצה לנסות זאת בעצמך, תוכל כמובן להשיג תוצאות מקצועיות. מדרגות העשויות מעץ, אבן טבעית, בטון, בטון מזוין, אבן, כמו גם מגהץ ומתכת ניתנות באופן עקרוני לחיפוי למינציה ללא בעיות. ניתן להניח למינציה גם על אריחים, כל עוד המבנה לא הופך גבוה מדי.

הוראות חיפוי מדרגות – בחרו לרבד

חיפו את המדרגות מדרגות, מדרגות, מעקה, זכוכית, פרקט, תאורת תמונות

השלב הראשון הוא בחירת ריצוף הלמינציה העמיד והקל לטיפול. בעיקרון, כל רצפת למינציה מתאימה לחיפוי מדרגות. יש לחתוך את לוחות הלמינציה למידותיהם ולשמור אותן 48 שעות בטמפרטורת החדר של לפחות 15 מעלות צלזיוס לפני ההתקנה, כך שלא יתעקמו לאורך זמן מסוים..

הכנה להנחת לרבד על מדרגות

להלביש מדרגות ישר-מדרגות-מעקה זכוכית-לוחות עץ -ארון נעליים -צמח בית-דמות קישוט

לפני עבודות ההנחה יש להסיר מהמדרגות את כל החיפויים הישנים כגון לינוליאום, שכבות ישנות של צבע, שאריות דבק או שטיח. שים לב למצב גרם המדרגות הישן שלך, אם גרם המדרגות מכיל מחרוזת תצטרך לחבוש אותו מחדש בנוסף לדריכות ולעלות..

הכפילו את החוטף וכסו אותו

חיפוי מדרגות-דירה-בטון-עץ-חיפוי-חלון-ספסל קדמי-תמונות-קישוט

ראשית החוטר מוכפל. מוט מחויט מודבק על הלחי בעזרת דבק ומהדק בעזרת מסמרים. אתה יכול להשתמש בפיסות נייר יציבות לייצור תבניות לחיפוי החדש, באמצעותן תוכל להעביר את קווי המתאר על חומר החיפוי. השתמש במסך החשמלי כדי לחתוך את החיפוי מלוח הלמינציה. לאחר מכן הוא מוצמד בעזרת דבק.

חבר את חיפוי התחתון

מדרגות-הלבשה-סלון-מעקה- עץ- פרקט- שחור-לבן- ספה- שולחן קפה- אגרטל-נברשת

לפני שמתחילים לכסות מדרגות, עליכם גם למדוד ולכסות את המשטח התחתון בדיוק כך שהמדרגות לא יחרקו מאוחר יותר וניתן להימנע מסדקים אפשריים. כדאי גם לתכנן מפרקים ברוחב מילימטר אחד. הדביקו את החיתוך לחפיפה ותפרו את החזית.

למדוד ולכסות שלבים

מדרגות-חיפוי-וינטג '-כפרי-ישר-עץ-למינציה-שיש-רצפה-בטון-מעקה-מתכת

בעזרת תבנית מדרגות או מעגל מדרגות ניתן גם לבצע מדידות למדרגות ולהעביר אותן לחומר החיפוי. מרחו את דבק ההרכבה במקביל לכיוון הריצה והדביקו בשלב, יישר אותו ולחצו אותו בחוזקה. אם תרצו, תוכלו לחבוש תחילה כל שלב שני כך שניתן יהיה להשתמש גם במדרגות. לאחר מכן תוכל לבצע את השאר במעבר השני.

מכסים את העליות עם לרבד

מדרגות-לבוש-ספירלה-מדרגות-פלדה-עץ-פנל-למינציה-פתוח-אריחים-אנדודות

עכשיו אתה יכול להדביק את העליות באמצעות אותו הליך. אתה יכול להדביק רצועות זוויות מתאימות בין קצה המדרגות הקדמי והקומה. צעד אחר צעד תוכלו להתקדם מלמעלה למטה ולכסות את המדרגות ברבד. לבסוף, אוטמים את כל המפרקים באיטום קצה.

הסתר את גרם המדרגות הפתוח

מדרגות-לבוש-פתוח-ספירלה-פלדה-עץ-אגרטל-זכוכית-מעקה-תאורה-

מדרגות פתוחות, הידועות גם בשם מדרגות צייד, בעלות אופי מיוחד מאוד ומעניקות לדירה סגנון נינוח ואוורירי. לרוב הם מורכבים ממעקה ברזל ומדרגות מלאות מעץ. אם לא ניתן לתקן את המדרגות הפתוחות בביתך כרצוי על ידי צביעה ושיוף, תוכל גם לעטות או לסגור את עצמך מחדש.

לבוש מחדש או לסגור מדרגות פתוחות

מדרגות-לבוש-עץ-כניסה-אזור-דירה-פרטית-זכוכית- חיפוי אבן-טבעית

בנוסף, ניתן להתקין שלבי החלפה זמניים לפרק זמן קצר, כך שתוכל לעבור מהרצפה לרצפה. במקרה של המדרגות הפתוחות, המרווח בין המדרגות הבודדות אסור להיות גבוה מ -12 ס”מ מטעמי בטיחות. עליך לזכור כי התקנת עליות ובכך סגירת המדרגות בדרך כלל פחות זמן מאשר חיפוי לרבד..

העניקו לדירה מראה חדש ורענן עם חיפוי מדרגות מודרני

מדרגות-לבושה-ישר-פלדה-עץ-פינת-ספה-ספה-שולחן לבשל-פרקט-רצפת-תמונה

כדי לכסות את המדרגות שלך, הן לא בהכרח צריכות שיפוץ. אם ציירת מחדש את הקירות בדירה שלך, אתה יכול גם לעצב את המדרגות כך שיתאימו לצבע הקיר. אם אתה רק רוצה לרענן את חדר המדרגות ולתת לו ברק חדש, חיפוי המדרגות תהיה דרך מצוינת לעשות זאת.

מעקות מדרגות בעלות אופי אישי

מדרגות-הלבשה-אזור מגורים-עגול-מדפים-מדפי ספרים-ישיבה-ספירלה-מדרגות-פלדה

אם אתם רוצים גרם מדרגות מודרני ורענן, אסור לכם להזניח את המעקות ולעצב אותם כך שיתאימו למדרגות. מעקות יכולים גם לשים מבטאים יפים ולהתמזג עם מדרגות וריהוט בצבע אחיד או בעיצוב חומרי.

כסו את המדרגות הישנות בעץ ותיצרו אווירה נעימה

מדרגות-לעטות-מדרגות-זכוכית-מעקה-פלדה-עץ-למינציה-צעד-צעד- riser- אור-צר

מסילות יכול גם ליצור ניגודים שיוצרים שילובים מוצלחים. גרם המדרגות מעץ בעל אופיו החם והביתי עומד בניגוד למעקה הזכוכית המודרני ותורם לאווירה בהירה.

חיפו את המדרגות באבן טבעית

חיפוי מדרגות-מודרני-מעקה פתוח-זכוכית-סלון-פינת אוכל-שולחן-כיסא-גרניט-אבן טבעית-פלדה-אפורה

אם אתה רוצה ליצור סביבת מגורים מסוגננת ויש לך גרם מדרגות אלגנטי, אתה יכול לחפות את גרם המדרגות הישן שלך באבן טבעית. אבנים טבעיות מהוות אלטרנטיבה מצוינת למדרגות עץ ומתאפיינות באיכותן ובעמידותן הגבוהה.

צור לוכד עיניים מפואר בחדר המדרגות

מדרגות-חיפוי-גרניט-אבן טבעית-אפור-שחור-לבן-מפואר-אולם-ספה-תמונה

הנחת גרניט או שיש על גרם מדרגות בטון קיים יכולה להתבצע על ידי צוות מומחה או על ידי עצמך. כיום ניתן להשיג אבנים טבעיות בכל הצבעים שאפשר להעלות על הדעת.

גרם מדרגות מצופה גרניט

מדרגות-מצופה-מעקה-שחור-מופשט-צעד-מדרגה- riser-אבן בטון-רצפת למינציה

הגרניט מתאים לשימוש פנימי וחיצוני וגם קל לטפל בו. אם תבחר בחיפוי מדרגות מאבן טבעית, לא רק תרוויח מהאיכות הטובה, אלא גם מהמראה הייחודי והיוקרתי..

עטו את המדרגות בשטיח

מדרגות-הלבשה-שטיח ישר-חום-בז '-דוגמאות-קישוטים -מרוקאי-מעקה-לבן

אם אתה רוצה לעצב מחדש גרם מדרגות ישן ומכוער ולהפוך אותו לאטרקטיבי, אתה יכול גם להניח שטיח על המדרגות. לשטיח אפקט בידוד רעש והוא עמיד מאוד להחלקה. עם שטיח אתה בהחלט מביא חמימות ונעימות ומשפר את מראה המדרגות.

התחפש במדרגות לולייניות והגדיר מבטאים

מדרגות-הלבשה-מגורים פרטיים-אזור מגורים-פתוח שטיח-רץ-מראה-ספה-שטיחים-כחול רויאל

לא משנה אם בוחרים שטיח או רץ שטיחים, שטיחי מדרגות יכולים להשפיע רבות על עיצוב החדר או המדרגות ולהגדיר מבטאים ויזואליים נהדרים. גרם מדרגות בדירה, למשל, יכול להיות מעוצב בצבע בהיר כאלמנט מנוגד או נבחר כך שיתאים לריהוט.

 שטיחי מדרגות מגוונים כמושכי עיניים המתאימים לכל סגנון חיים

מדרגות-התלבשות-שטיח-ראנר-אפור כהה-רך-מעוות-מעקה-זכוכית-ריצוף אריחים

שטיחי דפוס יפים עם אלמנטים ייחודיים יכולים להיות קישוט אוהב בבית שלך. יש גם את הצבע הנכון לכל סגנון חיים. אם אתה רוצה ליצור מראה אלגנטי וקלאסי, שטיחי המדרגות הכהים הם בחירה טובה. לכושר זוהר מתאימים שטיחים בזהב או כסף.

כיצד מניחים שטיח על מדרגות

מדרגות-לבושה-ישר-מדרגות-שטיח צר-רץ-תמונה-שעון-קיר-צבע-לבן

שטיח הנחת מדרגות ישנות שונה מהנחת שטיחים מסורתית בחדרים. אבל אם אתה מבין את זה, זה גם קל. טכניקת ההנחה הרווחת היא הצמדת חתיכות שטיח חתוכות על מדרגות ועליות.

הכינו את משטח המדרגות בצורה נכונה

מדרגות-הלבשה-תמונות-שרפרף-עור-מדרגות-מדרגות-זכוכית-מעקה-פלדה-עץ

מדרגות המחוברות למעלות עם דבק או מוטות רוחבים הן אופציה נוספת. לפני שאתם מכסים את המדרגות בשטיח, עליכם לנקות את המדרגות כראוי ולהסיר שאריות דבק מהשטיח הישן. כמו בהנחת למינציה על מדרגות, רצוי להתחיל מלמעלה למטה.

חותכים את השטיח לפי המידה ומחברים אותו נכון

מדרגות-להתלבש-ספירלה-שטיח-רץ-חלון-ספסל-לזרוק-כרית בדוגמת-חום-בז 'לבן

אם קל לך יותר, תוכל להכין שבלונות לשימוש לחיתוך חתיכות השטיח. עדיף לחתוך את חלקי השטיח לעודף ולאחר מכן לנתק את החלקים הבולטים לאחר ההדבקה. אם אתה מכסה גרם מדרגות מעץ, רצוי לתקן שטיחים קשים יותר עם מסמרים קטנים.

כסו את גרם המדרגות הפתוח בשטיח

מדרגות-לבושי-עץ-מעקות-אולם-כניסה -שטח-פתוח-ספירלה-שטיח -רצפת- רצפת

אפילו מדרגות פתוחות ניתן להפוך ליצירות מופת יפות עם חיפוי המדרגות הנכון. בחר שטיח רך התואם את צבע הקיר באזור הכניסה וצור אווירה ביתית. אם אתה פשוט מניח את המדרגות עם שטיח רך או מכסה את החלק התחתון של המדרגות בו זמנית תלוי בך וללא ספק ייראה יפה בשתי הדרכים.

כסו את החלק התחתון של המדרגות וצרו יצירות משלכם

מדרגות-לבוש-בית ספר-בניין-אזור-כניסה-ספירלה-מדרגות-דפוס-פסים-צבעוניים

בחלקו התחתון של גרם מדרגות ישן יש לעתים קרובות לעטוף מחדש בשל פגמים חזותיים ובידוד טוב. במדרגות העץ המסורתיות מעץ, הספה היה עטוף בתקרה כביכול רביץ. החלק התחתון של מדרגות הבטון מכוסה כעת בלוח גבס מעכב אש.

מכסים את גרם המדרגות הפתוח מלמטה

מדרגות-לבושות עץ-מדרגות-שטיח פתוח רץ-חיפוי קיר-נברשת-מעקה-מתכת

אם אתה רוצה להפוך את גרם המדרגות שלך לאחיד ודקורטיבי, אתה יכול גם להשתמש באותו רץ מדרגות כדי להפוך את המראה התחתון של המדרגות ליפה יותר. עם רץ מדרגות כה אלגנטי, המדרגות הפתוחות והסגורות מתיישבות.

מדרגות מצופות בשטח החיצוני

מדרגות-חיפוי-בטון-מדרגות-פלדה-תומך-מבחוץ-מדרגות- תאורהמעקהזכוכית

אם גרם המדרגות החיצוני כבר לא נראה מזמין במיוחד לאחר כמה שנים, חיפוי חדש יכול להעניק למשטח השחוק מראה חדש. אתה יכול לשפץ את גרם המדרגות החיצוני עם לוחות גרניט או לקיר אותו עם לבנים. ניתן גם לבחור בין לוחות פלסטיק, שטיח אבן, תומכי פלדה או מתכת.

חיפו את גרם המדרגות באריחים בעץ או ברבד

מדרגות-לבושות-עץ-פרקט- riser- אריחי- טורקיז- כחול- מעקה- פלדה

האם מדרגות האריחים מיושנות מדי עבורך או שאתה רק רוצה לשדרג אותן? אתה יכול גם לחפות גרם מדרגות מרוצף עם לוחות מדרגות מעץ או לרבד וליצור תמונה כוללת הרמונית בחדר המדרגות שלך. האריחים הקטנים והכחולים שעל העליות מתיישבים באופן מושלם עם צבע הקיר הטרי.

חיפו את המדרגות בויניל

מדרגות-חיפוי-ויניל-חיפוי-שחור-דריכה-מסגרת-מעקה-פלדה

אתה יכול גם להשיג עיצוב גרם מדרגות בודד בצבעים, בעיצובים ובעיצובים רבים עם רצפת ויניל. מאחר וליינל יש גובה התקנה נמוך, הוא אידיאלי לשיפוץ מדרגות. הוא קל ומהיר להנחה וזמין בחנויות כרול או כמו למינציה עם מערכת קליקים. חיפויי רצפת ויניל מבטיחים גם נוחות הליכה וחמימות נעימים.